Wii U [Nintendo's Next Console]

Εγω τελικα μαλλον θα το παρω.. στην ZombiU εκδοση . Δεν εχω κανει προπαραγγελια και δεν ξερω αν θα κανω ακομα αλλα θα το παρω μεχρι τα χριστουγεννα κατα 90% .
 
herco είπε:
Παντως παραδεξου - οποιους και αν εννοεις Γιωργο - οτι τουλαχιστον κατι τετοιοι "περιεργοι" τυποι δεν αλλαζουν αποψεις καθε εξαμηνο και παραμενουν, με οσα επιχειρηματα τους αφηνουν να αναπτυξουν οι "αδεκαστοι" φανμπους, σταθεροι στην αποψη τους :)
Αν στη ζωή μου παρέμενα "πιστός" στις "απόψεις" που είχα κατά καιρούς, αυτή τη στιγμή θα πείναγα, θα ήμουν στο ταμείο ανεργίας, και μόνο συλλογή κονσολών και αυθεντικών παιχνιδιών δεν θα με ενδιέφερε να κάνω. Παράλληλα θα είχα τις ίδιες γνώμες και απόψεις που είχα πριν 20 χρόνια, θα με ενδιέφεραν τα ίδια ακριβώς πράγματα, θα ήμουν σαν τους ΙΚΑτζήδες με τα βιβιάρια στο χέρι που τους βλέπεις κάθε πρωί στις 7 να βρίζουν αριστερά και δεξιά τους πάντες. Αντίθετα, δόξα τον Morradin εν μέσω κρίσης, το μόνο που σκέφτομαι είναι το μαγαζί που θέλω να ανοίξω στη Σαλονίκη.

Όχι αγαπητέ μου Ηρακλή. Η ζωή μεταβάλλεται, αλλάζει και, προσωπικά, δεν πιστεύω ούτε ακολουθώ το δόγμα "σταθερός στις απόψεις σου" . Στα 75 μου (αν με αξιώσει ο θεός ή ο διάλολος δεν με ενδιαφέρει ποιος άλλωστε) δεν θα ήθελα να δω τον εαυτό μου με τη καμία όμως (!!) να είναι άλλο ένα άτομο - στάμπα κακέκτυπο αντίγραφο του "σταθερού" και "καθώς πρέπει" ....γερου.

Εν κατακλείδι εσύ μπορεί να είσαι ευτυχισμένος που μένεις σταθερός στις απόψεις σου, μπράβο και το σέβομαι αυτό. Εγώ από την άλλη ακολουθώ (και πάντα θα ακολουθώ) το δόγμα "τα σταθερά νερά μεταβάλλονται σε βούρκο" και αφού εγώ τη βρίσκω και τρελλαίνομαι στη παλαβή και στην άγρια φάση, μάλλον περιττεύουν οι γνώμες των άλλων δεν νομίζεις;

Μη νομίζεις, αύριο μπορεί να αποκυρρήξω την Apple και να στραφώ στα Win 8 με πάθος, και από ότι με ξέρω μάλλον παίζει και να γίνει εξαιρετικά σύντομα. Τι μ'αυτό; Θα μου τραβήξει κανείς το αυτί γιατί δεν έχω "σταθερότητα" ; Νομίζεις ότι με ενδιαφέρει ή με νοιάζει στην τελική και καθόλου;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το εγραψα γιατι 2 φορες, και εδω και εκει (στο Halo thread) ειπες τα ιδια ακριβως πραγματα (σχετικα με τα youtube videos και οσους δεν εχουν παιξει το halo4 κλπ κλπ) και προσπαθησα να σου πω οτι τα διαβασα ηδη οκ.

Καθε επιτυχια στο μαγαζι που θες να ανοιξεις και ευχομαι να βρεις και σωστους , υπευθυνους και σταθερους στα μυαλα τους υπαλληλους να το δουλεψουν οπως πρεπει.
 
askorp είπε:
Καλα τι προτεινεις το zombiu στον ανθρωπο...θα τον καψεις. Το εχεις δει το παιχνιδι; Μιλαμε για θολουρα και γραφικα πεντε ετων πριν και βγαλε. Ασε που και το gameplay δεν λεει πολλα.
Και συ ρε μεγαλε που το ειδες στην παρουσιαση αν το ειδες δηλαδη τι καταλαβες;Εχεις ιδεα οτι σε τετοιες παρουσιασεις εναμιση μηνα πριν κυκλοφορησει το παιχνιδι και μαλιστα σε εκδηλωση στην ελλαδα που γενικα μας εχουν γραμμενους σχεδον ποτε δεν φερνουν την τελικη εκδοση του παιχνιδιου και ειδικα η NINTENDO που δεν αφηνη τα παιχνιδια της οπως η micro$οft να κυκλοφορουνε στο ιντερνετ ενα μηνα πριν την επισημη κυκλοφορια του παιχνιδιου.Κατσε να το δεις οταν κυκλοφορηση και μετα πες αμα γουσταρης οτι εχει γραφικα απο ps2,ps1 η ακομα και απο Atari Jaguar.Και που καταλαβες οτι το gameplay ειναι μαπα απο τα 5 λεπτα που το επαιξες αν προλαβες και να το παιξεις βεβαια την στιγμη που οι παντες συμφωνουν τουλαχιστων στο οτι ειναι μια νεα εμπειρια και το gameplay του και η ατμοσφαιρα του ειναι κατι το προτωγνορο και γενικοτερα ολοι οι μηχανισμοι στο gameplay του.Σε 9 μερες κυκλοφορει στην αμερικη η κονσολα οπως και τα παιχνιδια αλλα την δευτερα,τριτη λιγες μερες πριν την κυκλοφορια του το IGN θα εχει επισημο Review του παιχνιδιου.Δεν με ενδιαφερουν τα Review δεν ακουω κανεναν παρα μονο τα ματια μου και την κριση μου αλλα το αναφερω αυτο γιατι σιγουρα θα εχουν και καποια βιντεο που θα ειναι απο την κανονικη εκδοση του παιχνιδιου οποτε θα μπορεσουμε να κρινουμε με μεγαλητερη σιγουρια.Και μετα θα εχουμε ξεκαθαρη αποψη οταν και ωσοι το πιασουμε στα χερια μας να παιξουμε.Και γω δεν θα πω οτι εμεινα αφωνος δεν ειμαι τυφλος ουτε κανενας ασχετος αλλα θα πω ομως οτι ειναι τα πρωτα παιχνιδια σε μια κονσολα που ακομα καλα καλα δεν κυκλοφορησε και εχει δεκαδες ελαφρυντικα.Και απο την αλλη οποιος μπορεσει να πησει τον εαυτο του αλλα και αλλους οτι μια κονσολα πιο συγχρονη απο της σημερινες με παραπανω Ram,πιο καινουργια καρτα γραφικων κλπ ειναι χειροτερη απο την τωρινη γεννεια και οτι σε βαθος χρονου τα παιχνιδια της δεν θα φτανουν καν τα σημερινα τοτε ειναι μεγαλη ταλενταρα.
 
herco είπε:
Το εγραψα γιατι 2 φορες, και εδω και εκει (στο Halo thread) ειπες τα ιδια ακριβως πραγματα (σχετικα με τα youtube videos και οσους δεν εχουν παιξει το halo4 κλπ κλπ) και προσπαθησα να σου πω οτι τα διαβασα ηδη οκ.

Καθε επιτυχια στο μαγαζι που θες να ανοιξεις και ευχομαι να βρεις και σωστους , υπευθυνους και σταθερους στα μυαλα τους υπαλληλους να το δουλεψουν οπως πρεπει.

Ευχαριστώ! Ευτυχώς οι δίμετρες ξανθές με πλούσια "προσόντα" θεότρελες Θεές, πάντοτε ελαφρώς ενδεδυμένες είναι οι μόνες "υπάλληλοι" που χρειάζομαι. Και ευτυχώς , και πάλι, είναι σε αφθονία, ειδικά στη Σαλονίκη!!!!!!

Συνταγή χιλιοπαιγμένη από καταβολής κόσμου, απόλυτα εγγυημένη!

Για να μη βγαίνουμε από το thread και μου φωνάζεις για off-topic και άλλα συναφή, περιμένω σε λίγες μέρες τις πρώτες εντυπώσεις όχι από τίποτε καραπληρωμένους IGN, αλλά από κάτι ακούρευτα μουσάτα ρεμάλια που ξέρω από το ΥΤ να δω τι θα πουν. Θα την έχουν όλοι day 1. Περιμένω τη γνώμη τους, γιατί μέχρι τώρα σε οτιδήποτε, gaming related φυσικά, έχουν βγει 100% σωστοί και με έχουν βοηθήσει στη συλλογή μου απίστευτα.
 
pooky(1) είπε:
Ευχαριστώ! Ευτυχώς οι δίμετρες ξανθές με πλούσια "προσόντα" θεότρελες Θεές, πάντοτε ελαφρώς ενδεδυμένες είναι οι μόνες "υπάλληλοι" που χρειάζομαι. Και ευτυχώς , και πάλι, είναι σε αφθονία, ειδικά στη Σαλονίκη!!!!!!
Συνταγή χιλιοπαιγμένη από καταβολής κόσμου, απόλυτα εγγυημένη!

