XBOX 360 Elite ή PS3;

replicant4

RetroWannaBe
Joined
20 Απρ 2007
Μηνύματα
36
Αντιδράσεις
1
καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω μια next gen κονσόλα και δεν ξέρω ποιά από τις 2....

Δεν με ενδιαφέρει το blue-ray αλλά μόνο τα παιχνιδιά, και τα οποία υπάρχουν και για τις 2.

Θα εκτιμούσα τις γνώμες σας.

Ευχαριστώ πολύ

Υ.Γ. (με ενδιαφέρει πάρα πού το sensible soccer που από ότι έχω ακουσει υπάρχει μόνο στο xbox 360 - το έχει παίξει κανείς)
 
(αλλη μια κονσολομαχη ξεκινα - καλη επιτυχια στους 2 αντιπαλους)
 
η αλήθεια είναι πως κι εγώ δίστασα να απαντήσω

xbox 360
περιμένοντας να τρολάρω την κατάλληλη στιγμή :p
 
Έχω 360 και δέν θελω ps3 αν και το 2ο εχει πολύ δυνατούς exclusive τίτλους.

Εξακολούθω να πιστευω οτι το 360 overall υπερέχει σαν κονσόλα (και οχι σαν home entertainment system).

Κάνε οτι σε φωτίσει το πνευμα των Winter-een-mas
 
εγώ θα έλεγα το Χ360. Και τα 2 στις τελευταίες τους εκδόσεις είναι ανθεκτικά πλέον και δεν "μασάνε". Ο μόνος λόγος για το Χ360 είναι γιατί συνήθως τα ίδια παιχνίδια παίζουν καλύτερα σε αυτό... το διαπίστωσα και ο ίδιος αυτό διότι προσφάτως απέκτησα και PS3
 
Xbox 360 για μενα, εχω και τα δυο μηχανηματα και αυτο που ειδα οτι το 360 ειναι πιο κονσολα σε σχεση με το Ps3 που ειναι μεταξυ media center και παιχνιδομηχανη, αλλα σαν media center με βολεψε πιο πολυ το 360 λογο windows media center και μπορεις να δεις ταινιες κατευθειαν απο το δικτυο μεσω pc.
 
360 και απο εμενα.. Halo universe buddie.. :)
 
χωρις να εχω καμια απο τις 2

θα σου πω να λαβεις υποψιν οτι το 360 τσιπαρετε το PS3 οχι
 
Στην αρχή το τσιπάρισμα το είχα σκεφτεί και εγώ αλλά μετά μου είπαν οτι σε μπλοκάρει απο το live και μιας και θέλω να παίζω με φίλο μου to sensible δικτυακά, δεν νομίζω να το τσιπάρω. Μένω Ολλανδία και το elite το δίνου με 3 παιχνίδια (lego batman, fifa 2010, και δεν θυμάμαι ποιό ακόμα) 233 E. Στην τιμή του νομίζω ότι υπερέχει. Πάντως ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
 
360 elite με HDMI και με σκληρό δίσκο.

Αν και σου προτείνω να πάρεις ΚΑΙ Wii........
 
PS3 και ξερό ψωμί! Μακράν καλύτερα παιχνίδια, πολύ ποιοτικότερο από το 360!
 
Απλα να έχεις υπόψιν σου οτι για το 360 πρέπει να πάρεις τα ενσύρματα χειριστήρια, τα ασύρματα εχουν lag.
 
Saulot είπε:
Απλα να έχεις υπόψιν σου οτι για το 360 πρέπει να πάρεις τα ενσύρματα χειριστήρια, τα ασύρματα εχουν lag.
Αυτο πρωτη φορα το ακουω, εδω και ενα χρονο παιζω με ασυρματα χειριστηρια στο 360 κα δεν συναντησα ποτε τετοιο προβλημα.
 
Φυσικα και δεν εχει lag το controller!

Οτι lag παρατηρειτε, ειναι απο τις αθλιες LCD/Plasma που μας εχουν φορτωσει...
 
ναι, τεσταραμε το Halo σε 3 τηλεορασεις και βλεπαμε διαφορες στην ανταποκριση απο μοντελο σε μοντελο κρατωντας την ιδια αποσταση χειριστηριο - xbox. Μερικες τηλεορασεις ειναι πραγματικα τραγικες, καποτε το κοροϊδευα το input lag αλλα σε καποια games που θελουν ακριβεια ειναι ενοχλητικοτατο.
 
XBOX 360 ξερά!!

Σου μιλάω ως παλιός πολέμιος των κονσολών. Έχω την εντύπωση οτι το 360 έχει ανώτερες αποκλειστικότητες και πιο μεγάλη γκάμα games. Μη ψαρώνεις με το blue ray. Αν τώρα θέλεις να παίζεις μόνο God ofWar III και θες και ένα καινούριο κινητό τηλέφωνο, είμαι σίγουρος οτι θα βρεις κάπου ένα PS3 δώρο ;)

Υ.Γ no lag here!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shadowdancer2501 είπε:
Αν τώρα θέλεις να παίζεις μόνο God ofWar III και θες και ένα καινούριο κινητό τηλέφωνο, είμαι σίγουρος οτι θα βρεις κάπου ένα PS3 δώρο ;)
[off topic]

Κρατιέμαι με τα χίλια ζόρια να μην ποστάρω τόση ώρα γιατί το thread μυρίζει εκτροχιασμό, αλλα ο αγαπητός Shadow μόλις έβαλε σοβαρό nomination για post της χρονιάς :D :D

Kudos

[/off topic]

P.S. No lag here either
 
τς τς τς κακεντρέχειες.

θα παίζει και Gran Turismo.

(το 2015)

 


:p


 
Wally είπε:
Φυσικα και δεν εχει lag το controller!Οτι lag παρατηρειτε, ειναι απο τις αθλιες LCD/Plasma που μας εχουν φορτωσει...
Παίξε διπλό Beat em up (DOA4, Street Fighter,) με τον ενα παίκτη ασύρματο και τον αλλο ενσυρματο.

Μετα απο 15 λεπτα αλλάξτε χειρiστήρια, θα βρίζεις σαν μούτσος.

Και το λέω αυτο γιατί ο μόνος λόγος που πήρα το 360 είναι το DOA.

ΥΓ τοίδιο γίνεται αν βάλεις και τα χειρiστήρια στο PC, το ασύρματο καθυστερεί στις εντολές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα