www.iamretro.gr

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την ποιοτική δουλειά και για την προσφορά σας !
 
Εύγε! Συγχαρητήρια και από μένα.
 
Σε όλους τους συντελεστές αξίζουν αδιαμφισβήτητα ένα μεγάλο ευχαριστώ και πολλά-πολλά συγχαρητήρια .

:thumbup: :thanx2:
 
Σας ευχαριστούμε πολύ παιδιά :)
 
Άξιοι!!! Πολλά συγχαρητήρια για τον κόπο και τον χρόνο σας !!! :)

Άλλο ένα project πραγματοποιήθηκε :)
 
Μπραβο σε ολους οσους βοηθησαν για την ολοκληρωση του project και μαλιστα σε πολυ καλη ποιοτητα και χωρις ενοχλητικα / ανουσια υδατογραφηματα!
 
Να σαι καλά Φώτη :)

supacoopa είπε:
Μπραβο σε ολους οσους βοηθησαν για την ολοκληρωση του project και μαλιστα σε πολυ καλη ποιοτητα και χωρις ενοχλητικα / ανουσια υδατογραφηματα!
Σε ευχαριστούμε πολύ. Όντος τα υδατογραφήματα είναι εντελώς ανούσια και αντιαισθητικά
 
Εγινε πολυ καλη δουλεια με την συμπληρωση των User.

Αν μπορω να εκφρασω μια ευχη μιλωντας εντελως προσωπικα...

 


Τα Ελληνικα ρετρο εντυπα περι υπολογιστων που με ενδιαφερουν ειναι αυτα τα οποια αγορασα απο το περιπτερο (νοσταλγια) αλλα και αυτα τα οποια δεν διαβασα ("φρεσκο" ρετρο υλικο :) ) και αφορουν την ρετρο περιοδο (οπως την εχω στην κουτρα μου) και εχουν να επιδειξουν καποιο επιπεδο.

Στη πρωτη περιπτωση ειναι τα Pixel εως το 100, τα MicroMad πριν την Amstrad μανια που τους επιασε και τα User μεχρι το 60 (βαρια).

Στη δευτερη περιπτωση ειναι τα Computer για Ολους,Ηλεκτρονικη και Computer, Micro, Computing. Ειναι ακρως ενδιαφεροντα διοτι παρακολουθεις τις τεχνικες εξελιξεις οπως διαμαορφωνονταν και ειναι και εξαιρετικη πηγη για διασταυρωσεις που αφορουν την Ηλεκτρονικη Διαφυλαξη

Μιας και η πρωτη περιπτωση εχει καλυφθει, για τη δευτερη υπαρχει πεδιο δοξης λαμπρο...

Just my two cents...
 
Computer για Ολους,Ηλεκτρονικη και Computer.....ακούς Νίιιιιικο ??? ;) :D
 
εγώ σας έχω συγχαρεί και στο ίδιο το site σας, οπότε το κάνω και εγώ...

μπράβο παίδες...σας ευχαριστούμε για την δουλειά σας!
 
Παιδιά, ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Ο Νίκος τράβηξε το μεγαλύτερο λούκι, εγω είχα κάνει αρκετά απο τα πρώτα τεύχη (πάνω/κάτω 30-40;) αλλά η ανεύρεση τους ήταν πραγματικά αγχωτική - σε κάποιο σημείο είχα απογοητευτεί αλλά...τέλος καλό - όλα καλά! Υπομονή, μεράκι και πίστη θέλει!

Το Computer Για Όλους, όπως και τα άλλα περιοδικά που πολύ σωστά ανέφερε ο Wally είναι στο upcoming to-do list - το πρόβλημα είναι οτι προσπαθούμε να βρούμε A3 Scanner. Ειλικρινά δεν περίμενα οτι θα ήταν ΤΟΣΟ ακριβοί, μιας και ποτέ δεν είχα ενδιαφερθεί να αγοράσω ποτέ. Δηλαδή η τιμή σε σχέση με τους Α4 ΔΕΝ ανεβαίνει γεωμετρικά..
 
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Πραγματικά αξιέπαινη δουλειά, αφού το σκανάρισμα θεωρείται (και είναι) σοβαρή αγγαρεία...

Μπράβο για την επιμονή και την υπομονή σας, πράγματα τα οποία εγώ δε διαθέτω...

Τώρα, όσον αφορά εμένα, είμαι παραδοσιακά πιστός λάτρης του εντύπου ,και δε νομίζω σε καμία περίπτωση να καθίσω πίσω από μια οθόνη να διαβάσω ένα PIXEL, ένα USER ή ένα κόμικ...

Αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα... Η ηλεκτρονική διαφύλαξη του εντύπου, με τα σκαναρίσματα που κάνατε, είναι αυτό που μετράει στην τελική!

Μπράβο σας και πάλι!
 
Σε ευχαριστούμε πολύ DINO:)
 
Πολύ καλή συνέντευξη, μπράβο στα παιδιά αλλά και στον 'Αλκη για τα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα που είπε. :)
 
Σε ευχαριστούμε Φώτη :)
 
Με χαρά σας ανακοινώνουμε πως το πρώτο τεύχος του περιοδικού μας είναι έτοιμο! :D Ένα μικρό όνειρο μας γίνεται πραγματικότητα! Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το ʽμοντέλοʼ κυκλοφορίας του περιοδικού, το ιστορικό αλλά και το σκεπτικό του όλου εγχειρήματος θα βρείτε στο editorial του τεύχους. Μπορείτε να κατεβάσετε το 1ο τεύχος, εντελώς δωρεάν από τον παρακάτω σύνδεσμο :
http://www.iamretro.gr/iamretro-magazine-%CF%84%CE%B5%CF%8D%CF%87%CE%BF%CF%82-1/

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Nicked και στον supacοopa για την ιδέα και την υλοποίηση της :)
 
Με ένα virtual ξεφύλλισμα που έκανα, φαίνεται εξαιρετικό!!!

Μου άρεσαν πολύ τα "Πιπεράτα" γιατί λένε τα πράγματα με το όνομά τους...

Γέλασα πολύ και με τα σχόλια στις "Αγγελίες"...

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους και ειδικά στον DTP-Man! :thumbup:
 
Να 'σαι καλά DINO !!! Υπάρχουν ακόμη πολλά περιθώρια βελτίωσης και κάποια λαθάκια από εδώ και από εκεί, αλλά είπαμε... πρώτο τεύχος είναι και τα παιδιά (nicked και supacoopa υπερέβαλαν εαυτούς).

Εγώ απλά, ξεφύλισα το τεύχος ως απλός παρατηρητής :cool:

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους και ειδικά στον DTP-Man!
supacoopa RULEZ ! :thumbup:
 
geoanas είπε:
Εγώ απλά, ξεφύλισα το τεύχος ως απλός παρατηρητής :cool:
Πρωτα εμπλεκεται η εμπροσθοφυλακη και μετα θα ακολουθησουν τα βαρεα οπλα ....
 
Πίσω
Μπλουζα