Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

Πιο σέξυ, ίσως.

Αλλά σε αντίθεση με την μεγαλωσύνη των εθνών, η τολμηρότητα των ρούχων μετριέται με το στρέμμα, και το μπικίνι είναι πιο τολμηρό διότι αποκαλύπτει περισσότερα τετραγωνικά κορμιού.
Να σου πω θα ένιωθα άβολα αν φορούσα αυτό το ολόσωμο , θα νόμιζα πως τράβαγα όλα τα βλέμματαενώ με το μπικίνι διόλου. Να μας πουν την γνώμη τους και τα κορίτσια και τα αγόρια , πιο μαγιό της Αλίκης θεωρούν πιο σέξυ; Καλά έχω δει και ολοσωμα μαγιό που από μπροστά είναι τελείως σεμνά και από πίσω είναι μια λουρίδα.
 
Γιατί εγώ βλέπω πιο τολμηρό το προηγούμενο μαγιό της Αλίκης από το μπικίνι στην εν λόγω φωτο
Γιατί αγνοείς τι παίζει απ'την αλλη μεριά και βάνεις διάφορα με το νου. Σε ξελόγιασε η σειρήνα!
 
Να μας πουν την γνώμη τους και τα κορίτσια και τα αγόρια , πιο μαγιό της Αλίκης θεωρούν πιο σέξυ; Καλά έχω δει και ολοσωμα μαγιό που από μπροστά είναι τελείως σεμνά και από πίσω είναι μια λουρίδα.
Δεν γνωρίζω αν αντιπροσωπεύω τον μέσο όρο του αντρικού πληθυσμού οσον αφορά τα κριτήρια στο σέξυ αλλά εγώ προσέχω περισσότερο το εσωτερικό του ρούχου αν καλύπτει τις αισθητικές μου προδιαγραφές και κυρίως αν είναι - πως να το πω - διαθέσιμο για τα περαιτέρω. Αν εκπέμπει με κινήσεις και στάσεις υποσχέσεις για συνεύρεση.
Τώρα όσο αφορά την Βουγιουκλάκη είχε περάσει στο κοινό μια εικόνα γατουλίτσας και ο πρώτος συνειρμός που σου έρχεται είναι πως τη γατουλίτσα θές να την χαϊδέψεις. Ε αυτό ειναι σέξυ.
 
Θα σας πω μια ιστορια που ακουσα πριν απο πολλα χρονια:
Σε μια παραλια γυμνιστων κυκλοφορουσε μια νεαρη γυναικα που δεν ξεγυμνωθηκε καθολου. Φορουσε ενα στενο λευκο φορεμα που το μηκος του εφτανε λιγο πιο πανω απ' το γονατο. Αυτη τη γυναικα ολοι οι αντρες την ετρωγαν με τα ματια, ενω αδιαφορουσαν για τις ολογυμνες που βρισκονταν ενα μετρο μακρια τους.
Βγαλτε τωρα τα συμπερασματα σας.
 
Θα σας πω μια ιστορια που ακουσα πριν απο πολλα χρονια:
Σε μια παραλια γυμνιστων κυκλοφορουσε μια νεαρη γυναικα που δεν ξεγυμνωθηκε καθολου. Φορουσε ενα στενο λευκο φορεμα που το μηκος του εφτανε λιγο πιο πανω απ' το γονατο. Αυτη τη γυναικα ολοι οι αντρες την ετρωγαν με τα ματια, ενω αδιαφορουσαν για τις ολογυμνες που βρισκονταν ενα μετρο μακρια τους.
Βγαλτε τωρα τα συμπερασματα σας.
Το πιστεύω το συμβαν
 
Να σου πω θα ένιωθα άβολα αν φορούσα αυτό το ολόσωμο , θα νόμιζα πως τράβαγα όλα τα βλέμματαενώ με το μπικίνι διόλου. Να μας πουν την γνώμη τους και τα κορίτσια και τα αγόρια , πιο μαγιό της Αλίκης θεωρούν πιο σέξυ; Καλά έχω δει και ολοσωμα μαγιό που από μπροστά είναι τελείως σεμνά και από πίσω είναι μια λουρίδα.
Χαχα τα λες και ντουμπλ φας αυτά τα ολόσωμα μαγιό . Από μπροστά νομίζεις είναι κανονικά απλά,αλλά μόλις γυρίσει πλάτη αλλάζει το θέμα :) ...υπάρχουν όντως τέτοια αλλά κυρίως τα τελευταία χρόνια είναι της μόδας πιο πολύ
 
Χαχα τα λες και ντουμπλ φας αυτά τα ολόσωμα μαγιό . Από μπροστά νομίζεις είναι κανονικά απλά,αλλά μόλις γυρίσει πλάτη αλλάζει το θέμα :) ...υπάρχουν όντως τέτοια αλλά κυρίως τα τελευταία χρόνια είναι της μόδας πιο πολύ
Λες μα τόσο σεμνή στην παραλία στις μέρες μας, μετά γυρίζει και σου έρχεται ζαλη :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
20220310_134005.jpg
Σπάνια φωτογραφία από τα γυρίσματα της Μανταλένας στην Αντίπαρο
Η φωτογραφία δημοσιεύθηκε στην Καθημερινή στις 23 Ιουλίου 1997 με αφορμή αφιέρωμα για τη συμπλήρωση ενός χρόνου από το θάνατό της.
 
20220310_134027.jpg
Σε διάλειμμα της ταινίας Η κόρη μου η σοσιαλίστρια
Η φωτογραφία δημοσιεύθηκε στην Καθημερινή στις 23 Ιουλίου 1997 με αφορμή αφιέρωμα για τη συμπλήρωση ενός χρόνου από το θάνατό της.
 
Κρίμα ειδικά για τη Λαδικού, που ήταν και ταλενταρα και κουκλαρα (είχε βγει και αναπληρωματικη Μις Κοσμος!). Θα μπορούσε να κάνει κι άλλα πράγματα στον κινηματογράφο (ευτυχώς αργότερα είχε καλύτερη παρουσία στο θέατρο)
 
"Οι έλληνες παραγωγοί και πρωτίστως ο ίδιος ο Φιλοποίμην Φίνος δεν έβλεπαν πέρα από τη μύτη τους"

Μια χαρά έβλεπε ο Φίνος και δεν είχε ψευδαισθήσεις για την Α.Β. όπως μάθαμε πριν λίγο καιρό σ' αυτό εδώ το θέμα νομίζω. Απλώς δεν είχε και σπουδαία γνώμη για το επίπεδο των θεατών / πελατών του. Όσο για το αν μπορούσε να συναγωνιστεί επί ίσοις όροις τον γαλλοιταλικό νεορεαλισμό, υπήρχαν κι άλλες αντικειμενικές δυσκολίες.
 
"Οι έλληνες παραγωγοί και πρωτίστως ο ίδιος ο Φιλοποίμην Φίνος δεν έβλεπαν πέρα από τη μύτη τους"

Μια χαρά έβλεπε ο Φίνος και δεν είχε ψευδαισθήσεις για την Α.Β. όπως μάθαμε πριν λίγο καιρό σ' αυτό εδώ το θέμα νομίζω. Απλώς δεν είχε και σπουδαία γνώμη για το επίπεδο των θεατών / πελατών του. Όσο για το αν μπορούσε να συναγωνιστεί επί ίσοις όροις τον γαλλοιταλικό νεορεαλισμό, υπήρχαν κι άλλες αντικειμενικές δυσκολίες.
Η Αλίκη έφερνε λεφτά στα ταμεία βρε ελέφαντας οπότε θα έκαναν και λίγο τα στραβά μάτια στις "παρεξενιες "της. Μην νομίζεις και στο Χόλιγουντ έτσι ήτανε τα πράγματα η μεγάλη σταρ καθόριζε πολλά και απαιτούσε. Ο Φίνος ήταν πανέξυπνος έννοειται αλλά η Αλίκη είχε Γκέλ στο κοινό οπότε έφερνε τρελό χρήμα.
 
Πίσω
Μπλουζα