Αγαπημένη ταινία του Arnold Schwarzenegger

Αγαπημένη ταινία του Arnold Schwarzenegger

  • Conan the Barbarian

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Conan the Destroyer

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • The Terminator

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Commando

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Predator

    Ψηφοφορίες: 2 33,3%
  • The Running Man

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Twins

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Total Recall

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Terminator 2: Judgment Day

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • End of Days

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    6
Δύσκολη απόφαση, αλλά τελικά ψήφισα μια ταινία του, για λόγους που προαναφέρθηκαν.

Αλλά δεν τελείωσα εδώ... I'll be back!

The Terminator

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επέλεξα το Predator γιατί έχει τον καλύτερο villain εξωγήινο που εξολοθρεύει την ομάδα του Άρνι και γελάει και στο τέλος. Είναι απλά φοβερός.

Θυμάμαι όταν την έιχα πρωτοδεί την ταινία μικρός, είχα εντυπωσιαστεί από τον Predator, από τα όπλα του και φυσικά το τρομερό minigun του Blain που δημιουργούσε ξέφωτα στη ζούγκλα.

Όλες οι παραπάνω ταινίες μου αρέσουν βέβαια (εκτός ίσως από το End of days) και τις παρακολουθώ όποτε έχω ευκαιρία.
 
By far το Total Recall, πιστεύω είναι και η καλύτερη ταινία στην οποία έχει παίξει ο Arnie.
 
Terminator 2: Judgement Day. Όταν το sequel είναι κλάσεις ανώτερο από την πρώτη ταινία.
 
Terminator 1 & 2 και μετα Conan

απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους
 
True lies για την κάτωθι σκηνή (το τι κοιτάζει, άλλου παπά ευαγγέλιο...). Παρεπιπτόντως στήριξα Terminator τον πρεσβύτερο.

TRUE_LIES.jpg
 
PREDATOR χωρις δευτερη σκεψη!!!
 
Τ2 ψήφισα. Επειδή μετά το Τ1 δεν περίμενα να κάνουν τόσο καλό sequel το οποίο και τελικά μ' άρεσε περισσότερο

Έβλεπα στους εφιάλτες μου τον T-1000 :cry:
 
Ψήφισα το Predator. Σε αυτήν την ταινία έπαιζε και αρκετά καλά...
 
Πολύ δύσκολη επιλογή! Αν είχα δικαιωμα πολλαπλής επιλογής, θα επέλεγα T1/Τ2 και predator. Επιλέγω Predator γιατί από τις 3 που προανέφερα ήταν πιο ...ομιλητικός και πιο άμεσος απέναντι στο θεατή. Μαλιστα με κάνατε να τη δω αβριο βραδι ;) . Τα 2 Conan ηταν παραμυθάκια και τα υπόλοιπα είναι χαζομαρούλες μπροστά σ'αυτά που προανέφερα.

Το Τ2 ήταν 300 χρόνια μπροστά από την εποχή του. Ακομη και τώρα η ατμόσφαιρά του είναι αξεπέραστη, αρκεί να σκεφτεί κανείς τα μέσα που χρησιμοποιούνταν για τα οπτικά εφέ το 1990.

Predator λοιπόν...
 
Υπάρχει ταινία του Arnie που δεν είναι παραμύθι άραγε...;
 
TOTAL RECALL για τα εκπλητικά ειδικά εφέ (έιχε πάρει και OSCAR για αυτά νομίζω) και για την περιπέτεια σαν σύνολο
 
Μια χαρά browser είναι... :biglaugh:
 
"Terminator 2"! Όσες φορές και να τη δω, δεν τη χορταίνω!
 
terminator 2 απ τις λιγες ταινιες που το σικουελ ειναι πολυ ανωτερο απο το προτοτυπο
 
Σαν ταινια νομιζω οτι ειναι το Τ2.

Σαν ρολος του Αρνιε, μου αρεσε σαν ψυχρο ρομποτ στο Τ1 (περισσοτερο απο το Τ2 που μιλαγε πολυ!!!).

Επισης το Predator ηταν αρκετα καλο.
 
Κόναν ο βάρβαρος (με την Χουανίτα το είχα δει στο σινεμά και μετά λέγαμε συνεχώς Κόναν ο γάιδαρος και σκάγαμε στα γέλια. Τι να πεις; Παιδικό χιούμορ! )
 
Πίσω
Μπλουζα