Για να μη βγαίνουμε από το thread και μου φωνάζεις για off-topic και άλλα συναφή, περιμένω σε λίγες μέρες τις πρώτες εντυπώσεις όχι από τίποτε καραπληρωμένους IGN, αλλά από κάτι ακούρευτα μουσάτα ρεμάλια που ξέρω από το ΥΤ να δω τι θα πουν. Θα την έχουν όλοι day 1. Περιμένω τη γνώμη τους, γιατί μέχρι τώρα σε οτιδήποτε, gaming related φυσικά, έχουν βγει 100% σωστοί και με έχουν βοηθήσει στη συλλογή μου απίστευτα.
Καλη επιτυχια αν κανεις τετοια κινηση γιωργαρα.Και γω σαν κλασικο ρεμαλι να εισαι σιγουρος οτι θα σε επισκεπτομαι συχνα ;)
 
Καλά τώρα κι εμένα δεν μου άρεσε καθόλου το ZombiU αλλά τα γραφικά δεν τα λες και PS2.... Θα έλεγα ότι μοιάζουν πολύ με το Condemned (σε ποιότητα και στιλ). Και πάλι δηλαδή τίποτε το σπουδαίο και σίγουρα όχι next-gen αλλά όχι και PS2 ρε παιδιά, μην το παρακάνουμε με την λάσπη! Ας είμαστε λίγο πιο αντικειμενικοί, τουλάχιστον εμείς που το είδαμε από κοντά, γιατί δημιουργούμε λανθασμένες εντυπώσεις σε αυτούς που δεν το έχουν δει ακόμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
βρε λες να παιζει 3D το χειριστηριο ; Αν παιζει μιλαμε για μεγαλο ατου! δηλαδη θα ειναι και ενα 3D handheld για τα παιχνιδια που το υποστηριζουν !
 
Μια αλλη λειτουργια του Wii U gamepad ειναι οτι μετατρεπεται σε τηλεκοντρολ για την τηλεοραση.Μας εμφανιζει στην οθονη του λειτουργιες που εχει ενα τηλεκοντρολ οπως αλαγη καναλιου,ενταση ηχου,input και πολλα αλλα και μπορουσε ανα πασα στιγμη καθως παιζουμε να ανεβασουνε πχ την φωνη η οτι αλλο θελουμε χωρις να αγγιξουμε καν το τηλεκοτρολ.Επισης εχει μπει και η λειτουργια να σβηνει η κονσολα μετα απο καποια ωρα αν την ξεχασουμε ωστε να μην παραμενει συνεχεια ανοιχτη.Φυσικα αν θελουμε απενεργοποιουμε την συγκεκριμενη λειτουργια.

Και επειδη σας εφτιαξα την μερα παλι μαυτη την ειδηση παραθετω παρακατω τα posts που θα ακολουθησουν το δεικο μου.

Απο Vukefalas123 "Τι ειναι αυτα ρε nintendo μας δουλευεις;παιχνιδια θελουμε να παιζουμε ρε τι να το κανουμε το τηλεκοντρολ.Eχετε χασει την μπαλα και ετσι οπως πατε μια ωρα αρχητερα θα φαλιρισετε".

Απο kifinas79 " Μπραβο ρε nintendo μετα την εκπληκτικη και πρωτοποριακη λειτουργια gamepad δισκος σερβιρισματος ερχετε τωρα και αλλη μια φανταστικη λειτουργια το gamepad τηλεκοντρολ.Απατο θα παει το Wii U ρεεεεεεεε".

Aπο fafilas44 "Τι τηλεκοντρολ και πρασινα αλογα ειναι αυτα ρε nintendo μας δουλευεις;Βγαλε ρε κανενα καινουργιο Zelda,metroid,star fox,super mario galaxy 3 να παιξουμε και ασε της βλεκειες(οχι οτι και να τα βγαλει εγω θα παρω Wii U αλλα ας ριξω και γω ενα ποσταρισματακι κατα της nintendo χεχεχεχεχε) ".

Aπο Fufutos78 "Ενα τεραστιο μπραβο στην nintendo γιαυτη την πρωτοποριακη λειτουργια γιατι ποιος δεν θα ηθελε ενα δευτερο τηλεκοντρολ ασε που σε ολους μας το τηλεκοντρολ της τηλεορασης ειναι χαμενο η χαλασμενο.Ρε ουστ ανυπαρκτοι η καταστροφη σας ειναι κοντα".

Απο Gidoprovato "Δε σε φτανει ρε nintendo που με το Wii πηγες πισω το gaming,μας γεμησες casualies και κατεστρεψες και της μοναδικες σωστες εταιριες microsoft και sony και εβαλες σκοπο τωρα με το ρημαδοWii U να γκρεμισεις και να καταστρεψεις τα παντα.Ευχομαι να σβησεις απο τον χαρτη οπως η sega.

