ZX Spectrum+2

Την απόδειξη αποστολής στη έστειλε σκαναρισμένη ή δεν του καλοάρεσε η τιμή που έληξε η δημοπρασία και κάνει νερά?
 
Αρχηγέ μου!!!! Αυτό ζαχάρωνα εχθές το βράδι και λέω κάποια στιμγή μέσα μου "Νικολάκη....... διαζύγιο στο βάθος". :D
 
Χε χε, εγώ είμαι ανύπαντρος.... μου τα έσπασε όμως αυτός ο πωλητής (τα νεύρα) μέχρι να δεχτεί, γιατί ζητούσε να είναι confirmed η address του PayPal και εγώ δεν την είχα κάνει.

Κουκλί είναι το άτιμο, σαν καινούργιο...

Και ναιιιι, η συλλογή των Spectrum ολοκληρώθηκε (αν και τα +2α +2β δεν τα έχω..)
 
Τελικά έγινες verified ή σε άφησε;
 
Που να προλάβω να κάνω, αφού θέλει ένα μήνα, να σε χρεώσουν 1.5 ευρώ, να δείς στον λογαριασμό έναν τετραψήφιο αριθμό που θα γράφει, να τον βάλεις στο site του PayPal και να σου επιστρέψουν πάλι το 1.5 ευρώ.

Τον έψησα να δεί τις αξιολογήσεις μου και τελικά δέχθηκε.

Αλλά ξεκίνησα τη διαδικασία του verification γιατί χθές που πήρα έναν eprom writer από έναν στο Hong Kong (ebay), ήθελε και αυτός να είσαι verified. Και δώστου πάλι παρακάλια...
 
Αυτό σου έγραφα και τελικά έκανα edit και το έσβησα. Πάρα πολλοί πλέον θέλουν να είσαι verified. 2-3 εργάσιμες θέλει ρε συ, τί ένα μήνα. Εγώ βεβαια έχω ιντερνετικιά πρόσβαση στο λογαριασμό μου και το είδα την επομένη :mastoras: :mastoras:

Καλορίζικο σου είπα; Δε σου είπα;

Καλορίζικο λοιπόν :D
 
Nαι με web banking μπορείς σε 3 μέρες να το δείς, αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει οπότε θα δω το νούμερο στον επόμενο λογαριασμό.

Ευχαριστώ για τα καλορίζικα :D

Είναι σίγουρο βέβαια ότι το λάστιχο του drive θα θέλει αλλαγή...
 
Ρε συ gtsamour είσαι τρομερός!Εύγε!!!Χεεχεχεχε
 
Ήταν από τις σπάνιες περιπτώσεις που το πουλούσε κάποιος που συνήθως πουλάει άσχετα με micros πράγματα και ίσως να μην ξέρει και ακριβώς την αξία του.

Εξού και το "Buy it Now" που το είχε, ποτέ δεν βάζουν buy now σε micros...
 
Να σου πω ότι το ψιλοζαχάρωνα και εγώ.:eek: Δεν πειράζει χαλάλι σου όμως.:biglaugh:
 
Βρε Captain Kal αυτό ήταν που έλεγες να κυνηγήσεις?

Είδα το buy it now και τσακίστηκα να το προλάβω γιατί μου φάνηκε πολύ καλή ευκαιρία.

Sorry δεν το ήξερα.
 
Captain kal μη στεναχωριέσαι. Μπες στο emarket. Θα βρεις αρκετά μπουμπούκια. :D
 
Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ, για τα links, αλλά επειδή λόγω προετοιμασίας για διακοπές το ταμείον είναι μείον, όλες οι αγορές προγραμματίστηκαν για μετά τον Σεπτεμβριο - Οκτώβριο :biglaugh:. Και καλύτερα που τον αγόρασε κάποιος φίλος από το forum, παρά κάποιος άγνωστος. :biglaugh: Έτσι και αλλιώς ένα 48Κ που μου χαρίσαν, δεν τον έχω ανοίξει ακόμα. Τώρα φτιάχνω ένα tunerάκι στο PC, μήπως και μεταφέρω τα παλιά μηχνήματα από το πατρικό. :biglaugh: Πάντως ότι και να γίνει εάν βρώ καμιά αγορά που φαίνεται καλή στο e-bay, θα την συζητήσουμε εδώ. :biglaugh:
 
gtsamour είπε:
Captain κοίτα μήπως σου κάνει αυτόhttp://cgi.ebay.co.uk/SINCLAIR-ZX-SPECTRUM-3-PLUS-3-30-DISK-BASED-GAMES_W0QQitemZ260139891746QQihZ016QQcategoryZ11994QQrdZ1QQcmdZViewItem

Μεταφορικά ρώτησα αλλά δεν μου απάντησε ακόμα. Γράφει post to UK αλλά εγώ όσους ρωτάω στέλνουν και αλλού.

Πήρα τελικά και έναν ιμάντα να είμαι έτοιμος όταν θα έρθει ο +3 :)
Ρε συ!!!! Δεν έχω λεφτά, το καταλαβαίνεις;;;

Οντως οι περισσότεροι στέλνουν και αλλού, ακόμα και αν αναφέρουν μόνο τη χώρα τους ως χώρα αποστολής. Προχτές πάντως βρήκα μια δεκάδα δισκέτες 3" και ο τύπος είπε Sorry UK auction only. Μμμμμμ...Σιγά μην ξεκουνηθεί από την καρέκλα του. Πάλι καλά που δεν έβαλε, Local pickup only.
 
Βασικά γι'αυτόν διαφορά καμία δεν έχει, θα πάει που θα πάει στο ταχυδρομείο. Απλά ίσως φοβάται τα ξένα ταχυδρομεία, σου λέει αν χαθεί που να τρέχω τώρα να το βρώ.... ενώ στο Βρετανικό ταχυδρομείο αμφιβάλλω αν χάνεται τίποτα ποτέ.

Βασικά θα δοκιμάσω με software (transexpress) μεταφορά παιχνιδιών στο drive και από εκεί και μετά με το divide.
 
Εγώ από την άλλη έχω μόνο κάρτα ήχου του pc και με καλώδιο προσωρινά!Το divide με περιμένει και πρέπει να το πάρω,νομίζω.
 
Πίσω
Μπλουζα