Αγόρι

Απειρα respect παρδαλο τζατζικι!!!!!!!!!!

:bow: :bow: :bow: ωχχχχχ η μεση μου!!!!!

Βασικα ψηνεται κανεις να σκαναρω την φωτο με το Δικαστη οπου ειναι χωρις κρανος;

Η δε θελετε να χαλασω μια παιδικη μας αναμνηση;
 
Deathshadow είπε:
Απειρα respect παρδαλο τζατζικι!!!!!!!!!!:bow: :bow: :bow: ωχχχχχ η μεση μου!!!!!

Βασικα ψηνεται κανεις να σκαναρω την φωτο με το Δικαστη οπου ειναι χωρις κρανος;

Η δε θελετε να χαλασω μια παιδικη μας αναμνηση;
Ευχαριστω...και ΝΑΙ!!!

Νομιζω την εχω δει αλλα δεν θυμαμαι...
 
Deathshadow είπε:
Βασικα ψηνεται κανεις να σκαναρω την φωτο με το Δικαστη οπου ειναι χωρις κρανος;
Επρεπε ηδη να την ειχες βαλει!!! :D

Επιτελους θα δουμε πως ηταν ο Δικαστης ανευ κρανους....
attachment.php
 
Λοιπον παιδια οριστε και η φωτογραφια που σας ελεγα....

Προβολή συνημμένου 82267

...απο τα πενακια του Ron Smith για το comic adaptation της ταινιας οπως δημοσιευτηκε στο News of the World.

Mαλιστα ο ιδιος γραφει στην επικειμενη συνεντευξη για το πως βλεπει το χαρακτηρα:

''I saw Dredd as big.Dredd's an american,so he's got a big a.... and that's that''

Dredd without helm.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχει χρωματιστά μάτια!!! Το ένα μπλε το άλλο κόκκινο!!! Λέτε γι'αυτό να μην έβγαζε το κράνος του;
 
Deathshadow είπε:
Λοιπον παιδια οριστε και η φωτογραφια που σας ελεγα....
Προβολή συνημμένου 82267
My respect!!!! :bow: :bow:

kingtiger077 είπε:
Έχει χρωματιστά μάτια!!! Το ένα μπλε το άλλο κόκκινο!!!
Προφανως να παραπεμπει στα χρωματα της Αγλλικης/Αμερικανικης σημαιας.

Λεω τωρα...μια υποθεση κανω... #)
 
Ποσοι κανατε την κινηση να κρυψετε το προσωπο του εκει που το κρυβει το κρανος?

Τον περιμενα πιο αγριοφατσα...

Μηπως ειναι κλωνος του Bowie και εχει διαφορετικα ματια?
 
Αν θυμαμαι καλα οι περισοτερες ιστοριες ηταν απο το βρετανικο 2000 AD? Πρωτη φορα μας το ειχε δειξει ο μεγαλυτερος αδελφος ενος συμμαθητη μου, οταν πηγαινα 1η [edited]...[/edited]. Πρωτη φορα εβλεπα κατι τετοιο (μεχρι τοτε μονο κανα μικι μαους διαβαζα). Θυμαμαι μια ιστορια λεγοταν νομιζω ο Εξουσιαστης, με εναν εξωγηινο που εμοιαζε σαν το νοσφερατου. Χρονια αργοτερα ενα παιδι που εφευγε για φανταρος και εμενε απο πανω μας, μου εδωσε σακουλες ολοκληρες με Αγορι/Κοναν/Σπαιντερμαν. Περιττο να πω οτι τα ξεζουμισα ολα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, πολλες ιστοριες απο το 2000AD.

Αν τα εχεις ακομα ανεβασε καμια φωτο.. :D
 
Aκριβώς ίδια είναι και η δική μου ιστορία!!! Θα μπορούσα να το είχα γράψει εγώ! Να'σαι καλά φίλε! (Α, και το ΑΓΟΡΙ έκλεισε 5 χρόνια μετά, όχι 2) :)
 
DINO είπε:
Το τεύχος που μου άλλαξε τη ζωή και φούντωσε το πάθος μου για τα κόμικς:
attachment.php
attachment.php


Μέχρι εκείνη τη στιγμή έπαιρνα πάρα πολλά περιοδικά που όμως δε σκεφτόμουν να τα συλλέξω...

Ήμουν θυμάμαι στο χωριό για ολιγοήμερες διακοπές στις αρχές Ιουνίου του 1986.

Οι γονείς μου είχαν παραμείνει στην Πάτρα, λόγω του οτι εργαζόταν ο πατέρας μου και εγώ έμεινα για λίγο με τους θείους και τα ξαδέρφια.

Η μητέρα μου είχε ρητή εντολή να μου αγοράσει όλα τα κομικς της εβδομάδας για να με περιμένουν οταν γυρίσω, να τα χαρώ μαζεμένα. Έτσι κι έγινε...

Όταν γύρισα, με περίμενε μια σακούλα γεμάτη κόμικς και μέσα σε αυτά το τεύχος 473 του "Αγοριού"...

attachment.php
attachment.php


Ήταν η εποχή που από αυτό το τεύχος και μετά το "Αγόρι" έγινε "Νέο και Αθλητικό Αγόρι", με περισσότερες σελίδες, πιο πλούσιο, καινούργιες ιστορίες και χαρτοκοπτικές!

Αυτό ήταν! Μόλις έπιασα το περιοδικό στα χέρια μου και άρχισα να το ξεφυλλίζω, κάτι έκανε κλικ μέσα μου και από τότε όχι μόνο άρχισα να μαζεύω κόμικς, αλλά ξεκίνησε και μια λατρεία για κάθε περιοδικό που βρισκόταν μέσα στα ενδιαφέροντά μου.

Ακόμα και σήμερα, λατρεύω να ξεφυλλίζω κόμικς, PIXEL, USER και πολλά άλλα περιοδικά, κάθε στιγμή της ημέρας: Μπροστά στην τηλεόραση, στο φαγητό, στον υπολογιστή!

attachment.php
attachment.php


Η ιδιαίτερη αγάπη για'αυτό το περιοδικό συνεχίστηκε μέχρι την αναστολή της έκδοσής του και μπορώ να πω οτι έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή "Άγόρι".

Από μένα ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους τους εκδότες εκείνης της εποχής, για όλα αυτά τα υπέροχα περιοδικά που συντρόφευσαν με τον καλύτερο τρόπο τα παιδικά μας χρόνια και ειδικά ένα τεράστιο ευχαριστώ στις "Ελληνικές Περιοδικές Εκδόσεις ΕΠΕ" για αυτό το μαγικό τεύχος του "Αγοριού" που μου άλλαξε τη ζωή...
Aκριβώς ίδια είναι και η δική μου ιστορία!!! Θα μπορούσα να το είχα γράψει εγώ! Να'σαι καλά φίλε! (Α, και το ΑΓΟΡΙ έκλεισε 5 χρόνια μετά, όχι 2) :)
 
:thumbup:

Είναι πολύ ευχάριστο να βλέπεις οτι δεν είσαι ο μόνος με αυτά τα συναισθήματα...

Ακόμα πιο ευχάριστο είναι, όταν γίνεται τόσο συγκεκριμένο...

Να'σαι καλά κι εσύ, φίλε strkav... :)
 
DINO είπε:
Το τεύχος που μου άλλαξε τη ζωή και φούντωσε το πάθος μου για τα κόμικς:
attachment.php
attachment.php


Μέχρι εκείνη τη στιγμή έπαιρνα πάρα πολλά περιοδικά που όμως δε σκεφτόμουν να τα συλλέξω...

Ήμουν θυμάμαι στο χωριό για ολιγοήμερες διακοπές στις αρχές Ιουνίου του 1986.

Οι γονείς μου είχαν παραμείνει στην Πάτρα, λόγω του οτι εργαζόταν ο πατέρας μου και εγώ έμεινα για λίγο με τους θείους και τα ξαδέρφια.

Η μητέρα μου είχε ρητή εντολή να μου αγοράσει όλα τα κομικς της εβδομάδας για να με περιμένουν οταν γυρίσω, να τα χαρώ μαζεμένα. Έτσι κι έγινε...

Όταν γύρισα, με περίμενε μια σακούλα γεμάτη κόμικς και μέσα σε αυτά το τεύχος 473 του "Αγοριού"...

attachment.php
attachment.php


Ήταν η εποχή που από αυτό το τεύχος και μετά το "Αγόρι" έγινε "Νέο και Αθλητικό Αγόρι", με περισσότερες σελίδες, πιο πλούσιο, καινούργιες ιστορίες και χαρτοκοπτικές!

Αυτό ήταν! Μόλις έπιασα το περιοδικό στα χέρια μου και άρχισα να το ξεφυλλίζω, κάτι έκανε κλικ μέσα μου και από τότε όχι μόνο άρχισα να μαζεύω κόμικς, αλλά ξεκίνησε και μια λατρεία για κάθε περιοδικό που βρισκόταν μέσα στα ενδιαφέροντά μου.

Ακόμα και σήμερα, λατρεύω να ξεφυλλίζω κόμικς, PIXEL, USER και πολλά άλλα περιοδικά, κάθε στιγμή της ημέρας: Μπροστά στην τηλεόραση, στο φαγητό, στον υπολογιστή!

attachment.php
attachment.php


Η ιδιαίτερη αγάπη για'αυτό το περιοδικό συνεχίστηκε μέχρι την αναστολή της έκδοσής του και μπορώ να πω οτι έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή "Άγόρι".

Από μένα ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους τους εκδότες εκείνης της εποχής, για όλα αυτά τα υπέροχα περιοδικά που συντρόφευσαν με τον καλύτερο τρόπο τα παιδικά μας χρόνια και ειδικά ένα τεράστιο ευχαριστώ στις "Ελληνικές Περιοδικές Εκδόσεις ΕΠΕ" για αυτό το μαγικό τεύχος του "Αγοριού" που μου άλλαξε τη ζωή...
Σε συνέχεια λοιπόν του παραπάνω ποστ, υπήρξε μια πολύ ευχάριστη εξέλιξη που με έκανε να ξαναζήσω εκείνες τις μαγικές στιγμές... :)

Το δικό μου τεύχος, δυστυχώς δεν κρατήθηκε σε πολύ καλή κατάσταση, παρόλες τις προσπάθειες, όπως είδατε στα σκαναρίσματα, αλλά και όπως βλέπετε πιο κάτω:

attachment.php


attachment.php


Ταλαιπωρημένο εξώφυλλο και ράχη και είχα βγάλει και από μέσα τα ένθετα τα οποία φυσικά χάθηκαν...

Όμως, το συγκεκριμένο τεύχος βρέθηκε προς πώληση, χάρις στο Internet, και το οποίο παρέλαβα χθες μαζί με κάποια άλλα τεύχη!!! :happyjump:

Με μεγάλη χαρά σας το (ξανα)παρουσιάζω, σε σχεδόν άριστη κατάσταση, μαζί με τα ένθετά του (και δίπλα, το ιστορικό παλιό μου τεύχος):

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Να χαιρεσαι το νεο αποκτημα-κοσμημα!!! :D
 
Σε ευχαριστώ παρδαλό τζατζίκι! :)

Είμαι πραγματικά, πολύ χαρούμενος!
 
DINO είπε:
Ωραίος! :thumbup:

Έχω ανεβάσει και εγώ ένα σωρό τέτοια, αλλά δε θυμάμαι σε ποιό thread ακριβώς...

Θα επανέλθω.
DINO αφιερωμενα...ολα τα σχεδια εγιναν αναμεσα 1992-94...

Το μαχαιρι δεν ειναι και τοσο σχετικο, απλα το βρηκα, το θυμηθηκα και το βαλα...

Βρες το θρεντ επιτελους... #)

AGORI SLAINE.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! ΘΕΟΣ!!!

Υπόσχομαι να το βρω, άμεσα!
 
Μακαρι να βρω κι αλλα σχεδιακια απο ιστοριες...αλλα οπως ειπα τα μοτορια αλλαξανε την θεματολογια μου... :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα