Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

¿¿¿Ο Ψάλτης είναι αυτός στο κέντρο???
 
Yeap!

Πρέπει να είναι απο τα παρασκήνια της ταινίας " Τά παιδιά της πιάτσας"

5204245481449.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο νεαρός είναι μάλλον ο συγγραφέας Αλέξης Σταμάτης, γιος της Μπ. Αρβ., οπότε η φωτό ανήκει και στο "Οι σταρ και τα παιδιά τους". Για ένα σύντομο χρονικό διάστημα ήμασταν μαζί στο ναυτικό (είναι νεότερος από μένα, απλώς εγώ πήγα γέρος) και θυμάμαι αρκετά τη φυσιογνωμία του αν και όταν τον γνώρισα ήταν μπόλικα χρόνια μετά τη φωτό.
 
Προσπαθησε κι αυτος ανεπιτυχως να μιμηθει τον Λειβαδιτη, αλλα σαν την παντοφλα του Θανου δεν εχει.
 
Απ' την φωτογραφία με τον Γκρέγκορι Πέκ καταλαβαίνεις ότι ούτε ένα βράδυ δεν θα έκανε καριέρα στις Η.Π.Α. η... "εθνική" στάρ . Φούλ αταίριαστοι
 
Απο την θεατρικη παρασταση του 1969, Το Λιζακι.
Γιαννης Βογιατζης, Σμαρουλα Γιουλη, Βιβετα Τσιουνη και Γιωργος Παντζας:

1630243977969.jpeg
 
Ότι θα'χαμε ανάμεσά μας μια φαμ φατάλ...

Πραγματικά με ενδιαφέρει το πως "γυρίζονταν" τα φωτορομάντσα.

Ρε παιδιά η Λεβέντη δεν έχει κάτι από Μερκούρη; Δεν ξέρω, το μάτι; Το μακιγιάζ;
 
Ότι θα'χαμε ανάμεσά μας μια φαμ φατάλ...

Πραγματικά με ενδιαφέρει το πως "γυρίζονταν" τα φωτορομάντσα.

Ρε παιδιά η Λεβέντη δεν έχει κάτι από Μερκούρη; Δεν ξέρω, το μάτι; Το μακιγιάζ;
Δεν απαντώ στο φαμ φατάλ....
Τα φωτορομάντζα ήταν απλά μια σειρά φωτογραφιών για να συνοδεύουν το διάλογο.
Μελίνα Μαρκούρη - Λεβέντη. Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποια ομοιότητα. Το σχήμα του κεφαλιού, του προσώπου, οι αναλογίες/διαστάσεις των χαρακτηριστικών δεν έχουν ομοιότητα.
Δύο φωτογραφίες ίσως βοηθήσουν. Η έγχωμη είναι σέλφι το Πάσχα 2021, η μαυρόασπρη είναι φωτογραφία του Σκανότοβιτς τον Ιούνιο 1959.
Η Μελίνα Μερκούρη ήταν μια πολύ εντυπωσιακή, κομψή, γοητευτική γυναίκα. Η Λεβέντη είναι βέβαια κομψή. Τα υπόλοιπα είναι in the eye of the beholder!

Pari website pics 8934 (5).jpgIMG_0029 (4).JPG
 
Η Μερκούρη κατά την γνώμη μου είχε μια άλλη ομορφιά.. είχε άγρια ομορφιά.. τα δε μάτια της αν τα κοίταζες ήταν φωτιά.. και η φωνή της ήταν λαύρα!


melina_merkourh_.jpg


Η Πάρη Λεβέντη έχει άλλη θηλυκότητα.. πιο γλυκύτατη στα μάτια..το βλέμμα της είναι πιο γλυκό..

i-panemorfi-ellinida-poy-ekane-4-000-toyrkoys-na-fonazoyn-ellas-ellas-epaixe-sto-pleyro-toy-veggoy-kai-toy-mparkoyli-pari-leventi-i-kopela-poy-ntoymplare-ti-voygioyklaki.jpg


MV5BZDNiZWMxYTYtOWRmMy00MTg5LTkzYjctMDQzNzY3NDU2YmJlXkEyXkFqcGdeQXVyNDE5MTU2MDE@._V1_.jpg


%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%B7_%CE%9B%CE%B5%CE%B2%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B7.jpg


Η αγαπημένη μου φωτογραφία της που μου θυμίζει Χόλιγουντιανη ομορφιά.

996073_815741668452982_795670956_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα