Wii U [Nintendo's Next Console]

3-4 games που θέλω να βγάλει και ας έχει όσα hello Kitty θέλει (Metroid, Zelda, Starfox κλπ). Εξάλλου όπως έχω ξαναπεί, δεν είναι όλοι ανασφαλείς και δεν θα προτιμήσουν ντε και καλά την κονσόλα που θα τους κάνει να νιώσουν πιο πολύ άντρες ή πιο μάγκες. Έτσι σκέφτονται οι πιτσιρικάδες περισσότερο (ειρωνεία?)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
franz είπε:
Όπως το Lego city undercover? Άντε twillight princess και hello kitty world σας εύχομαι. χαχαχαχα
Ultimate Monster Hunter 3 , The Wonderfull 101 , Pikmin 3 , Rayman Legends ,Wind Waker HD Remake απο αποκλειστικα και περιμενουμε και την E3 αυτα ειναι τα γνωστα! Και απο multiplatform Resident Evil Revelations , Aliens Colonial Marines , Need for Speed και αλλα δεν μπορω να τα θυμαμαι ολα τωρα.
 
(προβλέπω κλειδαριά στο θέμα)
 
Πάω να πάρω ποπκόρν, και έρχομαι!! :D
 
πόσο δύσκολο είναι να αποδεχθείτε την κάθε εταιρεία με τα καλά της και τα κακά της; όποιος έχει λεφτά ας πάρει και τις 3 κονσόλες να ησυχάσει. μια χαρά είναι το wiiU και πηγαίνει και το gameplay ένα βημα μπροστά. Όποιος έχει το batman συνολικά μιλάμε για εντελώς άλλο τρόπο χειρισμού. μου θυμίζετε εμένα στα 12 που ήμουν φανατικός sega-sonic και αντίπαλος nintendo-mario και τελικά τους είδα μετά από χρόνια να πρωταγωνιστούν στο ίδιο παιχνίδι. απογοήτευση ... :(
 
Εχει μιλησει ηδη ο Shock και η Kambia σε αυτο το thread και βλεπω οτι καποιοι το εχουν παρει στη πλακα.

Το retromaniax ειναι πρωτα απο ολα φορουμ αναμνησεων απο τα 80ς - να το θυμαστε αυτο οταν θα αναγκαστουμε να χαλασουμε τις καρδιες μας.
 
Μεταφερθηκε η ημερομηνια του Rayman Legends απο 1 Μαρτιου για τον επομενο Σεπτεμβριο.Kαι το καλυτερο; Βγαινει και για ΧΒΟΧ 360 και PS3... Συνεχιστε ετσι.. καλα πατε ;)
 
Διάβαζα σήμερα διάφορα και δυστυχώς, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

ΟΚ το Rayman Legends, ήταν (είναι; ) exclusive. Τι γίνεται με κάποιον (εμένα, τον Πάνο κλπ) που θέλω να πάιξω FarCry 3; Ή κάποιο άλλο παιχνίδι που υπάρχει και αλλού; Δεν μιλώ για pc, μόνο για κονσόλες.

380 ευρώ για κονσόλα που δεν μπορώ να παίξω ένα παιχνίδι που θέλω, τη στιγμή που είναι διαθέσιμο σε μια κονσόλα που τη βρίσκω με 140 ευρώ σήμερα, δεν θέλει και πολύ να βγει η σούμα.

Δυστυχώς το Wii U αρχίζει να μοιάζει με ερημικό τοπίο, πρέπει ΑΜΕΣΑ να αλλάξει η στρατηγική της Ninty στο τομέα των 3rd party licenses.
 
Καιρός είναι να ανακοινώσουν επιτέλους κάτι καινούργιο. Πέρα απο το Pikmin 3 και το remake του Windwaker δεν υπήρχε κάτι για να ενθουσιαστείς.
 
