Xbox 720 (Πρώτη παρουσίαση)

franz είπε:
Πραγματικό τέρας θα είναι, αν ισχύουν όλα αυτά και δεν είναι ράδιο αρβύλα.
Κάποιος είπε για nitendo? Πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση...

Εδώ το wiiU το συγκρίνουν με το ps3 (7 χρονών κονσόλα),καυχιόνται ότι είναι πιο δυνατό και το παρουσιάζουν ως επίτευγμα, δηλαδή γελάνε και τα λαμπατέρ...
Καλα θα γελασει και το παρδαλο κατσικι με την τιμη του νεου xbox αν ισχυουν αυτα τα specs! Κατσε ανακοινωσει τα μεγαλα παιχνιδια η Nintendo να δεις ποιος θα γελαει με ποιον! :rofl: :rofl: :rofl:

Επισης ποτε δεν ειπε κανεις οτι το Wii U ειναι τεχνολογικο Θηριο.

@Aardvark Αυτο στο βιντεακι καλο φαινεται αλλα και τι προυποθεσεις θα εχει για να δουλεψει; γυρω γυρω ασπρο τοιχο , χαμηλο φως , θα θες και projector ;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μην το δενεις κομπο οτι θα ειναι ακριβο. Γυρω στα 400 πιστευω. Καπου εκει ειναι το "soft spot".

Αλλωστε απο οτι φαινεται, τα components θα ειναι και παλι MS branded οποτε αυτη κανονιζει τιμες και παραγωγη. Το BD ειναι πλεον σε τιμες χωμα, οι codecs ειναι δικοι της...
 
Wally είπε:
Μην το δενεις κομπο οτι θα ειναι ακριβο. Γυρω στα 400 πιστευω. Καπου εκει ειναι το "soft spot".
Αλλωστε απο οτι φαινεται, τα components θα ειναι και παλι MS branded οποτε αυτη κανονιζει τιμες και παραγωγη. Το BD ειναι πλεον σε τιμες χωμα, οι codecs ειναι δικοι της...
Δεν το δενω κομπο αλλα πιστευω για 600+ :D , μια προβλεψη κανω! την υγεια μας να εχουμε και οταν βγει εδω θα ειμαστε :) .
 
To 360 δεν ηταν ποτε υπερ το δεον ακριβο,το Ps3 ναι γιατι προμοταρε νεες τεχνολογιες και φορματ.

Οσο για το βιντεακι οχι δεν θελει ασπρο τοιχο,απο οτι φαινεται στο real time video που δεν ειναι special effects τα προβαλει και πανω σε επιπλα.


Naι χαμηλο φωτισμο λογικα θα θελει
 
Σίγουρα θα θέλει projector, και χώρο...

Πάντως φαίνεται πως πάλι κλέβει ιδέες η M$...

 
Ajax87 είπε:
Καλα θα γελασει και το παρδαλο κατσικι με την τιμη του νεου xbox αν ισχυουν αυτα τα specs!
Αν και πιστεύω πως η τιμή του θα είναι ανάμεσα στα 450-550 ευρώ, για αυτά που προσφέρει και τους τίτλους που θα έχει είναι σαφώς πολύ καλό value for money.

Ajax87 είπε:
Κατσε ανακοινωσει τα μεγαλα παιχνιδια η Nintendo να δεις ποιος θα γελαει με ποιον! :rofl: :rofl: :rofl:
Πάλι θα γελάω γιατί έσκασες 400 ευρώ και ακόμα περιμένεις αξιόλογο και μεγάλο παιχνίδι στο wiiU, απαράδεκτο δε νομίζεις?

Πραγματικά χαίρομαι που δεν βιάστηκα να το πάρω...
 
Παιδια η πλακα μεχρι ενος σημειου plz.

Ο καθενας με τα γουστα του.
 
DINO είπε:
Σίγουρα θα θέλει projector, και χώρο...
Πάντως φαίνεται πως πάλι κλέβει ιδέες η M$...

Μπράβο, ρε Atarian! :)

Κι έσπαγα το κεφάλι μου να βρω τι με θυμίζει! ;)
 
franz είπε:
Αν και πιστεύω πως η τιμή του θα είναι ανάμεσα στα 450-550 ευρώ, για αυτά που προσφέρει και τους τίτλους που θα έχει είναι σαφώς πολύ καλό value for money.


Πάλι θα γελάω γιατί έσκασες 400 ευρώ και ακόμα περιμένεις αξιόλογο και μεγάλο παιχνίδι στο wiiU, απαράδεκτο δε νομίζεις?

Πραγματικά χαίρομαι που δεν βιάστηκα να το πάρω...
Ειμαι ευχαριστημενος εχω ηδη 3 παιχνιδια εχω τερματισει το ενα και περιμενω το "the cave" και το rayman legends αρα προσωπικα εχω παιχνιδια για την κονσολα, δεν παιζω 15 ωρες την μερα για να μην με φτανουν τα παιχνιδια που εχει η κονσολα! Επισης εχω ενα tablet για browsing! Την πηρα και την χαιρομαι και δεν καθομαι να μιζεριασω για τιποτα. Ο καθενας εχει τα γουστα του αμα δεν σε καλυπτει δεν την παιρνεις δεν σε πιεζει κανεις.

Και μαλλον ειμαστε offtopic αρα καλυτερα να μην το συνεχισουμε εδω. (υπαρχει Wii U thread)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Και μαλλον ειμαστε offtopic αρα καλυτερα να μην το συνεχισουμε εδω. (υπαρχει Wii U thread)
Offtopic είσαι από το 1ο σου ποστ, που κάθεσαι και απομυθοποιείς την nintendo σε thread για το xbox.

Το γνωρίζω ότι υπάρχει το συγκεκριμένο thread αλλά προς το παρών δεν με ενδιαφέρει κάτι πάνω σε αυτό.

Ajax87 είπε:
Ο καθενας εχει τα γουστα του
Ορίστε σου παραθέτω και ένα μέρος από το ποστ σου για να δεις ότι δεν υπάρχει θέμα γούστου στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά κόλλημα και μάλιστα μεγάλο.

>

Ajax87 είπε:
Καλα θα γελασει και το παρδαλο κατσικι με την τιμη του νεου xbox αν ισχυουν αυτα τα specs! Κατσε ανακοινωσει τα μεγαλα παιχνιδια η Nintendo να δεις ποιος θα γελαει με ποιον!
 
Κάποιος είπε για nitendo? Πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση...
Εδώ το wiiU το συγκρίνουν με το ps3 (7 χρονών κονσόλα),καυχιόνται ότι είναι πιο δυνατό και το παρουσιάζουν ως επίτευγμα, δηλαδή γελάνε και τα λαμπατέρ...
Τα ιδια ισχυουν και για το δικο σου πρωτο ποστ εδω.

Αν δεν αντεχετε την πλακα - μπορειτε να συνεχισετε με pms - ή αν το θεμα σας ειναι το WiiU να μεταβειτε στο αντιστοιχο θεμα.
 
herco είπε:
Τα ιδια ισχυουν και για το δικο σου πρωτο ποστ εδω.
Αν δεν αντεχετε την πλακα - μπορειτε να συνεχισετε με pms - ή αν το θεμα σας ειναι το WiiU να μεταβειτε στο αντιστοιχο θεμα.
Αν έκανες παράθεση και το ποστ στο οποίο απάντησα, θα δεις ότι έχεις άδικο, τώρα την πλάκα που την είδες στα παραπάνω μηνύματα δεν το σχολιάζω, πιστεύω μιλούσαμε και οι 2 στα σοβαρά (έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον).

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανένα θέμα με το wii, ούτε θα το συνεχίσω σε pm γιατί ξέρω ότι με σκαλωμένα άτομα δεν βγάζεις άκρη.

Just my 2 cents.
 
Κατανοητο οτι μερικα ποστς μπορει να φανταζουν υπερβολικα σε καποιους που δεν ειχαν τον απαιτουμενο χρονο να μπουν στο κλιμα ευθυμιας και καλης διαθεσης που επικρατει στο παρον φορουμ σε θεματα "αντιπαλοτητας" μεταξυ των κονσολων,μην πιανεστε απο μεμονωμενα γραπτα και δωστε χρονο στον εαυτο σας να γνωριστειτε καλυτερα με τα διαφορα μελη και τον τροπο που εκφραζονται.
 
Και αλλαξε την υπογραφη σου
 
@franz στο πρωτο σου ποστ που εχει κανει παραθεση και ο herco δεν "θαβεις" το Wii U ; Επισης δεν ειμαι κολημενος απλα συμπαθω την Nintendo τυφλος δεν ειμαι,απλα μου αρεσει να κανω χιουμορ σε υγειες κλιμα. Τα specs του xbox αν οντως ισχυουν δειχνουν ενα πολυ δυνατο μηχανημα αλλα οπως ειπα φανταζομαι θα ειναι και ακριβο! Τοτε φανταζομαι η Nintendo θα αναγκαστει να δειξει τα δυνατα παιχνιδια για να μην χασει την μπαλα λογω του πολυ δυνατου σε hardware ανταγωνισμου! Αυτο εννοουσα απλα το ειπα με μια δοση χιουμορ εσυ τωρα αν παρεξηγηθηκες μπορουσες να το πεις, αν και εσυ δεν μιλησες στο 1ο σου ποστ με σοβαροτητα ("θα γελανε και τα λαμπατερ" , και που κολαγε η Nintendo με τα specs του xbox) .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Και αλλαξε την υπογραφη σου
Μου βάζεις δύσκολα τώρα, πρέπει να σπαταλήσω άλλες τόσες ώρες να βρω μια αστεία υπογραφή, αλλά αφού σε πειράζει τόσο θα το κάνω, no worries.

>EDIT<

p.s: ajax87 αγορίνα μου μην το κουράζεις άλλο με τα offtopic, το που κολλάει το αυτό που έγραψα για το wiiU με τα specs του xbox θα το καταλάβαινες αν είχες ρίξει μια ματιά 2-3 ποστ παραπάνω, αλλά όπως φαίνεται ποστάρεις απλά για να μεγαλώσεις το post count σου και τίποτα παραπάνω. Δεν θα απαντήσω σε άλλο ποστ σου εδώ, οπότε μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορω να μην απαντησω φιλε Franz γιατι μου κανεις επιθεση αυτην την στιγμη και με κατηγορεις στα ισια! Εγω δεν σου εκανα επιθεση. Το ειδα το ποστ του Metalcandyman αλλα ετσι οπως το εγραψες νομιζα οτι το εγραφες γενικα τοτε καλυτερα να διευκρινιζεις για ποιον μιλας για να μην γινοντε λαθοι δεν εχω δημιουργισει ποτε προβλημα στο φορουμ και ουτε θελω αντιπαλοτητα με κανεναν. Αν τα ποστ μου ενοχλησαν οι εθιξαν καποιον/ους σβηστε τα να τελειωνουμε με αυτο το θεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Franz, είσαι ένα κλικ πριν το ban.

Δεν ξέρω πόσοι άνθρωποι πρέπει να σου κάνουν παρατήρηση.

Σε παρακαλώ, κόψε αυτό το στυλάκι και ή ακολούθα τη συζήτηση, ή μη συμμετέχεις, αν πιστεύεις ότι δε μπορείς.

Μη μου δώσεις αφορμή, σε παρακαλώ.
 
vo6hw6.jpg


Έπεσα πάνω σε αυτή την εικόνα για το νέο xbox, αν ισχύει τότε μιλάμε για EPIC κονσόλα, όσον αφορά το σχεδιαστικό κομμάτι τουλάχιστον.

2550rns.jpg

new_xbox_hopeful.jpg
 
Ρε τι μου θυμίζει... τι μου θυμίζει...

ΟΚ... Το κράνος του Master Chief! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα