XBOX ONE

Eγω αυτο που βλεπω ειναι οτι εκει στην Μ$ εχουν χασει την μπαλα,εχει πιαστει το σωμα τους απο της κωλοτουμπες και δεν ξερουν το να πρωτοκανουν ωστε να αντιστρεψουν το κλιμα που τα παπαγαλακια απο αλυσιδες καταστηματον της αμερικης βγαζουν προς τα εξω οτι ειναι υπεροχο και ειδυλλιακο λογο τον προπαραγγελιων λες και μιλανε σε προβατα που δεν ξερουν πως προπαραγγελιες κανουν χιλιαδες κοσμος σε ενα σωρο μερη ωστε να ειναι σιγουροι αλλα και ενας τεραστιος αριθμος που απλα δεν περνει ποτε αυτο που προπαραγγελνει.Μην ξεχναμε εξαλου και οτι και το Wii U σαρωνε στης προπαραγγελιες και ολοι ειδαμε τι εγειναι.Στην αρχη μετα τον τεραστιο αρνητικο ντορο απο ολα αυτα τα αρνητικα τα πηραν ολα πισω μεχρι και ειδησεις προς τα εξω εβγαιναν απο γνωστα site που απο τα 10 που γραφουν τα 9 ειναι παραμυθια της χαλιμας οτι μεχρι και την μνημη ram σκεφτονται να αυξησουν πανω απο τα 8GB δηλαδη και φατνουμε τωρα που παιζει μειωση της τιμης στα νουμερα που θα ειναι το ps4.Σιγα σιγα θα δουμε να δεινουν κανενα πακετο με παιχνιδια μαζι + κανα δυο τρια gamepads + τζαμπα συνδρομη για καμια πενταετια + δωρο τα Windows 8 για το pc + κουπονι προνομιακης τιμης για να αγορασουν το ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ surface με μολις 100 ευρω + ξεναγηση στα κεντρικα της M$ απο τον ιδιο τον bill gates με συνοδεια φαγητου και καφε και τελος συλεκτικη φωτογραφια με σκηνικο απο το halo με τον gamer μεσα και τον Bill gates ντυμενο master chief.Mπορει το τεραστιο αρνητικο κλιμα που υπηρχε απο την πρωτη στιγμη να μην ειναι τοσο τεραστιο τωρα αλλα ειναι ακομα αρνητικο σε πολλους τομοις και μενει να δουμε τι αλλο θα κανουν ακομα μπας και το αντιστρεψουν.
 
Η MS πρέπει να είναι η μοναδική εταιρία στα χρονικά που άκουσε τις απόψεις του κόσμου (εντάξει, το κράξιμο και τα βρισίδια!), έβαλε την ουρά κάτω απο τα σκέλια και μάζευτηκε! Εγώ πάντως το απολαμβάνω το όλο σκηνικό και νομίζω οτι θα βγούμε κερδισμένοι απ' όλη αυτή την ιστορία.
 
Ποια πιεση και σε ποιον ? τι ειναι η microsoft ? ο Δημος Νεας Σμυρνης ? και ποια κοινοτητα ? για το πελατολογιο της μιλαμε - Και ενα πελατολογιο που προσπαθουν να κατευθυνουν καποιοι επιτηδειοι μεσα απο "γκαφατζιδικα" φορα. Ο παραλογισμος σε ολο το μεγαλειο του...

Το μηχανημα πολυ απλα ΔΕΝ ηταν ποτε ετοιμο - ουτε καν πραγματικα σχεδιασμενο. Η ολη απατη/προπαγανδα με το Durango και τις χαζομαρες που γραφτηκαν απο διαφορους "γνωστες" (μελλοντολογους/μεντιουμ/καφετζουδες/διαβαζω και τις πατατες) ηταν αλλη μια θεατρικη παρασταση σε αυτη την αγορα τεχνολογιας (?) που βρισκεται καπου στον πατο της σοβαροτητας.

Δεν βαρεθηκατε να κοροιδευετε και να σας κοροιδευουν ?
 
Και αλλο "πισωγυρισμα". Θα διαθετει και ακουστικα στο πακετο ανεξαρτητου εκδοσης.

