Wii U [Nintendo's Next Console]

To Zombie U τελικά μάλλον είναι αυτό που είδαμε στη παρουσίαση στο Mall. Ομολογώ ότι ήταν το παιχνίδι που με έκανε να προπαραγγείλω τη κονσόλα, αλλά μόλις το είδα και επέστρεψα σπίτι η πρώτη δουλειά ήταν η ακύρωση της προπαραγγελίας.

Επειδή δεν με ενδιαφέρει κανένα παιχνίδι εκτός το νέο Mario, και τη κονσόλα θα τη δουλέψω αρχικά σαν ένα HDMI enabled Wii με τα κλασσικά Wii motes, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω τη λευκή "φτωχή" έκδοση και να βάλω ακόμα και το pad στη άκρη. Μπαρα και χειριστήρια έχω, stand και άλλα πλαστικά δεν με ενδιαφέρουν, εξωτερικό σκληρό θα της βάλω από τη πρώτη στιγμή μια και έχω και κάθεται, και μάλλον θα τη βάψω σε χρώμα δικής μου επιλογής (δεν με ενδιαφέρει να χάσω την εγγύηση, με ενδιαφέρει να το διασκεδάσω όσο μπορώ) .

Έχουμε καμιά πληροφορία τελικά για το πως παίζει τα παιχνίδια του "απλού" wii τελικά; Όντως είναι στα 480p;
 
Wally είπε:
Ειναι launch αποφαση να παιζω αυτη τη στιγμη ανωτερη εκδοση του Ninja Gaiden 3 και Mass Effect 3 σε κονσολα 7ετιας?
Aν αυτο το θεωρεις το καλυτερο launch, τι να πει το αντιστοιχο του DC και του XBOX1??

Μιλα με επιχειρηματα οχι με κραυγες και ασυναρτησιες.
Aσυναρτησιες δεν λεω εγω αλλα αντιθετα λες εσυ που καθεσαι και φερνεις σαν παραδειγμα τι λενε καποια μελη σε ενα forum που εχουν βγει αμετρητες βλακειες απο κει μεσα οπως και αρκετα σωστα βεβαια για να αποδηξεις οτι η αμερικη δεν πηρε χαμπαρι οτι κυκλοφορησε καινουργια κονσολα.Το οτι οι παντες μιλανε γιαυτο και γενικα γεινεται χαμος στα μαγαζια που το πουλανε και φαινεται και απο το βιντεο που ποσταρα για να μην αναφερω της προπαραγγελιες σε κονσολες και παιχνιδια ειναι ολα εικονικη πραγματικοτητα και δεν υπαρχουν ειναι στην φαντασια μας δηλαδη.Ωσο για την διαφημηση τι αλλο να εκαναν δηλαδη για να το διαφημησουν.Οτι επρεπε να κανουν το εκαναν και ο Iwata βγηκε ενα σωρο φορες και μιλησε και ολα τα καταστηματα το διαφημησαν αλλα και εβγαλαν και τα διαημηστικα για την τηλεοραση σε ευρωπη,αμερικη,ιαπωνια ασχετα αν ηταν πετυχημενα η οχι αυτο δεν εχει σημασια γιατι αυτο που επρεπε να κανουν το εκαναν.Μαλον για να γεινοταν καλητερη διαφημηση θα επρεπε να πληρωσει η NINTENDO κοσμο και να βγαινουν στους δρομους με τα Datsun και τα μεγαφωνα και να φωναζουν εδω το καλο Wii U για περαστεεεεεε.Μαλον τοτε θα ηταν πευχημενη η διαφιμηστικη καμπανια της NINTENDO.
Ωσο για το launch φυσικα και ειναι πετυχημενο γιατι εχει παιχνιδια για ολα τα γουστα ωστε να μην μηνει κανεις απογοητευμενος.Εχει κορυφαια third party για τους ονομαζομενους και Hardcore gamers οπως Assassinʼs Creed 3,Darksiders 2,Ninja Gaiden 3: Razorʼs Edge,Batman arkham city armored edition,Call of duty black ops II,Epick mickey 2 the power of two,Mass effect 3 special edition,Warriors orochi 3,Tekken tag tournament 2.Eχει το NINTENDO LAND με πολυ μεγαλο βαθος σε σχεση με το Wii sports που ειχε κυκλοφορησει με το Wii.Εχει κορυφαια αθλητικα παιχνιδια οπως FIFA 2013,NBA 2K13,Madden nfl 13,εχει μια απο της ναυαρχιδες της NINTENDO τον μαριο στο super mario bros U,Eχει μια εξαιρετικη αποκλειστικοτητα το Zombi U,Εχει παιχνιδια για το casual κοινο οπως Rabbids land,Scribblenauts Unlimited,Just Dance 4,Game party champions,Your Shape: Fitness Evolved 2013,SiNG Party,ενα racing το Sonic & All-Stars Racing Transformed και εχει και 5 παιχνιδια στο Wii U eshop που ολα ειναι εξαιρετικα Trine 2: Directorʼs Cut,Nano Assault Neo,Little Inferno,Chasing Aurora,Mighty Switch Force Hyper Drive Edition.Δηλαδη ποιος ειναι δυσαρεστημενος απο αυτο το launch μην τρελαθουμε κιολας.Πρωτη φορα που η NINTENDO εχει τετοια third party υποστηριξη και αυτος ηταν και ο λογος συμφωνα με τον miyamoto που δεν κυκλοφορησαν στο launch πολλα first party παιχνιδια γιατι δεν ηταν οπως σε αλλα launch που αναγκαζοταν να κυκλοφορουνε πολλα γιατι δεν ειχαν υποστηριξη.Και ετσι εχουν πολυ χρονο χωρις να βιαζονται ωστε να φτιαξουν με την ησυχια τους τα μελοντικα zelda,super mario galaxy 3,donkey kong,star fox,metroid κλπ.Ωσο για τα ports δεν εχει καμια ευθηνη η NINTENDO γιαυτα και ουτε ειναι θεμα Hardware αλλα ειναι αποκλειστικη ευθηνη αυτων που τα εφτιαξαν και οπως δηλωσαν ολοι οι Devs δεν ειχαν και πολυ χρονο στην διαθεση τους αλλα και δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα να τα μεταφερουν στο Wii U και να βαλουν και της λειτουργιες στο gamepad.Και απο που κι ως που παιζεις ανωτερη εκδοση του ninja gaiden που οι αλλες εκδοσεις μπροστα στην εκδοση για το Wii U ειναι παρθεναγωγειο.Μεχρι και η Team ninja δηλωσε οτι διορθωσαν και προσθεσαν ενα σωρο πραγματα στη συγκεκριμενη εκδοση.Απο την αρχη το ξεραμε οτι τα ports δεν προκυται να ειχαν καμια σοβαρη διαφορα στον τεχνικο τομεα.Αν σε ενα χρονο συνεχιζουν να βγαινουν παιχνιδια που να εχουν θεματα και δεν μιλαω για ports τοτε θα βγω και θα πω οτι εκανα λαθος αλλα μεχρι να δω και αλλα παιχνιδια αλλα και first party της NINTENDO δεν θα κατσω να θαψω μια ολοκαινουργια κονσολα που μολις σημερα κυκλοφορησε στην αμερικη και που δεν την πιασαμε καν στα χερια μας.

Απο την πρωτη μερα που ανακοινωθηκε βγηκαν τα φτυαρια και αρχισε το θαψιμο για χιλιους δυο βλακεις λογους μεχρι και το ποιο ειναι το κουμπι action στο gamepad πηραξε καποιους γιατι τα ps3 και xbox360 το εχουν αλλου λες και αυτοι οριζουν που θα ειναι η λες και θα τους δωσει η NINTENDO σημασια που αν δεν υπηρχε η NINTENDO ακομα με joystic θα επαιζαν.Για να γεινονται ολα αυτα παραληλα σε κονσολα,τηλεοραση και gamepad χρειαζεται δυναμη δεν ειναι κατι το απλο και οποιος δεν μπορει να το καταλαβει αυτο δεν θελει να το καταλαβει.Κανεις δεν ειπε οτι το Wii U ειναι τερας ισχυς αλλα πως να το κανουμε ειναι πιο δυνατο απο την σημερινη γεννια και θα φανει στην πορεια και οχι απο τα ports που κυκλοφορησαν με το launch.To gamepad ενοχλησε η διαρκεια της μπαταριας του ενοχλησε και δεν ειπε κανενας οτι μεσα στης οδηγιες αναφερει πως να του αλαξεις μπαταρια και ηδη ειναι υπο κατασκευη third party μπαταριες με μεγαλητερη διαρκεια.Το σχημα ενοχλησε.το pro controller ενοχλησε αντι να που μπραβο που καταλαβε το λαθος της με το Wiimote και κυκλοφορησε και ενα κανονικο gamepad για να ειναι ικανοποιημενη ολοι,Το miiverse και ολες γενικα οι λειτουργιες του λειτουργικου ενοχλησαν και αν ειναι να πουμε στη NINTENDO την επομενη φορα να βαλει μια κενη σελιδα με start game και τελος να μην καθετε και σκοτιζετε για το κατι το διαορετικο.Το οτι δεν εχει σκληρο δισκο ενοχλησε αλλα αν το εβαζε 500 ευρω ολοι θα το ξεσκιζαν επειδη ειναι ακριβο και στα χαρακτηριστηκα του ps4 που αναφερθηκαν σε αλλο θεμα αναφερετε οτι θα εχει 16GB flsh memory παπαλα ο σκληρος δηλαδη αλλα ολοι μουγγα κανενας δεν εκραξε κανενας δεν ειπε τιποτα.Τα ενα σωρο θετικα ολοι δεν τα αναφερουν καν και αναλυουν με καθε λεπτομερεια ολα τα και καλα γιαυτους αρνητικα.To οτι θα μπορουμε να περνουμε το παιχνιδι στο gamepad και να παιζουμε εκει ενω η τηλεοραση θα ειναι κλειστη η θα βλεπουμε κατι αλλο ειναι κατι το συνηθισμενο οπως φαινεται και το βλεπαμε συνεχεια οποτε δεν ειναι αξιο αναφορας.Συνεχιστε ετσι γιατι ειναι γουρη αυτο τα ιδια γεινοτανε και με το Wii και ολοι ειδαμε που εφτασε και την επιτυχια που εκανε και εξαλου συνηθισμενη ειναι η NINTENDO γιατι μονο σαυτη και στης κονσολες της γεινονται αυτα και πουθενα αλλου.Εγω μια κονσολα που μολις σημερα κυκλοφορησε δεν θα την κρινω ουτε θα την θαψω ουτε θα την χαντακωσω και θα περιμενω γιατι στης αλλες περιμενατε 7 χρονια για να δειτε κανενα πολυ καλο παιχνιδι και στο Wii U θελετε να τα δειτε απο την πρωτη μερα.Συνεχιστε το θαψιμο ολοι εσεις που το κανετε εξαλου οπως λεει και ο σοφος λαος ωσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

Εγω παω να πιω τα ποτακια μου εσυ μπες στο GAF και αυριο μαζι με αλλες αρνητικες ειδησεις βγες και πες οτι και στην ιαπωνια αλλα και στην ευρωπη δεν πηραν χαμπαρι οτι η NINTENDO κυκλοφορησε νεα κονσολα.

Υ.Γ.Γιωργαρε δεν θα υπαρχει καμια διαφορα στα παιχνιδια του Wii 480p θα ειναι.Απλα οταν θα βαζουμε καποιο παιχνιδι του Wii στο Wii U το Gamepad θα απενεργοποιητε απο μονο του γιατι δεν θα υποστιριζει τα παιχνιδια του Wii οπως και το pro controller.
 
Ωραία Βασίλαρε, μου φτάνει που θα ξεφορτοθώ τη παλιά μου οθόνη και τα component καλώδια. Θα μπει και αυτή σε HDMI input στον ενισχυτή μου. Θαυμάσια!

Μια παρατήρηση: Παρακολουθώντας unboxings της base white version, η μπάρα περιλαμβάνεται καινονικά στη συσκευασία.
 
Δεν με ενθουσιαζει αυτο ιδιαιτερα,δηλαδη αν χασω σπασω την κονσολα η θελω να αγορασω μεταχειρισμενη παει το παλιο μου account;;




original.jpg


http://www.nintendo.com/consumer/systems/wiiu/en_na/account_your_account.jsp
 
Aardy όντως αυτό είναι μεγάλο φάουλ. Δηλαδή ΟΚ, έχω αλλάξει 3 360 και είμαι στο δεύτερο PS3. Κανένα πρόβλημα. Μεγάλο λάθος. Ελπίζω να φτιάξει στο μέλλον.

