Αγόρι

Μακαρι να βρω κι αλλα σχεδιακια απο ιστοριες...αλλα οπως ειπα τα μοτορια αλλαξανε την θεματολογια μου... :cool:

Οπως φαινεται σε αυτο(που ξεχασα να το ανεβασω)

img484.jpg
 
Ωραίος! :thumbup:

Slaine και τα μυαλά στο μπλέντερ...
 
Ωραιες καλλιτεχνιες παιδια :thumbup: .

Κι εγω κατι τετοια ζωγραφιζα αλλα δυσκολο να τα βρω τωρα.

Μιας και δεν εχω παλια τευχη Αγορι και για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω τη νοσταλγια να ξανα αγορασω.....

Προβολή συνημμένου 89912

Προβολή συνημμένου 89913

Καποια τευχη του Judge Dredd Megazine το οποιο ειχε ανακοινωθει η κυκλοφορια του αλλα ποτε δεν ειδαμε :( .

Και με λουλουδατο φοντο παρακαλω :cool: .

171020123787.jpg

171020123788.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Deathshadow είπε:
Ωραιες καλλιτεχνιες παιδια :thumbup: .
Κι εγω κατι τετοια ζωγραφιζα αλλα δυσκολο να τα βρω τωρα.

Μιας και δεν εχω παλια τευχη Αγορι και για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω τη νοσταλγια να ξανα αγορασω.....

Προβολή συνημμένου 89912Προβολή συνημμένου 89913

Καποια τευχη του Judge Dredd Megazine το οποιο ειχε ανακοινωθει η κυκλοφορια του αλλα ποτε δεν ειδαμε :( .

Και με λουλουδατο φοντο παρακαλω :cool: .
Ευχαριστουμε!

Δεν το ηξερα το Megazine...νομιζα μονο στο 2000AD ειχε ιστοριες. Πολυ καλο!

Ηταν να βγει στα Ελληνικα?
 
Nαι απο οσο θυμαμαι τον τελευταιο χρονο του περιοδικου ειχε ανακοινωθει πως θα εβγαινε το ομωνυμο περιοδικο (στο Ηνωμενο Βασιλειο απο τοτε εβγαινε) αλλα οχι μονο αυτο δεν εγινε αλλα εκλεισε και το Αγορι.

Στην πρωτη φωτο τα τρια πανω τευχη ειναι τα 298, 299 και 300 οπου το περιοδικο γιορταζει τα 300 τευχη και την πρωτη του εικοσαετια με μια στην κυριολεξια πολυσελιδη συνεντευξη απο ποιον αλλο φυσικα;Carlos Ezquerra!!
 
Το Αγόρι ήταν η συνέχεια του εξίσου ενδιαφέροντος "Δυναμικού Αγοριού" . Ήμουν φανατικός συλλέκτης και των δύο περιοδικών. Το Αγόρι το γνώρισα περίπου το 1978 και από τότε δεν είχα χάσει κανένα τεύχος. Εκτός από τις εκπληκτικές ιστορίες σε συνέχειες είχε και όμορφα σιδερότυπα και χαρτοκοπτικές. Το δυναμικό Αγόρι το έμαθα από κάποια παλιά τεύχη που πουλούσε ένας περιπτεράς στη γειτονιά μου τα οποία και αγόρασα όλα. Είχα μια καταπληκτική συλλογή αλλά δυστυχώς τα έδωσα σε έναν φίλο μου (αφού η μάνα μου φώναζε λόγω χώρου) και τελικά χάθηκαν. Πρόσφατα σε μια βόλτα στο Μοναστηράκι βρήκα κάποια τεύχη του Αγοριού τα αγόρασα και ξαναθυμήθηκα τα νεανικά μου χρόνια. Ιστορίες που υπήρχαν στο Αγόρι από το τεύχος 110 μέχρι 180 ήταν :

-Εγώ και η σκιά μου (οι αστείες περιπέτειες ενός τύπου με τη ζωντανή σκιά του)

-Το Κοράκι (ιστορίες δράσεις με καράτε)

-Τα αγρίμια (περιπέτειες δύο παιδιών που βρέθηκαν σε ημιάγρια κατάσταση)

-Οι ποντικοί του Τομπρούκ (πολεμική περιπέτεια με μια ομάδα παιδιών στο Β παγκόσμιο πόλεμο)

-Οι Δισεκατομμυριούχοι (οι απίθανες περιπέτειες μιας οικογένειας χωρικών που ξαφνικά κέρδισαν το λαχείο αλλά δεν ξέχασαν τις συνήθειές τους)

-Η φοβερή τρύπα (αστείες περιπέτειες με έναν τύπο που τον συνόδευε μια τρύπα που κολλούσε στα αντικείμενα με διάφορες συνέπειες κάθε φορά)

-Βιονικός πράκτορας (ο πράκτορας Τζων Προμπ με τις βιονικές ικανότητες , ο κακός προϊστάμενος του Σαρπ και οι περιπέτειες τους )

-Σπίνμπωλ το παιχνίδι του θανάτου 1999 (ένα βίαιο παιχνίδι στο μέλλον του 1999 με μια μπίλια θανάτου)

-Το καταπληκτικό μίνι (περιπέτειες με το θρυλικό μίνι κούπερ)

-Φρανκεστάιν αγάπη μου (χιουμοριστικές ιστορίες με το γνωστό τέρας)

-Πεινάλας (περιπέτειες με ένα βουλιμικό αγόρι)

-Το μαμόθρευτο (ιστορίες με ένα εκνευριστικό παιδί με την μαμά του)

-Ο δικαστής Ντρεντ (Μοναδικές περιπέτειες με τον καταπληκτικό χαρακτήρα-αστυνόμο στο μακρινό μέλλον)

-Νταν ο τολμηρός (με τον ηρωικό Νταν και τον αιώνιο αντίπαλό του τον Μεκον)

-Γυαλιά με ακτίνες Χ (περιπέτειες με έναν τύπο και τα γυαλιά του που διαπερνούν τα αντικείμενα)

-Ο ατσαλένιος ξανάρχεται (περιπέτειες στον στρατό με έναν στρατιώτη-ρομπότ)

-Ο Ρου ξαναγυρίζει (ποδοσφαιρικές ιστορίες)

-Σταρκ (ποδοσφαιρικές ιστορίες)

-Ελ Ζαμπάτο (σταθερή ιστορία με τρεις φίλους , τον Ζαμπάτο , τον Φειδία και τον Ταύρο σε όλα τα τεύχη από την εποχή της αρχαιότητας)

-Τζόννυ Ρεντ (πολεμικές ιστορίες με έναν αεροπόρο)

-Τζο ο αμίλητος (πολεμικές ιστορίες)

-Ο μικρός Ρέιντζερ (περιπέτειες στο φαρ ουέστ)

-Πόλεμος εγκεφάλων (διαστημικές περιπέτειες)

-Το κακό μάτι (περιπέτειες με την επήρεια ενός κακού ματιού)

Οι καλύτερες ιστορίες για μένα ήταν ο Δικαστής Ντρεντ , ο Νταν ο τολμηρός , ο Βιονικός πράκτορας αλλά επίσης δυνατές ήταν οι ιστορίες του δυναμικού Αγοριού όπως η Εκδίκηση του Γρίφου , ο Τρομοκράτης , ο Ταξιδιώτης του χρόνου.

Μερικές σελίδες από το περιοδικό Αγόρι :

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πεσανε κατι Αγορια στα χερια μου τα εντυσα και τα εβαλα να στηθουν για οικογενειακη φωτο.

 


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Κατι αλλα Αγορια ,ποτε δεν ειναι αρκετα.

attachment.php


attachment.php
 
Πράγματι... Ποτέ δεν είναι αρκετά!!!

attachment.php
 
Photoshop το κανες Dino,ωραιο εφε!
 
ΧΑΧΑΧΑ!!! Νομίζεις... :D

Βρες τις διαφορές σε κάθε εξώφυλλο για να πειστείς...
 
Καραλολ ,τα βλεπω πενταπλα.
 
Lou Ferrigno σαν Ηρακλής στο τεύχος 438.... :)
 
Eνας ητανε ο Ηρακλης.




hercules.jpg
 
Ώρα για λίγη eightίλα, μέσα από τις σελίδες του "Αγοριού"...

attachment.php


attachment.php


Και το καλύτερο για το τέλος... Τρελλό εξώφυλλο Χάρρυ Κλύνν!!!

attachment.php
 
Και κάτι για να "ανοίξει" το μάτι μας:

attachment.php


attachment.php


Δε χρειάζεται να πω οτι υπήρχαν κι άλλα, αλλά δε χωρούσαν στο κρεβάτι... :D
 
Πίσω
Μπλουζα