Wii U [Nintendo's Next Console]

Σωστα, δυστηχως ειναι ακομα μια συμφωνια κατω απο το τραπεζι που το παει πισω το παιχνιδι. Μονο οι παικτες ομως το πληρωνουν αυτο..
 
Διαφωνώ. Προτιμώ αργότερα και σε περισσότερα μηχανήματα το παιχνίδι. Άσχετα αν έχω Wii U. Να σου πω την αλήθεια στο 360 θα το πάρω γιατί εκεί έχω ρίξει το βάρος της συλλογής μου.
 
Wally είπε:
Franz ασχολησε προσφατα με το αθλημα μαλλον.Το PS3 ειχε παιχνιδια οταν βγηκε?? To giant grabs και τα λοιπα ευθυμα δεν τα θυμασαι??

Μονο το 360 ειχε launch τιτλους της προκοπης
Σωστός!!

Θυμάμαι ότι έπρεπε να περιμένουμε σχεδόν μέχρι να βγει το Metal Gear για να πούμε ότι υπάρχει ένας τίτλος που αξίζει η αγορά στην κονσόλας, και μην ξεχνάμε και τα 600 και 650? της τιμής.
 
Εδω το ps3 καλα καλα δεν εκανε το αυτονοητο, να υποστηριξει σωστα τους προηγουμενους επιτυχημενους πατερες του..
 
cloud είπε:
Σωστός!!
Θυμάμαι ότι έπρεπε να περιμένουμε σχεδόν μέχρι να βγει το Metal Gear για να πούμε ότι υπάρχει ένας τίτλος που αξίζει η αγορά στην κονσόλας, και μην ξεχνάμε και τα 600 και 650 της τιμής.
Δεν ξερω τι λετε εγω launch day επαιζα Uncharted και Motorstorm.
 
Εμμμμ...οχι. Μαλλον το Genki με τα γιγαντια καβουρια επαιζες :)
 
Ειδα την αποδειξη 23/3/07 742 ευρω κονσολα κοντρολ και το Motorstorm,ακυρο το Uncharted.


Mε τις υγειες μου.



Το Uncharted December 7, 2007 κυκλοφορησε ευρωπη


Kaι εσυ Kameo επαιζες.
:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποτέ δεν αγοράζω κονσόλα launch day(s)... Περιμένω 1-1.5 χρόνο να φύγουνε οι "σκάρτες"...

Οπότε και δε με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα launch τίτλων, αν και οφείλει, κάθε κονσόλα που σέβεται το εαυτό της, να έχει εντυπωσιακά παιχνίδια από την πρώτη μέρα.
 
DINO είπε:
Ποτέ δεν αγοράζω κονσόλα launch day(s)... Περιμένω 1-1.5 χρόνο να φύγουνε οι "σκάρτες"...Οπότε και δε με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα launch τίτλων, αν και οφείλει, κάθε κονσόλα που σέβεται το εαυτό της, να έχει εντυπωσιακά παιχνίδια από την πρώτη μέρα.
Amen to that!

Πριν λίγο καιρό ήρθε στην κατοχή μου το PS3!

Με μια πλειάδα παιχνιδιών να με περιμένουν, με λυμένα τα teething problems της κονσόλας και με τίτλους @ 19,99!

What more to ask for?! ;)
 
Μαριάννα έχει πολύ φτηνότερους τίτλους το PS3!!!!!

Κι εγώ το πήρα το 2010, ενώ το 360 το 2009, δυστυχώς από δική μου χαζομάρα χάλασα δυό φορές το PS3, θα μπορούσα να το αποφύγω αλλά αυτή η μανία να έχω κατσαβίδια στα χέρια......εχμ...... ναι......

Φυσικά και τα next gen κονσόλια θα περιμένω ένα έτος να δω τι θα γίνει (γιατί ακόμα και μτχ να μην έχουν στην αρχή ένα dashboard update δρόμος είναι αν δουν τα σκούρα) με ρητή οδηγία προς τη σύζυγο να ΜΗΝ μου πάρει κάποιο δώρο!
 
Aardvark είπε:
Δεν ξερω τι λετε εγω launch day επαιζα Uncharted το και Motorstorm.
Το Motorstorm σαν τίτλο δεν το βάζω και πολύ πάνω από το ZombiU η το NSMBU πχ..

Ωραίος τίτλος, όχι όμως ότι και θα έπαιρνα και PS3 για το Motorstorm.
 
άντε,και ένα πιθανό νέο για να χαρείτε λιγάκι :p

http://uk.ign.com/articles/2013/02/08/seems-bayonetta-2-wonderful-101-will-stay-nintendo-exclusive

( βέβαια,ακόμη είναι μια ανεπιβεβαίωτη φήμη και,ειδικά στη περίπτωση του bayonetta,φαντάζομαι ότι αυτό δεν αποκλείει την ύπαρξη μιας reworked έκδοσης και για τις υπόλοιπες κονσόλες στο μέλλον του τύπου ninja gaiden-ninja gaiden Σ )
 
Τελος Μαρτιου φτανει το Need For Speed Most Wanted για το Wii U βασισμενο στην Pc εκδοση και θα υποστηριζει και Off Tv play.

http://mynintendonews.com/2013/02/13/new-need-for-speed-most-wanted-wii-u-info-plus-demo-coming-to-eshop/

Επισης αυριο στο Nintendo Direct της Αμερικης θα μαθουμε νεα και για τους επερχομενους τιτλους του Wii U (το Ευρωπαικο θα ειναι αφιερωμενο στο 3ds μονο)

http://mynintendonews.com/2013/02/13/3ds-wii-u-focussed-nintendo-direct-coming-tomorrow/
 
Νεο Bundle για το Wii U

monster_hunter_wii_u_bundle.jpg


Και ενα νεο βιντεακι για το παιχνιδι

[video=youtube;-HWTYTj87aM]

Eπισης απο χθες ειναι διαθεσιμο στο E-shop και το Wii U street (Δωρεαν)

http://www.computerandvideogames.com/391347/wii-street-u-launches-today-in-europe-us/

monster_hunter_wii_u_bundle.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καποιες μικρες ειδησουλες για το Wii U.

Επιβεβωθηκε απο την Ubisoft η κυκλοφορια του Assassins Creed IV και για το Wii U οπως και το Splinter Cell: Blacklist το οποιο δεν επιβεβεωθηκε αλλα διερευσε απο καποια επισημα εγγραφα.Επισης επιβεβεωθηκε και το Lego Batman 2: DC Super heros απο την Warner Bros Interactive.Επισης ο Yves Guillemot CEO της Ubisoft μιλησε για την καθηστερηση της κυκλοφοριας του Rayman Legends στο Wii U και δηλωσε οτι η καθηστερηση αυτη θα ειναι θετικη για το παιχνιδι γιατι θα γιννει καλητερο και οτι επισης στην εκδοση του Wii U θα προστεθει αποκλειστικο περιεχομενο οπως εξτρα αρχηγοι και διαφορα αλλα.Τωρα αν περιμενουνε μαυτα να καλμαρουν λιγο τον ηδη εξοργισμενο κοσμο γιαυτη την καθηστερηση κουνια που τους κουναγε.

Τον μαρτιο θα κυκλοφορησει ισως το κορυφαιο παιχνιδι μεχρι στιγμης του Wii U απο ολες της αποψεις το Lego City Undercover.Kαποιες καινουργιες πληροφοριες που ξερουμε ειναι οτι η διαρκεια του παιχνιδιου θα ειναι απο 40 εως 50 ωρες,θα υπαρχουν 100 οχηματα που θα εχουμε στην διαθεση μας απο τα ποιο απλα οπως μηχανες και αμαξια οπως και ενα σκελετο δεινοσαυρου απο ενα μουσειο.Ο χαρακτηρας μας θα εχει 290 μεταμορφωσεις που θα του δεινουν ξεχωριστες ιδιοτητες και ικανοτητες και θα υπαρχουν και 450 χρυσα τουβλακια που θα μπορουμε να βρουμε και να μαζεψουμε οπως και 50 τουβλακια power ups.Aυτα τα τουβλακια θα τα μαζευουμε και μπορουμε να τα χρησιμοποιουμε για να φτιχνουμε διαφορες σουπερ κατασκευες που θα μας χρειαστουν στο παιχνιδι.Συμφωνα επισης με τους δημιουργους του παιχνιδιου το Lego City Undercover θα ειναι το κορυφαιο παιχνιδι στον τεχνικο τομεα που εχει κυκλοφορησει μεχρι τωρα για το Wii U.
 
Ανυπομονώ να δω πως θα είναι το Lego, ως παιδί ήταν η μεγάλη μου αγάπη, ελπίζω σε κάτι καλό!!!
 
Πρωτον και ασχετο περισσοτερα χρωματα σε παιχνιδι απο το Trine 2 δεν εχω ματαδει,συμπερασματικα απο τις πρωτες εμπειριες βγαζω οτι εχει αρκετη ιπποδυναμη ωστε να βγαλει καλλιτεχνουργηματα και ας της λειπει το κατι παραπανω που πιθανον στο κατω κατω δεν ξερω αν χρειαζετε κιολας,(ειμαι επιφανειακος gamer).


Βου απο οτι ειδα στα τρια παιχνιδακια που επαιξα η Νιντυ προσπαθει να δωσει το κατι παραπανω απο τα συνηθισμενα στο χειρισμο με το κιλο που βλεπουμε κατα κορον,εχει τις πινελιες της,το προσπαθει.



Και γου εντυπωση μου εκανε που ειδα οτι τα demo για πρωτη φορα εχουν οριο 30 φορες να τα παιξεις.



Μυστηρια πραματα,λες και μας καταλαβε οτι στην Ελλαδα της κρισης θα την βγαζουμε με ντεμακια..
 
Καποιες ενδιαφερουσες πληροφοριες εδωσε ο CEO της Crytek Cevat Yerli σχετικα με το Crysis 3 στο Wii U.Οπως αναφερε η εκδοση του crysis 3 για το Wii U ηταν ετοιμη και λιγο πριν την κυκλοφορια της αλλα δεν εγειναι ποτε λογο του οτι publisher δεν ειναι η crytek αλλα η EA.Kαι ως γνωστων η σχεση-συμφωνια της NINTENDO με την EA ειναι καπως περιεργη και θολη.

Στην βραζιλια εμφανιστηκε το παρακατω που εμφανιζει την sega να ετοιμαζη να κυκλοφορησει Remake η καποιο ολοκαινουργιο παιχνιδι του Castle of illusion starring Mickey Mouse για το Wii U οπως επισης και για τα ps3,xbox360,psvita.

castle_of_illusion_ratings.jpg
 
Η Vidyo η εταιρια που βρισκεται πισω απο το Chat του Wii U εργαζεται σε καποιες νεες προσθηκες για την νεα κονσολα της NINTENDO.Μεχρι τωρα οι κατοχοι Wii U μπορουσαν να επικοινωνουν μονο μεταξυ τους ενω με την νεα προσθηκη θα υπαρχει συνδεση του Wii U με κινητα τηλεφωνα που θα περιλαμβανουν διαφορες λειτουργιες με μια απο αυτες να ειναι video chat.Επισης υπαρχουν δυο ακομα προσθηκες και η μια ονομαζεται ''video-powered game experiences'' και η αλλη ''multi-party conferencing''.Τωρα το τι ειναι ολα αυτα και τι λειτουργιες και εξτρα θα δωσουν στον κατοχο Wii U θα το δουμε οταν ενσωματωθουν.

wii_u_vidyo.jpg
 
Διαφημιση για το Lego City Undercover.

http://www.youtube.com/watch?v=Z0dyOIeBSHA&feature=youtu.be

H ΝΙΝΤΕΝDO κυκλοφορησε νεο update για το Wii U εκδοση 2.1.3

Διορθωνει γενικα την λειτουργια και σταθεροτητα της κονσολας και δεν ειναι το μεγαλο update που ειχε αναφερει η NINTENDO στο Direct.Aυτο θα κυκλοφορηση τον απριλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα