Wii U [Nintendo's Next Console]

Ανεπανάληπτος!

Αν και τώρα όποτε ακούγεται αυτό το τραγούδι θα θυμάμαι αυτό :p
 
metalcandyman είπε:
Eτσι ρε ΝΙΝΤΕNDO μια ζωη γιατι γυναικα αλαζεις αλλα ομαδα και εταιρια στα videogames δεν αλαζεις ποτε.NINTENDO RULES.
Πρόσεξε, γιατί κάποτε η ατάκα ήταν ότι δεν αλλάζεις ομάδα και κόμμα. Εντελώς τυχαία, πλέον στην θέση του κόμματος εσύ βάζεις την εταιρία videogames. Πρόσεξε μην ακολουθήσει την τύχη των κομμάτων. :diablotin:
 
Maddog είπε:
Πρόσεξε, γιατί κάποτε η ατάκα ήταν ότι δεν αλλάζεις ομάδα και κόμμα. Εντελώς τυχαία, πλέον στην θέση του κόμματος εσύ βάζεις την εταιρία videogames. Πρόσεξε μην ακολουθήσει την τύχη των κομμάτων. :diablotin:
Μπα Doc δεν παιζει αυτο το σεναριο γιατι πολυ απλα η NINTENDO δεν ειναι sega:p
 
Όταν θα ακολουθήσει τη μοίρα της θα της μοιάσει πάντως πολύ. :p

Δεν είναι μακριά ο καιρός που θα παίζουμε Mario στο X-box μας! :diablotin:
 
Δεν νομιζω να συμβει αυτο. Θα δειτε οτι το WiiU θα παει μια χαρα . Μολις βγουνε ειδικα τα παιχνιδια τις Nintendo θα εκτοξευτουν οι πωλησεις και οπως εχω γραψει και καπου αλλου στο φορουμ , στην αγορα της Ιαπωνιας πες οτι εχει πετυχει με Monster Hunter και Dragon Quest X .
 
Γιαννη μην ασχολεισαι τζαμπα και τρως τον χρονο σου με τα παπαγαλακια της micro$oft.H ΝΙΝΤΕΝDO ηταν,ειναι και θα ειναι ο αποκυτος κυριαρχος στα videogames και η μονη εταιρια που αξιζει πραγματικα να βρισκεται σαυτον τον χωρο.Πιο πιθανο ειναι να φυγουν οι παρησακτη στο gaming οπως η micro$oft παρα να γιννει η NINTENDO sega.Ασχοληθητε με τα xbox σας λοιπον πρωην sega fanboys αλλα και εσεις που το παιζετε σε ολα τα ταμπλο απο Apple μεχρι NINTENDO ωστε να ειστε παντος καιρου σαν τους χαμαολροντες και αφηστε την NINTENDO να μεγαλουργει και να φτιαχνει παιχνιδαρες οπως μονο αυτη ξερει.
 
Μη τσαντίζεσαι ξέρεις ότι κάνω πλάκα, μου αρέσει να σε πειράζω!

Θα λυπόμουν περισσότερο αν έκλεινε η Ninty από ότι αν έκλεινε η Apple.
 
Η υπογραφη το γραφει καθαρα :p

DISCLAIMER : The above post

probably contains trolling.
 
Χαλαρα παιδια παντα,μην ξεχναμε οτι μιλαμε για παιχνιδακια.


Δεν μοιραζουμε χωραφια ουτε περιουσιες!
 
Ολα τα παιχνιδια του NINTENDO LAND ειναι εξαιρετικα και εχουν πολυ ενδιαφερον.Προσωπικα τα θεωρω μια κλαση τουλχιστων παραπανω πιο διασκεδαστικα και με περισσοτερο βαθος απο το Wii Sports που κυκλοφορησε μαζι με το Wii.Eκτος απο το octopus dance βεβαια που δεν με αρεσει.

 
το θεμα ειναι τι να προτιμησει κανεις , Nintendo Land ή ZombiU ??
 
Zombi U με κλειστα ματια αν γουσταρεις μοναχικο παιχνιδι και NINTENDO LAND αν υπαρχει μεγαλη παρεα πολλα wiimotes παρα πολλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες μπυρες και ορεξη για κοντρες :D
 
Παρεα δεν υπαρχει για αυτα τα παιχνιδια , ολοι οι φιλοι μου παιζουν μονο Pro evolution και παιζουμε 2 vs 2 (παιζω και εγω δηλαδη). Αρα μαλλον παω για ZombiU .

Μια ερωτηση τα wiimotes τα απλα χωρις motion plus δουλευουν στο wiiu αραγε;; μηπως ξερεις;

εχω 2 χωρις motion plus.. και μονο 1 με..
 
Καλα τι προτεινεις το zombiu στον ανθρωπο...θα τον καψεις. Το εχεις δει το παιχνιδι; Μιλαμε για θολουρα και γραφικα πεντε ετων πριν και βγαλε. Ασε που και το gameplay δεν λεει πολλα.
 
Ajax87 είπε:
Παρεα δεν υπαρχει για αυτα τα παιχνιδια , ολοι οι φιλοι μου παιζουν μονο Pro evolution και παιζουμε 2 vs 2 (παιζω και εγω δηλαδη). Αρα μαλλον παω για ZombiU .
Μια ερωτηση τα wiimotes τα απλα χωρις motion plus δουλευουν στο wiiu αραγε;; μηπως ξερεις;

εχω 2 χωρις motion plus.. και μονο 1 με..
Τα απλά δεν δουλεύουν δυστυχώς.

Καλα τι προτεινεις το zombiu στον ανθρωπο...θα τον καψεις. Το εχεις δει το παιχνιδι; Μιλαμε για θολουρα και γραφικα πεντε ετων πριν και βγαλε. Ασε που και το gameplay δεν λεει πολλα.
Όντως το παιχνίδι το είδα στην παρουσίαση και τα γραφικά ήταν από PS2 εποχή. Εντυπωσιακός ο χειρισμός με το pad, αλλά μόνο αν έβλεπες να παίζει άλλος. Δεν μου άρεσε (προσωπικά) καθόλου όταν έπαιξα. Όταν το έφερνες μπροστά σου, ήταν άβολο (είχαν συνδεδεμένο και το καλώδιο) και η στόχευση ήταν απόλυτα ανακριβής και αλλού γι΄ αλλού.

Μακάρι να μην είναι έτσι το παιχνίδι όταν βγει και όντως να ήταν "aplha version" όπως μου εξήγησαν τα κοριτσάκια που ήταν εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky(1) είπε:
Τα απλά δεν δουλεύουν δυστυχώς.
Σιγουρο αυτο; νομιζα οτι θα δουλευαν , αν δεν χρειαζοταν motion plus το παιχνιδι... εχω ενα motion plus add on αν βαλω αυτο θα ειναι οκ ;
 
Ajax87 είπε:
Σιγουρο αυτο; νομιζα οτι θα δουλευαν , αν δεν χρειαζοταν motion plus το παιχνιδι... εχω ενα motion plus add on αν βαλω αυτο θα ειναι οκ ;
Ναι με το motion plus λειτουργούν κανονικά. Ότι σου γράφω το ρώτησα στην παρουσίαση πάνω από δυο φορές σε διαφορετικά άτομα. Δεν μου αρέσει να μιλάω για πράγματα που δεν έχω δει από πρώτο χέρι, ειδικά όταν αναφέρομαι σε παιχνίδια και υπολογιστές.

Δεν παραθέτω βιντεάκια του ΥΤ, δεν αναμασάω γνώμες και δεν με ενδιαφέρει η γνώμη των "ειδικών" που είτε μισούν κάποια εταιρεία, είτε είναι τυφλοί οπαδοί κάποιας άλλης. Έχω όλες τις κονσόλες που κυκλοφόρησαν παίζω με όλες και δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο.

Μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στον Βασίλη, γενικά μιλάω, με την Apple και το Mac OS που ασχολούμαι έχω δει πλήθως "αυθεντιών" που δεν έχουν καν πιάσει το μηχάνημα στα χέρια τους.
 
pooky(1) είπε:
Ναι με το motion plus λειτουργούν κανονικά. Ότι σου γράφω το ρώτησα στην παρουσίαση πάνω από δυο φορές σε διαφορετικά άτομα. Δεν μου αρέσει να μιλάω για πράγματα που δεν έχω δει από πρώτο χέρι, ειδικά όταν αναφέρομαι σε παιχνίδια και υπολογιστές.
Δεν παραθέτω βιντεάκια του ΥΤ, δεν αναμασάω γνώμες και δεν με ενδιαφέρει η γνώμη των "ειδικών" που είτε μισούν κάποια εταιρεία, είτε είναι τυφλοί οπαδοί κάποιας άλλης. Έχω όλες τις κονσόλες που κυκλοφόρησαν παίζω με όλες και δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο.

Μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στον Βασίλη, γενικά μιλάω, με την Apple και το Mac OS που ασχολούμαι έχω δει πλήθως "αυθεντιών" που δεν έχουν καν πιάσει το μηχάνημα στα χέρια τους.
Το εψαξα πριν λιγο ,δουλευουν ολα συμφωνα με το site της Nintendo http://www.nintendo.com/wiiu/features/#/features-backwards-compatibility

στην παρουσιαση οπως ειδες δεν ηταν ολα τα παιδια και experts (χωρις κακια , απλα μια διαπιστωση εκανα) .
 
Μακάρι να είναι έτσι γιατί έχω δύο απλά και μόνο ένα με motion plus που είναι στην sealed Wii μου και δεν θέλω επουδενί να το βάλω σε λειτουργία.

ΟΚ, ακύρωσα την προπαραγγελία, αλλά όταν αρχίσουν να κυκλοφορούν μτχ τα παιχνίδια και να βγαίνουν περισσότερα και όταν περάσει κάποιο διάστημα και η κονσόλα δεν αρχίσει να βγάζει παλαβές βλάβες θα αγοραστεί πάνω από μία φορά μια και πάντα θέλω να έχω back up spare machine σε όλα όσα μηχανάκια διαθέτω.
 
Δεν παραθέτω βιντεάκια του ΥΤ, δεν αναμασάω γνώμες και δεν με ενδιαφέρει η γνώμη των "ειδικών" που είτε μισούν κάποια εταιρεία, είτε είναι τυφλοί οπαδοί κάποιας άλλης. Έχω όλες τις κονσόλες που κυκλοφόρησαν παίζω με όλες και δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο.
Παντως παραδεξου - οποιους και αν εννοεις Γιωργο - οτι τουλαχιστον κατι τετοιοι "περιεργοι" τυποι δεν αλλαζουν αποψεις καθε εξαμηνο και παραμενουν, με οσα επιχειρηματα τους αφηνουν να αναπτυξουν οι "αδεκαστοι" φανμπους, σταθεροι στην αποψη τους :)
 
Πίσω
Μπλουζα