Δυστυχως αυτο ηταν μεγαλη ηττα για την Nintendo κατα την αποψη μου! Ειχαν ανακοινωσει οτι θα εβγαινε στο launch ειπανε οτι θα παει Φεβρουαριο για να μην "χτυπηθει" με το Mario U, τελικα θα παει το Σεπτεμβριο μαζι με τις αλλες κονσολες.Δεν με πειραξε που χαθηκε το exclusive αλλα γιατι να παει το Σεπτεμβριο στο Wii U αφου το παιχνιδι ηταν ετοιμο και πως θα βγει στις αλλες κονσολες;; αφου λεγανε οτι δεν θα το βγαζανε γιατι με απλο χειριστηριο δεν γινεται να παιξεις, εμενα μου ακουγεται κοροϊδια. Τι μας εμεινε ; Lego city και Ultimate Monster Hunter απο exclusives μεχρι τελος Μαρτιου και απο Multiplatform θα βγουνε ελαχιστα (ισως ειναι λογικο, εχει ακομα πιστωση χρονου σε αυτο το θεμα η Nintendo). Αυτην την στιγμη και με τις εξελιξεις απο τα αντιπαλα "στρατοπεδα" η Nintendo εχει μεινει πολυ πισω χρειαζεται ενα "σοκ" για να ξυπνησει!! Κατι θα γινει δεν νομιζω και απο θεμα εγωϊσμου να κατσει με σταυρομενα χερια!

(Βγαλε το Monolith project και το Smash bros φετος να γινει πανικος!!! :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lego city γιατί το σνομπάρεις δηλαδή? Μια χαρά παιχνιδάκι ακούγεται.

 


Ειδικά αν σου αρέσουν τα Lego όπως εμένα...
 
Δεν ειναι αυτο δεν το σνομπαρω (δεν με ενθουσιαζει και δεν θα το παρω για αρχη) αλλα υπηρχαν καποια exclusives τα οποια χαθηκαν (Ninja gaiden 3 enchaned edition και Rayman Legends). Αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι το Wii U ειναι μια καινουργια κονσολα με λιγα παιχνιδια προς το παρον και πολυς κοσμος περιμενε πως και πως το πολυ καλο Rayman μεχρι demo εχει στο Shop , αλλα τωρα 7 μηνες καθυστεριση!!Εγω σκεφτομαι οτι θα ειπε η Ms και η Sony αν δεν βγουν στην κυκλοφορια σε ολες τις κονσολες μαζι δεν τον βαζουμε τον τιτλο στις κονσολες μας , ετσι η Ubisoft κοιτοντας το περισσοτερο κερδος (Λογικο οι εταιριες για αυτο υπαρχουν) πουλησε την Nintendo και θα το βγαλει και τον Σεπτεμβρη αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα!! Αρα αλλαγη πλανων παω για Monster Hunter 3 Ultimate!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Δεν ειναι αυτο δεν το σνομπαρω (δεν με ενθουσιαζει και δεν θα το παρω για αρχη) αλλα υπηρχαν καποια exclusives τα οποια χαθηκαν (Ninja gaiden 3 enchaned edition και Rayman Legends). Αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι το Wii U ειναι μια καινουργια κονσολα με λιγα παιχνιδια προς το παρον και πολυς κοσμος περιμενε πως και πως το πολυ καλο Rayman μεχρι demo εχει στο Shop , αλλα τωρα 7 μηνες καθυστεριση!!Εγω σκεφτομαι οτι θα ειπε η Ms και η Sony αν δεν βγουν στην κυκλοφορια σε ολες τις κονσολες μαζι δεν τον βαζουμε τον τιτλο στις κονσολες μας , ετσι η Ubisoft κοιτοντας το περισσοτερο κερδος (Λογικο οι εταιριες για αυτο υπαρχουν) πουλησε την Nintendo και θα το βγαλει και τον Σεπτεμβρη αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα!! Αρα αλλαγη πλανων παω για Monster Hunter 3 Ultimate!!
Κρίμα,

Όταν έλεγα ότι πήρατε κονσόλα χωρίς παιχνίδια κάποιοι έπεσαν σαν τα σκυλιά να με φάνε.

Τώρα που έρχεται το PS4 και το XBOX720, θα λέτε γιατί πέταξα 420 ευρώ και δεν περίμενα να πάρω κονσόλα της προκοπής. Όπως ο φίλος μου που το πήρε και αναθεματίζει την ώρα και την στιγμή ο καημένος.
 
Μπα παιχνιδια υπαρχουν απλα οχι παρα πολλα συντομα περιμενουμε και τα επομενα μιλαω για τα παιχνιδια του Launch window μεχρι τελος Μαρτιου! (2 μηνων κονσολα ειναι μην το ξεχναμε) Απλα στο συγκεκριμενο παιχνιδι ειχε πεσει πολυ βαρος. Οσο για το αν καναμε λαθος οσοι την αγοραμε ειναι πολυ νωρις ακομα και τα 1st party τις Nintendo δεν τα εχει καμια αλλη κονσολα εχουμε να δουμε πολυ ωραια πραγματα απλα το ξεκινημα ειναι λιγο αργο! Δεν την φοβαμε την Nintendo εδω θα ειμαστε θα την βρει την ακρη, εχει παινιδαρες που ερχοντε!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
franz είπε:
Κρίμα,
Όταν έλεγα ότι πήρατε κονσόλα χωρίς παιχνίδια κάποιοι έπεσαν σαν τα σκυλιά να με φάνε.

Τώρα που έρχεται το PS4 και το XBOX720, θα λέτε γιατί πέταξα 420 ευρώ και δεν περίμενα να πάρω κονσόλα της προκοπής. Όπως ο φίλος μου που το πήρε και αναθεματίζει την ώρα και την στιγμή ο καημένος.
Το μηχανημα εχει τουλαχιστον τριαντα (30) τιτλους αμεσα διαθεσιμους προς αγορα, οπως και πληρης (και απροβληματιστη) υποστηριξη στα παιχνιδια του απλου wii.

Με την λογικη αυτη, γιατι να προτιμουσε κανεις πχ το ps3 απο το σαφως ανωτερο σε ποιοτητα και ποσοτητα τιτλων, ps2;
 
franz είπε:
Κρίμα,
Όταν έλεγα ότι πήρατε κονσόλα χωρίς παιχνίδια κάποιοι έπεσαν σαν τα σκυλιά να με φάνε.

Τώρα που έρχεται το PS4 και το XBOX720, θα λέτε γιατί πέταξα 420 ευρώ και δεν περίμενα να πάρω κονσόλα της προκοπής. Όπως ο φίλος μου που το πήρε και αναθεματίζει την ώρα και την στιγμή ο καημένος.
Franz ασχολησε προσφατα με το αθλημα μαλλον.

Το PS3 ειχε παιχνιδια οταν βγηκε?? To giant grabs και τα λοιπα ευθυμα δεν τα θυμασαι??

Μονο το 360 ειχε launch τιτλους της προκοπης
 
Ajax87 είπε:
Δυστυχως αυτο ηταν μεγαλη ηττα για την Nintendo κατα την αποψη μου! Ειχαν ανακοινωσει οτι θα εβγαινε στο launch ειπανε οτι θα παει Φεβρουαριο για να μην "χτυπηθει" με το Mario U, τελικα θα παει το Σεπτεμβριο μαζι με τις αλλες κονσολες.Δεν με πειραξε που χαθηκε το exclusive αλλα γιατι να παει το Σεπτεμβριο στο Wii U αφου το παιχνιδι ηταν ετοιμο και πως θα βγει στις αλλες κονσολες;; αφου λεγανε οτι δεν θα το βγαζανε γιατι με απλο χειριστηριο δεν γινεται να παιξεις, εμενα μου ακουγεται κοροϊδια. Τι μας εμεινε ; Lego city και Ultimate Monster Hunter απο exclusives μεχρι τελος Μαρτιου και απο Multiplatform θα βγουνε ελαχιστα (ισως ειναι λογικο, εχει ακομα πιστωση χρονου σε αυτο το θεμα η Nintendo). Αυτην την στιγμη και με τις εξελιξεις απο τα αντιπαλα "στρατοπεδα" η Nintendo εχει μεινει πολυ πισω χρειαζεται ενα "σοκ" για να ξυπνησει!! Κατι θα γινει δεν νομιζω και απο θεμα εγωϊσμου να κατσει με σταυρομενα χερια!
(Βγαλε το Monolith project και το Smash bros φετος να γινει πανικος!!! :D )
από ότι διάβασα μάλλον η κυκλοφορία του rayman μετατίθεται είτε γιατί δεν είναι απολύτως έτοιμο είτε γιατί θέλουν να το "γυαλίσουν" περισσότερο ,δεν είναι ο λόγος λοιπόν το ότι θα βγει και στις άλλες κονσόλες. κρίμα που θα καθυστερήσει τόσο άλλα αν είναι να παρουσιάσουν ένα ακόμη καλύτερο προϊόν τότε χαλάλι η αναμονή :D
 
Δεν νομιζω φιλε Krem , αυτα τα λενε για να δικαιολογηθουν δεν μπορει παιχνιδι που επρεπε να ειναι ετοιμο τον Νοεμβριο να αργησει τοσο! Νομιζω οτι ειναι θεμα Multiplatform και συμφωνια μεταξυ Ms και Sony μαζι με την Ubisoft ριξε μια ματια εδω http://mynintendonews.com/2013/02/08/developer-rages-about-rayman-legends-delay/
 
Πίσω
Μπλουζα