ΑΝΟΙΧΤΗ πρόσκληση για.....2o Sensiblogathering !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Χίλια ευχαριστώ κι από μένα σε όλα τα εσπεριδοειδή. Μας έχετε σκλαβώσει έτσι όπως δέχεστε να σας κατσικωνόμαστε κάθε τρεις και λίγο αδιαμαρτύρητα!

Το τουρνουά ήταν σαφώς δυσκολότερο από το προηγούμενο αφού η παρουσία των walkero και gas11 ανέβασε το επίπεδο δυσκολίας. Ειδικά ο Κώστας νομίζω πως ήταν καλύτερος από όλους μας και δεν κατάφερα να τον δυσκολέψω στον τελικό. Έχει μια έμφυτη ροπή προς το θεαματικό παιχνίδι, κάτι που στο Kick Off 2 πολλές φορές του στοιχίζει σε πόντους αλλά χθες του έδωσε το κάτι παραπάνω.

Συγγνώμη που δεν έχω ανεβάσει τα αποτελέσματα ακόμα αλλά πήγαμε το βράδυ με τον Κώστα στο γήπεδο και δεν πρόλαβα. Θα προσπαθήσω να τα ανεβάσω σήμερα.
 
Δεύτερο δείγμα θετικότατον και συνεχίζουμε...!! :)

Κάπως έτσι θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τη χθεσινή συγκέντρωσή μας.Παρόλο που ο Μέρφυ και οι νόμοι του προσπάθησαν να μας τα χαλάσουν (ξαφνικές γρίπες-απουσίες άλλων παιδιών,άνω κάτω το δικό μου πρόγραμμα),τελικά όλα πήγαν μια χαρά και περάσαμε και πάλι φίνα ! ;)

Άν κι άργησα να πάω λόγω δουλειάς,μ' αποτέλεσμα να μην προλάβω τους φίλους Maddog και Wally και με συνέπεια αυτής της αργοπορίας μου να παίξω περί τους 6-7 αγώνες σερί και μετά από ένα διάλλειμμα άλλους τόσους,κάτι που δεν είναι κι ό,τι καλύτερο ομολογουμένως (χάνεις αναμετρήσεις άλλων παιδιών,κάπου κουράζεσαι από τους συνεχείς αγώνες κτλ),τελικά δε χάλασα το τουρνουά με την αργοπορία μου κι αυτό μετράει.

Το επίπεδο έχει όντως ανέβει,και πολύ μάλιστα,alkis21 και gas11 ήταν οι κορυφαίοι χθες,με τον πρώτο να χάνει το στέμμα του πρωταθλητή από τον πρωτοεμφανιζόμενο δεύτερο,ενώ walkero και Other_Reality συμπληρώσανε την τετράδα,με επίσης αξιοζήλευτη απόδοση στο παιχνίδι τους.

Όμως,κι όλα τα άλλα παιδιά που ήταν εκεί,ο Olorin,o Rygar,o bspus,o Month,o Saulot,o spyros_s,o mike κι o φίλος Kash (δε ξέρω αν γράφω σωστά το nickname του) δώσανε τον καλύτερό τους εαυτό και φυσικά συμβάλλανε στην επιτυχία και του δεύτερου αυτού τουρνουά.

Τα παιδιά του ΕΣ.ΠΑΙ.ΡΟ.Σ αποδείχθηκαν για μια ακόμη φορά ΠΟΛΥ φιλόξενα και τα ευχαριστούμε θερμότατα!

Μάλιστα,διαπίστωσα ότι σε 1-2 εξ' αυτών που συναντήσαμε λίγο πριν φύγουμε,τους φαινόταν πλέον....φυσιολογικό να παίζουν 10-12 μαντράχαλοι "ποδοσφαιράκι σε κομπιούτερ"... :D :D (έτσι το χαρακτήρισε το event περιγραφικά μια κοπέλα :p )

Το 3o gathering ;;;; Εν καιρώ !!!!

Έως τότε έχουμε καιρό για...πολλή και καλή Sensible προπόνηση !! :p :p
 
Κραυγές/Ιαχές από τη συνάντηση:

-Να η παράγκα!

-Που είναι ο Παντοβάνο;

-Σούταρε ρε κρέας όρθιο, σούταρε ρε μούσχαρε Βοιωτίας!
 
manos426f είπε:
κι o φίλος Kash (δε ξέρω αν γράφω σωστά το nickname του)
Σιγά μην τον λένε και Tango :p

Cash τον λένε, μετρητά δηλαδή, αλλά για να μην του ζητάνε συνέχεια χρήματα, εχει αντικαταστήσει το h με ενα s ακόμα... :D
 
Βρε παιδιά... ο φωτογράφος του χωριού που είναι δυό μέρες τώρα;;; :(
 
Αποτελέσματα







Πρώτη Φάση:

picture.php


Κώδικας:
       Spyros_s  0 - 6  Alkis21
  Other_Reality  3 - 3  Walkero
      Manos426f  4 - 1  Mike
  Other_Reality  4 - 1  Spyros_s
      Manos426f  3 - 3  Alkis21
           Mike  0 - 6  Walkero
       Spyros_s  5 - 2  Manos426f
           Mike  1 - 4  Other_Reality
        Walkero  0 - 2  Alkis21
           Mike  4 - 5  Spyros_s
        Walkero  8 - 1  Manos426f
        Alkis21  8 - 3  Other_Reality
       Spyros_s  1 - 4  Walkero
        Alkis21  7 - 0  Mike
  Other_Reality  3 - 2  Manos426f
        Alkis21  3 - 2  Spyros_s
        Walkero  1 - 5  Other_Reality
           Mike  1 - 4  Manos426f
       Spyros_s  0 - 4  Other_Reality
        Alkis21  5 - 1  Manos426f
        Walkero  2 - 2  Mike
      Manos426f  2 - 3  Spyros_s
  Other_Reality 10 - 1  Mike
        Alkis21  2 - 3  Walkero
       Spyros_s  4 - 4  Mike
      Manos426f  2 - 0  Walkero
  Other_Reality  5 - 5  Alkis21
        Walkero  3 - 3  Spyros_s
           Mike  1 - 3  Alkis21
      Manos426f  5 - 4  Other_Reality
picture.php


Κώδικας:
         Olorin  5 - 3  Gas11
         Saulot  3 - 2  Rygar
          Bspus  2 - 7  Month
         Saulot  6 - 1  Cass
          Bspus  0 - 14 Gas11
          Month  4 - 2  Rygar
          Bspus  0 - 4  Olorin
          Month  8 - 1  Cass
          Rygar  1 - 4  Gas11
          Month  0 - 2  Saulot
          Rygar  1 - 1  Olorin
          Gas11 11 - 0  Cass
          Rygar  1 - 0  Bspus
          Gas11  8 - 1  Saulot
           Cass  1 - 8  Olorin
          Gas11  7 - 2  Month
           Cass  2 - 1  Bspus
         Olorin  3 - 0  Saulot
           Cass  0 - 2  Rygar
         Olorin  5 - 0  Month
         Saulot  3 - 1  Bspus
          Gas11  4 - 2  Olorin
          Rygar  2 - 3  Saulot
          Month  6 - 1  Bspus
           Cass  2 - 2  Saulot
          Gas11  6 - 1  Bspus
          Rygar  3 - 3  Month
         Olorin  3 - 0  Bspus
           Cass  0 - 6  Month
          Gas11 10 - 0  Rygar
         Saulot  2 - 5  Month
         Olorin  4 - 1  Rygar
           Cass  0 - 2  Gas11
          Bspus  0 - 0  Rygar
         Saulot  1 - 4  Gas11
         Olorin  6 - 1  Cass
          Month  0 - 9  Gas11
          Bspus  2 - 1  Cass
         Saulot  1 - 0  Olorin
          Rygar  4 - 0  Cass
          Month  0 - 5  Olorin
          Bspus  1 - 4  Saulot
Προημιτελικοί:

Alkis21 - Month 1-1

Month - Alkis21 1-7

Other_Reality - Saulot 3-0

Saulot - Other_Reality 4-4

Walkero - Olorin 6-3

Olorin - Walkero 3-1

Manos426f - Gas11 4-7

Gas11 - Manos426f 5-2

Ημιτελικοί:

Alkis21 - Walkero 6-2

Walkero - Alkis21 2-4

Other_Reality - Gas11 1-3

Gas11 - Other_Reality 5-2

Little Telik (copyright Other_Reality):

Walkero - Other_Reality 3-3 (4-3 a.e.t.)

Τελικός:

Alkis21 - Gas11 4-7
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιανού copyright είναι ο Gas11 να έπαιξε και στον μικρό και στον μεγάλο τελικό; :D :D:D
 
Χαίρομαι που κάποιος προσέχει τι γράφω. :) (διορθώθηκε)
 
Καταρχάς, συγχαρητήρια στον Κώστα για τον τίτλο... (και σε μένα που ήμουν ο μόνος που τον κέρδισα και είχα την καλύτερη άμυνα του τουρνουά...χεχε!!!)

