Vintage Κλώνοι & Αντίζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετία 80 και εκεί γύρω...)

Πολυ γλυκια κουκλα!!!

Την εχω κι εγω με μακρυα ξανθα μαλλια!

Εδω νομιζα οτι την ελεγαν Tong

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=185927&postcount=99

Και εδω η MytinyWorld μας ποσταρε μια φωτο και επιτελους καταλαβα οτι την ελεγαν Betty απο την εταιρεια Tong.

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=195212&postcount=31

Soufle μου η κουκλιτσα Betty εβγαινε με διαφορα μαλλια!

Η εταιρεια Μ&C ειναι εκεινη που εβγαζε και την Kari Michell το 80/90

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=195926&postcount=38

Πολυ μπλεξιμο ε?
 
Θα πέσει πολύ διάβασμα τον Αύγουστο :D !!!!!!!!!
 
Χαίρομαι πολύ που σας άρεσαν κοριτσάκια μου!

Γλυκιά μου Αναστασία σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :thanx2: Τελικά και η ''άφρο'' κλώνος Betty είναι!! Πόσο ανέβηκε η μυωπία μου δλδ?? Στραβομάρα, πάνω στο ποδήλατο λέει Betty!! Κ όχι τίποτε άλλο, σήμερα το πρόσεξα στη φωτογραφία!! Μήπως το έχω ρετροκάψει?? :D Μοιάζει λίγο με αυτή στα συνημμένα νομίζω αλλά στο μελαχρινό

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=195523&postcount=35

Ήθελα να σας δώσω και μια... πικάντικη λεπτομέρεια για τη Lisa. Το σώμα είναι ξεκολλητό της Barbie και στο χμ...επίμαχο, και καλά φοράει μόνιμο βρακάκι ''δερματί'' από ανάγλυφα λουλουδάκια.

Έχω και μια Kari Michell με μπόλικη προικούλα από τη μαμά της... Πήγα να την φωτογραφίσω να την περάσω και τέλειωσε η μπαταρία :cry: . Τι απoγοήτευση!!

Πριν λίγο κάνοντας ένα ζαπινγκ στο θρεντ τι ανακάλυψα!! Έχω ένα ρουχαλάκι της Dendi star!! Και μάλιστα το είχα ποστάρει φορεμένο από τη Λίζα! Και το οφείλω στη γλυκιά μου Αναστασία :thanx2: που στο παρακάτω ποστ έβαλε την παραπομπή:

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=209769&postcount=124

Αφιερωμένο στην Αναστασία με τις θερμές μου ευχαριστίες!!

picture.php


http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=235010&postcount=455
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
soufle είπε:
Ήθελα να σας δώσω και μια... πικάντικη λεπτομέρεια για τη Lisa. Το σώμα είναι ξεκολλητό της Barbie και στο χμ...επίμαχο, και καλά φοράει μόνιμο βρακάκι ''δερματί'' από ανάγλυφα λουλουδάκια.
Γεια σας και παλι!

Soufle, τι εννοεις "ξεκολλητο"; Ταιριαζει το κεφαλι της bibi-bo σε σωμα barbie; Γιατι προτιμησες σωμα barbie και οχι pedigree sindy που ειναι και το πιο κοντινο απο αποψη κατασκευης;

Συγχωρεστε με που εχω ολο αποριες!
 
Kari Mishell

Σας είχα από καιρό υποσχεθεί μια φωτογράφηση με ό,τι ρούχα έχω από την Kari Michell. Tο πρώτο σύνολο που φοράει και τα μαζεμένα ρουχαλάκια ήταν μαζί με την κούκλα. Τα άλλα 2 αγοράστηκαν μεμονωμένα. Τέλος περνάω και φωτό από άλλες δημιουργίες που διαφημίζονταν...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Αυτη η κουκλα soufle εχει πολυ αληθινα χαρακτηριστικα. Τα ρουχα που μας δειχνεις ηταν σε κουτι με κουκλα η σκετα;

Δυστυχως δεν μπορω να βρω πληροφοριες για τη steffi love. Ξερει κανεις απο ποτε ειναι αυτη που σας δειχνω;

picture.php
 
Δωροθέα είπε:
Αυτη η κουκλα soufle εχει πολυ αληθινα χαρακτηριστικα. Τα ρουχα που μας δειχνεις ηταν σε κουτι με κουκλα η σκετα;Δυστυχως δεν μπορω να βρω πληροφοριες για τη steffi love. Ξερει κανεις απο ποτε ειναι αυτη που σας δειχνω;
Πριν ανακαλυψουμε οτι οι κλωνοι της Barbie ειναι αναριθμητοι και ανοιξουμε αυτο το θρεντ για να ασχοληθουμε πιο ειδικα μαζι τους, ειχα ποσταρει τα λιγα που ειχα βρει για αυτην την κουκλα την Steffi Love!

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=185044&postcount=96

Δωροθέα η κουκλιτσα που ποσταρεις αν κρινω απο το προσωπακι και τα μαλλια της ειναι τωρινη, μετα το 2000. :)

soufle μου οι κουκλες σου εχουν απιστευτη γκαρνταρομπα!!! Η Kari Michell με αυτα τα μαλλια ειναι πολυ σοφιστικατη!!! Ειναι μαλιστα απο τις λιγες κουκλες που διατηρηθηκαν ως καλουπι αναλλοιωτες στον χρονο, απο την δεκαετια του 80 μεχρι τωρα χωρις εκσυχρονισμους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δωροθέα είπε:
Αυτη η κουκλα soufle εχει πολυ αληθινα χαρακτηριστικα. Τα ρουχα που μας δειχνεις ηταν σε κουτι με κουκλα η σκετα;
Δωροθέα μου όλα τα κόκκινα ρουχαλάκια καθώς και αυτά που φοράει ήταν στο ίδιο κουτί μαζί με την κούκλα. Το κίτρινο και το ροζ εμπριμέ αγοράστηκαν ξεχωριστά.

