Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Γιατί αν και ξυπόλητη είναι στις μύτες των ποδιών της σαν να φοράει δεκάποντο? Εν τάξει, ξέρουμε ότι δεν ήταν πρώτο μπόι αλλά από αυτή τη γωνία ακόμη και ο Ρϊζος θα έμοιαζε μπασκετμπολίστας οπότε δεν το κάνει για να φανεί ψηλότερη.
 
Για να φανούν ψηλότερα τα πόδια το κάνει. Εγώ σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ σε ποια ταινία την είδαμε με αυτό το σαλι.
Να ναι αυτό το κόκκινο που είχε στο πιο λαμπρό αστέρι;
 
Η Αλικη το συνηθιζε συχνα αυτο οταν ηταν ξυπολητη. Και για να φαινεται ψηλοτερη και για να δειχνουν τα ποδια της πιο μακρια.
Και για να πω την αληθεια, το εχω δει και σε αλλες Ελληνιδες ηθοποιους της εποχης εκεινης.
 
Γιατί αν και ξυπόλητη είναι στις μύτες των ποδιών της σαν να φοράει δεκάποντο? Εν τάξει, ξέρουμε ότι δεν ήταν πρώτο μπόι αλλά από αυτή τη γωνία ακόμη και ο Ρϊζος θα έμοιαζε μπασκετμπολίστας οπότε δεν το κάνει για να φανεί ψηλότερη.
Δεν έχει να κάνει με το ύψος της γενικά αλλά με το ύψος των ποδιών όπως λένε η karapiperim και η Bambi και οπωσδήποτε με την γράμμωσή τους. Η Αλίκη δεν είχε το τέλειο σχήμα ποδιών και ειδικά γονάτων όπως άλλες συνάδελφοί της βλ. Λάσκαρη. Ήξερε ότι όταν φορούσε τακούνια τα πόδια της έδειχναν πιο γραμμωμένα οπότε και πιο ελκυστικά. Οπότε μιμείται αυτό που θα έκαναν τα τακούνια σε αυτή την περίπτωση.

Για να φανούν ψηλότερα τα πόδια το κάνει. Εγώ σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ σε ποια ταινία την είδαμε με αυτό το σαλι.
Να ναι αυτό το κόκκινο που είχε στο πιο λαμπρό αστέρι;

Νομίζω ότι έχει παίξει και στη Μοντέρνα Σταχτοπούτα εκεί που τηγανίζει πατάτες στα παιδιά
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι αυτό πρέπει να είναι, αν ήταν το κόκκινο θα έδειχνε μαύρο
Εχω την αισθηση οτι ειναι το ροζ σαλι, που φορούσε στις ταινίες "Η αγάπη μας" κι "Η νεράιδα κι το παλικάρι".

1.JPG.jpg

2.JPG.jpg

Μάλιστα στο παρακάτω βίντεο διακρίνονται κι τα μακριά κρόσια
 
Κοίτα να δεις που το σάλι της Αλίκης συναγωνίζεται τη γνωστή κυρία υπερκομπάρσα σε αριθμό ταινιών...
 
ούτε το δικό μου είναι με κακία!
 
1609944243360.png
Είμαι, είμαι, και το καυχιέμαι. Αλλά αυτό ειδικά το σχόλιό μου περί του σαλιού δεν ήταν ιδιαίτερα κακεντρεχές. Έχω γράψει άλλα κι άλλα...

κάποιος πρέπει να τα κάνει και αυτά τα σχόλια και ο elephadas τα κάνει με στυλ... (κι όχι με κακία) :)

Μα μη μου το χαλάς. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Ελπίζω να γράφω τις κακίες μου με στυλ.
 
Προβολή συνημμένου 221450
Είμαι, είμαι, και το καυχιέμαι. Αλλά αυτό ειδικά το σχόλιό μου περί του σαλιού δεν ήταν ιδιαίτερα κακεντρεχές. Έχω γράψει άλλα κι άλλα...

Μα μη μου το χαλάς. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Ελπίζω να γράφω τις κακίες μου με στυλ.
Το ξεχειλώνω το θέμα αλλά όπως έλεγε η Λίζα Παπασταύρου στον Πάνο Φλωρά:
-Δεν είσαστε και τόσο κακός όσο θέλετε να φαινόσαστε....
Είσαστε όμως πολύ αυστηρός. Και πολύ... πολύ σοβαρός, περισσότερο απ' όσο πρέπει.

Και το κόβω εδώ πέρα για να μη δω κι εγώ πεταλούδες πράσινες, κόκκινες και κίτρινες :D
 
Αυτό που λέτε πάντως για τα πόδια της Αλίκης.. Νομίζω ότι είναι κάτι που όλες οι γυναίκες ηθοποιοί / μοντέλα, το κάνουν..
Ίσως, μια "αυθόρμητη" κίνηση που (τονίζει τους γλουτούς ) αναδεικνύει θηλυκότητα...
 
Εγώ πάντως που δεν τη χωνεύω, ούτε γλουτούς τονισμένους βλέπω ούτε μπούτια σφιχτά. Μια ξεμαλλιάρα βλέπω που έχει κοιλιακά της. Αυτά παθαίνεις όταν περπατάς "ξυπόλητη στα μωσαϊκά"
Με τα μικρά δαχτυλάκια να μην πατάνε δεν έχεις ισορροπία. Ατυχέστατη φωτογράφιση. Σέκσι ήθελε να βγει, όσο αντέξει βγήκε.
 
Ποιός είναι; Αυτός με την pin-up πόζα;
 
Πίσω
Μπλουζα