Wii U [Nintendo's Next Console]

Ειδα που το ποσταρες φιλε γιαυτο δεν το εβαλα και γω.Ωσο για το update των 5GB δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγειναι θεμα.Ειναι ενα ζωτικο update για την κονσολα και τι πιο λογικο αν σβησει η κονσολα απο καποια διακοπη να υπαρξει προβλημα.Δηλαδη στο κινητο αν κανει καποιος update το firmware κλπ και σβησει το κινητο πανω στην διαδηκασια δεν θα υπαρξρι προβλημα.Η και σε οποιαδηποτε συσκευη που κανουμε σηματικα update παντα προηδοποιουμαστε να μην κλεισουμε την κονσολα γιατι θα υπαρξει προβλημα.Και γω δυαρα γραμμη εχω γιατι δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βαλω παραπανω στο χωριο μου αλλα δεν μασαω και δυο μερες να θελει να κανρι το Update.
 
Οντως πανεμορφο και ρετροφερνει λογω platform,τωρα για το upscale η εμπειρια μου απο οταν το Ps3 επαιζε τα του Ps2 και του 360 oσα ειναι BC με του Xbox ειναι οτι η διαφορα προς το καλυτερο ειναι ελαχιστα πιο καθαρα γραφικα,για να δειξει πραγματικα ενα παλιο παιχνιδι σε HD θελει να γινει remaster oπως τα παλια Resident evil,God Of war κ.τ.λ κ.τ.λ.


Και παλι και εκει η διαφορα ειναι μικρη ποσο στο upscale....μονο με remake.



Απο την αλλη εμενα τα ματια μου ειναι καλομαθημενα σε HD,σε αλλους θα δειξει παραπανω.
 
Θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος με το Ελληνικό release....Σκεφτείτε τους γονείς που θα το πάρουν δώρο και δεν θα ξέρουν την τύφλα τους από updates, και μετά σκεφτείτε και το επίπεδο των πωλητών στα καταστήματα. Συνδυάστε και τα δύο, και έχετε το καλύτερο launch κονσόλας στην ιστορία...
 
Ε ενταξει τωρα ολοι ειναι πλεον μαθημενοι στα updates,μας εχουν σκισει χρονια τωρα με αυτα.


Που οπως εχω γραψει χρονια πριν ειμαι υπερ μιας και η κονσολα σου αποκταει καινουργιες δυνατοτητες με καθενα απο αυτα.
 
Wii U Review απο Digital Foundry.Δεν λενε και τιποτα το ιδιαιτερο η το σημαντικο.Απλα ενα Review παραπανω απο τα τοσα που εχουν γραφτει και θα γραφτουν και στο μελον.

http://www.eurogamer.net/articles/df-hardware-nintendo-wii-u-review
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μιας και εδωσες eurogamer link - να συμπληρωσω αυτο http://www.eurogamer.net/articles/2012-11-18-zombiu-review το οποιο βαθμολογουν με 9. Τωρα - ανεξαρτητα στο ποιος εχει δικιο κλπ κλπ - το οτι ενας και καλα καθιερωμενος "φορεας" στην περιεργη αυτη αγορα, βαζει 4.5 και ενα αλλος τη ΔΙΠΛΑΣΙΑ βαθμολογια, δειχνουν εντελει και τη σοβαροτητα της.

Κανα καλο παιχνιδι να βγαζουν να παιζουμε, γιατι κατα τα αλλα ειναι ολοι τους για φαπες.
 
Συμφωνω αλλα πραγματικα το Review του gamespot που του εβαλε ο συγκεκριμενος Reviewer 4.5 ειναι για γελια.Μιλαμε δεν βρισκει τιποτα σωστο και τιποτα που να του αρεσει.Σαν να εκανε το Review απλα για να θαψει το παιχνιδι δεν εξηγητε διαφορετικα.
 
Imgema είπε:
....Αλλά μην ξεχνάμε ότι συγκρίνουμε με γνώμονα τα PS3/360 των οποίων η ποιότητα κατασκευής ήταν από γελοία και απαράδεκτη (360) εως απλά μέτρια (PS3) και έπρεπε να περάσουν 5+ χρόνια με τις επανα-επανα-επαναεκδόσεις για να πεις ότι το καινούριο PS3/360 που πήρες δεν θα σου διαλυθεί σε 1-2 χρόνια στην περίπτωση του PS3 ή σε 2-3 μήνες στην περίπτωση του 360. Σαφώς και το να μεταφέρεις το account είναι κάτι πολύ σημαντικό κάτω από τέτοιες συνθήκες.
Απλά σημειώνω οτι είμαι κάτοχος fat Playstation 3 80GB και δεν έχω αντιμετώπισει κανένα πρόβλημα 4.5 χρόνια τώρα...
 
Τι τα θες Dino και εγω 4 χρονια το'χα και δεν την γλυτωσα,αλλα i guess 4 χρονια was a good run.

Καινουργιο Ps3 slim
 
Πολυ καλη η παρουσιαση του Digital Foundry (οπως παντα). Τις επομενες μερες θα κανει και τεχνικη αναλυση των παιχνιδιων.
 
