Αγόρι

ΧΑΧΑΧΑ!!! Θα την ενημερώσω οτι έχει fan club στο Internet! :biglaugh:
 
@DINO-Μπραβο για τις αναμνησεις.Ακομα σκεφτομαι πως η μαμα δεν ξεφυλλισε καποιο τευχος να δει ο γιοκας της με τι extreme ''μικυ μαους'' μεγαλωνει και να παθει σοκ.

@billy-ο Ron Smith ειναι μακραν καλυτερος του Εσκουερα οσον αφορα το Δικαστη.Επισης ειναι εκεινος που του εδωσε εκεινο το μυωδες και παχουλο παρουσιαστικο.Πιστευε πως σαν αμερικανος επρεπε σε ενα δυστοπικο περιβαλλον οι κατοικοι των Η.Π.Α. να εχουν και την καταλληλη εμφανιση αφου ειναι οι βασιλιαδες των χαμπουργκερ.Επισης ειναι υπευθυνος για το comic adaptation της ταινιας με το Σταλλονε με μονη διαφορα πως τη στιγμη που βγαζει το κρανος ειναι φτυστος ο Αρνολντ!Αν τυχον βρω το τευχος θα σκαναρω τη φωτογραφια.
 
Όποτε βρεις το χρόνο, ανεβασέ τα...

Θα έχουν ενδιαφέρον!

@Deathshadow: ΧΑΧΑΧΑ... Εντάξει, υπήρχαν και πιο extreme εκείνη την εποχή (Σκορπιος, Orrible, Terror κλπ) :D
 
ρε δουλευομαστε??δε μιλαω τοση ωρα,αλλα γερο ανθρωπο μου ανεβασατε την πιεση..!

το Αγορι εβγαινε απο το '76..απο το εν λογω τευχος ,αρχιζει η παρακμη,που οδηγησε στο κλεισιμο σε λιγοτερο απο 2 χρονια..Λετε για Ντρεντ και Σλειν αλλα αυτες οι ιστοριες ηταν απο χρονια στο Αγορι..

Απο αυτο το τευχος και μετα,βαζανε ιστοριες οτι ναναι..ουτε για τη Μανινα δε κανανε..

Δε θελω να σου χαλασω τις αναμνησεις συντροφε,ισως φταει και..το χασμα των γενεων.. :D
 
don dokken είπε:
ρε δουλευομαστε??δε μιλαω τοση ωρα,αλλα γερο ανθρωπο μου ανεβασατε την πιεση..!το Αγορι εβγαινε απο το '76..απο το εν λογω τευχος ,αρχιζει η παρακμη,που οδηγησε στο κλεισιμο σε λιγοτερο απο 2 χρονια..Λετε για Ντρεντ και Σλειν αλλα αυτες οι ιστοριες ηταν απο χρονια στο Αγορι..

Απο αυτο το τευχος και μετα,βαζανε ιστοριες οτι ναναι..ουτε για τη Μανινα δε κανανε..

Δε θελω να σου χαλασω τις αναμνησεις συντροφε,ισως φταει και..το χασμα των γενεων.. :D
Ισως να εχεις και καποιο δικιο αλλα ηταν το αγαπημενο μας περιοδικο κομικ και μετρανε οι αναμνησεις περισσοτερο απο την ποιοτητα.

Θυμαμαι παντως να παιζει πολυ ροκ-μεταλ στο Αγορι, και θυμαμαι οτι εγραφε ο Γιαννης Κουτουβος. Τι απεγινε ξερει κανεις?

Και μολις θυμηθηκα και την ιστορια του Ροκ σε κομικ

DINO είπε:
Όποτε βρεις το χρόνο, ανεβασέ τα...Θα έχουν ενδιαφέρον!
Βρηκα κατι απλα για αρχη σε τετραδια του Λυκειου (αρχες '90). Παντα ειχα τρελα με τα γραμματα και τα λογοτυπα, οποτε μαλλον τετοια θα εχω.

Τοτε ξεκινησε η αρρωστια με τις μοτο, οποτε σχετικα σχεδια κυριαρχουσαν οταν βαριομουν στο μαθημα. Τα κομικ μπηκανε λιγο στην ακρη.

Τα αλλα τα εχω σε φακελους, πρεπει να τα ξεθαψω :D

Slaine & Nememis

SMR=Slaine McRoth

SLAINE 2.jpg

SLAINE 3.jpg

SLAINE 4.jpg

Slaine.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
don dokken είπε:
ρε δουλευομαστε??δε μιλαω τοση ωρα,αλλα γερο ανθρωπο μου ανεβασατε την πιεση..!το Αγορι εβγαινε απο το '76..απο το εν λογω τευχος ,αρχιζει η παρακμη,που οδηγησε στο κλεισιμο σε λιγοτερο απο 2 χρονια..Λετε για Ντρεντ και Σλειν αλλα αυτες οι ιστοριες ηταν απο χρονια στο Αγορι..

Απο αυτο το τευχος και μετα,βαζανε ιστοριες οτι ναναι..ουτε για τη Μανινα δε κανανε..

Δε θελω να σου χαλασω τις αναμνησεις συντροφε,ισως φταει και..το χασμα των γενεων.. :D
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! Α ρε Δον.... :D

Δεν αντιλέγω οτι το "Αγόρι" έγινε mainstream, από αυτό το τεύχος και μετά, ούτε λέω οτι είχε μέσα ΤΙΣ ιστορίες...

Αυτό που λέω είναι οτι, το χορταστικό αυτό τεύχος, για κάποιο λόγο, μου έδωσε την ώθηση να δω τα κομικς και γενικά τα περιοδικά, με άλλο μάτι...

Και το οτι έκλεισε μετά από 2 χρόνια, είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το ίδιο θα έκανε αν είχε παραμείνει ίδιο και απαράλλαχτο. ;)

Για όλα τα πράγματα, δυστυχώς, έρχεται η ώρα τους...

ΟΜΩΣ.... Μη ξεχνάς οτι το συγκεκριμένο τεύχος που αναφέρω είχε ΑΥΤΟ μέσα:

attachment.php


attachment.php


:p

pardalotzatziki είπε:
Βρηκα κατι απλα για αρχη σε τετραδια του Λυκειου (αρχες '90). Παντα ειχα τρελα με τα γραμματα και τα λογοτυπα, οποτε μαλλον τετοια θα εχω.

Τοτε ξεκινησε η αρρωστια με τις μοτο, οποτε σχετικα σχεδια κυριαρχουσαν οταν βαριομουν στο μαθημα. Τα κομικ μπηκανε λιγο στην ακρη.

Τα αλλα τα εχω σε φακελους, πρεπει να τα ξεθαψω :D

Slaine & Nememis

SMR=Slaine McRoth
Ωραίος! :thumbup:

Έχω ανεβάσει και εγώ ένα σωρό τέτοια, αλλά δε θυμάμαι σε ποιό thread ακριβώς...

Θα επανέλθω.
 
Deathshadow είπε:
@billy-ο Ron Smith ειναι μακραν καλυτερος του Εσκουερα οσον αφορα το Δικαστη.Επισης ειναι εκεινος που του εδωσε εκεινο το μυωδες και παχουλο παρουσιαστικο.Πιστευε πως σαν αμερικανος επρεπε σε ενα δυστοπικο περιβαλλον οι κατοικοι των Η.Π.Α. να εχουν και την καταλληλη εμφανιση αφου ειναι οι βασιλιαδες των χαμπουργκερ.Επισης ειναι υπευθυνος για το comic adaptation της ταινιας με το Σταλλονε με μονη διαφορα πως τη στιγμη που βγαζει το κρανος ειναι φτυστος ο Αρνολντ!Αν τυχον βρω το τευχος θα σκαναρω τη φωτογραφια.
Nαί, και εγώ θεωρώ καλύτερο τον Smith, και όντως μου αρέσει πολύ περισσότερο το αντίστοιχο μυώδες παρουσιαστικό του Ντρεντ, παρά ο σχεδιασμός του σαν... ξερακιανός !! :D
 
Παιδιά, έχω πάθει ζημιά με τόσες αναμνήσεις! Μου άρεσε πολύ το Αγόρι αν και οι γονείς μου το θεωρούσαν πολύ σκληρό (ειδικά το Σλέιν), προτιμούσαν να διαβάζω Μπλεκ :) Μια γρήγορη ερώτηση γιατί έχω κολλήσει: θυμάμαι μια σειρά ιστοριών με μια ξανθιά πολεμίστρια σε έναν περίεργο, μεσαιωνικό κόσμο, νομίζω άρχιζε από Αρ ή κάτι τέτοιο. Ήταν στο Αγόρι ή στο Μπλεκ? Πως τη λέγανε τη σειρά??

Ευχαριστώ για κάθε πληροφορία!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Angelos79 είπε:
Παιδιά, έχω πάθει ζημιά με τόσες αναμνήσεις! Μου άρεσε πολύ το Αγόρι αν και οι γονείς μου το θεωρούσαν πολύ σκληρό (ειδικά το Σλέιν), προτιμούσαν να διαβάζω Μπλεκ :) Μια γρήγορη ερώτηση γιατί έχω κολλήσει: θυμάμαι μια σειρά ιστοριών με μια ξανθιά πολεμίστρια σε έναν περίεργο, μεσαιωνικό κόσμο, νομίζω άρχιζε από Αρ ή κάτι τέτοιο. Ήταν στο Αγόρι ή στο Μπλεκ? Πως τη λέγανε τη σειρά?? Ευχαριστώ για κάθε πληροφορία!
Ναι! Την ειχα ξεχασει...Αρια

Αλλα δεν θυμαμαι καλα σε ποιο ηταν. Ισως Μπλεκ?

http://ariabd.chez.com/
 
pardalotzatziki είπε:
Ναι! Την ειχα ξεχασει...ΑριαΑλλα δεν θυμαμαι καλα σε ποιο ηταν. Ισως Μπλεκ?

http://ariabd.chez.com/
Κι εγώ αυτό νομίζω,,,ευχαριστώ για την επέμβαση :) Στο bdtheque λέει οτι έβγαλε 35 άλμπουμ ως τώρα, το 18 είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει δημοσιευτεί στην Ελλάδα.

http://www.bdtheque.com/main.php?bdid=238&action=3
 
Αν και βαρεθηκα να τα στησω ενα-ενα, οριστε τα "Αγορια" μου...βγηκα στην αυλη να τα απλωσω...

Σειρες: Λιγα απο 200-300, τα περισοτερα απο 500-600-700..τελευταιο τευχος που ειχα αγορασει 779....

Απο την τρελα μας να το αγορασουμε, βρηκα και 5-6 διπλα... :wave:


[edit] παρά την αγαθή πρόθεση και αυτό που προτείνεις υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα!
:) [/edit]

P1090718.jpg

P1090721.jpg

P1090723.jpg

P1090725.jpg

P1090726.jpg

P1090728.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος! :worship:

Όπως ακριβώς τα λές... Μετά από ανασκαφή της συλλογής μου, βρέθηκαν 2-3 διπλά!
 
DINO είπε:
Ωραίος! :worship:
Όπως ακριβώς τα λές... Μετά από ανασκαφή της συλλογής μου, βρέθηκαν 2-3 διπλά!
Θενξ Dino...

Μαλιστα τα διπλα τα φηναμε αθικτα απο αφισες και λοιπα...

Ψαχνω μανιωδως να βρω και ενα βουνο αφισες που ειχα....αλλα τιποτα....πολυ φοβαμαι οτι...πεταχτηκανε....
 
pardalotzatziki είπε:
..τελευταιο τευχος που ειχα αγορασει 779....
Το 778 δεν ηταν τελευταιο?:what:

pardalotzatziki είπε:
Οποιος θελει φωτο/σκαναρισμα απο καποιο, στελνει π.μ.
Αν δεν ηταν το 778 τελευταιο... :confused: ...ενα σκαναρισμα στο εξωφυλλο του 779 pleaseeeeeee..... #)
 
stayros είπε:
Το 778 δεν ηταν τελευταιο?:what:
Αν δεν ηταν το 778 τελευταιο... :confused: ...ενα σκαναρισμα στο εξωφυλλο του 779 pleaseeeeeee..... #)
Υπαρχει και η πιθανοτητα του λαθους....

Η πλακα ειναι που απορουσα γιατι σταματησα να το αγοραζω...

Τωρα εμαθα... :D
 
Πίσω
Μπλουζα