Ένα ακόμα τεύχος

ΑΜΑΝ!!!!!:eek: Δυο τεύχη? Με άφησες άφωνο...Μπράβο ρε θηρίο μπράβο! :)
 
Ιάκωβε μη με πάρεις με τις πέτρες, εκτιμώ πάρα πολύ τον κόπο σου, αλλά έχω ακόμα αρκετούς ενδοιασμούς και για το τεύχος 67. Συγκεκριμένα δείχνει να έχει υποστεί υπερβολική συμπίεση το jpg με αποτέλεσμα να δημιουργεί τεχνουργήματα (artifacts) γύρω από τα γράμματα που επηρεάζει σημαντικά την διαύγειά τους (ειδικά στα μικρότερα).

Αν έχεις ακόμα τα αρχικά bmp ή tif αρχεία σε παρακαλώ ξανασώσε τα με ποιότητα 85% (ή συμπίεση 15% αν προτιμάς).

Σημείωση: Γενικά παιδιά να έχετε σαν υπόδειγμα σε όλα τα επίπεδα τα scans του billy κατά πρώτο λόγο και του akmakas κατά δεύτερο.

Tα υπόλοιπα τεύχη μάλλον θα ανέβουν μέχρι το τέλος της μέρας.
 
Μάριε μπορείς να ανεβάσεις εδώ μόνο το εξώφυλλο από το 126 στα 200 dpi?

νομίζω πως δεν βγήκε πολύ καθαρό ευχαριστώ...
 
akmakas είπε:
Μάριε μπορείς να ανεβάσεις εδώ μόνο το εξώφυλλο από το 126 στα 200 dpi?νομίζω πως δεν βγήκε πολύ καθαρό ευχαριστώ...
Ευχαρίστως να το κάνω αλλά θα το ανεβάσω την δευτέρα το πρωί γιατί θα παω κυριακή βράδυ σπίτι που το έχω.
 
Κάποτε είχα πάρει από τον Stee το τεύχος Νο 35 το οποίο είναι από τα πολύ σημαντικά διότι έχει την πρώτη παρουσίαση της Amiga 500..Πολύ νοσταλγικό τεύχος και ασφαλώς θα το θέλατε όλοι...Το τεύχος το πήρα από τον stee μιας και είχα κάποιες ελπίδες να το βρω και εγώ και να συμπληρώσω κάποιες που έλειπαν.Το ξεχάσαμε στην πορεία και εγώ από την άλλη δεν μπόρεσα να το βρω και τελικά δεν θυμάμαι πια ακριβώς γιατί το πήρα..Πρόσφατα το έψαξα ξανά αλλά δεν βρήκα να λείπει κάτι σημαντικό..Τέλος πάντων αρκετά περίμενα εγώ θα το βγάλω έτσι να το πάρετε και αν θέλει ο ΑΕΟΝ ας το ανεβάσει..Ούτως συ αλλιώς δεν βλέπω να το έχει κανείς άλλος που να μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση...



PIXEL Nο 35 Ιούλιος Αύγουστος 1987
 
...ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ από νέα τεύχη !! Εύγε, κύριοι. :thumbup:
 
Κύριοι αυτή η ομοβροντία είναι ομολογουμένως καθηλωτική. Θα τα περάσω αύριο όλα με την ησυχία μου (για να κάνω και το δέον quality assurance). Λίγη υπομονή και όλα θα ανέβουν.
 
Πράγματι έχουμε μείνει λίγο πίσω στα επίσημα uploads...Επίσης δεν ξέρω Χρήστο αν θα ανεβάσεις τελικά τα mini pixels είναι αρκετά...
 
Ετοιμαζω το 52 για να μην μπλεκομαστε. Σε 2-3 ημερες ετοιμο.
 
Ετοιμαζω παραλληλα και το νο 47 Ανακεφαλαιωση : 47 και 52 συντομα κοντα σας!!!
 
...ελεύθερα !! ...κάθε συμβολή δεκτή. :)
 
Αν θες Nemo μπορείς ελεύθερα και με το πάσο σου...μπράβο και πάλι!!
 
Το 47 ετοιμο. Σε περιπου μια ωρα ο συνδεσμος εδω !!!

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΤΟ 47 ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΕ ZIP ΑΛΛΑ ΤΟ RAPIDSHARE ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάνε επανεκκίνηση..γιατί?Εμένα δουλεύει κανονικά!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζήτω!!!!!Και πάλι πολλά πολλά συγχαρητήρια και για το κόπο σου αλλά και για το φιλότιμο σου που είναι σπάνιο στις μέρες μας..Θα ακολουθήσω εγώ με το Νο 31 σύντομα!

Άριστο το σκανάρισμα σου Ιάκωβε...δεν μπορεί να γίνει καλύτερο..Πέρασες ακόμα τον billy και akmaka!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
akmakas είπε:
O AA+ Είναι εξαφανισμένος και PM να του στείλω δεν θα το δει...Κανένας δεν ξέρει που μένει?κάποιο τηλ ίσως.....
Νομίζω ότι κάπου έχω το τηλεφωνό του... κάτι θα γίνει :biglaugh:

edit:

και έγινε.... ας ειναι καλά καποιος που ξέρει ότι μένω στο οχτάμπιτο μάτριξ και ετσι σε λιγα λεπτά θα έχουμε το link rapidshare θέλωντος για τις σελίδες που λύπουν.

---> :thumbup: http://rapidshare.com/files/60937589/i30.zip.html

iakovos είπε:
Εν αναμονη του επομενου τευχους, παρτε το MINI PIXEL Ολα για την AMIGA 1990
http://rapidshare.com/files/58592280/MINI_PIXEL_AMIGA.rar.html

:)
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6626

εχει σκαναριστει ηδη οπως και το παρομοιο για ATARI. Επίσης πολλα απο τα mini εχουν γίνει απο μελη του φορουμ. Ψαξε λιγο για να μην κανεις κι εσυ τσαμπα κοπο.

akmakas είπε:
Κάποτε είχα πάρει από τον Stee το τεύχος Νο 35 το οποίο είναι από τα πολύ σημαντικά διότι έχει την πρώτη παρουσίαση της Amiga 500..Πολύ νοσταλγικό τεύχος και ασφαλώς θα το θέλατε όλοι...Το τεύχος το πήρα από τον stee μιας και είχα κάποιες ελπίδες να το βρω και εγώ και να συμπληρώσω κάποιες που έλειπαν.Το ξεχάσαμε στην πορεία και εγώ από την άλλη δεν μπόρεσα να το βρω και τελικά δεν θυμάμαι πια ακριβώς γιατί το πήρα..Πρόσφατα το έψαξα ξανά αλλά δεν βρήκα να λείπει κάτι σημαντικό..Τέλος πάντων αρκετά περίμενα εγώ θα το βγάλω έτσι να το πάρετε και αν θέλει ο ΑΕΟΝ ας το ανεβάσει..Ούτως συ αλλιώς δεν βλέπω να το έχει κανείς άλλος που να μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση...

:eek: Αφου το εχω πει οτι δεν θα σας αφισω ετσι γιατι με πληγωνεις? :icon_cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είπαμε ΑΑ+.....είσαι ο απομηχανής θεός μας!!!Ευχαριστώ! :D
 
Πίσω
Μπλουζα