Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

bambinella 100 είπε:
Περα απο το αν ειναι φτωχια η πλουσια, αν εχει γιο η δεν εχει, νομιζω οτι ζει.Λαθη μπορουν να γινουν σχετικα με πολλα σημεια της ζωης της, αλλα οσον αφορα κατι τοσο σοβαρο, πιστευω οτι πολυ δυσκολα θα γινονταν.

Αν ειχε πεθανει, λογικα θα το μαθαιναμε οπως για τοσους αλλους καλλιτεχνες του δικου της βεληνεκους.
Αυτο πιστευω και εγω οτι αν ειχε πεθανει καποια εφημεριδα θα το εγραφε γιατι ειναι πολυ γνωστο προσωπο δεν θα περναγε στα "ψιλα" θα το ανεφεραν σιγουρα γιαυτο και εγω πιστευω οτι σιγουρα ζει.
 
Ουτως η αλλως και συμφωνα με τα παραπανω μηνυματα, δυο τινα μπορουν να συμβαινουν:

Ειτε οσα εγραψε πριν απο τεσσερις μηνες η Ευβοϊκη Γνωμη ειναι αληθινα, ειτε ειναι ψευτικα και η Ελενη εστειλε εξωδικο στην εφημεριδα πριν απο περιπου τρεις μηνες.

Και στις δυο αυτες περιπτωσεις το συμπερασμα ειναι οτι ζει.

Περιπτωση να μη ζει υπαρχει μονο αν και τα δυο δημοσιευματα ειναι ψευδη, η αν πεθανε το τελευταιο τριμηνο.
 
Anezia είπε:
Kαλησπέρα και από μένα..... Για την Ελένη Προκοπίου τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Μπορείτε να διαβάσετε μία συνέντευξη που έδωσε στην εφημερίδα "Ευβοϊκή Γνώμη" (Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2011) και αναφέρει ότι κοιμάται στο αυτοκίνητό της... Έχει έναν γιό 40 ετών που είναι στις φυλακές της Χαλκίδας.Υπάρχει και φωτογραφία που πραγματικά δεν την αναγνωρίζει κανείς εύκολα.... Το πραγματικό της όνομα είανιι Ελευθερία Τσανακαλιώτη.... Καλές γιορτές σε όλους.....
Nemo είπε:
prokopiou.jpg

απο τησ σχετικη σελιδα φαν της στο facebook

http://el-gr.facebook.com/pages/ΕΛΕΝΗ-ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ/163954333640215?sk=wall&filter=12

http://www.egnomi.gr/content/data/multimedia/images//GNOMI PRWTOSELIDA/dekembrios_2011/PRWTH_2_DEKEMBRIOY.jpg

http://www.egnomi.gr/article.php?id=20924&category_id=18

Nemo είπε:
 

 




ioli1453 είπε:
Ακριβως bambinella και εγω εχω μπερδευτει σε σχεση μαυτα που λεγονται για την Προκοπιου γιαυτο αν υπαρχει αποκομα εφημεριδας να το δουμε για να δουμε τι ισχυει.
Δεν ξερω τι να πιστεψω πια εχω μπερδευτει. Γιατι ψαχνοντας για την Προκοπιου τι ισχυει βρηκα και αυτο το δημοσιευμα που φερεται το δημοσιευμα οτι επικοινωνησε με την ιδια την Ελενη Προκοπιου και διαψευδει αυτα που γραφει η εφημεριδα "Γνωμη" και οτι ειναι μια χαρα.



Εδω ειναι και το λινκ με την Προκοπιου που φερεται οτι τα διαψευδη το παραθετω
http://www.ofono.gr/article.php?id=7085.


Πραγματικα δεν ξερω τι να πιστεψω πια.
 


.....................


 

 

 


 
Ακριβως το ιδιο, δικο σου πρωτοσελιδο της Ευβοϊκης Γνωμης παρεθεσα κι εγω, Nemo, στο ποστ 737.

Αλλα οπως φαινεται, τιποτα δεν ειναι εντελως βεβαιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Στα μεσα του 80 εκανε πεντε-εξι βιντεοκασετες (Η χήρα με τα κόκκινα, Όλοι τους τρελοί εκτός από εμένα κτλ) αλλα δεν τον θυμαμαι ουτε χοντρο, ουτε καραφλο.
Ισως αυτο του προεκυψε στα μεσα του 90...
Ειχε ενα πολυ σοβαρο τροχαιο, που καταστραφηκε αρκετα το προσωπο του κ του στοιχησε πολυ!! Ηταν στα 1990-91 κ επειτα αρχισε να τον παιρνει η κατω βολτα (παχος, κατθλιψη κλπ)
 
Επανέρχομαι με μερικές ακόμα φωτογραφίες ηθοποιών που δεν γνωρίζω τα ονόματά τους.

ΑΠΙΘΑΝΟΣ (2).JPG Η φωτογραφία προέρχεται από την ταινία "Ο απίθανος". Ψάχνω το όνομα της τραγουδίστριας, δίπλα στον Χρηστάκη.

ΑΡΗΣ ΤΣΙΟΥΝΗΣ (;).JPG Η φωτογραφία προέρχεται από την ταινία "Για ποιον χτυπά η κουδούνα". Είναι η σκηνή που ο Βουτσάς δηλώνει την εικονική αυτοκτονία του Παπαγιαννόπουλου. Έχω και το όνομα "Άρης Τσιούνης". Έχει κάποια σχέση;

ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΟΣ (1).JPG Η φωτογραφία προέρχεται από την ταινία "Ο Βαφτιστικός". Ο Μίμης Φωτόπουλος υπαγορεύει στον εικονιζόμενο. Ποιος είναι;

ΒΙΒΑ ΡΕΝΑ (1).jpg

ΒΙΒΑ ΡΕΝΑ (2).JPG Και οι δύο φωτογραφίες προέρχονται από την ταινία "Βίβα Ρένα".

Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχετε. :)
 
Στην ταινία "Για ποιον χτυπά η κουδούνα" ο εικονιζόμενος είναι ο Άρης Τσιούνης. Αλήθεια τι απέγινε;;;
 
tonytony είπε:
Στην ταινία "Για ποιον χτυπά η κουδούνα" ο εικονιζόμενος είναι ο Άρης Τσιούνης. Αλήθεια τι απέγινε;;;
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
 
Στην πρωτη εγχρωμη φωτογραφια επανω, η καστανοξανθη ηθοποιος ειναι η Βασω Βουλγαρακη.

Εκτος απο αρκετες ταινιες οπου συμμετειχε, την εχω δει σε δυο επεισιδια στα Παλιοπαιδα τα Ατιθασα και μαλιστα σε πρωταγωνιστικο ρολο στο πρωτο που παραθετω:

[Σορρυ Βιβη, περιεχουν ολοκληρα τα επεισοδια και δεν ειναι νομιμο να ανεβαινουν εδω]

ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΑΚΙΑ και ΜΟΛΙΣ ΕΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστα. Δε θα επαναληφθει.
 
bambinella 100 είπε:
Στην πρωτη εγχρωμη φωτογραφια επανω, η καστανοξανθη ηθοποιος ειναι η Βασω Βουλγαρακη.Εκτος απο αρκετες ταινιες οπου συμμετειχε, την εχω δει σε δυο επεισιδια στα Παλιοπαιδα τα Ατιθασα και μαλιστα σε πρωταγωνιστικο ρολο στο πρωτο που παραθετω:

ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΑΚΙΑ και ΜΟΛΙΣ ΕΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

Ευχαριστώ και πάλι!!!!!! :)
 
Είναι ο Μίμης Θειόπουλος στιχουργός μεγάλων επιτυχιών του 70 όπως Οι αναμνήσεις με την Δούκισσα
 
Επόμενη πεντάδα που χρειάζομαι την βοηθεία σας... :)

ΒΙΟΛΕΤΤΑ Η ΑΛΕΚΑ Η &#.JPG Το επίθετο της είναι Σούλη. Έχει παρουσιασθεί στις ταινίες ως Βιολέττα, Αλέκα, Δήμητρα!!!! Ποιο είναι το σωστό;

ΒΥΡΩΝ ΣΙΔΕΡΗΣ (1) (;).JPG Τον εικονιζόμενο ηθοποιό τον έχω βρει ως Βύρων Σιδερής, αλλά και ως Βύρων Σέρης. Το ορθόν;

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΚΟΣ - ΣΠ&#.JPG

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΚΟΣ - ΣΠ&#.JPG Οι δύο αυτοί ηθοποιοί εμφανίζονται στην ταινία "Θανασάκης ο πολιτευόμενος".

Τα ονόματα που έχω στην διάθεσή μου είναι: Γεώργιος Νάκος, Σπύρος Καψάλης, Τάκης Παναγιωτόπουλος.

Έχουν καμία σχέση;

ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑ Η Κ&#.JPG Εμφανίζεται στην ταινία "Για ποιον χτυπά η κουδούνα" και υποδύεται την "φίλη" της Άννας Παϊτατζή.

Να είστε καλά και Χριστός Ανέστη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν κάνω λάθος, ο 2ος θυμάμαι να αναφέρεται ως Βύρων Σεϊρδάρης - στον "Γάμο Α-λα Ελληνικά" τουλάχιστον...

edit : ...και αφού γκούγκλαρα αυτό που θυμόμουν, βλέπω να είναι "παντού" (της RetroDB συμπεριλαμβανομένης) καταχωρημένος ως "Σεραϊδάρης".

Στο 1ο μάλιστα αποτέλεσμα του "Πειραϊκού", υπάρχει φωτό του σε μεγάλη ηλικία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!
 
miki οταν τελειωσεις τις διασταυρωσεις των στοιχειων και την ερευνα που κανεις μετα τη βοηθεια των παιδιων εδω δεν ενημερωνεις για τυχον πληροφοριες που εντοπιζεις και για τυχον διευκρινισεις αποριων σου; γιατι περιπου την ιδια δουλεια κανω κι εγω αλλα γεμισα με φωτογραφιες "αγνωστων σου" :)
 
mhmerotategiatipino είπε:
miki οταν τελειωσεις τις διασταυρωσεις των στοιχειων και την ερευνα που κανεις μετα τη βοηθεια των παιδιων εδω δεν ενημερωνεις για τυχον πληροφοριες που εντοπιζεις και για τυχον διευκρινισεις αποριων σου; γιατι περιπου την ιδια δουλεια κανω κι εγω αλλα γεμισα με φωτογραφιες "αγνωστων σου" :)

Βεβαίως. :) Μόλις ολοκληρωθούν οι απορίες που έχω, θα ενημερώσω για ό,τι έχω βρει.
 
PPOS MPORO SE PARAKALO NA DO TON ALKH GIANNAKA? DEN EXO KATALABEI!
 
Πίσω
Μπλουζα