Wii U [Nintendo's Next Console]

Παιδες στα 250 ευρω θα ειναι μια χαρα η τιμη του και πιστευω οτι θα πουλησει σαν ζεστο ψωμακι. Αλλα προβλεπω η ΕμΕς να ριχνει την ιδια μερα την τιμη του 360 στα 99 ευρω. Δεν ειναι τυχαιο οτι η Halo 4 edition κονσολα κανει 320 ευρω με το παιχνιδι και δυο χειριστηρια που χωρια πωλουνται στο εξηνταρι το καθενα.

Ειμαι σε διλλημα αν την παρω την πρωτη μερα της κυκλοφοριας της αλλα αυτο θα εξαρτηθει απο τη τιμη. Στα 250 θα τη χτυπησω αμεσως, στα 300 θα το σκεφτω, στα 350 με τη καμια.

Παιχνιδια δοξ τον αλλαχ εχω καμια 150ρια στο 360 να δω ακομα δεν θα μου λειψουν.
 
Και στα 50 ευρω να κατεβασουν την τιμη του xbox360 μαυτες της τιμες το Wii U και σαν καινουργια κονσολα θα πουλαει σαν τρελο θα γιννει πραγματικα ο χαμος.

Αν επιβεβεωθει και η ειδηση που εβγαλε ο γνωστος και μη εξερετεως patcher αλλα και με αυτα που ειπε ο paul Raines το αφεντικο του Gamestop του μεγαλητερου retailer στον κοσμο οτι οι καινουργιες κονσολες των micro$oft και $ony θα κυκλοφορησουν την ανοιξη του 2014 τοτε το Wii U εχει παρα πολυ καιρο στην διαθεση του για να κανει παρτυ.
 
Άντε περιμένουμε την κονσόλα και το χειριστήριο φυσικά που θα αλλάξει το τρόπο που παίζουμε τα games για άλλη μια φορα.


Θετικό στοιχειο η χαμηλή τιμή και το αξιόλογο hardware για όσους θέλουν πυρήνες,GHZ και GB...άντε και Τέρα.
 
metalcandyman είπε:
Προς το παρον οχι φιλε μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε και φυσικα απειρους συνδιασμους οπως πχ με 250 περνουμε την κονσολα και το tablet gamepad,με 300 την κονσολα το tablet gamepad και το NINTENDOLAND και με 350 την κονσολα το tablet gamepad το NINTENDOLAND αλλα και ενα pro controller.
Ξέροντας την Nintendo, ιδού ο πιθανότερος συνδυασμός:

250: κονσόλα σκέτη

300: κονσόλα+τροφοδοτικό

350: κονσόλα+τροφοδοτικό+χειριστήριο

Άντε τυχερούληδες, για όλα τα βαλάντια έχει προβλέψει η "μαμά"! :diablotin:

glaros είπε:
Άντε περιμένουμε την κονσόλα και το χειριστήριο φυσικά που θα αλλάξει το τρόπο που παίζουμε τα games για άλλη μια φορα.
Μεταξύ μας, ο τρόπος που παίζουμε τα games δεν έχει αλλάξει. Εντάξει, ορισμένοι δοκίμασαν τα κουνιστά μαραφέτια με μεγάλο ενθουσιασμό για ένα διάστημα. Μετά τα βαρέθηκαν όλοι ή άρχισαν να κουράζονται να χοροπηδάνε σαν κατσίκια και επέστρεψαν στους παραδοσιακούς τρόπους χειρισμού. Εξαιρούνται οι οπαδοί της Apple, που ακόμα προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους και τους άλλους ότι τα touch controls είναι το μέλλον στα παιχνίδια.
 
Τα touch controls είναι φρικτά και είμαι Apple FanboI με τα 1000!!!!!!!

Ο τροπος που παίζουμε οπως είπε και ο Ιατρός είναι και ήταν ένας. Καμία Νιντυ φριντυ η του κερατά η μάνα δεν θα το αλλαξει όσο και αν θέλει. Θα κάνω το κακό και θα προβλέψω άσχημη κατάλληξη για το wii u. Πολύ ζορίζονται να μας πείσουν ότι θα επαναλάβουν ότι έγινε με το πρώτο wii αλλά αμφιβάλω αν θα ξαναγίνει το ίδιο. Φυσικά εύχομαι να πάει τέλεια αλλά μάλλον το βλέπω να μη γίνεται. Οι hardcore ninty fanboIs δεν είναι αρκετοί να το κρατήσουν στη πρώτη θέση ενώ τα καζουάλια πέθαναν και δεν ασχολούνται.

Πάω και το κλασσικό στοίχημα με το πεντάευρο. Θυμίζω ότι ήδη είμαι αρκετά πεντάευρα πλουσίοτερος από τα στοιχηματα με τη πορεία της μετοχής της apple μετά το θάνατο του Jobs.
 
Το Wii U εχει ολα τα φοντα να κανει την ιδια επυτηχια που εκανε το Wii και αυτη την φορα εχοντας ολο το σωστο πακετο.Και ισχυρη κονσολα ειναι και κατι το καινουργιο προσφερει με το Tablet gamepad και μη μπερδευεστε ωσοι μπερδευεστε δεν μιλαμε για την την βλακεια το smartglass της micro$oft αλλα μιλαμε απλα για ενα gamepad με κουμπια και dpad και αναλογικο και απλα η οθονη θα παρεχει καποιες εξτρα λειτουργιες δεν θα ελεγχουμε τον εκαστοτε χαρακτηρα μας πατωντας πανω στην οθονη λες και καιζουμε παιχνιδι σε καποιο κινητο.Και φυσικα υπαρχει και το pro controller που δηχνει πως η NINTENDO μαθαινει απο τα λαθη της.97 σχεδον εκκατομυρια κομματια δεν ξερω αν πουλησει οπως το Wii αλλα το θεωρω δεδομενο οτι θα κανει επυτηχια και οταν αρχιζουν να καταφτανουν κατι zelda HD,Metroid HD και το καινουργιο τρισδιαστατο super mario που ηδη φτιαχνουν θα γιννει πανικος.Εδω εφτιαξε την παιχνιδαρα super mario galaxy στο ταπεινο Wii στο Wii U θα ειναι απλα επος.

Γιατρε καλο το αστειακι σου αλλα προτιμω χιλιες φορες να χοροπηδαω σαν κατσικι και να παιζω παιχνιδαρες απο την ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΜΗΝΕ,ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΥΤΗΧΙΑ παρα να καθομαι σαν τους μπαρμπαδες 90 χρονων που θυμουνται τι εκαναν στα νιατα τους και να αναπολω μια εταιρια που ΚΑΠΟΤΕ υπηρχε ΚΑΠΟΤΕ ειχε κανει καποιες επυτηχιες και ΚΑΠΟΤΕ τολμησε να σηκωσει για λιγα χρονια βεβαια το αναστημα της μπροστα στον γιγαντα που λεγεται NINTENDO.Και επειδη μολις γυρισα απο την βραδυνη κρεπαλη και εχω κανενα δυωρο για να ανοιξω το μαγαζι λεω να βαλω και να παιξω στο Wii house of the dead overkill.Tι ωραιο πραγμα να διαβαζεις αυτο το sega σε κονσολα της NINTENDO οταν αρχιζει καποιο παιχνιδι και να σκεφτεσαι καθως ενα πονηρο χαμογελο αρχιζει να εμφανιζεται στο προσωπο πως νοιωθουν τα sega fanboys για την καταντια της μικρουλας αυτης εταιριας που υποστηριζαν που ακομα και τον sonic ξεπουλησε και λερωνει της κονσολες μας οχι της δεικες μου βεβαια αλλα γενικα μιλαω.Παω να παιξω τωρα και ναι χαιρομαι και γουσταρω που υπαρχουν καποια αξιολογα παιχιδια της sega και τα παιζω σε κονσολες της NINTENDO γιατι πολυ απλα μεγαλωνει στα ματια η ξεφτιλα αυτης της ανυπαρκτης εταιριας.

Eξαλου τι αλλο να πουμε για την sega και την ξεφτιλα της που ακομα και η commodore της εκανε πλακα και μεγαλη μαγκια τοποθετωντας μπροστα στα γραφεια της την θεικη διαφημιστικη πινακιδα που εγραφε ''ΤO BE THIS GOOD,WILL TAKE SEGA AGES'' και εννοουσε για το δεικο της CD32 εναντι στο MegaCD της sega.

3.jpg

:biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Το Wii U εχει ολα τα φοντα να κανει την ιδια επυτηχια που εκανε το Wii και αυτη την φορα εχοντας ολο το σωστο πακετο.Και ισχυρη κονσολα ειναι και κατι το καινουργιο προσφερει με το Tablet gamepad και μη μπερδευεστε ωσοι μπερδευεστε δεν μιλαμε για την την βλακεια το smartglass της micro$oft αλλα μιλαμε απλα για ενα gamepad με κουμπια και dpad και αναλογικο και απλα η οθονη θα παρεχει καποιες εξτρα λειτουργιες δεν θα ελεγχουμε τον εκαστοτε χαρακτηρα μας πατωντας πανω στην οθονη λες και καιζουμε παιχνιδι σε καποιο κινητο.Και φυσικα υπαρχει και το pro controller που δηχνει πως η NINTENDO μαθαινει απο τα λαθη της.97 σχεδον εκκατομυρια κομματια δεν ξερω αν πουλησει οπως το Wii αλλα το θεωρω δεδομενο οτι θα κανει επυτηχια και οταν αρχιζουν να καταφτανουν κατι zelda HD,Metroid HD και το καινουργιο τρισδιαστατο super mario που ηδη φτιαχνουν θα γιννει πανικος.Εδω εφτιαξε την παιχνιδαρα super mario galaxy στο ταπεινο Wii στο Wii U θα ειναι απλα επος.
Γιατρε καλο το αστειακι σου αλλα προτιμω χιλιες φορες να χοροπηδαω σαν κατσικι και να παιζω παιχνιδαρες απο την ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΜΗΝΕ,ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΥΤΗΧΙΑ παρα να καθομαι σαν τους μπαρμπαδες 90 χρονων που θυμουνται τι εκαναν στα νιατα τους και να αναπολω μια εταιρια που ΚΑΠΟΤΕ υπηρχε ΚΑΠΟΤΕ ειχε κανει καποιες επυτηχιες και ΚΑΠΟΤΕ τολμησε να σηκωσει για λιγα χρονια βεβαια το αναστημα της μπροστα στον γιγαντα που λεγεται NINTENDO.Και επειδη μολις γυρισα απο την βραδυνη κρεπαλη και εχω κανενα δυωρο για να ανοιξω το μαγαζι λεω να βαλω και να παιξω στο Wii house of the dead overkill.Tι ωραιο πραγμα να διαβαζεις αυτο το sega σε κονσολα της NINTENDO οταν αρχιζει καποιο παιχνιδι και να σκεφτεσαι καθως ενα πονηρο χαμογελο αρχιζει να εμφανιζεται στο προσωπο πως νοιωθουν τα sega fanboys για την καταντια της μικρουλας αυτης εταιριας που υποστηριζαν που ακομα και τον sonic ξεπουλησε και λερωνει της κονσολες μας οχι της δεικες μου βεβαια αλλα γενικα μιλαω.Παω να παιξω τωρα και ναι χαιρομαι και γουσταρω που υπαρχουν καποια αξιολογα παιχιδια της sega και τα παιζω σε κονσολες της NINTENDO γιατι πολυ απλα μεγαλωνει στα ματια η ξεφτιλα αυτης της ανυπαρκτης εταιριας.

Eξαλου τι αλλο να πουμε για την sega και την ξεφτιλα της που ακομα και η commodore της εκανε πλακα και μεγαλη μαγκια τοποθετωντας μπροστα στα γραφεια της την θεικη διαφημιστικη πινακιδα που εγραφε ''ΤO BE THIS GOOD,WILL TAKE SEGA AGES'' και εννοουσε για το δεικο της CD32 εναντι στο MegaCD της sega.

Προβολή συνημμένου 58263

:biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin:
Επιτυχια η μη να κανει το Wii U,εσυ θα εισαι αυτος που θα δικαιολογει τα παντα. :p Το Wii U θα κανει μια καλη πορεια και τιποτα παραπανω και πιστευω οτι δεν θα αντεξει πανω απο 2 με 3 χρονια. Μπορει στην αρχη τις κυκλοφοριας της κονσολας για κανα μηνα να πουλησει καλα το Wii U,γιατι απο εκει θα δουμε και ποσοι ειναι οι hardcore gamers τις Nintendo. Τωρα οσον αφορα για μια εταιρεια που αναφερθηκες,καλυτερα που ειναι σε αυτην την κατασταση,γιατι τουλαχιστον δεν ξεφτιλιζει καποια θεματα και δεν ητανε αυτη που εφερε την σαβουρα στο χωρο των videogames μετα το 2006.Οσον αφορα για εμας τους Sega fans,εμεις λεμε παντα την αληθεια στον κοσμο,αλλα αλλοι δεν θελουνε να καταλαβουνε! :p

metalcandyman είπε:
Και στα 50 ευρω να κατεβασουν την τιμη του xbox360 μαυτες της τιμες το Wii U και σαν καινουργια κονσολα θα πουλαει σαν τρελο θα γινει πραγματικα ο χαμος.
Για ποια εποχη μιλας ακριβως; Βρισκομαστε στο 2012 και ο κοσμος δυσκολα βαζει το χερι μεσα στην τσεπη του για μια κονσολα οπου τα χαρακτηριστικα της δεν απεχουν και πολυ απο τις τωρινες κονσολες.Ενα μεσος καταναλωτης θα σκεφτει οτι με τα ιδια λεφτα μπορει να παρει ενα ΧΒΟΧ 360 η Ps3 εχοντας μια τεραστια γκαμα παιχνιδιων να παιξει,ενω αμα παρει Wii U απλα θα περιμενει να ερθει κατι καλο(?!).Μη συγκρινεις την ολη κατασταση με αυτη του Wii,γιατι ητανε μια φουσκα που απλα ξεφουσκωσε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδώ και 30άντα+χρόνια το ίδιο βιολί…10 στα 100 παιχνίδια είναι αυτά που κάνουν τη διαφορά…Το ίδιο θα συνεχίσει με ή χωρίς καινούργιες κονσόλες.

Τo Unreal θα είχε τον ίδιο απόηχο αν δε διέθετε τα διαστημικά για την εποχή γραφικά;;;

Δε θέλω κονσόλα του κιλού…ας παίξω 10 καλά παιχνίδια, αλλά τουλάχιστον με πραγματικά βελτιωμένα τεχνικά χαρακτηρίστηκα (ότι μπορεί να σημαίνει αυτό)και όχι 5αετίας και βάλε…

Εδώ αγοράζετε smart-.....και ξοδεύετε 500+ ευρά!!!

Κουράστηκα να διαβάζω για την τιτανομεγιστοτεράστια Nintendo…………………………
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωσο και να με την λες εμεσως πλην σαφως αλανι Grinder σε παω με χιλια και γουσταρω τρελα το avatar σου :D

Ωσο για την κριση ρε αφηστε τον παπα σε μενα.Μαγαζι εχω και γω και μια ζωη μεσα στην πιατσα ειμαι και οχι 2012 αλλα και 2512 να παει παλι το ιδιο θα ημαστε.Οταν ο αλλος παει και αγοραζει 700 ευρω κινητο,παιχνιδια απο amazon και ebay ακομα και 500 και 1000 ευρω το παιχνιδι γιατι εχει ζελατινα η δεν εχει γιατι το κουτι ειναι καλο και γιατι εχει 2 δαχτυλιες πανω αντι για τρεις,οταν τα κ...μπαρα ειναι τιγκα καθε βραδυ,οταν οι mercedes και οι bmw φυτρωνουν σαν τα μανηταρια οταν αγοραζουμε 170 ευρω ενα παντελονι και 70 ευρω μια μπλουζα θα παει και ο αλλος και θα δωσει 300 ευρω να παρει το wii U γιατι το καινουργιο παντα τραβαει οτιδηποτε ειναι αυτο και ειδικα οταν ειναι απο μια εταιρια οπως η NINTENDO που καθε τι που βγαζει γεινεται αναρπαστο και πραγματικος πανικος ειδικα στην ιαπωνια που συμφωνα με στοιχεια πριν λιγες μερες της ανοικη το 70% της αγορας και οι ιαπωνες αγοραζουν τα προιοντα της πιο ευκολα και απο μαστιχες απο τα περιπτερα.Ναι θα κανει επυτηχια ειναι δεδομενο αυτο απλα το μονο πραγμα που δεν μπορουμε να πουμε ειναι τι πωλησεις θα κανει σε σχεση με το Wii.Σικεμε κανταρ για οποιον δεν γουσταρει την NINTENDO τι με νοιαζη εμενα ο καθενας εχει της αγαπες του και κανει της επιλογες του αλλα οτι και να γιννει η NINTENDO ειναι εδω με καινουργιο Hardware και ας ειναι και πεναετιας για μας τους οπαδους της ειναι κατι καινουργιο.Ηταν,ειναι,και θα ειναι παντα εδω να μπαινει στα ρουθουνια ολων γιατι ειναι η μοναδικη αυθεντικη εταιρια στον χωρο των videogames και κανει την μια επυτηχια μετα την αλλη ητε σας αρεσει ητε οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Eξαλου τι αλλο να πουμε για την sega και την ξεφτιλα της που ακομα και η commodore της εκανε πλακα και μεγαλη μαγκια τοποθετωντας μπροστα στα γραφεια της την θεικη διαφημιστικη πινακιδα που εγραφε ''ΤO BE THIS GOOD,WILL TAKE SEGA AGES'' και εννοουσε για το δεικο της CD32 εναντι στο MegaCD της sega.

Προβολή συνημμένου 58263

:biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin: :biglaugh: :diablotin:
Α ρε Commodore....Αυτή η φωτογραφία με πληγώνει, γνωρίζοντας ότι το CD32 και το Amiga brand, ενώ είχε όλες τις προυποθέσεις, τελικά έσβησε. Όπως και να έχει, εγώ σαν φανατικός αμιγκάς απο τότε και για πάντα, τη Sega δέν την είχα σε τόση εκτίμηση. Μετά απο μερικά χρόνια όμως, τώρα που τα βλέπω (και τα παίζω) λίγο πιό αντικειμενικά, η Sega ήταν μεγάλη εταιρεία. Το Mega Drive ας πούμε που γελούσα (τρόπον τινά) με τα παιχνίδια του σε σχέση με αυτά της Amiga και του Snes που τότε διέθετα, τώρα μου κάνει μήν σου πώ και μεγαλύτερη εντύπωση. Απίστευτο library, ταχύτατα games, πολύ πιό γρήγορα απο του Snes, και αυτός ο βρώμικος arcade ήχος του με έχει κερδίσει πλέον οριστικά ! Πλέον, ανάβω το MD πολύ συχνότερα απο το Snes, όμως όχι όσο και το CD32 (είπαμε...)
 
Metalcandy Μην εισαι τοσο απολυτος - κουβεντα να κανουμε. Ολοι μας (και εσυ) εχουμε μια προτιμηση σε καποια εταιρεια αλλα ουτε εχουμε μετοχες να υπερασπιστουμε, ουτε καμια θεση σε καποιο διοικητικο συμβουλιο. :)

Το WiiU αντικειμενικα δεν θα ευεργετηθει απο το χρονικο head-start που θα εχει διοτι στο κομματι hardware η N πυροβολησε τον εαυτο της στο ποδι. Ειναι μια κονσολα 7ης Γενιας που βγαινει στη δυση της 7ης Γενιας.

Τεχνικα ειναι ενα 360 με λιγη περισσοτερη RAM απο οτι φαινεται. Με τη διαφορα οτι ως launch καθε κομματι θα εχει χασουρα την ιδια στιγμη που η MS θα παει την τιμη στα 140 ευρω (με κερδος) και θα τελειωσει το πανηγυρι. Και ειναι η μονη εταιρεια με κερδη στο game division - με χρεος δεν πας μακρια πλεον.

Οι "εναλλακτικοι τροποι χειρισμου" δεν επιασαν. Εγω που αγορασα και το Kinect μολις κυκλοφορησε, μολις δυο παιχνιδια εδιναν το κατι παραπανω - πιανει σκονη αυτη τη στιγμη. Και παρολο που ειμαι εχθρικος με αυτα, προτιμω ενα Kinect2 με δικη του CPU παρα να εχω στα γονατα ενα δισκο σερβιρισματος με οθονη και μοχλους που θα θελει φορτισμα κανα διωρο.
 
Wally είπε:
Metalcandy Μην εισαι τοσο απολυτος - κουβεντα να κανουμε. Ολοι μας (και εσυ) εχουμε μια προτιμηση σε καποια εταιρεια αλλα ουτε εχουμε μετοχες να υπερασπιστουμε, ουτε καμια θεση σε καποιο διοικητικο συμβουλιο. :)
Το WiiU αντικειμενικα δεν θα ευεργετηθει απο το χρονικο head-start που θα εχει διοτι στο κομματι hardware η N πυροβολησε τον εαυτο της στο ποδι. Ειναι μια κονσολα 7ης Γενιας που βγαινει στη δυση της 7ης Γενιας.

Τεχνικα ειναι ενα 360 με λιγη περισσοτερη RAM απο οτι φαινεται. Με τη διαφορα οτι ως launch καθε κομματι θα εχει χασουρα την ιδια στιγμη που η MS θα παει την τιμη στα 140 ευρω (με κερδος) και θα τελειωσει το πανηγυρι. Και ειναι η μονη εταιρεια με κερδη στο game division - με χρεος δεν πας μακρια πλεον.

Οι "εναλλακτικοι τροποι χειρισμου" δεν επιασαν. Εγω που αγορασα και το Kinect μολις κυκλοφορησε, μολις δυο παιχνιδια εδιναν το κατι παραπανω - πιανει σκονη αυτη τη στιγμη. Και παρολο που ειμαι εχθρικος με αυτα, προτιμω ενα Kinect2 με δικη του CPU παρα να εχω στα γονατα ενα δισκο σερβιρισματος με οθονη και μοχλους που θα θελει φορτισμα κανα διωρο.
Aπολυτος ειμαι μια ζωη σε οτι αφορα την NINTENDO και δεν προκυται να αλαξω τωρα αλλα εδω μεσα στο forum οι μισοι ειναι οπαδοι της sega και οι αλλοι μισοι δεν γουσταρουν την NINTENDO γεια δεικους τους λογους που δεν με νοιαζουν και αυτοι που γουσταρουν την NINTENDO εκτος απο μενα ειναι δυο,τρεια ατομα με πιο πολυ φιλαθλο πνευμα παρα οπαδικο.Τωρα να προσπαθησω εγω να πεισω εσενα για το αντιθετο απο αυτα που λες για το kinect το Wii U και το tablet gamepad αλλα και ολους τους αλλους ειναι δωρο αδωρο γιατι εχω κανει πεντακοσιες αναλυσεις και εχω δωσει τοσες εξηγησεις αλλα αυτος που δεν θελει απλα δεν καταλαβαινει.Και κυριως αν δεν εισαι οπαδος της NINTENDO ωστε να μπορεις να κατανοησεις και να νιωσεις καποια πραγματα τοτε εννοοιται πως δεν θα καταλαβεις.Και επειδη εγω δεν γουσταρω κατι τετοια και ουτε θα σπαταλαω τον χρονο μου και την φαια ουσια μου με το να προσπαθω να δωσω σε καποιον να καταλαβει κατι που δεν προκυται να καταλαβει οτι και να πω αυτο το μηνυμα ειναι το τελευταιο που γραφω ωσον αφορα αυτο το θεμα.Τελος τα μηνυματα για NINTENDO κλπ απο μενα οτι εγραψα εγραψα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα ετσι δεν γινεται κουβεντα. Ο σκοπος δεν ειναι να πεισει ο ενας τον αλλον ρε Μπιλ. Σπεκουλες κανουμε να παιρναει ευχαριστα ο χρονος με ηπιο console war...

Σου υπενθυμιζω...κανεναν μας δεν ταϊζει η MS ή η Ν...
 
Το πολυ εγκυρο σε σχεση με αλλα μεσα WiiUDaily στα θεματα της NINTENDO εβγαλε ειδηση/πληροφορια για το καινουργιο zelda που ειναι υπο αναπτυξη.Της πληροφοριες της πηραν απο καποιον insider μεσα στην NINTENDO ιαπωνιας καταρχην αναφερη οτι το καινουργιο zelda δεν θα κυκλοφορησει το 2013 αλλα το 2014 και αυτο κολαει παρα πολυ με τα χρονικα ορια που θετει η NINTENDO σε καθε καινουργιο zelda.Το καινουργιο zelda θα ειναι ενα τεραστιο project με την μεγαλητερη ομαδα αναπτυξης που εχει συγκεντρωση ποτε η NINTEDO συνολο 200 με 250 ατομων με επικεφαλης φυσικα τον Eiji Aonuma τον εδω και χρονια παραγωγο της σειρας.Ο insider μιλαει για ενα παιχνιδι που η NINTENDO το θεωρει ναυαρχιδα και βασιζει παρα πολλα σαυτο για την ολη προωθηση του Wii U.Μιλαει για ενα απιστευτα τεραστιο παιχνιδι σε διαρκεια με τεραστια Dungeons και αναφερει χαρακτηριστηκα ενα δασος-Dungeon μεγαλητερο σε εκταση απο ολο το Hyrule field στο ocarina of time.Επισης το καθε dungeon θα χρειαζεται παρα πολλες ωρες να ολοκληρωθει και καποια απο αυτα θα χωριζονται σε 3 μερη.Επισης θα αξιοποιει πληρως το χειρηστηριο του Wii U και θα εχει καποια online χαρακτηριστηκα οπως το οτι οι παικτες θα μπορουν να αφηνουν μηνυματα και να βοηθιουνται αν καποιος κολησει καπου.Ο insider αναφερει οτι στα γραφικα το παιχνιδι θα ακολουθει τα χναρια του skyward sword γιατι η NINTENDO θελει να εχει καθολικη απηχηση και θα τρεχει σε μια ''state of the art''μηχανη στα 1080p 60fps με πολλες λεπτομερειες στην αποικονηση αλλα και τεχνολογιες οπως η μηχανη φυσικης Havoc.Aυτο που τονιζεται ιδιαιτερα πολλες φορες παντως ειναι οτι η NINTENDO σκοπευει το νεο παιχνιδι να ειναι το πιο πρωτοπωριακο και μεγαλειωδες zelda ολων των εποχων.

Περιμενουμε με αγωνια λοιπον για ενα απο τα καλητερα παιχνιδια ολων των εποχων.
 
Αν αληθεύουν όλα αυτά θα πρόκειται για μία μοναδική εμπειρία Zelda. 1080p με 60fps μοιάζει εξωπραγματικό για Zelda. Μόνο σε εξοιμείωση έπιανες τέτοια ανάλυση και frame rate.

Ο κόσμος του Zelda θέλέι λίγη ζωντάνια ακόμα στα εξωτερικά περιβάλλοντα του. Να εξερευνάςτην Hyrule και να νιώθεις ότι είσαι μέσα σε ένα πραγματικό - ζωντανό κόσμο. Οι πόλεις αντιθέτως, συνήθως είναι αρκετά ζωντανές με ενδιαφέροντες και θεοπάλαβους χαρακτήρες με τους οποίους χαίρεσαι να μιλάς, απλώς για να ακούσεις τι θα πούνε.

Ακόμα βέβαια να παίξω το Skyward Sword, περισσότερο με έτρωγε η αγωνία να το αγοράσω. Το έβαλα και στη συνέχεια έπαιξα για λίγες ώρες.

Τώρα για το Wii U, δεν ξέρω πόσο καλά θα πάει, σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά σίγουρα θα είναι ένα σημαντικό βήμα μπροστά για το οικοσύστημα της Nintendo. hi-definition αναλύσεις και επιτέλους μεγαλύτερο third party support.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Το πολυ εγκυρο σε σχεση με αλλα μεσα WiiUDaily στα θεματα της NINTENDO εβγαλε ειδηση/πληροφορια για το καινουργιο zelda που ειναι υπο αναπτυξη.Της πληροφοριες της πηραν απο καποιον insider μεσα στην NINTENDO ιαπωνιας καταρχην αναφερη οτι το καινουργιο zelda δεν θα κυκλοφορησει το 2013 αλλα το 2014 και αυτο κολαει παρα πολυ με τα χρονικα ορια που θετει η NINTENDO σε καθε καινουργιο zelda.Το καινουργιο zelda θα ειναι ενα τεραστιο project με την μεγαλητερη ομαδα αναπτυξης που εχει συγκεντρωση ποτε η NINTEDO συνολο 200 με 250 ατομων με επικεφαλης φυσικα τον Eiji Aonuma τον εδω και χρονια παραγωγο της σειρας.Ο insider μιλαει για ενα παιχνιδι που η NINTENDO το θεωρει ναυαρχιδα και βασιζει παρα πολλα σαυτο για την ολη προωθηση του Wii U.Μιλαει για ενα απιστευτα τεραστιο παιχνιδι σε διαρκεια με τεραστια Dungeons και αναφερει χαρακτηριστηκα ενα δασος-Dungeon μεγαλητερο σε εκταση απο ολο το Hyrule field στο ocarina of time.Επισης το καθε dungeon θα χρειαζεται παρα πολλες ωρες να ολοκληρωθει και καποια απο αυτα θα χωριζονται σε 3 μερη.Επισης θα αξιοποιει πληρως το χειρηστηριο του Wii U και θα εχει καποια online χαρακτηριστηκα οπως το οτι οι παικτες θα μπορουν να αφηνουν μηνυματα και να βοηθιουνται αν καποιος κολησει καπου.Ο insider αναφερει οτι στα γραφικα το παιχνιδι θα ακολουθει τα χναρια του skyward sword γιατι η NINTENDO θελει να εχει καθολικη απηχηση και θα τρεχει σε μια ''state of the art''μηχανη στα 1080p 60fps με πολλες λεπτομερειες στην αποικονηση αλλα και τεχνολογιες οπως η μηχανη φυσικης Havoc.Aυτο που τονιζεται ιδιαιτερα πολλες φορες παντως ειναι οτι η NINTENDO σκοπευει το νεο παιχνιδι να ειναι το πιο πρωτοπωριακο και μεγαλειωδες zelda ολων των εποχων.
Περιμενουμε με αγωνια λοιπον για ενα απο τα καλητερα παιχνιδια ολων των εποχων.
Πολύ καλό ακούγεται όλο αυτό. Ελπίζω μόνο να διατηρήσουν το στιλ που έχουν εδώ και χρόνια και αρνούνται να δώσουν φωνή στους χαρακτήρες. Το τελευταίο που θα ήθελα να δω είναι ένα Zelda με πολύ μπλα μπλα σε μορφή voice acting και τον Link να μιλάει σαν τον Sonic ή σαν αυτούς τους metrosexual τύπους των Final Fantasy και λοιπών Jrpgs.
 
metalcandyman είπε:
Το πολυ εγκυρο σε σχεση με αλλα μεσα WiiUDaily στα θεματα της NINTENDO εβγαλε ειδηση/πληροφορια για το καινουργιο zelda που ειναι υπο αναπτυξη.Της πληροφοριες της πηραν απο καποιον insider μεσα στην NINTENDO ιαπωνιας καταρχην αναφερη οτι το καινουργιο zelda δεν θα κυκλοφορησει το 2013 αλλα το 2014 και αυτο κολαει παρα πολυ με τα χρονικα ορια που θετει η NINTENDO σε καθε καινουργιο zelda.Το καινουργιο zelda θα ειναι ενα τεραστιο project με την μεγαλητερη ομαδα αναπτυξης που εχει συγκεντρωση ποτε η NINTEDO συνολο 200 με 250 ατομων με επικεφαλης φυσικα τον Eiji Aonuma τον εδω και χρονια παραγωγο της σειρας.Ο insider μιλαει για ενα παιχνιδι που η NINTENDO το θεωρει ναυαρχιδα και βασιζει παρα πολλα σαυτο για την ολη προωθηση του Wii U.Μιλαει για ενα απιστευτα τεραστιο παιχνιδι σε διαρκεια με τεραστια Dungeons και αναφερει χαρακτηριστηκα ενα δασος-Dungeon μεγαλητερο σε εκταση απο ολο το Hyrule field στο ocarina of time.Επισης το καθε dungeon θα χρειαζεται παρα πολλες ωρες να ολοκληρωθει και καποια απο αυτα θα χωριζονται σε 3 μερη.Επισης θα αξιοποιει πληρως το χειρηστηριο του Wii U και θα εχει καποια online χαρακτηριστηκα οπως το οτι οι παικτες θα μπορουν να αφηνουν μηνυματα και να βοηθιουνται αν καποιος κολησει καπου.Ο insider αναφερει οτι στα γραφικα το παιχνιδι θα ακολουθει τα χναρια του skyward sword γιατι η NINTENDO θελει να εχει καθολικη απηχηση και θα τρεχει σε μια ''state of the art''μηχανη στα 1080p 60fps με πολλες λεπτομερειες στην αποικονηση αλλα και τεχνολογιες οπως η μηχανη φυσικης Havoc.Aυτο που τονιζεται ιδιαιτερα πολλες φορες παντως ειναι οτι η NINTENDO σκοπευει το νεο παιχνιδι να ειναι το πιο πρωτοπωριακο και μεγαλειωδες zelda ολων των εποχων.
Περιμενουμε με αγωνια λοιπον για ενα απο τα καλητερα παιχνιδια ολων των εποχων.
Αν και διαβασα τα νεα στο WiiUDaily δεν ειδα να αναφερει για 1080p στα 60 καρε... οποτε βασιστειτε στα 720p με 35 καρε! :p
 
Πριν γραψεις την βλακεια σου διαβαζε καλητερα τα κειμενα εκτος και αν δεν ξερεις τι σημαινει το FULL HD.

HD graphics, same visual style as Skyward Sword

Nintendo are said to be very pleased with the art direction and visual style of Skyward Sword, and are continuing this look. Of course,it'll be in full HD with much improved quality compared to what we saw on the Wii.Theyʼre using a new, state of the art engine thatʼs being built from ground up in parallel with the game. Itʼs got the most advanced visual features Nintendo has ever made, and includes a lot of third party tech like Havok for physics and rendering middleware from Umbra (which was recently confirmed for the Wii U)”.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Πριν γραψεις την βλακεια σου διαβαζε καλητερα τα κειμενα εκτος και αν δεν ξερεις τι σημαινει το FULL HD.
HD graphics, same visual style as Skyward Sword

Nintendo are said to be very pleased with the art direction and visual style of Skyward Sword, and are continuing this look. Of course,it'll be in full HD with much improved quality compared to what we saw on the Wii.Theyʼre using a new, state of the art engine thatʼs being built from ground up in parallel with the game. Itʼs got the most advanced visual features Nintendo has ever made, and includes a lot of third party tech like Havok for physics and rendering middleware from Umbra (which was recently confirmed for the Wii U)”.
Ναι full HD αλλα δεν σημαινει οτι θα τρεχει και στα 60. Με ενα απλο upscaling ισως.
 
Ακόμα και αν δεχτούμε ότι όντως θα τρέχει στα 1080p από την φράση "full HD", τα 60 fps από που προκύπτουν βρε προπαγανδιστή της Nimbimbo; :p

Και αφού το συγκεκριμένο site το θεωρείς έγκυρο, για πες μας τι σκέφτεσαι για αυτό: Capcom doesnʼt believe the Wii U is a next gen console.

LOL, LOL, αυτογκόλ!!! :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα