Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Έχουμε πληροφορίες για τον Πάνο Τουλιάτο; Εδώ τον βλέπουμε σε ενημερωτική αφίσα του 1980 ή 1981 (μαζί του η Μπέτυ Λιβανού ή κάνω λάθος ;)

EOK.jpg
 
GEORGE KOSTAKOPOULOS είπε:
Γνωρίζει κάποιος τι απέγινε η ενζενύ των μελό του 60,Τιτίκα Γαϊτάνου[η πανέμορφη κοπέλα που είχε συμπρωταγωνιστήσει με τους Γιώργο Καμπανέλλη και Ελένη Χατζηαργύρη στις ταινίες:''Το δράμα μιας αμαρτωλής'' και ''Εσκότωσα για το παιδί μου''.
Επίσης θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος για το τι απέγινε η Πάρη Λεβέντη[''Τέρμα τα δίφραγκα'',''Η ζωή μου αρχίζει με σένα'']
Με μία πρόχειρη αναζήτηση,το μόνο που βρίσκω για τη Γαιτάνου,είναι ότι η κινηματογραφική της καριέρα ξεκινά το 1956 με το ''Τσιγγάνικο αίμα'' και τελειώνει το 1962 με το ''Εσκότωσα για το παιδί μου''. Δεν βρήκα κάποια αναφορά για τη ζωή της...,ούτε αναφέρεται σε κάποια από τα βιβλία που έχω για τους Έλληνες ηθοποιούς.

Για τη Λεβέντη,ξέρω ότι γεννήθηκε το '36,βγήκε Β'Σταρ Ελλάς το '60 και Μις Ευρώπη την ίδια χρονιά...

και φαίνεται να σταματά η καριέρα της το '71. Πιθανώς,να ζει ακόμα.
 
Danailicious είπε:
Δεν έπαιζε η Γκίνη και σε μια επιθεώρηση φέτος?Ή είμαι άκυρη;
Ένα αρκετά αναλυτικό αφιέρωμα στη Νέλη Γκίνη με σκηνές από πρόσφατη συμμετοχή της σε παράσταση στο video που ακολουθεί.

 
Ο Τάσος Μασμανίδης είναι υπέρτατη φωνή (Ψαροκωστούλα, Οδύσσεια του Διαστήματος κα)
 
Ευχαριστώ πολύ Danailicious!Πιθανόν και μακάρι να ζει και η Τιτίκα Γαϊτάνου[το 1962 που γυρίστηκε το ''Εσκότωσα για το παιδί μου'',πρέπει να ήταν γύρω στα 20].
 
Η ηθοποιός Όλγα Πολίτου που βρίσκεται άραγε??? Ελπίζω να ζει...
 
tonytony είπε:
Η ηθοποιός Όλγα Πολίτου που βρίσκεται άραγε??? Ελπίζω να ζει...
Πριν λίγα χρόνια είχε παίξει και στις Πεθερές. Δε νομίζω να έχει συμβεί κάτι τραγικό, θα ακουγόταν! και πέρυσι έπαιξε και σε μια παράσταση!
 
sunset89 είπε:
Πριν λίγα χρόνια είχε παίξει και στις Πεθερές. Δε νομίζω να έχει συμβεί κάτι τραγικό, θα ακουγόταν! και πέρυσι έπαιξε και σε μια παράσταση!
Ευχαριστώ sunset.
 
Η Όλγα Πολίτου εμφανίστηκε φέτος το καλοκαίρι σε παράσταση που ανέβασε ο σκηνοθέτης-ηθοποιός Γιώργος Μεσσάλας με αποσπάσματα από κωμωδίες του Αριστοφάνη. Εκτός από την Πολίτου έπαιζε και ο Ντίνος Καρύδης. Η παράσταση έκανε περιοδεία σε διάφορυς δήμους της Αττικής.
 
atanasio είπε:
Η Όλγα Πολίτου εμφανίστηκε φέτος το καλοκαίρι σε παράσταση που ανέβασε ο σκηνοθέτης-ηθοποιός Γιώργος Μεσσάλας με αποσπάσματα από κωμωδίες του Αριστοφάνη. Εκτός από την Πολίτου έπαιζε και ο Ντίνος Καρύδης. Η παράσταση έκανε περιοδεία σε διάφορυς δήμους της Αττικής.
Γενικά η Όλγα Πολίτου τα τελευταία χρόνια συνεργάζεται με τον Γιώργο Μεσσάλα στο θέατρο. Πριν τρία χρόνια την είχα δει στον "Επιθεωρητή" του Γκόγκωλ που είχαν ανεβάσει στο θέατρο "Αλκυονίς" (μόνιμη στέγη του Μεσσάλα)! Γενικά είναι και κρατιέται μια χαρά΄!
 
Μηπως ξερει κανεις τι κανει σημερα η ηθοποιος Αθηνά Ζαφόλια?

Μηπως ξερει κανεις τιποτα?

Τελευταια φορα την ειδα σε καποιο σηριαλ τη δεκαετια του 90 και απο τοτε δεν την ξαναειδα.

Θα ηθελα πολυ να μαθω γιαυτην που βρισκεται σημερα.
 
Η Μαρία Μαρτίκα και η Δήμητρα Σερεμέτη (αντίστοιχα μητέρα του Ιάσονα και θεία της Ελένης από το Ρετιρέ);
 
Η Δήμητρα Σερεμέτη είχε εμφανιστεί στις επτα θανάσιμες πεθερές (η πεθερά αντρας σεζον 2005-2006) και σε διαφήμιση των παπουτσιών boxer.

Η Μαρία Μαρτίκα υποδύθηκε την πεθερά του Μαργαρίτη στην ταινία Λίστα Γάμου το 2006.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ioli1453 είπε:
Μηπως ξερει κανεις τι κανει σημερα η ηθοποιος Αθηνά Ζαφόλια? Μηπως ξερει κανεις τιποτα?

Τελευταια φορα την ειδα σε καποιο σηριαλ τη δεκαετια του 90 και απο τοτε δεν την ξαναειδα.

Θα ηθελα πολυ να μαθω γιαυτην που βρισκεται σημερα.
Ξέρω πως έχει παντρευτεί τον Γιάννη Μόρτζο. Να υποθέσω πως λόγω γάμου και παιδιών αποσύρθηκε από τα καλλιτεχνικά? Εξάλλου πάντα ο Μόρτζος είχε μια πολυποίκιλη δραστηριότητα
 
Επίσης ξέρει κανείς που βρίσκεται και τι κάνει η Χαριτίνη Καρόλου?
 
thanos75 είπε:
Ξέρω πως έχει παντρευτεί τον Γιάννη Μόρτζο. Να υποθέσω πως λόγω γάμου και παιδιών αποσύρθηκε από τα καλλιτεχνικά? Εξάλλου πάντα ο Μόρτζος είχε μια πολυποίκιλη δραστηριότητα
Θανο σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες που μου εδωσες για την Αθηνα Ζαφολια.Δεν ηξερα οτι ειναι η συζυγος του Γιαννη Μορτζου τωρα απο σενα το μαθαινω.

Με τον Γιαννη Μορτζο εχουν παιξει και μαζι στο θεατρο της Δευτερας στο θεατρικο εργο Ταξιτζης σε δυο πιατσες.

Μαλλον θα αποσυρθηκε λογω οικογενειας οπως λες κι εσυ παντως τελευταια φορα εγω την ειδα στο ροζ συννεφακι του mega.

Κριμα που αποσυρθηκε παντως.
 
tonytony είπε:
Επίσης ξέρει κανείς που βρίσκεται και τι κάνει η Χαριτίνη Καρόλου?
Zει πάντως,διότι είχε παρευρεθεί στην κηδεία της Καίτης Λαμπροπούλου.

Άρα πρέπει να είναι και στην υγεία της σχετικά καλά.
 
Πριν απο εναν χρονο, μπορει και περισσοτερο, ειχα ακουσει για τα τεραστια οικονομικα προβληματα που αντιμετωπιζε η αγαπημενη ηθοποιος, Χαριτινη Καρολου.

Η ειρωνια ειναι οτι στις ταινιες της ειχε παντα ρολους οικονομικα ευκαταστατης γυναικας και ετσι ειχε περασει στη δικη μου συνειδηση.

Και σε καποιων αλλων τη συνειδηση, ισως....
 
Να ρωτήσω και πάλι αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τη Μαρία Βούλγαρη[την ηθοποιό που έπαιζε το ρόλο της Βούλας στον ''Ατσίδα'' που τελικά παντρεύτηκε ο Ηλιόπουλος στην ταινία] και έπαιζε και στην ταινία:''Έξω οι κλέφτες'' το τόλο της Τριανταφυλλιάς Αδάμαντα[αδελφής του Ορέστη Μακρή].
 
Διαβασα σημερα στην κορινθιακη εφημεριδα Νικηφορου Αναγνωσμα καποια νεα για τη μεγαλη μας τραγουδιστρια Τζενη Βανου.

Η Τζενη αντιμετωπιζει αυτη τη στιγμη πολυ μεγαλα οικονομικα προβληματα. Πριν απο μερικα χρονια υποθηκευσε το σπιτι της για να μπορεσει να ανοιξει ενα Μινι - Μαρκετ. Το μαγαζι αυτο το ανοιξε με την ονομασια Τζενη Μαρκετ, αλλα ειχε μηδενικη κινηση και πριν απο λιγο καιρο εκλεισε.

Ετσι τωρα η τραγουδιστρια κινδυνευει να χασει το σπιτι της.

Πραγματικα, πολυ λυπηρο!
 
Πίσω
Μπλουζα