DINO είπε:
Απλά σημειώνω οτι είμαι κάτοχος fat Playstation 3 80GB και δεν έχω αντιμετώπισει κανένα πρόβλημα 4.5 χρόνια τώρα...
Εντάξει όμως αυτό δεν λέει τίποτα. Κι εγώ έχω 360 falcon board (το 2ο που βγήκε) αγορασμένο το 2008. Δεν μου έχει πάθει τίποτα (το προσέχω και πολύ). Αλλά τι να το κάνω, όλοι οι γνωστοί μου που είχαν το έχουν αλλάξει 1 φορά τουλάχιστον. Υπάρχουν πάντα εξαιρέσεις στον κανόνα.

Aardvark είπε:
και εγω 4 χρονια το'χα και δεν την γλυτωσα,αλλα i guess 4 χρονια was a good run.
Φαντάσου δηλαδή, έχουμε ρίξει τόσο πολύ τα στανταρντ μας που αν μας κρατήσει 4 χρόνια μία κονσόλα (ούτε καν δηλαδή όσο κρατάει η γενιά της) πρέπει να λέμε ότι είμαστε και ευχαριστημένοι. Κανέναν δεν ενόχλησε το ότι το PS3 είχε μέτρια ποιότητα κατασκευής απλά μόνο και μόνο γιατί το 360 είχε ρίξει πολύ πιο κάτω τον πήχη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O προεδρος της Rockstar αφησε ορθανοιχτο το παραθυρο για κυκλοφορια του Grand Theft Auto V στο Wii U αλλα και στο pc.

Συγκεκριμενα μιλωντας στο IGN δηλωσε τα εξης:Oτιδηποτε περα απο ps3 και xbox360 βρισκεται σε σκεψεις.Αυτο ειναι το μονο που μπορω να πω για την ωρα.Ειμαστε third party publishers.Δεν ειμαστε NINTENDO,δεν ειμαστε $ony,δεν ειμαστε micro$oft.Aγαπαμε την καθε μια με διαφορετικο τροπο και μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε οταν υπαρχει επαγγελματικη ευκαιρια.

Με λιγα λογια ετσι και παει καλα το Wii U που θα παει θεωρω δεδομενο οτι το Grand theft auto V θα ερθει και σαυτο.
 
metalcandyman είπε:
O προεδρος της Rockstar αφησε ορθανοιχτο το παραθυρο για κυκλοφορια του Grand Theft Auto V στο Wii U αλλα και στο pc.
Συγκεκριμενα μιλωντας στο IGN δηλωσε τα εξης:Oτιδηποτε περα απο ps3 και xbox360 βρισκεται σε σκεψεις.Αυτο ειναι το μονο που μπορω να πω για την ωρα.Ειμαστε third party publishers.Δεν ειμαστε NINTENDO,δεν ειμαστε $ony,δεν ειμαστε micro$oft.Aγαπαμε την καθε μια με διαφορετικο τροπο και μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε οταν υπαρχει επαγγελματικη ευκαιρια.

Με λιγα λογια ετσι και παει καλα το Wii U που θα παει θεωρω δεδομενο οτι το Grand theft auto V θα ερθει και σαυτο.
Dreams! Dreams! Dreaaaaaaaaaaaaaaaams! :p
 
metalcandyman είπε:
Kανε κανενα επ'ωμου αρμ και κανενα παρουσιαστε αρμ και μη λες πολλα :p
Μηπως θελεις να φυγεις επιστρατος στις καλες μερες που ερχονται;;;; :p Αλλα παρουσιαστε αρμ κανατε εσεις την Κυριακη που περασε! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
30 Nοεμβρίου πρόκειται να γίνει το επίσημο launch της κονσόλας στο Media market Αμαρουσίου, και την επόμενη μέρα στη Θεσσαλονίκη.
 
Επιβεβεωθηκε τελικα οτι το gamepad του Wii U ειναι 3D Enabled και ενα απο τα παιχνιδια που χρεισιμοποιουν αυτη την δυνατοτητα ειναι το Assassins creed 3 που μπορουμε να το ρυθμισουμε ωσο θελουμε μεσα απο τα settings πηγαινοντας στο stereoscopy και απο 0 εως 10 μπορουμε να ρυθμισουμε την δυναμη του 3D.Για καλητερο αποτελεσμα καλο ειναι να προμηθευτουμε τα κλασικα γυαλια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Επιβεβεωθηκε τελικα οτι το gamepad του Wii U ειναι 3D Enabled και ενα απο τα παιχνιδια που χρεισιμοποιουν αυτη την δυνατοτητα ειναι το Assassins creed 3 που μπορουμε να το ρυθμισουμε ωσο θελουμε μεσα απο τα settings πηγαινοντας στο stereoscopy και απο 0 εως 10 μπορουμε να ρυθμισουμε την δυναμη του 3D.Για καλητερο αποτελεσμα καλο ειναι να προμηθευτουμε τα κλασικα γυαλια.
Είχα την εντύπωση ότι δεν θα χρειάζεσαι ειδικά γυαλιά. Κάτι όπως το 3DS.
 
Πολλα προβληματα για το Wii U τις πρωτες μερες κυκλοφοριας.. Μετα το update brick και τα λαμπακια που αναβοσβηνουν εχουμε αυτο :

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BbloD (Blue blinking lights of Death) :)
 
Πίσω
Μπλουζα