Western Bar Casio Review

Φοβερό!!! Μπράβο συνονόματε!!! Από ΕΒΑΥ; Ηταν Buy Now, ή παίχτηκε τραγωδία με πολλά χτυπήματα κάτω από τη ζώνη; :D

Γουστάρω που γουστάρεις που έδωσες τόσα χρήματα για δαύτο χωρίς να σε νοιάξει! Ο καθένας με την τρέλα του. Ρώτα τον shock τι με περιμένει! :D Αμα σε πω πόσα έχω δώσει για MAC το τελευταίο διάστημα, θα σου πέσει η κάτω γνάθος στο πάτωμα :D :D
 
Ναι buy-buy now ηταν,δεν ειχε δραση το σεναριο.

Μπαμ και κατω ,τελειωσε η δουλεια. :D

Για μενα αυτο δεν ηταν ενα απλο μηχανημα ηταν κατι διαφορετικο.

Ηταν μερος των παιδικων μου χρονων. :xm:

Παντως σε καταλαβαινω και σε συμποναω.

Στο ιδιο καζανι βραζουμε ολοι. :precry:
 
Το θυμαμαι γιατι το ειχε ο κολλητος μου.. ποτε δεν το πηγα μακρυα ομως
 
Βοηθεια

παιδια καλησπερα

συγχαρητηρια για τη προσπαθεια

υπηρχε καποτε μια κονσολα σε λευκο χρώμα οπου στο game υπηρχε καποιος ο οποιος πυροβολουσε ποτηρια πισω σε μπαρ και μετα τα εβαζε με τον ''κακο'' της ιστοριας, τον πυροβολουσε και κρυβοταν πισω απο ενα τραπεζι, νομιζω πως ειχε σχεση με τον τιτλο ''saloon''. θυματε κανεις κατι?Στα μεσα του 80..
 
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ TALLMAN ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ

ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ
 
Τίποτα φίλε μου, καλώς ήρθες. :)
 
καλησπερα

αν καποιοι απο εσας διαθετουν iphone, δε χρειαζεται να μπουν στην διαδικασια ebay ktl. το game υπαρχει μεσα απο στο app store με το ιδιο ονομα ''western bar'', κοστιζει μονο 0,77 cents, το εχω κατεβασει και ειναι καταπληκτικο!!!!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αmazing ,οχι oτι αν δεν ειχα το original σκεφτομουνα σοβαρα αγορα Iphone. :D
 
Aardvark πιστεψε με ειναι ακριβως ολοιδιο το game..
 
Να'σαι καλά babis-34, θα το δοκιμάσω και στο δικό iphone μου κάποια στιγμή...
 
O ηχος ειναι ιδιος για οποιον εχει την απορια.

Μονο 77 cents

 
έτος κυκλοφορίας western bar

Aardvark είπε:
Tι να γραψει κανεις για το απολυτο "handheld lcd" παιχνιδι, απιθανο gameplay ,πεντακαθαρα σχεδιασμενοι χαρακτηρες με 2 πιστες αληθοφανεστατα ηχητικα εφε ,τρομερη μουσικη και αυξανομενο επιπεδο δυσκολιας.Πειτε μου πιο αλλο handheld της τοτε γενιας ειχε αυτα τα χαρακτηριστικα (εκτος απο το τελευταιο).

Κυκλοφορησε απο την, κατα την γνωμη μου, κορυφαια εταιρια στο ειδος Casio το 1990.

Λιγα λογια για το στορυ ,αναλαμβανεται εναν καλοκαγαθο σεριφη που προσπαθει να επιβαλει την ταξη σε ενα αναρχο περιβαλον ,στην περιπτωση μας ,φασαριοζους πελατες σε ενα μπαρ οι oποιοι του πετανε για αρχη ,πιατα, ποτηρια,μπουκαλια και στις επομενες πιστες μεχρι και δυναμιτες.

Στην 2η πιστα ο ηρωας μας κρυβεται πισω απο ενα τραπεζι καθως ο παρανομος μουσατος κακοποιος εισερχεται μεσα απο την πορτα του μπαρ και καπου εκει "μιλανε τα πιστολια".

Western Bar

Casio-WesternBar.jpg
Casio-WesternBarClosed.jpg





Εδω μπορειτε να παιξετε το παιχνιδι.

http://www.handheld.remakes.org/online/westernbar.htm

Ανακοινωση:Oποιος θελει να γινει πλουσιος ,η απλα να μου το κανει δωρο στην γιορτη μου. ;D

Ας επικοινωνησει μαζι μου.

Το ψαχνω σαν τρελος. :(
Σίγουρα κυκλοφόρησε πριν το 1985,γιατι τα χριστούγεννα του '85 μου το πήρε δώρο η μητέρα μου και κόστιζε 7500 δραχμές.Κάπου το έχει βάλει και δεν ξέρω πού.Άν το βρω θα σου πώ.
 
Το Western Bar κυκλοφορησε το 1984 (σε αντιθεση με οτι γραφει στο Handheld Museum ) - Φιλε Dias μολις το βρεις περιμενουμε φωτογραφιες :)
 
πανάκριβο ρε συ...με τα διπλά και κάτι έπαιρνες σπέκτρουμ γομολάστιχα το 1985!
 
Δεν ηταν κατι απλο σαν το Σπεκτρουμ αυτο το ηλεκτρονικο.

Ηταν Pure Magic! :)
 
Απλό πράγμα ο σπέκτρουμ γομολάστιχας; Βλάσφημε!!! Θα εισηγηθώ την απομάκρυνση σου από το φόρουμ πάραυτα! :)

(όσο καλό και να ήταν φίλε, με τα δεδομένα της εποχής ήταν κακή αγορά ασχέτως αν πλέον είναι σπάνιο και ακριβό. Ακόμα και αν είχα σπέκτρουμ θα επένδυα καλύτερα σε παιχνίδια ή χειριστήριο παρά σε κάτι τέτοιο! όποιος είχε κομπιουτερ τότε δεν ασχολούνταν με αγορά handheld αλλά με το home του!)
 
Σαν να μου λες σημερα θα επενδυα σε παιχνιδια για το Pc μου αντι να παρω 3DS.

WB-Spectrun=Magic-Moυσταρδα. :)
 
Μην κρίνεις με τα σημερινά δεδομένα ωωωω βλάσφημε! :)

Με τα τότε κρίνε και με την άδεια τσέπη μας τότε...τι θα επέλεγες ένα παιχνίδι ή εκατοντάδες στο σπέκτρουμ;
 
Μα και τοτε οπως και σημερα τα παιδια αδεια τσεπη ειχαν και οσο τους επαιρνε τα πληρωνε η οικογενεια.

Ειναι το ιδιο πραμα το παιδι τοτε εκτος απο τον 6128 ηθελε και το ακριβο του Handheld και σημερα εκτος απο το Crysis και την καινουργια καρτα γραφικων θελει να σκασει 250 ευρω για το 3DS του.
 
Πίσω
Μπλουζα