Wings Of Death...

DINO...μάλλον αυτό εννοείς...

Πάντως στο σπίτι του είχα δει για πρώτη φορά (και δεν τον έχω ξαναδεί) τον Atari Stacy
 
TOS 1.6 (δεν είμαι σίγουρος για το 1.62).

Δοκίμασε το Sysinfo..
 
ChrisTOS...τελικά το ρημάδι δεν το γλιτώνω...άσε που πρέπει να επιστρατεύσω το παλιό ρημάδι που έχει drive...(εκτός και αν υπάρχει άλλος τρόπος που δεν γνωρίζω) :(

Εκτός και αν φταίει η επιπλέον μνήμη που αναφέρει ο krhtikos...

Τεσπα...
 

Atari ST wins...μουχαχαχα...
 
θες να σου απαντήσω με πυρηνικά ή με συμβατικά όπλα; :p

Μερικές προειδοποιητικές βολές :p


:p :p:p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι προγραμματιστές της Gremlin φταίνε που είναι κουλοί... :)



(το lotus 1 ήταν το μοναδικό παιχνίδι που έλειωσα/τελείωσα και στα 3 level)
 
o αταρι στ φταίει που δεν μπορεί να σταθεί απέναντι στην amiga! :p :) To wings of death είναι σαν st port οπότε δεν το κρίνω ανταγωνιστικό! Εσύ μου δείχνεις ότι καλύτερο έχεις για στ και εγώ το θεωρώ μέτριο για την αμίγκα!

Πέραν πλάκας καλό παιχνίδι ήταν και στο στ!
 
κουβέντα να γίνετε...άλλωστε, νομίζω ότι κανένας δεν αμφισβητεί την ανωτερότητα της κυρίας...



(έχει κανένας τα wings of death και lethal xcess για ST αυθεντικά?νομίζω ότι είναι σπάνια)
 
βρε λάτρεις του home computing είμαστε όλοι...απλά που και που αλληλοπειραζόμαστε! Που είσαι ρε dino;;;;Τσάμπα προκαλώ τόσες μέρες; :p :)
 
"λάτρεις του home computing είμαστε όλοι"

έτσι ακριβώς...τώρα θα γράψω "χαβαλές να γίνετε..." (ύστερα από 20+ χρόνια το έχω χωνέψει...κλαψ, σνιφ...)
 
Στο παιχνίδι υπάρχει η επιλογή για τον στάνταρ ήχο του ST ή μέσω (της θύρας φαντάζομαι) centronics…γνωρίζετε αν είναι κάποια εξωτερική συσκευή σαν midi που συνδέεται σε αυτή τη θύρα ή κάτι άλλο;

Το παρακάτω site αναφέρει τα τεχνικά χαρακτηρίστηκα των παιχνιδιών, Wings of Death και Lethal Xcess (WoD 2)...

http://www.edv-rudolf.de/lethal-xcess/tech.htm
 
Είναι ένα απλό DAC που συνδέεται στην παράλληλη θύρα. Παλιότερα ήταν αρκετά δημοφιλές αλλά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς ένα τέτοιο τώρα.
 
Ευχαριστώ για τη πληροφορία…λίγο που το έψαξα δε βρήκα κάποια σχετική συσκευή, και δε θυμάμαι αν τέτοια επιλογή υπάρχει και σε κάποιο άλλο παιχνίδι του ST.
 
Σωστά!

Δες μερικές από τις "κάρτες" που υπήρχαν τότε για τον ST, σε αυτό το demo που ανέβασα πριν 4 χρόνια στο YouTube:

 
πολύ καλό, θα το χαρακτήριζα κάτι ανάμεσα σε paula και ym…
 
grinder είπε:
Αυτό είναι sampler για την cartridge port. Δηλαδή για να μπορείς να κάνεις λήψη ήχου, όχι αναπαραγωγή.
 
οπότε συνεχίζω το ψάξιμο... :)

(περίεργο όμως...έχει ΚΑΙ out)
 
Όντως, έχει και έξοδο, απλά δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με παιχνίδια ή αν είναι μόνο για το software του.
 
Πίσω
Μπλουζα