Wii U [Nintendo's Next Console]

Πάντως φαίνεται να το απέσυραν απο το Pre-order.

Μάλλον ξανασκέφθηκαν την τιμή!!
 
divined είπε:
Πάντως φαίνεται να το απέσυραν απο το Pre-order.
Μάλλον ξανασκέφθηκαν την τιμή!!
Πράγματι! :xm:

Μάλλον θα διάβασαν τα σχόλιά μου & του Asics που έλεγε κάτι για νεφρά! :D

Πάντως, δεν ξέρω αν το απέσυραν εντελώς! Δηλαδή αν κλικάρεις το link που έδωσε ο Wally & πληκτρολογήσεις "wii u" στην αναζήτηση, βγάζει τα εξής:

[h=2]Résultats pour « wii u »[/h]

Page 1 sur 1 1


1 produitTrier par : Pertinence Popularité Marque A-Z Marque Z-A Prix croissant Prix décroissant Produits par page 12 24 36
1 produitTrier par : Pertinence Popularité Marque A-Z Marque Z-A Prix croissant Prix décroissant Produits par page 12 24 36

Page 1 sur 1 1


Τώρα, με τα ανύπαρκτα γαλλικά μου, φαντάζομαι εννοεί ότι η αναζήτηση έδωσε 1 προϊόν, αλλά χωρίς πολλά-πολλά!....

Θα δούμε!...
 
Ναι, αλλά το προιόν που βρήκε ήταν κρουασάν. :diablotin:

(φήμες ότι δεν έχω ιδέα από Γαλλικά θα παραμείνουν ασχολίαστες)

Εγώ πάλι νομίζω ότι το κατεβάσανε μετά από μερικά εκατομμύρια hits από "περίεργους" gamers (hell, ακόμα και εγώ που δεν έχω καμμία σχέση με το Wii έκανα κλικ) που τους καταστρέφανε το bandwidth. :)
 
Cool χρηση της ταμπλετας!


Τελικα ουτε που χρειαζεται να βγαλει κατι αναλογο η Σονυ για ανταγωνσιμο,εχει ετοιμο το Vita!





 
Αν δεν είναι η ιδέα μου αυτα είναι τα πιο τέλεια γραφικά που έχω δει σε κονσόλα.....

Sent from my 4s using Tapatalk
 
Ο προεδρος της Nintendo Satoru Iwata επιβεβεωσε επισημα οτι το Wii U θα κυκλοφορησει πριν το τελος του 2012.Τα development kits της κονσόλας βρίσκονται ήδη στα χέρια των ομάδων ανάπτυξης οι οποιοες απαγορευεται να βγαλουν προς τα εξω οποιοδηποτε απο τα τεχνικα χαρακτηριστηκα της κονσολας.Λεγεται οτι θα ειναι δυο φορες πιο ισχυρο απο το xbox 360 και αν ευσταθουν οι φημες οτι xbox 720 θα ειναι μονο 20% πιο ισχυρο απο το wii U και με ημερομηνια κυκλοφοριας οπως ακουγεται μεσα με τελη του 2013 τοτε θεωρω δεδομενο οτι το Wii U θα κανει party απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του.
 
Το είπα και στο άλλο νημάτιο. Εδώ το 360 παίζει Skyrim και μάλιστα μια χαρά, ας μη μιλήσουμε για Forza Motorsport. Φαντάζομαι μια κονσόλα με διπλάσια δύναμη. Μια χαρά είμαστε.

Όσο για τα παιχνίδια, μιλάμε για τη Ninty. Αν και το wii είχε πήξει στη μπούρδα, τα διαμάντια που μας έδωσε είναι απίστευτα. Άλλωστε ότι δεν θέλουμε το προσπερνάμε.
 
Συμφωνα με αρκετα σοβαρες φημες τα υψηλοβαθμα στελεχη της Nintendo σκεφτονται να αλαξει το ονομα του wii U.O λογος ειναι οτι δεν θελουν να μπερδευεται ο κοσμος με το wii.Προσωπικα το θεωρω πολυ πιθανο να γιννει τελικα αυτο.Υπομονη και θα δουμε τι θα γιννει.
 
Συμφωνώ με μια τέτοια κίνηση. Αρκετά με το wii. Άλλωστε η Ninty κλασσικά έδινε νέο όνομα σε κάθε νέα της κονσόλα.
 
Κυριοι, δεν ειναι δυνατον να βγει νεο XBOX μετα απο 7 χρονια και να ειναι 2.4 φορες ισχυροτερο απο το 360...

Η λογικη επιτασσει οτι μιλαμε για μια διαφορα δυναμικοτητας τουλαχιστον 8x

Πραγματικα ελπιζω η N Να παρουσιασει ισχυρο hardware διοτι δεν θελω να εχουν συνεχεια (και ακομα χειροτερο να βρουν μιμητες) οι hardwrae καβουρο-προϋπολογισμοι της.

Αρκετα τραβαμε με το σινεμα που για να δουμε υπερπαραγωγη κανουμε black-eyes. Μην μεταφερθει και στο κονσολο-hardware η μιζερια
 
Το Wii U συμφωνα με ολα τα στοιχεια που εχουμε και βγαινουν προς τα εξω ειναι 2 φορες πιο δυνατο απο το xbox 360.Η nintendo το εκανε αυτο οχι για λογους εντυπωσιασμου αλλα επειδη πραγματικα ηταν πισω σε θεμα θεμα hardware.Tο xbox 360 ειναι και σημερα που μιλαμε μια πολυ ισχυρη κονσολα και δεν νομιζω η μαχη του hardware και των εντυπωσεων να συνεχιστει.Πιστευω οτι πιο πιθανο ειναι να γιννει αυτο που λεγετε και να ειναι το xbox 720 20% παραπανω σε ισχυ παρα να ειναι 8 φορες πιο δυνατο.Και αν κυκλοφορησει τελη του 2013 οπως ακουγεται τοτε το wii U θα εδρεωθει για τα καλα στην αγορα και λιγη σημασια θα εχει ποσο ισχυρο θα ειναι το xbox 720.Το θεμα ειναι να μας δωσουν κατι το διαφορετικο και το Wii U ηδη το εχει κανει με το gamepad του.Αυτο ειναι το σημαντικο και κυριως τα παιχνιδια που θα βγουν.Εκει θα γιννει η μαχη και οχι μονο στο Hardware.Βλεπουμε και το ps vita που ειναι πανισχυρο και παει απο το κακο στο χειροτερο.
 
Αποκλειω το γεγονος οτι θα δουμε το νεο XBOX το 2013. Απλα η MS δεν θελει να ξενερωσει τωρα το κοσμο που αγοραζει 360 (το οποιο πουλαει εξαιρετικα καλα). Θελει να τους τα παρει διπλα...

Νοεμβρη 2012, πιστευω οτι θα εχουμε νεο XBOX με Halo4 σαν launch title
 
Wally είπε:
Κυριοι, δεν ειναι δυνατον να βγει νεο XBOX μετα απο 7 χρονια και να ειναι 2.4 φορες ισχυροτερο απο το 360...
Η λογικη επιτασσει οτι μιλαμε για μια διαφορα δυναμικοτητας τουλαχιστον 8x

Πραγματικα ελπιζω η N Να παρουσιασει ισχυρο hardware διοτι δεν θελω να εχουν συνεχεια (και ακομα χειροτερο να βρουν μιμητες) οι hardwrae καβουρο-προϋπολογισμοι της.

Αρκετα τραβαμε με το σινεμα που για να δουμε υπερπαραγωγη κανουμε black-eyes. Μην μεταφερθει και στο κονσολο-hardware η μιζερια
Μιλάμε για τέλη 2013, μια νέα κονσόλα με κάρτα γραφικών που θα στηρίζεται στην ΑΤΙ 6670. Η 6670 δεν είναι τίποτε άλλο από μια 5670 που έχει αλλάξει όνομα στην ουσία. Σήμερα, αρχές του 2012 η 6670 είναι μια κάρτα entry level στα pcs, πόσο μάλιστα περίπου 2 χρόνια αργότερα. Οπότε αν όλα επαληθευτούν, καθαρά πάντα από την πλευρά των specs, μιλάμε για μιζέρια ακόμα και έτσι.

ΑΛΛΑ: Μας ενδιαφέρουν πρωτίστως τα paper specs του εκάστοτε μηχανήματος ή τα games; Και 2 φορές να είναι δυνατότερο από το σημερινό 360 αν τα παιχνίδια δεν λένε μία, τα μηχανήματα είναι καταδικασμένα, ειδικά σε οικονομικές συγκυρίες σαν τις σημερινές.

Βέβαια, με ήδη δοκιμασμένο hardware εξαλείφεται ο κίνδυνος να επαναληφθεί ο κόλαφος με το RROD του 360. Αυτό είναι στα θετικά.
 
pooky(1) είπε:
Μιλάμε για τέλη 2013, μια νέα κονσόλα με κάρτα γραφικών που θα στηρίζεται στην ΑΤΙ 6670. Η 6670 δεν είναι τίποτε άλλο από μια 5670 που έχει αλλάξει όνομα στην ουσία. Σήμερα, αρχές του 2012 η 6670 είναι μια κάρτα entry level στα pcs, πόσο μάλιστα περίπου 2 χρόνια αργότερα. Οπότε αν όλα επαληθευτούν, καθαρά πάντα από την πλευρά των specs, μιλάμε για μιζέρια ακόμα και έτσι.
ΑΛΛΑ: Μας ενδιαφέρουν πρωτίστως τα paper specs του εκάστοτε μηχανήματος ή τα games; Και 2 φορές να είναι δυνατότερο από το σημερινό 360 αν τα παιχνίδια δεν λένε μία, τα μηχανήματα είναι καταδικασμένα, ειδικά σε οικονομικές συγκυρίες σαν τις σημερινές.

Βέβαια, με ήδη δοκιμασμένο hardware εξαλείφεται ο κίνδυνος να επαναληφθεί ο κόλαφος με το RROD του 360. Αυτό είναι στα θετικά.
Αυτο αναφερω και γω παραπανω.Τα παιχνιδια εχουν σημασια και κατι το πρωτοτυπο που θα εχει η καθε κονσολα.Οταν η Nintendo βγαλει στην αγορα τα μεγαλα οπλα γιατι ειναι η μονη που εχει σοβαρες αποκλειστικοτητες τοτε το xbox 720 με το halo 4 θα ειναι πολυ λιγο μπροστ της.Και ας μη γελιομαστε το halo δεν ειναι τιποτα παραπανω απο ενα τυπικο FPS και αν δεν ειχε τα γραφικα που εχει και τραβηξαν τον κοσμο απλα θα ηταν ενα ακομα FPS οπως ολα και τιποτα παραπανω.
 
Ο προεδρος της Nintendo Satoru iwata δηλωσε οτι αν οχι με την κυκλοφορια του Wii U τοτε λιγο αργοτερα θα δωσει η nintendo στους χρηστες την δυνατοτητα να πληρωνουν και να κατεβαζουν κανονικα τα παιχνιδια του Wii U αν θελουν χωρις να χρειαστη να περιμενουν να το φερει καποιο μαγαζι ωστε να το αγορασουν.Το ιδιο θα γιννει και με τα παιχνιδια για το 3DS.Aυτα ειναι εκπληκτικα νεα για μενα και ο λογος ειναι οτι επειδη μενω σε χωριο ειναι πιο δυσκολο να προμηθευτω καποιο παιχνιδι γρηγορα οπως καποιος που μενει σε πολη και αναγκαζομαι να περιμενω μεχρι να το παιξω.
 
Εγώ πάλι αν δεν λάβω κάτι χειροπιαστό, χρήματα δεν δίνω... όταν το gaming στραφεί 100% στο downloadable content εγώ θα το σταματήσω τελείως ή δυστυχώς θα στραφώ στην πειρατεία.
 
dr_slump είπε:
Εγώ πάλι αν δεν λάβω κάτι χειροπιαστό, χρήματα δεν δίνω... όταν το gaming στραφεί 100% στο downloadable content εγώ θα το σταματήσω τελείως ή δυστυχώς θα στραφώ στην πειρατεία.
Φιλε dr_slump συμφωνω σαυτο που λες και γω της ιδιας αποψης ειμαι.Απλα εδω στο δηνει σαν εξτρα επιλογη.Και κανονικα θα κυκλοφορουν τα παιχνιδια αλλα και θα μπορει καποιος να το κατεβασει αν θελει.
 
Γιατί ρε παιδιά, κάτι αντίστοιχο δεν κάνει η SONY με το PSN.

Πολλά απο τα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε retail, τα δίνει και για digital download.
 
Δεν μου κάθονται καθόλου καλά αυτά τα digital download, δεν τα χαίρεσαι στη βιβλιοθήκη σου, δε τα δανείζεις, δε μπορείς να τα πουλήσεις κτλ..Εμένα απλά μου φαίνεται πως είναι πειράματα, τόσο από τη sοny όσο και από τη νιντυ, για να δουν αν μπορούν να σταθούν μόνο με downloaded παιχνίδια! Μιλάνε για ευκολία και γρήγορη παράδοση στο χρήστη, αλλά αν τύχει και επικρατήσει το digital download θα ανεβάσουν τις τιμές ενώ θα πουλάνε τα απλά Retail παιχνίδια για συλλεκτικές εκδόσεις με την ανάλογη αύξηση στη τιμή!

Καλή λύση θα ήταν με κάθε παραγγελία να σε αφήνουν να κατεβάσεις το παιχνίδι δωρεαν και να το χρησιμοποιείς για 1-2 εβδομάδες μέχρι να παραλάβεις και το retail, ή να έχεις μεγάλη έκπτωση για το retail σε περίπτωση που αγόρασες κάποιο digital download!
 
Η Nintendo ανακοινωσε σημερα καποιες λεπτομερειες σχετικα με την δυαδικτιακη υπηρεσια που θα συνοδευει το Wii U αλλα και το 3DS.Θα υπαρχουν διαγωνισμοι,επικοινωνια αναμεσα στους παικτες Και πωληση ψηφιακου περιεχομενου.Η υπηρεσια της Nintendo θα περιλαμβανει καποια χαρακτηριστηκα που γνωριζουν ηδη οι κατοχοι xbox360 και ps3 οπως Η πωληση εξτρα περιεχομενου η ψηφιακη διανομη παιχνιδιων και τα προσωπικα accounts.Το Nintendo network θα χρησιμοποιει Την λειτουργια ΝFS(near field communication)μεσω του tablet χειρηστηριου προκειμενου να Διεξαγονται με ασφαλεια οι μικροπληρωμες.

Η nintendo μπαινει δυνατα στην μαχη οπως βλεπουμε.
 
Πίσω
Μπλουζα