Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

elizahuys είπε:
εχει καποιος απο σας ιδεα τι απεγινε η Λιλιαν Μηνιατη? Ειναι εν ζωη? Γνωριζει καποιος για ποιους λογους αποχωρησε τοσο νωρις (μετα απο 7 ταινιες) απο τον κινηματογραφο? Εχει εμφανιστει ποτε σε καποια εκπομπη? Δεν εχω πετυχει ουτε ενα αφιερωμα για την ομορφη και γλυκεια ξανθια ηθοποιο. Κατ εμε ειχε πολυ ταλεντο !! Κριμα που χανονταν τοσο συντομα καποιοι ανθρωποι με πραγματικο ταλεντο!

Αν ξερει καποιος ας με ενημερωσει για την αγαπημενη αυτη ηθοποιο.

Ευχαριστω πολυ

Ελιζα
Η Λιλιαν Μηνιατη φυσικα και ζει και μενει στην Αθηνα.Αποχωρησε απο τα καλλιτεχνικα πραγματα γιατι παντρευτηκε και εκανε οικογενεια και αποφασισε να αφοσιωθει στην οικογενεια της και στα παιδια της.Εχει αποκτησει δυο γιους.
 
Πολυ θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με την ηθοποιο Ντορα Χατζηγιαννη.

Τη θυμαμαι αυτη τη γυναικα απο τοτε που ημουν μικρη και την εβλεπα στην τηλεοραση, αλλα ετυχε προσφατα να την πετυχω στο Youtube σε μια ταινια με το Φαιδωνα Γεωργιτση που υποδυοταν εναν τυφλο βοσκο. Ετσι αρχισα να αναρωτιεμαι τι απεγινε αυτη η καλη ηθοποιος για την οποια εχω να μαθω νεα εδω και αρκετα χρονια.

Θυμαμαι οτι καθε φορα που την εβλεπα, μου εφερνε στο νου τη Faye Dunaway! Μεγαλη ομοιοτητα, κατα τη γνωμη μου.
 
Καλησπέρα!Είμαι καινούρια στο φόρουμ :) !υπέροχη ιδέα,συγχαρητήρια :) !διάβασα ένα θέμα που είχε γίνει για τη Βερόνικα Αργιέντζη αλλά έχω ακόμα κάποιες απορίες. Γνωρίζει κάποιος γιατί αποσύρθηκε και πού βρίσκεται σήμερα; Υπάρχει κάποια συνέντευξή της;Βλέπω το ''τμήμα ηθών'' στον Ant1 και είπα να την ψάξω,δεν την ήξερα καν μέχρι την Κυριακή #) !Γκούγκλαρα κι εγώ ό,τι μπορούσα αλλά δε βρήκα κάτι!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!Καλό βράδυ :) !
 
bambinella 100 είπε:
Elizahuys, Ο Γιαννης Αργυρης εχει φυγει εδω και πολλα χρονια απο κοντα μας. Μπορει και 20....Οσο για τον Γιωργο Κυριτση, απο οσο ξερω εγραφε μεχρι προσφατα καποια πολυ επιτυχημενα τηλεοπτικα σεναρια, παρεα με την Ελενα Ακριτα.
Η Μπαμπινέλα έχει απόλυτο δίκιο. Ήταν Ιούλης 1993 όταν πέθανε από ανακοπή της καρδιάς ενώ κολυμπούσε.
 
Επιτελους εφτασα στο τελος, 97 σελιδες!! δεν ειναι και λιγες. Μου πηρε γυρω στις 4 με 5 μερες, αλλα τις ευχαριστηθηκα ολες. Ξεκινησε η bambinella τον αυγουστο του 10 χωρις,νομιζω, να πιστευει οτι θα εξελιχθει ετσι αυτο το θεμα και φτασαμε στο σημερα, φρεσκαροντας ολοι τις αναμνησεις μας απο αυτην την ωραια εποχη του ελληνικου κινηματογραφου,μαθαινοντας νεα (καποιες φορες ασχημα)για ανθρωπους που εχουμε αγαπησει και καποτε μεσουρανουσαν και ισως ηταν ινδαλματα για πολλους απο εμας.Για ηθοποιους που τους εχουμε δει εκατονταδες φορες και δεν γνωριζαμε τα ονοματα τους, αλλα και απλους κομπαρσους που ισως να ειχαν και να μην καταφεραν να δειξουν το ταλεντο τους ωστε να εξελιχθουν.Για ολη αυτην την προσπαθεια που επι 2 και κατι χρονια κανετε ολοι σας και την προσφερετε σε ολους μας,θελω να σας ευχαριστησω και ελπιζω να συνεχισετε ετσι, ωστε καποιος αλλος που θα διαβαζει αυτες τις γραμμες το 2014 να χαμογελαει και να σκεφτεται οτι εχει ακομη 90 σελιδες να διαβασει. :bow: :bow:
 
xristosgk, καλώς ήρθες στην παρέα και ευχαριστούμε για τα ζεστά σου λόγια!
 
Xristosgk, καλως ηρθες στο φορουμ και σε ευχαριστω.

Καταφερες να διαβασεις 97 σελιδες και ειναι μεγαλη τιμη για μας, αλλα και κατι που απαιτει γερα κοτσια. Χαρα στο κουραγιο σου! :)

Η αληθεια ειναι ετσι οπως την περιγραφεις. Οταν ξεκινουσα αυτο το θεμα πριν απο δυο χρονια και κατι, δεν περιμενα ποτε οτι ο κοσμος θα το αγκαλιαζε με τοση αγαπη. Και οχι μονο ο απλος κοσμος, αλλα και καποιοι καλλιτεχνες, μια που μας εκαναν την τιμη με την παρουσια τους: οι κυριες Χαρα Αγγελουση και Καλη Καλο.

Σημερα το θεμα βαδιζει ολοταχως προς τις 300.000 εμφανισεις και ευχομαι να συνεχισει ετσι για να μπορουμε να μαθαινουμε ολα οσα θα θελαμε για τους αγαπημενους μας καλλιτεχνες. Και μακαρι αυτα που θα μαθαινουμε να ειναι μονο ευχαριστα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αααα την γνωριζεις δηλαδη!!! Ειναι καλα? Εχει παντρευτει? παιδια εχει? Ασχολειται ακομα με το θεατρο! Ενημερωσε μας για εκεινη! Ποσο πολυ λυπαμαι που παλιοι ωραιοι

ηθοποιοι χανονται και δεν εμφανιζονται πια στην τηλεοραση και δεν ξερουμε τιποτα απολυτως γι'αυτους... Ακομα και αν ασχολειται ακομα οπως λες... οι περισσοτεροι δεν ξεραμε καν αν ζει και αν ειναι καλα μαλλον επειδη δεν εμφανιζεται στην τηλεοραση καθολου!

Ευχαριστω παρα πολυ για την ευχαριστη ειδηση, πες μας και αλλα νεα για εκεινη!

Φιλικα ελιζα
 
elizahuys είπε:
Αααα την γνωριζεις δηλαδη!!! Ειναι καλα? Εχει παντρευτει? παιδια εχει? Ασχολειται ακομα με το θεατρο! Ενημερωσε μας για εκεινη! Ποσο πολυ λυπαμαι που παλιοι ωραιοιηθοποιοι χανονται και δεν εμφανιζονται πια στην τηλεοραση και δεν ξερουμε τιποτα απολυτως γι'αυτους... Ακομα και αν ασχολειται ακομα οπως λες... οι περισσοτεροι δεν ξεραμε καν αν ζει και αν ειναι καλα μαλλον επειδη δεν εμφανιζεται στην τηλεοραση καθολου!

Ευχαριστω παρα πολυ για την ευχαριστη ειδηση, πες μας και αλλα νεα για εκεινη!

Φιλικα ελιζα
Οπως σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ για την Λιλιαν Μηνιατη εχει οικογενεια εχει δυο γιους και απο τοτε που εκανε οικογενεια δεν ασχοληθηκε παλι με τα καλλιτεχνικα και τον κινηματογραφο δεν ασχολειται πια με το θεατρο εχει αποσυρθει απο δικη της επιλογη.
 
Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι ο χρόνος έκανε τέτοια ζημιά σε αυτό τον κούκλο!!

Η Νίτσα Μαρούδα είναι πεθερά του Βαγγέλη Μειμαράκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ioli1453 είπε:
Οπως σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ για την Λιλιαν Μηνιατη εχει οικογενεια εχει δυο γιους και απο τοτε που εκανε οικογενεια δεν ασχοληθηκε παλι με τα καλλιτεχνικα και τον κινηματογραφο δεν ασχολειται πια με το θεατρο εχει αποσυρθει απο δικη της επιλογη.

Ναι οκ ΙΟΛΙ ... δεν ρωτησα κατι επιπλεον σχετικα με το γιατι αποσυρθηκε... Ρωτησα αν αυτη την στιγμη ειναι καλα, σαν σχημα λογου περισσοτερο... και οτι χαρηκα με την απαντηση.... δεν ξαναρωτησα το ιδιο πραγμα!!!

ΠΑΙΔΑΑΑΑ,

Τελικα γνωριζει κανεις τι απεγινε η ΖΙνετ Λακαζ? Διαβαζοντας τις προηγουμενες σελιδες δεν ειδα μεχρι στιγμης κανενας να ξερει, τους λογους που αποχωρησε και αν τελικα ζει ακομα... Βασικα πουθενα στο διαδικτυο δεν μπορει καποιος να βρει κατι σχετικο με την βιογραφια της. Κριμα.. Απλα χαθηκε και εκεινη ..

Παρ ολα αυτα οποιος ξερει κατι ας μας ενημερωσει..

Ευχαριστω πολυ!

Φιλικα

ΕλιζΑ
 
Έχουμε ξαναπεί για το Γιάννη Μωραΐτη; Είναι ο κοντός και αδύνατος πυγμάχος στον οποίο κάνει πλάτες ο Βέγγος στην ταινία "Πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης" . Ο Τρύφων Μπακατσούλας τρώει το ξύλο της χρονιάς του στην ταινία. Τον βλέπουμε και σε άλλες ταινίες αλλά και σε ρόλο γκαρσονιού, χωρίς το όνομά του στους τίτλους, στην ταινία "Ο Καταφερτζής".

giannis moraitis o katafertzis.jpg
 
elizahuys είπε:
Ναι οκ ΙΟΛΙ ... δεν ρωτησα κατι επιπλεον σχετικα με το γιατι αποσυρθηκε... Ρωτησα αν αυτη την στιγμη ειναι καλα, σαν σχημα λογου περισσοτερο... και οτι χαρηκα με την απαντηση.... δεν ξαναρωτησα το ιδιο πραγμα!!!

ΠΑΙΔΑΑΑΑ,

Τελικα γνωριζει κανεις τι απεγινε η ΖΙνετ Λακαζ? Διαβαζοντας τις προηγουμενες σελιδες δεν ειδα μεχρι στιγμης κανενας να ξερει, τους λογους που αποχωρησε και αν τελικα ζει ακομα... Βασικα πουθενα στο διαδικτυο δεν μπορει καποιος να βρει κατι σχετικο με την βιογραφια της. Κριμα.. Απλα χαθηκε και εκεινη ..

Παρ ολα αυτα οποιος ξερει κατι ας μας ενημερωσει..

Ευχαριστω πολυ!

Φιλικα

ΕλιζΑ
Ελιζα κι εγω την ιδια απορια εχω με την Ζινετ Λακαζ δυστυχως δεν υπαρχει καμια πληροφορια για αυτην στο διαδικτυο τιποτα απολυτως.Θα ηθελα κι εγω πολυ να μαθω αν ζει και τι κανει σημερα επισης θα ηθελα πολυ να μαθω αν αυτο το ονομα ειναι το πραγματικο της ή ειναι καλλιτεχνικο ψευδονυμο.

Δυστυχως επαιξε μονο σε τεσσερις ταινιες και μετα σταματησε μπορει να σταματησε για να κανει οικογενεια οπως οι αλλες ηθοποιοι αλλα θα ηθελα να μαθω αν καποιος ξερει ας μας πει κατι να μαθουμε.
 
Χριστίνα αποστολου η οποία ειναι και πεθερά του πρώην δημάρχου Αθηναίων Δημήτρη αβραμοπουλου
 
Πίσω
Μπλουζα