Έχω και εγώ μια Steffi που μοιάζει πολύ με τη δική σου και αγοράστηκε πριν 1-2 χρόνια (αλλά σε συσκευασία που φαινόταν ότι ήταν παλιότερη) με στολή ιππασίας στο κουτί της . Θα σου την περάσω για να συγκρίνεις, καθώς και μια φωτό από παλιότερη Steffi που απεικονίζεται στο κουτί από το κρεβατάκι της asap.
 
Σ'ευχαριστω soufle! Περιμενω τις φωτογραφιες!
 
Κορίτσια βάζω και εγώ τις φώτο από μια steffi love που βρήκα με τα ρούχα της. Στο πίσω μέρος του κεφαλιού γράφει steffi love simba toys δεν γνωρίζω όμως ημερομηνία!

picture.php


picture.php
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετια 80 και εκει γυρω...)

Γλυκιά μου abbey πολύ όμορφη η steffi love σου!Να τη χαίρεσαι!!! :D

Καλή μου soufle πολύ ξεχωριστή η Kari Michell και πολύ ωραία τα ρούχα της!

Δωροθέα μου πολύ όμορφη η steffi love σου!Να τη χαίρεσαι!!!
 
Rapunjel σ'ευχαριστω!

abbey, η steffi love που μας δειχνεις ειναι πολυ ομορφη και δειχνει να ειναι αρκετα παλια, ισως απο δεκαετια 1980. Εχει δικιο η Αναστασια, η δικη μου πρεπει να ειναι πολυ καινουρια. Ομως, δεν ειναι αυτη που κυκλοφορει σημερα στα μαγαζια παιχνιδιων! Η steffi love που σας εδειξα, πρεπει να ειναι χρονολογικα αναμεσα σε αυτην της abbey και σε αυτην που πουλιεται σημερα. Υποθετω βεβαια...
 
Kαλή μου abbey τι όμορφη Steffi!!! Και τι υπέροχα ρουχαλάκια!! Ειδικά το μπλουζάκι φοβερό σχέδιο!! Δεν έχω ξαναδει κάτι τέτοιο!! Να τη χαίρεσαι!!
 
Γλυκιά μου Αναστασία και Rapunjel μου ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για την Kari μου καθώς και για τις πληροφορίες!!

abbey μου η Steffi σου μοιάζει με αυτή που κυκλοφορούσε από τη σειρά Monaco. Στη σειρά εκείνη τα ρούχα ήταν βραδινά αλλά η κούκλα ίδια. Βέβαια η Simba κράτησε αυτή την κούκλα για αρκετό καιρό οπότε δύσκολα να καταλάβει κανείς πότε βγήκε η συγκεκριμένη.

Δωροθέα μου αυτές είναι οι φωτογραφίες που σου υποσχέθηκα.

picture.php


picture.php


picture.php
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετια 80

Καλή μου soufle πολύ ξεχωριστή και αυτή η κούκλα σου.Με τη στολή ιππασίας είναι υπέροχη.Να τη χαίρεσαι! ;)
 
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την τόσο θερμή υποδοχή της steffi:flower: :flower: !!!!!!!!

Δυστυχώς δεν γνωρίζω ημερομηνία ή περισσότερες πληροφορές. Πάντως από ότι κατάλαβα από το παραπάνω post της soufle και αυτή η κούκλά πρέπει να έχει όμορφα ρούχα και αξεσουαρ!!!
 
abbey είπε:
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την τόσο θερμή υποδοχή της steffi:flower: :flower: !!!!!!!!Δυστυχώς δεν γνωρίζω ημερομηνία ή περισσότερες πληροφορές. Πάντως από ότι κατάλαβα από το παραπάνω post της soufle και αυτή η κούκλα πρέπει να έχει όμορφα ρούχα και αξεσουάρ!!!
Καλή μου abbey εμείς σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτή τη όμορφη κούκλα!! Η αλήθεια είναι ότι, αν και δεν ξέρω πολλά από τα ρούχα της, έχει μια όμορφη γκαρνταρόμπα που θα τη ζήλευαν πολλές κούκλες! Σου περνάω ένα ρουχαλάκι Steffi από τη σειρά Las Vegas και μία φωτό με ποια ρούχα περιελάμβανε η σειρά αυτή

picture.php


picture.php
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo

Καλή μου soufle εντυπωσιακό το ρουχαλάκι και η φωτογραφία του οπισθόφυλλου! :D
 
Xαίρομαι που σου άρεσαν Rapunjel μου!!

Ξέκλεψα λίγο χρόνο και σας φωτογράφισα μερικά ρουχαλάκια από την Charming Diana που ούτε την έχω δει ούτε την έχω ματαξανακούσει αλλά το στυλ τους μου κάνει για αρχές 90s... Πολύ απλά πατρόν με μικροδιαφορές, αλλά όμορφο αποτέλεσμα και τιμή... θεϊκή!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Enjoy!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετια 80

Καλή μου soufle υπέροχες δημιουργίες αλλά και η barbie με τον κότσο αλά δεκαετία 60 είναι από τις πιο όμορφες barbie που έχω δει.Σε ευχαριστούμε που τα μοιράζεσαι μαζί μας!Να τα χαίρεσαι! :D
 
Πίσω
Μπλουζα