Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Η Μερκούρη κατά την γνώμη μου είχε μια άλλη ομορφιά.. είχε άγρια ομορφιά.. τα δε μάτια της αν τα κοίταζες ήταν φωτιά.. και η φωνή της ήταν λαύρα!


melina_merkourh_.jpg


Η Πάρη Λεβέντη έχει άλλη θηλυκότητα.. πιο γλυκύτατη στα μάτια..το βλέμμα της είναι πιο γλυκό..

i-panemorfi-ellinida-poy-ekane-4-000-toyrkoys-na-fonazoyn-ellas-ellas-epaixe-sto-pleyro-toy-veggoy-kai-toy-mparkoyli-pari-leventi-i-kopela-poy-ntoymplare-ti-voygioyklaki.jpg


MV5BZDNiZWMxYTYtOWRmMy00MTg5LTkzYjctMDQzNzY3NDU2YmJlXkEyXkFqcGdeQXVyNDE5MTU2MDE@._V1_.jpg


%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%B7_%CE%9B%CE%B5%CE%B2%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B7.jpg


Η αγαπημένη μου φωτογραφία της που μου θυμίζει Χόλιγουντιανη ομορφιά.

996073_815741668452982_795670956_n.jpg
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Θέλω να πω πως η φωτογραφία της Μελίνας Μερκούρη είναι υπέροχη. Για μένα η Μελίνα είναι ασύγκριτη, μοναδική.
 
Με τις ευλογίες του Τζόκερ-Κόμη Βλαντ Τσέπες
 
Μπορεί κάποιος να πει ποιους βλέπουμε;
 
Μπορεί κάποιος να πει ποιους βλέπουμε;
Δεν είμαι σίγουρος για τους 3
Από αριστερά διακρίνονται:
Άγγελος Μαυρόπουλος ( ; ) , Γωγώ Ατζολετάκη ( ; ) , .... ( ; ) , Ανέστης Βλάχος (ο μόνος σίγουρος).
 
εξ αριστερών Τζέημς Πάρις (με επιφύλαξη) ,Ελένη Ανουσάκη και Ανέστης Βλάχος , η άλλη κυρία;
 
εξ αριστερών Τζέημς Πάρις (με επιφύλαξη) ,Ελένη Ανουσάκη και Ανέστης Βλάχος , η άλλη κυρία;
Αμφιταλαντευόμουν μεταξύ Ελένης Ανουσάκη και Γωγώς Ατζολετάκη.
Η αναφορά σου στον Τζεήμς Πάρις με οδήγησε σε σχετική αναζήτηση και πράγματι είναι αυτός στη φωτογραφία η οποία συμπεριλαμβάνεται στο σχετικό άρθρο :
 
Καλά το φαντάστηκα ότι η αποκαλυπτική κυριούλα θα ήταν η Ανουσάκη. Η άλλη η σεμνότυφη θα είναι καμμιά Φρειδερίκα καμμιά ΆνναΜαρία. Έτσι είχαν το μαλλί αυτές.
 
Έκτος ότι δεν μοιάζει καθόλου στην Φρειδερίκη ή την Βασίλισσα Άννα Μαρία , είναι από φεστιβάλ του 1968 οπότε θα ήταν μάλλον δύσκολο να είναι κάποια από αυτές.
 
Έκτος ότι δεν μοιάζει καθόλου στην Φρειδερίκη ή την Βασίλισσα Άννα Μαρία , είναι από φεστιβάλ του 1968 οπότε θα ήταν μάλλον
Είναι το 1964 στο φεστιβαλ που το φόρεμα της Ανουσακη έγινε σκάνδαλο κ μάλιστα ενεπλάκη κι η αστυνομία (!!!) γιατί ή Ελένη " ενεφανίσθη χωρίς τοπλες " αν θυμάμαι καλά.
Η κυρία δεν πιστεύω να είναι της βασιλικής οικογένειας. Αν ήταν να ποντάρω κάπου τα λεφτά μου θα έλεγα πως είναι σύζυγος του Βλάχου, χωρίς να το ξέρω πάντως.
 
Πίσω
Μπλουζα