Έχει τελειοποιήσει τόσο την τεχνική του "γκολ-από-επιθετικό-ριμπάουντ" που σε κάθε παιχνίδι έχει τουλάχιστον 2-3 γκολ από τα αποδυτήρια... ;)

Ωστόσο, θέλω να ζητήσω μια χάρη γιατί αντιμετώπισα ένα προβληματάκι... :(

Αμέσως μόλις επέστρεψα σπίτι, πήρε η αδερφή μου την φωτογραφική για να πάει στο γήπεδο και μη γνωρίζοντας ότι μέσα βρισκόταν η δική μου SD, της έκανε format... (αν δεν ήταν ξανθιά για να την πιστέψω ότι έκανε τέτοια μπαρούφα, θα νόμιζα ότι τη βρήκε ο Άλκης που είχε πάει και αυτός στο γήπεδο και έσβησε τις φωτογραφίες για να μην υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία της απώλειας του τίτλου... :p )

Από ό,τι θυμάμαι λοιπόν βγήκαν και άλλες φωτογραφίες, όμως δεν θυμάμαι ποιανού ήταν η φωτογραφική μηχανή. Αν τις ανεβάσετε λοιπόν εδώ, θα ήμουν ευγνώμων... ;)

//Επαναλαμβάνομαι, αλλά πάλι ευχαριστούμε τους οικοδεσπότες μας! Το μόνο για το οποίο στεναχωριέμαι είναι πως σε ενδεχόμενο νέο τουρνουά δεν θα βρίσκομαι εδώ... Προτείνω πάντως το επόμενο καλοκαίρι να διοργανώσουμε επίσημο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, στα πρότυπα του KickOff-ικού, αφού άλλωστε ορισμένοι συμμετέχοντες είναι κοινοί και θα μπορούν να μοιραστούν τις εμπειρίες τους...
 
Η αδερφή σου είναι ΑΕΚ; Στο ύψος σου είναι;

Φωτογραφίες έβγαλε ο Cass. Μου είπε ότι θα μου τις στείλει με e-mail.

Δεν νομίζω ότι έχουμε το τυπικό "δικαίωμα" να ονομάσουμε τουρνουά Πανελλήνιο αφού δεν έχουμε επίσημη υπόσταση. Θα ρωτήσω όμως τα παιδιά της επίσημης ομοσπονδίας Sensible Soccer (κάποιοι είναι και στην ΚΟΑ) για το πως μπορεί κανείς να δώσει επίσημο χαρακτήρα σε τουρνουά.
 
Αχ! Εφερα που εφερα μια 1200. Δεν έφερνα και τη φωτογραφική μου μηχανή.... :(
 
alkis21 είπε:
Η αδερφή σου είναι ΑΕΚ; Στο ύψος σου είναι;
Μπα, αυτή μας βγήκε... φυσιολογική (1,69μ.)! :p

Τώρα, με αδερφό Πανιώνιο και πατέρα Παναθηναίκό δεν ξέρω πως προέκυψε ΑΕΚτζού, αν και από ό,τι θυμάμαι μέχρι τα 10 της άλλαζε κάθε χρόνο και ομάδα... :p

alkis21 είπε:
Δεν νομίζω ότι έχουμε το τυπικό "δικαίωμα" να ονομάσουμε τουρνουά Πανελλήνιο αφού δεν έχουμε επίσημη υπόσταση. Θα ρωτήσω όμως τα παιδιά της επίσημης ομοσπονδίας Sensible Soccer (κάποιοι είναι και στην ΚΟΑ) για το πως μπορεί κανείς να δώσει επίσημο χαρακτήρα σε τουρνουά.
Ναι, το φαντάστηκα ότι θα είχε γραφειοκρατεία, για αυτό και ζήτησα την άποψη κάποιων από εσάς που το κατέχετε περισσότερο το θέμα... Το κοιτάζουμε... Μια ιδέα πέταξα απλά...
 
Ευχαριστώ για τα συγχαρήκια!

Πέρασα πολύ ωραία. Ο χώρος είναι εκπληκτικός και ελπίζω να μας φιλοξενεί συχνά.

Χάρηκα για όσους είδαν την αλήθεια και το γύρισαν στο attack. Μόνο έτσι έχει νόημα το παιχνίδι. Όχι σαν το ΚΟ που πρέπει να παίζεις και άμυνα :p

Συγχαρητήρια στον ψηλό που έκανε την καλύτερη επιλογή ομάδας και επιθετικού και με κάρφωσε 5 φορές, με εμένα να παρακολουθώ με ανοικτό το στόμα.

Giovanni Silva de Oliveira για πάντα στην καρδιά μας! Ακόμα κι αν μας κοστίζει και κανενα ματς στο Sensi:cool:

Τέλος θα μπορούσα να πειράζω τον Άλκη με τις ώρες αλλά μου φτάνει που τον τσίτωσα!
 
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Όρθιοι: Gas11, Month, Other_Reality, Alkis21, Olorin, Saulot, Cass

Καθιστοί: Manos426f, Walkero

Δυστυχώς οι Mike, Spyros_s, Rygar και Bspus είχαν αποχωρήσει όταν βγάλαμε τις ομαδικές.

Ευχαριστούμε τον Cass για τις φωτογραφίες!
 
Ωραίες οι φωτογραφίες, μπράβο άλκη που τις ανέβασες... αποκορύφωμα είναι η YMCA και φυσικά o Saulot γοργόνα...
 
Τρελή μορφή είσαι Saulot!!!! :thumbup:

Φωτό από τα backstage και όσους δεν παίξανε δεν βγάλατε;
 
Φυσικά ξέχασαν να πούνε ότι τους πήγα και τον πιτσιρικά (2 ετών) για μασκότ στο τουρνουά και μάλιστα έπιασε στα χέρια του για πρώτη φορά στην ζωή του Tomahawk και Amiga. Γιατί τα παιδιά πρέπει να μπαίνουν στον σωστό δρόμο από νωρίς. :)

Μια και δεν σκοτίστηκε κανείς να τον φωτογραφίσει όμως, όσοι δεν παρευρεθήκατε βολευτείτε με τις συνήθεις μαλλιαρές φάτσες που κυκλοφορούν στο Internet. Παιδιά, από τότε που σας είδε, τρώει όλο το φαί του ο μικρός :p

(no offense όσοι δεν με γνωρίζουν καλά, ε; )

ΥΓ: περίεργο, ο Olorin πως και δεν θριαμβολόγησε που με κέρδισε στα δύο φιλικά που παίξαμε προ του επισήμου τουρνουά; Είχα μια ελπίδα για τον Paspartoo, αλλά εκείνος έπαιζε στο Γρίππη vs Συνάχι... :xm:
 
Ευχαριστώ Cass και Άλκη...

Αφού πλέον είχα τις φωτο στη διάθεσή μου, ανέβασα και την ανταπόκριση... ;)

gas11 είπε:
Χάρηκα για όσους είδαν την αλήθεια και το γύρισαν στο attack. Μόνο έτσι έχει νόημα το παιχνίδι. Όχι σαν το ΚΟ που πρέπει να παίζεις και άμυνα :p
Έχει δίκιο... Άργησα, αλλά είδα το φως το αληθινό... (η ειρωνεία είναι ότι με "ATTACK" σύστημα είχα την καλύτερη άμυνα του τουρνουά... :p )

gas11 είπε:
Συγχαρητήρια στον ψηλό που έκανε την καλύτερη επιλογή ομάδας και επιθετικού και με κάρφωσε 5 φορές, με εμένα να παρακολουθώ με ανοικτό το στόμα.Giovanni Silva de Oliveira για πάντα στην καρδιά μας! Ακόμα κι αν μας κοστίζει και κανενα ματς στο Sensi:cool:
Πραγματικός "Μάγος" ο "Ζιο"!!! :cool: Άσε που στο Sensi έτρεχε κιόλας!!! :p

(μπορεί ούτε τετράδα να μην μπήκα, αλλά είχα τον άκρως τιμητικό τίτλο ότι ήμουν ο μόνος που σε νίκησε... ή ο Giovanni τέλος πάντων...)

gas11 είπε:
Τέλος θα μπορούσα να πειράζω τον Άλκη με τις ώρες αλλά μου φτάνει που τον τσίτωσα!
Είσαι σίγουρος ότι στο γήπεδο δεν πλησίασε κάποια κοπέλα με φωτογραφική για να της χαλάσει την SD??? :p

Maddog είπε:
ΥΓ: περίεργο, ο Olorin πως και δεν θριαμβολόγησε που με κέρδισε στα δύο φιλικά που παίξαμε προ του επισήμου τουρνουά;
Μα... με τον πιτσιρικά δεν έπαιζα???8) :D
 
Τρελές φωτό, μπράβο στα αλάνια που ξέρουν να διασκεδάζουν όπως κάποτε.

Keep up the spirit guys. Δυστυχώς η ίωση δεν με άφησε να περάσω να σας δω, ήμουν στο "τσακ" να έρθω ακόμα και με λίγο πυρετό, αλλά τώρα που έμαθα ότι ο Γιατρός έφερε το μικρό μαζί του, δεν το μετανιώνω πια ούτε στιγμή. Προσέχουμε για να έχουμε!!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα