Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

^^^ Αυτό το τεύχος το θυμάμαι σαν να το διάβασα πριν λίγες μέρες. Το ανακάλυψα κανά δυό χρόνια μετά την έκδοσή του σε μια κούτα με άλλα τεύχη Γυναίκας που κρατούσε η μάνα μου και ομολογώ ότι το ρεπορτάζ και η συνέντευξη της Αλίκης για το ρόλο της Εβίτας Περόν με είχαν εντυπωσιάσει, όχι τόσο για αυτά που έλεγε η Αλίκη όσο για αυτά που φόρεσε για τη φωτογράφιση. Πολύ λαμπερή! (εντάξει, νιάνιαρο ήμουν, λογικό ήταν να εντυπωσιαστώ, κυρίως με τα κοσμήματα). Ήταν όμως και το περιοδικό που πρόσεχε πολύ τότε το υλικό του. Τι αναμνήσεις!
 
^^^ Αυτό το τεύχος το θυμάμαι σαν να το διάβασα πριν λίγες μέρες. Το ανακάλυψα κανά δυό χρόνια μετά την έκδοσή του σε μια κούτα με άλλα τεύχη Γυναίκας που κρατούσε η μάνα μου και ομολογώ ότι το ρεπορτάζ και η συνέντευξη της Αλίκης για το ρόλο της Εβίτας Περόν με είχαν εντυπωσιάσει, όχι τόσο για αυτά που έλεγε η Αλίκη όσο για αυτά που φόρεσε για τη φωτογράφιση. Πολύ λαμπερή! (εντάξει, νιάνιαρο ήμουν, λογικό ήταν να εντυπωσιαστώ, κυρίως με τα κοσμήματα). Ήταν όμως και το περιοδικό που πρόσεχε πολύ τότε το υλικό του. Τι αναμνήσεις!
Είχες το συγκεκριμένο τεύχος , πω πω αναμνήσεις!
 
Την Κυριακή είχε την Νεράιδα και το Παλικάρι.
Είναι η αγαπημένη ταινία της κόρης μου
Η Βουγιουκλάκη μεγαλώνει και 3η γενιά :worship:
 
^^^ Αυτό το τεύχος το θυμάμαι σαν να το διάβασα πριν λίγες μέρες. Το ανακάλυψα κανά δυό χρόνια μετά την έκδοσή του σε μια κούτα με άλλα τεύχη Γυναίκας που κρατούσε η μάνα μου και ομολογώ ότι το ρεπορτάζ και η συνέντευξη της Αλίκης για το ρόλο της Εβίτας Περόν με είχαν εντυπωσιάσει, όχι τόσο για αυτά που έλεγε η Αλίκη όσο για αυτά που φόρεσε για τη φωτογράφιση. Πολύ λαμπερή! (εντάξει, νιάνιαρο ήμουν, λογικό ήταν να εντυπωσιαστώ, κυρίως με τα κοσμήματα). Ήταν όμως και το περιοδικό που πρόσεχε πολύ τότε το υλικό του. Τι αναμνήσεις!
Άσχετο και σχετικό αυτό που θα πω μιας και είπες για το συγκεκριμένο παλιό τεύχος . Ιδέα μου ή τα περιοδικά τότε είχαν πολύ ύλη και μπορεί να τα διαβαζες και ξαναδιάβαζες και κάτι να μην το είχες προσέξει να σου ξέφευγε (άρθρο ή φωτογραφίες); Αυτό μου συνέβαινε με πολλά παλιά περιοδικά που έβρισκα στο σπίτι στο χωριό τα καλοκαίρια που πηγαίναμε κάτι ΕΝΑ, Εικόνες, Ταχυδρόμος, Πάνθεον κτλ.
 
Ανασηκωνει το ανω χειλος λες και θα μπορουσε ποτε να φτασει το θρυλικο στομα της Μπαρντο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά και εγώ πρεσβειτερα διάβασα και λέω τι εγινε
 
Για να γίνει κάποια πρεσβυτέρα θα πρέπει να νυμφευθεί άνδρα ο οποίος μετά θα χειροτονηθεί πρεσβύτερος (έγγαμος ιερέας)
Ή να γεράσει οπότε θα είναι πρεσβυτέρα των νεοτέρων της γυναικών. Αλλά αυτό αποκλείεται να το έκανε η Αλίκη. Πιο πιθανό ήταν να παντρευτεί μελλοντικό ιερέα.
 
Πίσω
Μπλουζα