Πάνο, καταναλώνει μέγιστο 33 watt δηλαδή; ΟΚ, το 360 slim τρώει για πλάκα ένα 80άρι (από ότι βλέπω από την LCD του UPS μου) αυτό είναι καλό. Δυστυχώς θέλει τούβλο και το pad.

Το γεγονός ότι θέλει 5 giga firmware update από το πρώτο λεπτό, λέει πολλά. Μάλλον βιάζονταν να την βγάλουν όσο πιο γρήγορα γινόταν. Άντε να έχεις και cap στον ISP σου. Έλεος. Δεν αναφέρω το γεγονός ότι μπρικάρει αν για κάποιο λόγο σταματήσει η διαδικασία.
 
Η καταναλωση ειναι "υποπτα" πρασινη! Το παραξενο ειναι οτι στο dashboard τραβαει 31 και στο παιχνιδι 33W

Το Slim τραβαει 70 στο dashboard και 100 στο παιχνιδι
 
pooky(1) είπε:
όντως αυτό είναι μεγάλο φάουλ. Δηλαδή ΟΚ, έχω αλλάξει 3 360 και είμαι στο δεύτερο PS3. Κανένα πρόβλημα. Μεγάλο λάθος. Ελπίζω να φτιάξει στο μέλλον.
To ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις το account σου σε άλλη κονσόλα είναι βέβαια ένας χαζός περιορισμός και λογικά με κάποιο update στο μέλλον θα το αλλάξουν αυτό αν υπάρξουν παράπονα. Αλλά μην ξεχνάμε ότι συγκρίνουμε με γνώμονα τα PS3/360 των οποίων η ποιότητα κατασκευής ήταν από γελοία και απαράδεκτη (360) εως απλά μέτρια (PS3) και έπρεπε να περάσουν 5+ χρόνια με τις επανα-επανα-επαναεκδόσεις για να πεις ότι το καινούριο PS3/360 που πήρες δεν θα σου διαλυθεί σε 1-2 χρόνια στην περίπτωση του PS3 ή σε 2-3 μήνες στην περίπτωση του 360. Σαφώς και το να μεταφέρεις το account είναι κάτι πολύ σημαντικό κάτω από τέτοιες συνθήκες.

Τώρα στην περίπτωση του WiiU, αν η ποιότητα κατασκευής είναι παρόμοια με N64/GC/Wii οπότε το πιο πιθανό είναι ότι η κονσόλα που αγόρασες την μέρα κυκλοφορίας της θα είναι και η ίδια που θα χρησιμοποιείς όταν θα είναι πια retro, τότε δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι πρόβλημα το αν δεν μπορείς να μεταφέρεις το account σου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nομιζω οτι η Nintendo δεν το εκανε απο απειρια. Απλα εχει μονιμο το φοβο της πειρατιας και φυλαει τα ρουχα της.

Αυτο που δεν ειναι καλο ειναι οτι ενω καθε WiiU εχει 12 users limit (υπεραρκετο...τα απειρα τα θεωρω περιττα), τα παιχνιδια δεν φαινονται να το σεβονται. Λενε για 1 εως 3 slots στα μεχρι στιγμης παιχνιδια ακομα και στα first party. Δηλαδη αν εχω το Nintendo Land (1 save slot) και μοιραζομαι τη κονσολα με τον αδερφο μου, δεν μπορουμε να εχουμε ξεχωριστα saves...
 
Λογικά τα slots θα είναι ξεχωριστά στο κάθε profile Δηλαδή 3 slots για το δικό μου, άλλα 3 για το δικό σου και πάει λέγοντας.

Έτσι δεν είναι και στα 360/PS3? Δεν σου δίνουν άπειρα slots τα παιχνίδια, πρέπει να αλλάξεις profile για να σου δώσει καινούρια.
 
Οχι δυστυχως :(

On the Giant Bomb stream, they also pointed out that game saves aren't restricted to the signed-in account, so Nintendo Land's single save and NSMBU's three saves are all you get on the console, even if you have the full twelve users. It seems like the only point to the account is to give each person their own friend list.
 
Άρα με λίγα λόγια είναι σαν να μην έχεις καθόλου profile όπως και στο Wii. Οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπορείς να το μεταφέρεις σε άλλη κονσόλα αφού έτσι κι αλλιώς δεν σώζεις κάτι. Εκτός πια και αν έχεις 100+ άτομα στο friend list. Οτι δηλαδή ισχύει και με το Wii. Τώρα το να έχει πάνω από 3 save slots το κάθε παιχνίδι το βρίσκω υπερβολή. Πόσα άτομα πια θα το παίξουν στην ίδια κονσόλα? Τόσα χρόνια τα games 3 slots είχανε σαν standard, δεν νομίζω πια να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα που να πρέπει να διορθωθεί άμεσα. Νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά παραπονούμαστε για μικροπράγματα για να έχουμε να λέμε.

Δεν ξέρω πως βοηθάνε ενάντια στην πειρατεία αυτοί οι περιορισμοί όπως λες αλλά αν είναι έτσι και πρέπει ντε και καλά να έχω έναν περιορισμό, είναι πολύ πιο μικρός και ανώδυνος από το να πρέπει να έχω profile σε cloud service και να πρέπει να είμαι online για να παίξω όπως μάλλον θα γίνει με την άλλη κονσόλα, ονόματα δεν λέμε. Και ξαναλέω ότι αν δεν υπάρχει ο φόβος να τα φτύσει η κονσόλα τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, ότι δηλαδή θα χάσεις τα saves αλλά λογικά θα μπορείς να τα μεταφέρεις αυτά έτσι κι αλλιώς.

Τώρα το Nintendo Land που έχει μόνο 1 slot είναι βλακεία αλλά και πάλι ίσως σε αυτό το slot να σώζεις πολλούς χαρακτήρες, δεν ξέρω πως λειτουργεί το παιχνίδι για να ξέρω αν είναι κακό το ότι έχει 1 save slot.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι θεμα δεν ειναι τα slots. Ειναι οτι ουσιαστικα δεν υπαρχει profile στα slots. Αφου υποστηριζει 12 profiles, επρεπε να υπηρχαν 12 slots σε καθε παιχνιδι - ο καθε χρηστης να σωζει την προοδο του. Τωρα, το παιχνιδι με 1 slot και 2 προφιλ κονσολας θα ειναι ρεφενες. Παιζω εγω την πρωτη, παιξε εσυ τη δευτερη πιστα
 
Το παιχνίδι με ένα slot ξαναλέω ότι δεν ξέρουμε πως λειτουργεί, ίσως να μην χρειάζεται περισσότερα. Μετά επειδή ένα παιχνίδι έχει μόνο 1 slot δεν σημαίνει ότι όλα θα είναι έτσι. Λογικά το standard θα είναι πάλι 3 slots τα οποία είναι υπερ-αρκετά για ένα σπίτι, εκτός πια και αν έχεις 5 παιδιά και όλα θέλουν να έχουν το δικό τους (και αν έχεις 5 παιδιά χλωμό το κόβω να σου περισσεύουν λεφτά για WiiU έτσι κι αλλιώς :p ). Και τα 12 profile αχρείαστα είναι, δεν νομίζω ότι ούτε ένας σε όλον τον πλανήτη θα τα χρησιμοποιήσει.

Πάντως αν δεν είχες πρόβλημα με το Wii δεν χρειάζεται να πιστεύεις ότι θα έχεις με το WiiU. Αν είχες τότε πάω πάσο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμαν με τους πολύτεκνους! Τους κόβουν τα επιδόματα και έρχεται και η Nintendo να τους απαγορεύσει τα saves!!! :p
 
Από τα λίγα που διαβασα για το zombie u λενε για την ωραία ατμόσφαιρα του παιχνιδιου,και το πόσο καλα λειτουργεί το παιχνίδι με το χειριστηριο.Τονιζουν οτι απο θέμα γραφικών/εφέ κτλ ειναι απλα ικανοποιητικό και οτι η ubisoft μαλλον επικεντρώθηκε

στην δημιουργία ατμόσφαιρας(η οποια όπως λένε ειναι παρα πολυ καλη)To gamespot το εθαψε κανονικα το παιχνιδι εν' αντιθέσει με το mario bros u που το ειχαν 8.5
 
Βρηκα αυτο εδω καθως χαζευα.. δεν ξερω κατα ποσο ισχυει

 
Eγω προβλημα με το θεμα Account δεν βλεπω παντως και ουτε βλεπω κατι παραλογο.Αγοραζεις μια κονσολα και κανεις αγορες γιαυτην την κονσολα οπως γεινοταν και στο Wii με την virtual console οποτε για πιο λογο να μπορεις να μπαινεις απο αλλο Wii U.Eξαλου μελοντικα μπορει και μεσα στο χρονο οπως υποθηκε απο τον ιδιο τον προεδρο της NINTENDO θα μπορουμε να μπουμε και να διαχειριζομαστε τον λογαριασμο μας και απο smartphones η pc.Eκτος και αν κανενας δεν εχει smartphone η pc.

Για το παραμυθακι με την μνημη Ram του Wii U δεν μπορει καποιος να βγαλει συμπερασματα διαβαζοντας απλα της μνημες και χωρις να γνωριζει την eDRAM αλλα και ολα τα στοιχεια της καρτας γραφικων.Συμφωνα με ωσα ξερουμε μεχρι τωρα και μενει να επιβεβεωθει η eDRAM του Wii U ειναι στα 32ΜΒ νουμερο τεραστιο σε σχεση με τα 10MB του xbox360 και με αυτα τα χαρακτηριστηκα η ταχυτητα θα ειναι μεγαλητερη απο αυτη που αναφερθηκε βλεποντας μονο την συχνοτητα που εχουν οι μνημες.Δεν ειναι δυνατων μια κονσολα με διπλασια μνημη ram αλλα και 32ΜΒ eDRAM αν οντως ειναι τοσα και επιβεβεωθει να ειναι υποδυεστερη απο της αλλες με πολυ λιγοτερη μνημη.

Παραπανω αναφερα στον γιωργο αυτο που ξερουμε μεχρι τωρα οτι δηλαδη τα παιχνιδια του Wii στο Wii U δεν θα γεινονται Upscale.Βρηκα ενα βιντεο ομως που δεν ξερω αν οντως ισχυει αλλα θα το ποσταρω που ενας τυπος παιζει το okami του Wii στο Wii U και λεει και φαινεται οτι τρεχει στα 1080p και οτι μετα το update το Wii U κανει κανονικα upscale στα παιχνιδια του Wii U.Επισης μας δηχνει και το ps3 του που ειναι κλειστο για να μη νομιζουμε οτι στην πραγματικοτητα τρεχει το Οkami HD στο ps3.Eπισης στα σχολια λεει οτι εχει δοκιμασει και το xenoblade cronicles.Δεν ξερω αν οντως ειναι αληθεια αλλα αν ισχυει πραγματικα ειναι τεραστια ειδηση γιατι και μονο που σκεφτομαι τα super mario galaxy 1,2,zelda twilight princess,zelda skyward sword κλπ σε HD κατι παθαινω.

Στο νεο trailer του ninja gaiden 3 razor's edge εμφανιζεται η momiji ως playable χαρακτηρας και θα ειναι διαθεσιμη μεσω δωρεαν DLC.

[video=youtube;DG-TuROMO0c]

 
Το βιντεο με το Okami που λες ειναι αυτο που εβαλα παραπανω . Παντως εχω λιγο σπαστει με ολα αυτα τα περιεργα αν ισχυουν ,Brickarisma αμα σου κοπει το ρευμα οταν κατεβαζεις το update τελικα θα ειναι 1 gb ή 5gb ;(αμα ειναι 5gb οι πιθανοτητες αυξανοντε κατακορυφα :p και αμα εχεις 2mbs γραμμη οπως εγω θελω 1 μερα :D ) . Αλλοι λενε οτι δεν δινει σημα στην Tv και αναβοσβηνει ενα μπλε λαμπακι.... Ελπιζω αν υπαρξουν προβληματα και στα δικα μας ευρωπα'ι'κα κομματια να μην κανουν τους κινεζους στις Αντιπροσωπιες...
 
Πίσω
Μπλουζα