Aπο Julia69 "Για μενα παντως η λειτουργια που θα σβηνει μονη της η κονσολα Θα ειναι πολυ χρησιμη γιατι και τωρα που γυμναζοναι μεσα στο σπιτι με το Wii Fit για να διατηρω την καλιγραμη σιλουετα μου μετα μπορει να ξεχασω ακομα και μια ολοκληρη μερα το Wii αναμενο.Μπραβο nintendo.

Aπο otansymveistaperix "Ασε τα μπραβο και τραβα φτιαξε κανεναν μουσακα ρε julia69 που θες και Wii U και βρισκεις και πολυ καλη την λειτουργια αυτη.Μια βλακεια και μιση ειναι και ακομα ενα καρφι στο φερετρο της nintendo.xbox360 και Halo 4 ρε απο την microsoft την μοναδικη εταιρια με γνωση στο gaming που αξιζει να βρισκετε στο χωρο των videogames".

Υ.Γ.Τα παραπανω ονοματα δεν ειναι απο υπαρκτα μελη και ανοικουν αποκλειστικα στην φαντασια αυτου που εγραψε το συγκεκριμενο post.

Και εις αλλα με υγεια χαχαχαχαχα.


 
metalcandyman είπε:
Καλη επιτυχια αν κανεις τετοια κινηση γιωργαρα.Και γω σαν κλασικο ρεμαλι να εισαι σιγουρος οτι θα σε επισκεπτομαι συχνα ;)
Βασίλαρε σε ευχαριστώ! Ευχή της συγχωρεμένης της γιαγιάς μου που έφυγε από τη Θεσσαλονίκη στα 20 και δεν κατάφερε να γυρίσει ποτέ, να καταφέρω να κουβαληθώ εγώ πάνω! Σε αυτή χρωστάω το ότι είμαι ΠΑΟΚι. Εξαιρετικά δύσκολο μεν, όχι αδύνατο δε, θα είχαμε ήδη κάνει την κίνηση αλλά θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα στο 2013.

Εννοείται ότι θα έχεις VIP πρόσκληση διαρκείας, κάφτα όλα για πάρτυ σου τρελοnintendάκια! :D
 
Lol,μπορει η συγκεκριμενη λειτουργια να ακουγεται καπως δευτεραντζα αλλα θετει τα στανταρντ πως θα ειναι απο εδω και περα τα κοντρολια.


Σε μερικα χρονια θα πιανουμε pad που δεν θα ανοιγει την τηλεοραση και θα λεμε wtf απο που ανοιγει,κατι παρομοιο με τα σημερινα κοντρολια που ανοιγουν την κονσολα με το κεντρικο κουμπι,imagine να μην το εχετε πια.



Την απενεργοποιηση παντως την ειχε και το Ps3.
 
Julia 69, Gidoprovato;;;;

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!! :bow: :worship:
 
τα ονοματα που σκεφτηκες ελεος ! Billy !! :D χαχαχα! . Παραγγειλα το Wii U ZombiU pack... δεν αντεξα.. θα παρω και ενα ακομα παιχνιδι δεν ξερω πιο ακομα...
 
Ωραιος γιαννη.Καλωσηρθες στην next gen εποχη,στην εποχη της NINTENDO και του Wii U.

Mass effect 3 trailer Wii U.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερό εργαλείο το U..Μακάρι να έχει δυνατά παιχνίδια!!
 
Λειτουργια Ιnternet .

 




 
Για να το σοβαρέψουμε λίγο τώρα:

Μια ερώτηση:

Ξεκαθαρίστηκε λοιπόν ότι τα απλά wii motes θα λειτουργούν με το μηχάνημα. ΟΚ, μάλλον κράξανε πολλοί και με το day 1 firmware update μας έγινε η χάρη. Καλό αυτό.

Μια και το wii U θα μπει στη λίστα με τις εν λειτουργία κονσόλες αρχικά κυρίως για τα παιχνίδια του wii (θα περιμένω να εμφανιστούν μτχ δεν σκάω 60άρια αβέρτα) και μια και θα έχω νέα οθόνη με ενδιαφέρει να καταργήσω τα component καλώδια. Το sensor bar από το απλό wii θα κάνει στο wii U; Ξέρει κανείς; Αν είναι συμβατό δεν θα χρειαστεί να χαλάσω το cable managment που έχω κάνει μέχρι στιγμής, είναι κάποιες ώρες να ξαναγίνει όπως θέλω.
 
Tο παραξενο που διαβασα ειναι οτι τα wii games θα παιζουν σε 480i/480p. Δεν θα τα κανει upscale!
 
Πίσω
Μπλουζα