Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Αυτο το Σαββατο 4 Απριλιου στις 23:00 το βραδυ στην εκπομπη "Μη χανομαστε" στο Ε καλεσμενη θα ειναι η Βέρα Κρούσκα.
 
Απόστολος Ελευθερίου

Καλημέρα

Μήπως κανείς ξέρει τον ηθοποιό Απόστολο Ελευθερίου και τι κάνει τώρα; Ήταν φίλος μου από τα παλιά και έχασα τα ίχνη του. Έπαιξε σε βιντεοταινίες στα τέλη της δεκαετίας του '80 όπως αυτές: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%82_%CE%95%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85
 
Για την αδικοχαμενη ηθοποιο Μεμα Σταθοπουλου που εφυγε απο τη ζωη το 1999 μιλαει ο αδερφος της Νικος Σταθοπουλος και αποκαλυπτει αγνωστες στιγμες της ζωης της εδω http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/324288
 
Γεια σας αγαπητοί φίλοι. Σας παρακολουθώ καιρό αλλά δεν είχε τύχει ποτέ να γράψω κάτι. Με κάλυπταν οι πληροφορίες που γράφατε και διάβαζα. Ήθελα να σας ρωτήσω μήπως μέσα σε όλο αυτό το διάστημα μάθατε κάτι καινούριο σχετικά με το τι απέγινε η αγαπημένη ηθοποιός Λίλιαν Μηνιάτη; Εδώ και χρόνια Googlάρω το όνομά της αλλά δε βρίσκω καμιά πληροφορία που να αναφέρεται μετά το 1973.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σάββατο 18 Απριλίου στις 23:00 στο E TV στην εκπομπη "Μη χανομαστε" καλεσμενος θα ειναι ο ηθοποιος Ερρικος Μπριολας.
 
Η Ευαγγελια Βαλσαμά ηταν μια πανεμορφη ηθοποιος και μια απο τις τηλεοπτικες/εφηβικες μου καψουρες :wub: Χαρακτηριστικη ιδιαιτερη ομορφια κοκκινομαλας με υπέροχα πρασινα μάτια, που εκανε και λιγες "σοφτ" γυμνες εμφανισεις σε καποιες σειρες. :flower: Βλεπω στο retrodb οτι ουσιαστικα εχει αποσυρθει απο το 1999-2000, με εξαιρεση μια σχετικα προσφατη εμφανιση στο Κοκκινο Δωματιο (προφανως φιλικη συμμετοχη). Απο τοτε δεν εχω ακουσει καμια αναφορα η κουτσομπολιο σε αυτη ή στο τι απεγινε.

Με ενα γκουγκλισμα, ειδα οτι πλεον ασχολειται με το θεατρο αν και δεν βρηκα πολλες πληρφοριες. Στις φωτογραφιες που βρηκα ειδα οτι ειναι περιπου οπως τη θυμαμαι, διατηρει ακομα ενα σχετικα νεανικο φρεσκο σωματοτυπο και τα μακρυα της μαλλια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η περιπέτεια υγείας του Γιώργου Βελέντζα:http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/showbiz/137345/%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B7%CE%B8%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%BF%CE%B9-%CE%B8%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85
 
Δειτε πως ειναι σημερα ο 57χρονος Βασιλης Χαλακατεβακης, ο διαχειριστης των Απαραδεκτων.

Εδω σε μια προσφατη εμφανιση του στην Πλατεια Συνταγματος:

attachment.php
 
Ομολογώ ότι δεν θα αναγνώριζα με τίποτα τον Βασίλη Χαλακατεβάκη.
 
johndiam είπε:
Η περιπέτεια υγείας του Γιώργου Βελέντζα:http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/showbiz/137345/%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B7%CE%B8%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%BF%CE%B9-%CE%B8%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85
Για να πω την αλήθεια, νόμιζα ότι ο Γιώργος Βελέντζας, όπως και ο Βασίλης Τσάγκλος, δε ζούσαν πια. Όμως ευτυχώς οι υποψίες μου ήταν άκυρες, για το μεν πρώτο από το δημοσίευμα, και για το δεύτερο, από διαφήμιση στην οποία τον είδαμε πρόσφατα.
 
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρήκαμε πρόσφατη φωτογραφία της Κυρίας ΕΛΕΝΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ! Η οποία να συμπληρώσω, είναι πολύ καλά στην υγεία της και μια ευτυχισμένη μητέρα και γιαγιά!

Χίλια ευχαριστώ στον Θοδωρή Αντωνίου που την τράβηξε πριν λίγες μέρες και μου έδωσε την άδεια να την δημοσιοποιήσω!

eleni prokopiou.jpg
 
Μας εκανες μια υπεροχη εκπληξη, kyrbill, γιατι σχεδον κανεις δεν ηξερε πως ειναι και πως δειχνει σημερα η αγαπημενη μας Ελενη.

Ευχαριστω κι εγω με τη σειρα μου τον κυριο Αντωνιου.
 
Πολύ ευχάριστη έκπληξη ! Κυρίως γιατί η αγαπημένη μας Ελένη Π. εμπιστεύθηκε τη φωτογραφία της σε μέλη του forum και έδωσε τη δυνατότητα σ΄ εμάς, τους θαυμαστές του καλλιτεχνικού της έργου, να χαρούμε ιδιαίτερα !
 
αργεϊφόντης είπε:
Πολύ ευχάριστη έκπληξη ! Κυρίως γιατί η αγαπημένη μας Ελένη Π. εμπιστεύθηκε τη φωτογραφία της σε μέλη του forum και έδωσε τη δυνατότητα σ΄ εμάς, τους θαυμαστές του καλλιτεχνικού της έργου, να χαρούμε ιδιαίτερα !
Κανεις λαθος η φωτογραφια αυτη δεν δοθηκε απο την Ελενη Προκοπιου, προερχεται απο την εφημεριδα "espresso news" οπου η Ελενη Προκοπιου ειχε παρευρεθει στην κηδεια της Χρυσουλας Ζωκα και ηταν εκει φωτογραφος απο την εφημεριδα και την δημοσιευσε στο αρθρο της εφημεριδας και απο κει την πηραν ολοι εδω το λινκ πηγαινε στις φωτο και θα τη δεις http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B6/137089/%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%BF-%C2%AB%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BF%C2%BB-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1-%CE%B6%CF%8E%CE%BA%CE%B1
 
vanessa είπε:
Κανεις λαθος η φωτογραφια αυτη δεν δοθηκε απο την Ελενη Προκοπιου, προερχεται απο την εφημεριδα "espresso news" οπου η Ελενη Προκοπιου ειχε παρευρεθει στην κηδεια της Χρυσουλας Ζωκα και ηταν εκει φωτογραφος απο την εφημεριδα...
Α μάλιστα! πολύ καλή πληροφορία αυτή Vanessa. Εγώ την είδα στο προφιλ του κυρίου Αντωνίου στο fb ο οποίος ισχυρίστηκε ότι την τράβηξε ο ίδιος. Για αυτό και ζήτησα και την άδειά του για να την δημοσιοποιήσω σε άλλο ιστότοπο. Φυσικά κι ο αργεϊφόντης κατάλαβε λάθος διότι πουθενά δεν ανέφερα ότι μας την έδωσε η ίδια η Κυρία Προκοπίου! :xm:

Επι τη ευκαιρία να πω ότι σε μια σύντομη γραπτή συνομιλία που είχα με την κόρη της μου ανέφερε ότι όντως δεν της αρέσουν καθόλου οι δημόσιες εμφανίσεις, για αυτό κι εξεπλάγην όταν είδε την φωτογραφία (δεν το είχε αντιληφθεί ότι κάποιος την φωτογράφιζε).. χάρηκε όμως πολύ όταν της μετέφερε (η κόρη της) την αγάπη του κόσμου και τον θαυμασμό στην υπέροχη αρχοντική ομορφιά που διαθέτει ακόμα από τα σχόλια των χρηστών του fb. :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα