Wii U [Nintendo's Next Console]

Εγω αφησα κονσολα της Νιντυ στην προηγουμενη γενια για καποιους λογους (βλεπε Wiimote) αυτη την φορα το μηχανημα πληρει ολα τα κριτηρια για μια ευχαριστη 5-6ετια και οσο τραβηξει,καινοτομια ,ιπποδυναμη look ολα check.


Παιχνιδια λειπουν που θα μαζευτουν με τον καιρο.



Ανοιχτε σιγα σιγα και κανα θεματακι οι κατοχοι εκτος απο εδω μεσα να ξεφουσκωσει το θρεντ και να γεμισει η κατηγορια.
 
Θελω να ρωτησω αν μπορω με καποιο τροπο να δω σε τι αναλυση τρεχει το καθε παιχνιδι; Παταω το κουμπι του κοντρολ τις τηλεορασης και λεει 1080p 60hz παντα.
 
Δεν υπαρχει απλος τροπος. Πρεπει να περιμενεις τους DigitalFoundry και παρομοια sites που υπολογιζουν τις αναλυσεις.
 
οκ ευχαριστω!
 
Αυριο η Nintendo of Europe θα εχει νεα live παρουσιαση με θεμα τους τιτλους που θα κυκλοφορησουν στο Wii U και στο 3DS το υπολοιπο του 2012 αλλα και τους πρωτους μηνες του 2013.5 η ωρα λεει ξεκιναει αλλα δεν ξερω τι διαφορα ωρας εχουμε http://www.nintendo.co.uk/Misc-/Nintendo-Direct/Nintendo-Direct/Nintendo-Direct-638747.html

Επισης ο Reggie Fils-Aime ο προεδρος της NINTENDO Αμερικης επιβεβεωσε οτι τα Wii U που θα κυκλοφορησουν το 2013 και μετα θα εχουν προεγκατεστημενο το Day one patch.
 
Ενα Resident Evil exclusive τιτλο να εχει για μενα τα εβγαλε τα λεφτα της η κονσολα.


Παραδοξως την συμπαθεια μου σαν εταιρια και ιστορια τα Mario και τα Zelda της απο μακρια και αγαπημενοι.
 
Aardvark είπε:
Ενα Resident Evil exclusive τιτλο να εχει για μενα τα εβγαλε τα λεφτα της η κονσολα.
Παραδοξως την συμπαθεια μου σαν εταιρια και ιστορια τα Mario και τα Zelda της απο μακρια και αγαπημενοι.
Εγω θα σε ελεγα παντως να εδεινες μια ακομα ευκαιρια στα Zelda εκτος βεβαια και αν δεν σαρεσουν τετοιου ειδους παιχνιδια οποτε παω πασο.
 
Οχι δεν μ'αρεσουν,εχω το Majora's Mask για το Ν64 και δεν το'χω προχωρησει περα απο το ιντρο.


Παντως αν βγει νεο και κανει παταγο απο πωλησεις και κριτικες ειμαι διατεθειμενος να του δωσω μια 2η ευκαιρια παιζοντας το.
 
Οπως ειπα παω πασο και μακαρι το καινουργιο Zelda να γιννει η αφορμη ωστε να ασχοληθεις και με ολα τα αλλα γιατι ειναι ενα απο τα λιγα τεραστια κεφαλαια της ιστοριας των videogames η σειρα Zelda.
 
Aardvark είπε:
Οχι δεν μ'αρεσουν,εχω το Majora's Mask για το Ν64 και δεν το'χω προχωρησει περα απο το ιντρο.
Στην αρχή το παιχνίδι δεν λέει πολλά και μέχρι να ξεφορτωθείς την κατάρα είναι κάπως... μετά από αυτό όμως θα δεις ότι έχει μία μοναδική ατμόσφαιρα, είναι πολύ διαφορετικό από τα άλλα Zelda, πιο σκοτεινό και πιο "adult" παρά το κάπως παιδικό look και έχει και πολύ ωραία subquests με τους NPCs να έχουν ο καθένας την δική του μικρή ιστορία (συνήθως όχι ευχάριστη)...

Περιμένω πως και πως να ανακοινώσουν ένα graphic remake στο WiiU, χωρίς όμως πολλές διαφορές σαν παιχνίδι, κάτι σαν το Ocarina of Time στο 3DS.
 
Αυτο που ειχα αναφερει σε παλαιοτερο post μου οτι θα γιννει αυτη την βδομαδα εγειναι πραγματικοτητα και η NINTENDO κυκλοφορησε το νεο Firmware update για το Wii U το οποιο διορθωνει διαφορα θεματα και το μεγεθος του ειναι 500 με 600MB.
 
" Ο τρομος του update part 2 " !! θα το κανω οταν γυρισω απο την δουλεια. +500 mb στο τελος θα θελουμε ολο την μνημη της κονσολας για τα Update :p
 
Ελπιζω να μην γινει παλι live πανω στην EPROM αλλα να το κρατησει τοπικα σε δισκο/καρτα και να το καψει εκ του ασφαλους, ωστε να μην εχουμε ασκησεις αδρεναλινης μουαχαχαχα
 
Πω πω μου θυμιζει εποχες αρχων Ps3 με ερωτησεις τυπου..αυτοι που θα την παρουν τωρα ,θα κανουν δυο updates η το συνηθισμενο τελευταιο που θα τα'χει ολα.


Και αν ειναι ενα το πιο προσφατο θα ειναι 1.6gb λογικα.
 
Βρηκα και κατι αλλο που δεν μου φαινετε λογικο.. Οταν εχει δισκακι μεσα ακομα και αν δεν παιζεις το παιχνιδι απο το δισκακι και κανεις οτιδιποτε αλλο κανει το θορυβο που κανει οταν διαβαζει το δισκακι.αν το βγαλεις σταματαει.
 
Λογικα πρεπει να σταματαει μετα απο λιγο.
 
Δεν νομιζω να σταματαει :p . Αλλα τωρα που το σκεφτομαι νομιζω και στο Wii το ιδιο γινετε τρεχει συνεχεια το δισκακι και στο menu..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμενα το κανει καμμια φορα αυτο στο ps3 αλλα με ορισμενα δισκακια dvd και μονο ταινιων και μαλιστα οχι α' ποιοτητας.


Λογικα παλευει να τα αναγνωρισει για κανα 2λεπτο.
 
Το αναγνωριζει σε 10 δευτερολεπτα.. απλα ο ηχος πεφτει λιγο αλλα παραμενει ο ηχος διαβασματος σαν να τρεχει το δισκακι. δεν ξερω αν με καταλαβαινεις; :D
 
Ναι ,δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο ακροαστικα εχει.
 
Πίσω
Μπλουζα