Ήρθε το DiVIDE+ !!!!!!

4 μέχρι τώρα.... Πάνο πως και θα πάρεις δύο?
 
Ας το αναλάβει κάποιος να επικοινωνήσει μήπως μπορούμε να πάρουμε 5 ή γενικά λιγότερα από 10 και να συγκεντρώσει τα ονόματα και τα χρήματα από τους ενδιαφερόμενους....

Αν δεν προθυμοποιηθεί κανένας...μπορώ να το κάνω εγώ..
 
Να τονίσω ότι το divide καλό είναι να συνοδεύεται από compact flash adapter και κάρτα από την ίδια πηγή για αποφυγή πιθανών προβλημάτων (ασυμβατότητες).
 
οκ, οι κολλήσεις είναι δύσκολες? Μπορεί να τις κάνει ο καθένας ή πρέπει να βρούμε κάποιον να αναλάβει τις κολλήσεις για να πάρουμε το desoldered? να μας έρθει πιο φτηνά?

Θα ασχοληθεί κανείς από εσάς ή να στείλω εγώ μήνυμα να ρωτήσω για πιθανότητα παραγγελίας με λιγότερα κομμάτια?
 
Οι κολλήσεις δεν είναι δύσκολες αλλά χρειάζεται κολλητήρι χαμηλών watt και προφανώς μια κάποια γνώση χειρισμού του κολλητηριού.
 
Ε τότε...σε περίπτωση που πούμε ότι το οργανώνουμε..θα πρέπει να πάμε για το έτοιμο ή κάποιος να προσφερθεί να αναλάβει τις κολλήσεις για όσους δεν μπορούν μόνοι τους.. ;)
 
Μα ρε παιδια ποιο χρειαζεται κολλησεις??

Ετοιμο το βλεπω.

Δεν λεω για το kit
 
Wally είπε:
Μα ρε παιδια ποιο χρειαζεται κολλησεις??Ετοιμο το βλεπω.

Δεν λεω για το kit
ναι, απλώς το συζητάμε γιατί γλιτώνεις 10 λίρες με το κιτ...που μπορείς να τις ξοδέψεις για το cf adapter...και μέρος της cf κάρτας :cool:

αν και εγώ δεν έχω πρόβλημα...μια χαρά τιμούλα έχει και το έτοιμο...
 
Εγώ δεν μπαίνω για δεύτερο divIDE γιατί κανείς σας δεν ήθελε να μπει στην Turbo Kempston Mouse Interface ομαδική παραγγελία.....

:tease:

Για καμία ομαδική MB02+HDIDE κανείς;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
XAXAXAXA

Plink επειδη πραγματικα πηζω αυτη τη στιγμη,μηπως μπορεις να επικοινωνησεις με τους μαγκες μηπως μπορουμε να παμε για πενταδα?

thanx!
 
Wally είπε:
Μα ρε παιδια ποιο χρειαζεται κολλησεις??Ετοιμο το βλεπω.

Δεν λεω για το kit
Το δεύτερο από πάνω είναι Πάνο

http://www.papayalabs.co.uk/shop/

Παιδιά δε λέει υποχρεωτικά 10 kit ή 10 έτοιμα, θα γίνεται και αναμεικτη παραγγελία.

Anestis είπε:
Εγώ δεν μπαίνω για δεύτερο divIDE γιατί κανείς σας δεn ήθελε να μπει στην Turbo Kempston Mouse Interface ομαδική παραγγελία.....
:tease:

Για καμία ομαδική MB02+HDIDE κανείς;
Ναι, και τώρα βαράω το κεφάλι μου στα βράχια.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ FLYING SHARK ΜΕ OPTICAL MOUSE :cry: :cry: :cry:

Plink είπε:
Ε τότε...σε περίπτωση που πούμε ότι το οργανώνουμε..θα πρέπει να πάμε για το έτοιμο ή κάποιος να προσφερθεί να αναλάβει τις κολλήσεις για όσους δεν μπορούν μόνοι τους.. ;)
Για 2-3 άτομα μπορώ να το αναλάβω εγώ. Wally και Plink προηγούνται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Plink είπε:
Ε τότε...σε περίπτωση που πούμε ότι το οργανώνουμε..θα πρέπει να πάμε για το έτοιμο ή κάποιος να προσφερθεί να αναλάβει τις κολλήσεις για όσους δεν μπορούν μόνοι τους.. ;)
Για 2-3 άτομα μπορώ να το αναλάβω εγώ. Wally και Plink προηγούνται.
 
Έστειλα εγώ μήνυμα να ρωτήσω αν μπορούμε να παραγγείλουμε λιγότερα από 10, (βασικά ρώτησα αν μπορεί να γίνει παραγγελία για 5) καθώς και για το αν μπορούμε να πάρουμε όποια έκδοση θέλουμε (κιτ ή soldered) ή αν θα πρέπει να παραγγείλουμε όλοι το ίδιο...
 
Ωραία, καλό είναι να πάρετε και από έναν CF adaptor και από μια CF καρτα 1GB. Τα συγκεκριμένα είναι δοκιμασμένα ότι λειτουργούν ΟΚ με το divide.
 
Ρε παιδιά....τελικά είμαστε ζώα νομίζω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

στο site λέει ...

We must stress that the form below is only for initiating an order. This is due to the fact that the DivIDE interfaces are made upon request.

New stock is now available, but we're dealing with orders in lots of 10. This is so the work load is more manageable and customers will have a better timescale of when they will receive their order.

Δεν είχα διαβάσει καλά πριν το κείμενο...γιατί διάβασα τα σχόλια εδώ στο φόρουμ, και το πρόσεξα τώρα που πήγα και έστειλα το μέηλ.

Αυτό που γράφει παραπάνω δεν σημαίνει ότι παίρνουν παραγγελίες μόνο για 10!

Απλώς ότι επειδή τα divIDE φτιάχνονται επιτόπου (προφανώς έχουν stock τα εξαρτήματα)...επεξεργάζονται τις παραγγελίες ανά 10 για καλύτερη οργάνωση...

Οπότε δεν παίζει θέμα...μπορούμε να παραγγείλουμε κανονικά και απλώς εγώ μάλλον έγινα ξεφτίλα ότι και καλά δεν είχα καταλάβει το κείμενο χαχαχαχαχα
 
Παίδες, έχασα λίγο την μπάλα...ποιο από τα προϊόντα σε αυτή τη σελίδα πρέπει να πάρουμε ώστε να έχουμε και CF καρτα και είσοδο για kempston interface;;
 
Οπότε για αγορές kit θεωρητικά πάντα, δε θα πρέπει να υπάρχει καθυστέρηση αφού δεν θα χρειάζεται να κάνουν και πολλά. Εγώ θα έλεγα πάντως οι ενδιαφερόμανοι να μην το καθυστερούν γιατί την προηγούμενη φορά (που πήρα εγώ ένα kit) τα αποθέματα εξαντλήθηκαν μέσα σε 24 ώρες.
 
Stormwatch είπε:
Παίδες, έχασα λίγο την μπάλα...ποιο από τα προϊόντα σε αυτή τη σελίδα πρέπει να πάρουμε ώστε να έχουμε και CF καρτα και είσοδο για kempston interface;;
Δεν νομίζω ότι δίνει kempston αυτό...

μπορεί να συνδεθεί επάνω στο kempston λογικά...
 
Ακριβώς.

Από αυτό το site θα πάρεις το divide με τον CF adapter και μια CF κάρτα.

Τώρα για να μπορέσεις να έχεις πάνω στο μηχάνημα και Joystick (εκτός αν έχεις +2 και χρησιμοποιείς sinclair joystick) πρέπει να βρέις να πάρεις (ebay) ένα expansion port doubler (εγώ πήρα το currah U slot) ώστε να μπορέσεις να συνδέσεις και ένα kempston interface ταυτόχρονα.

Ή μπορείς να πάρεις ένα interface που έχει pass through (συνδέεται και έχει το ίδιο μια θύρα από πίσω για να βάλεις και κάτι άλλο).

Μην πάρει κανείς kempston interface από αυτά που έχουν ταυτόχρονα και slotάκι για rom cart, δεν θα δουλέψει.

Μια επιλογή για κάποιον που θέλει και το K-mouse (και kempston interface με passthrough) είναι πχ και αυτή http://www.benophetinternet.nl/hobby...y080323-221239
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα