Ένα ακόμα τεύχος

Μια και σήμερα γιορτάζω, είπα να σας φέρω μερικά γλυκά

 
Και επειδή μάλλον δεν το πιάσατε, πέρνοντας ένα από τα γλυκάκια μου κατεβάζετε αυτό

sp98p001qm9.jpg


Ανάλυση: 100 dpi

Συμπίεση: 15%

Αριθμός σελίδων: 196

Λίγα λόγια για το scanάρισμα:

Εγινε με την τεμάχιση του τεύχους μια και όποτε άνοιγες μια σελίδα σ'αυτό το περιοδικό αυτή κοβόταν και όχι μόνο τώρα λόγο πολυκαιρίας, αλλά και τότε. θυμάμαι ότι μετα βίας διάβαζα τις σελίδες με τον φόβο μην κοπούν.

Αφού λοιπόν το έκανα φίλο και φτερό το σκανάρισμα ήταν παιχνιδάκι πλέον.Άρα όπως είναι λογικό έχουμε πλέον στα χέρια μας ολόισιες σελίδες χωρίς να λείπει τίποτα από τις άκρες, Crop των άδειων περιοχών του scanner και ένα ελαφρύ sharp για να φύγει η θολούρα.Πιστεύω είναι ότι ποιο ποιοτικό μπορώ να δώσω.

Λίγα λόγια για το τεύχος

Μάλλον μια λίγο απ' όλα τα reviews που είχε κάνει το pixel κατα καιρους.Βέβαια το να τα έχεις όλα μαζεμένα σου δίνει την δυνατότητα να βρείς κάποιο παιχνιδάκι που ίσως δεν το είχες προσέξει παλιότερα. Όπως για παράδειγμα αυτό :
sp98p087if5.jpg
Που ήταν ένα παιχνίδι γραμμένο από Ελληνα προγραμματιστή που το όνομα του σας το αφίνω για έκπληξη. Μοιάζει με ενός ρετρό μπασκεμπολίστα - πολιτικού πλέον... (εύκολο ε ;)

Φυσικά τα reviews κλασικών παιχνιδιών όπως: Barbarian, Renegade, Ikari Warriors και πολλών ακόμα ήταν απόλαυση. Εκτός από τα review είχε και τα special reviews που ήταν ένα κι'ενα. Τέλος χάρτες και επεμβάσεις κλείναν το τεύχος ευχάριστα όπου στις επεμβάσεις έβλεπες πολλά παιχνίδια που ήταν και στα reviews.

Κάτι που αγνοούσα την υπαρξή του ήταν και αυτό:

sp98p123gb5.jpg


Και δεν μιλάω μόνο για την Ελληνική εταιρία κατασκευής δισκετών αλλά για το 1,6MB σε 5,25'' Δισκέτα ! ;)

καλό διάβασμα λοιπόν...
 
AA+ είσαι τέλειος!!!Χρόνια πολλά να τα εκατοστήσεις!
 
Οτι υπαρχει και η γιορτη του αγιου ΑΑ+ δεν το ηξερα!!

Προσεξτε τιμη το τευχος,400 δραχμες!

Α ρε αθανατοι καιροι!!

Ευχαριστω ΑΑ+!

Χρονια πολλα και σε σενα Playmobil!
 
Aν επρεπε ενα τευχος Pixel να σκαναριστει αυτο ηταν .

Ευγε ΑΑ+ η μαλλον ΑΑΑΑΑ+.
 
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και για τα καλά σας λόγια. Έρχετε και το super pixel 1986 γεμάτο reviews-test από home micros
 
Αυτο ηταν !!!! Να ζησεις κατ'αρχας και να 'σαι παντα καλα να μας φτιαχνεις την δεκαετια !!!
 
"Μακάριοι οι έχοντες διπλά Pixel, ότι αυτοί κληρονομήσουσιν τα scanners των ουρανών" !! :D

( "Προς Pixelάδες" επιστολή του Αγίου Αντωνίου Λεκόπουλου

Εδάφιον ΣΤ' - Παράγραφος Β' )

Χρόνια πολλά σε όλους σας κύριοι, και μπράβο σου AA+ για το πολύ καλό αποτέλεσμα !! :thumbup:
 
Το τεύχος δεν έχει Link...κάτι δεν κατάλαβα..μήπως?
 
Αδερφέ Αkmaka μην είσαι ακατάδεκτος, πάρε ένα σοκολατάκι. :)

billy είπε:
"Μακάριοι οι έχοντες διπλά Pixel, ότι αυτοί κληρονομήσουσιν τα scanners των ουρανών" !! :D
( "Προς Pixelάδες" επιστολή του Αγίου Αντωνίου Λεκόπουλου

Εδάφιον ΣΤ' - Παράγραφος Β' )
:rofl:

Btw, χρόνια πολλά σε όλους κύριοι. :cool:
 
Τι PIXELοκέρασμα ήταν αυτό????? :animeek::animeek:

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες !!! :)
 
φοβερό κέρασμα όντως!!
 
Πολύχρονος ΑΑ+ ευχαριστώ για το κέρασμα, ήταν πολύ ΓΛΥΚΟ!
 
Να μην ξεχναμε οτι ο ανθρωπος κατεστρεψε και το τευχος στην προσπαθεια για καλυτερο σκανινγκ.

Πολλοι δεν θα το καναν. :thumbup:
 
Α μπα, μην το λες αυτό και εγω το έκανα στο πρωτοτελευταίο pixel που σκάναρα γιατί μου είχαν πρήξει τα σηκώτια οι σελίδες να σκάναρωνται θεόστραβα. Ακόμα δεν έχω καταφέρει να ξανακλείσω το περιοδικό - όχι πως ασχολήθηκα και πολύ βέβαια.
 
Διορθωνω "εγω δεν θα το εκανα".

Δεν τις μπορω τις καταστροφες στα ρετρο-πραγματα ,τον amstrad ακομα να τον ανοιξω ολο το λεω αλλα......
 
omen έχεις βαλθεί να μας παχύνεις?Ευχαριστώ πάντως για το γλύκισμα! :D Χρόνια πολλά ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ+!!!!!
 
Σε ενα τοσο ωραιο κερασμα σωστο ειναι να ανταποδιδεις, γι'αυτο αυριο πρωι (το πολυ μεθαυριο αναλογα με τη δουλεια) περιμενετε το νο95 με παρουσιαση AMIGA1200 (ναι, σωστα διαβασατε, το βρηκα ποιο ηταν !!)
 
Πίσω
Μπλουζα