Κατα τα αλλα, το HDMI καλωδιο υποστηριζει 4Κ.

Ευτυχως διαθετει και ethernet και οπτικη.

Και αλλαξανε και το d-pad περα των υπολοιπων βελτιωσεων στο pad.

Unboxing απο τον Major Nelson ενος εκ των 20 κονσολων που υπαρχουν

 
Μιλαμε για σταθεροτητα στις αποψεις και τις ανακοινωσεις αυτη η εταιρια .Ειμαι εντυπωσιασμενος !! Μα δεν εχετε καταλαβει οτι μετα τις κωλοτουμπες κανουν τα παντα για να κοντεψουν σε ολα το PS4 ? 4Κ ετσι ? Ας δουμε πρωτα 1080p με 60 καρε και αργοτερα το συζηταμε για 4κ LOL !!! Και εχουν και καπιους προγραμματιστες να βγαινουν ακομα και να λενε οτι η ms εκανε τραγικο σφαλμα που εκανε τελικα πισω σε ολη αυτη την E3 παρωδια .Τετοια καλη κωμωδια ειχα καιρο να δω :bow:
 
Αμα βολευει την τσεπη και τις απαιτησεις του κοσμου, που ειναι το προβλημα.

H MS δεν ειναι κυβερνηση που κανει προγραμματικες δηλωσεις. Εγω επικροτω το γεγονος οτι ευθυγραμμιζεται με τις απαιτησεις της κοινοτητας.

Sharing Digital Downloads and XBOX Live Gold

Το μονο που μενει πλεον ειναι η πτωση της τιμης και τα 12GB...

BTW

Xbox One supports HDMI Etnernet CEC, which can be used to send the data to control various boxes. It can also be used to send ethernet data through the HDMI port so if your TV was plugged into your Xbox one, you wouldn't need a wireless/ethernet connection in both machines to used online features.

Και Arcade Stick

7KH69FP.jpg


7KH69FP.jpg
 
Και οι "βελτιωσεις" του "πακετου" συνεχιζονται. Το Kinect θα μπορει να το κλεινει ο χρηστης οποτε θελει. Επισης η κονσολα μπορει να δουλευει χωρις το Kinect.

Για την αναπτυξη του νεου gamepad δαπανηθηκαν 100 εκατομυρια δολλαρια...
 
Wally είπε:
Και οι "βελτιωσεις" του "πακετου" συνεχιζονται. Το Kinect θα μπορει να το κλεινει ο χρηστης οποτε θελει. Επισης η κονσολα μπορει να δουλευει χωρις το Kinect.
Ναι αλλά η επιλογή να μην το αγοράζει κάποιος (ώστε να είναι και πιο φτηνό το πακέτο) υπάρχει?
 
Καλά την έχουν χάσει τη μπάλα εκεί στην MS. Δεν τους SONY τίποτα...
 
Imgema είπε:
Ναι αλλά η επιλογή να μην το αγοράζει κάποιος (ώστε να είναι και πιο φτηνό το πακέτο) υπάρχει?
[edit] Αν θες επαναδιατύπωσε. Το ποστ είναι όλο μια κωλοτούμπα. Έλεος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Ναι αλλά η επιλογή να μην το αγοράζει κάποιος (ώστε να είναι και πιο φτηνό το πακέτο) υπάρχει?
Επειδη η πλακα,ο χαβαλες και τα εξυπνα πειραγματα παντα χωρις βρισιες και βλακειες (εννοοιται αυτο) ειναι αγνωστες λεξεις και εχουν χαθει εδω και πολυ καιρο απο δω μεσα την απαντηση στο ερωτημα σου Τασο την εδωσε ο Major Nelson που ειπε το εξης: «δεν έχουμε σχέδια για κάτι τέτοιο, είμαστε 100% σίγουροι ότι δεν θα υπάρξει bundle χωρίς Kinect» .Επειδη ομως δεν ειναι για να πιστευουμε οτι λεμε αν φανε το κραξιμο της αλεπους μπορει να το αλαξουν και αυτο.
 
metalcandyman είπε:
.Επειδη ομως δεν ειναι για να πιστευουμε οτι λεμε αν φανε το κραξιμο της αλεπους μπορει να το αλαξουν και αυτο.
Και το κακό που είναι;

Πραγματικά, δε μπορω να σας καταλάβω μερικούς... Γουστάρετε τρελά να βλέπετε εταιρείες να αποτυγχάνουν, έτσι;

Πιστεύω οτι ξέρετε πως χωρίς ανταγωνισμό δεν πρόκειται να υπάρξει πρόοδος...
 
ASiC είπε:
Και το κακό που είναι; Πραγματικά, δε μπορω να σας καταλάβω μερικούς... Γουστάρετε τρελά να βλέπετε εταιρείες να αποτυγχάνουν, έτσι;

Πιστεύω οτι ξέρετε πως χωρίς ανταγωνισμό δεν πρόκειται να υπάρξει πρόοδος...
Ρε φιλε μη με γυρνας τα μυαλα πρωι πρωι μερα που ειναι και φαινομαι παντα εγω ο κακος και με αρχιζουν στα edit και στα pm μετα χωρις λογο και στα καλα καθουμενα.Ειπα εγω οτι θελω να αποτυχει η οτι ειναι κακο αν βγαλει xbox χωρις kinect και να πωλειται ξεχωριστα;η μηπως τα περνω απο αλλη εταιρια και θελω να μην παει καλα το νεο xbox ωστε να κερδισω εγω περισσοτερα;Aυτο που εγραψα ειναι πως επειδη πολλα ειπαν απο την αρχη και τα αλαξαν ολα αν πεσει κραξιμο γιαυτο το θεμα γιατι ο κοσμος θελει να κυκλοφορησει μοντελο χωρις ενσωματομενο kinect τοτε μπορει να το αλαξουν και αυτο.Mη μπερδευετε την πλακα που καναμε παλαιοτερα γιατι τωρα δεν υπαρχει με το αν θελουμε την εξελιξη και την προοδο.Φυσικα και την θελουμε και αν κυκλοφορησει πχ ενα παιχνιδι που το γουσταρω τρελα αλλα ειναι αποκλειστικοτητα του xbox one τοτε θα αγορασω το xbox one για να το παιξω.Μπορει να γουσταρω και να αγαπαω αλλη εταιρια αλλα κολημενος δεν ειμαι χιλιες φορες το εχω οτι εχω ολες της κονσολες απο καθε εταιρια στην κατοχη μου δεν ασχολουμαι αποκλειστικα με NINTENDO.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η κονσόλα θα έχει ζωή μια δεκαετία. Πιστεύετε ότι αυτά τα 10 χρόνια θα κυκλοφορήσει σε μια μόνο μορφή; Το 360 πόσες εκδόσεις έχει δει; Με δίσκο χωρίς δίσκο, με flash χωρίς flash κλπ.
 
Shock είπε:
Η κονσόλα θα έχει ζωή μια δεκαετία. Πιστεύετε ότι αυτά τα 10 χρόνια θα κυκλοφορήσει σε μια μόνο μορφή; Το 360 πόσες εκδόσεις έχει δει; Με δίσκο χωρίς δίσκο, με flash χωρίς flash κλπ.
Mα αυτό είναι δεδομένο, ειδικά για την Microsoft. Tα 4-5 πρώτα χρόνια θα βγούν 2-3 hardware revisions για να διορθωθούν τα διάφορα προβλήματα που θα έχει η κονσόλα. Στο 4ο μπορεί και να τα καταφέρουν. :diablotin:
 
Μα η κυρια λειτουργια της κονσολας (συμφωνα με τις ανακοινωσεις/παρουσιασεις της microsoft) ειναι ενα και το αυτο με το kinect.

Αν η συσκευη αυτη βγει ποτε χωρις το κινεκτ θα ειναι κατι αλλο απο αυτο για το οποιο φτιαχτηκε.
 
Εχουν αλλαξει αρκετα

ολα
απο τοτε που εγινε η ανακοινωση προφανως... :)

Το μονο που περιμενω ειναι και μια πτωση τιμης

Δεν ξεχνω φυσικα την ΞΕΦΤΙΛΑ της τμηματικης κυκλοφοριας!!
 
Πίσω
Μπλουζα