Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

Όχι, δεν νομίζω ότι της μοιάζει. Άλλες δουλειές που είδα, ήταν πολύ πιο πετυχημένες. Εδώ το βλέμμα κυρίως, ξέφυγε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όχι, δεν νομίζω ότι της μοιάζει. Άλλες δουλειές που είδ,α ήταν πολύ πιο πετυχημένες. Εδώ το βλέμμα κυρίως, ξέφυγε.
Απόλυτα συμφωνώ τα μάτια της θυμίζουν την μένα Σταθοπούλου και όχι αλικη
 
Το κέρινο ομοίωμα μου θυμίζει την πρώην σύζυγο του Ευαγγελατου, που λέει τα αθλητικά στο Μέγκα. Δε συγκρατώ το όνομα της.
 
Δεν φέρνει λίγο και στην Γαληνέα;
 
Ναι θυμίζει λίγο την Γαληνέα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έχοντας υπ'όψιν και τον άλλο αδερφό της, μου φαίνεται ότι κανένας δεν μοιάζει με κανέναν στο Βουγιουκλακέικο. Εγώ τουλάχιστον δεν βλέπω και καμμιά ομοιότητα.
 
Θεατρικη σαιζον 1964 - '65. Το προγραμμα της παραστασης "Κολόμπ".
Ειναι το εργο οπου κατα τη διαρκεια του επλεχθη το ειδυλλιο Βουγιουκλακη - Παπαμιχαηλ.

1690990442721.jpeg
 
Και να πω ότι το έργο αυτό δε μου αρέσει καθόλου. Είναι όλοι διεφθαρμένοι χωρίς να είναι καθόλου γοητευτικοί.
Μια προσωπική εικασία που δεν τη στηρίζω πουθενά, είναι πως η Αλίκη έπαιξε την Κολομπ για να ξεπληρώσει ένα παλιό γραμμάτιο στον Αλέξη Σολομό, που όταν οι δύο τους ήταν ζευγάρι ( κι αυτός καθηγητής της στο Εθνικό, βασικός σκηνοθέτης αλλά και φρεσκοπαντρεμενος), ανέβασε το έργο χωρίς να της δώσει το ρόλο. Τον έδωσε στη Βαλακου. Κι επειδή το θεωρώ τελείως δευτερατζα ως έργο αλλά κι εντελώς έξω από τον τύπο της Αλικης, αλλά και επειδή εκείνον τον καιρό έφτιαχνε μανιωδώς το προφίλ που την έκανε δημοφιλεστατη και κοσμοαγαπητη και το έργο αυτό δεν κολλούσε πουθενά σε όλα αυτά, πιστεύω ότι το ανέβασε από απωθημένο. Ηταν ήδη θιασαρχισσα και τον είχε γραμμένο πλέον, και ήθελε να το ξέρει. Είναι η μόνη λογική εικασία που μπορώ να κάνω για το ότι το ανέβασε. Και μου φαίνεται λογική εξαιτίας του χαρακτήρα της. Έδωσε και τη σκηνοθεσία στο Λυγιζο που ήταν κι αυτός του ποιοτικού και " κοίτα να μαθαίνεις φτωχε Αλέξη " :)
 
Νομίζω ότι φατσικά τουλάχιστον, αν και τελείως έξω από το ρετρό πνεύμα της σελίδας, για Ελληνίδα Μπάρμπι θα έβαζα την Δούκισσα Νομικού. Της φέρνει υπερβολικά πολύ.
Θα είναι από τις πλαστικές :fafoutis:
 
8b8509cf29993da44a939eda23c58a0f.jpg
Με τον σκηνοθέτη Ντίνο Δημόπουλο σε διάλειμμα της ταινίας Η νεράιδα και το παλικάρι (1969)

229ea57b33ba52e67adc2f9b00d1e5c6.jpg
Στον Άγιο Νικόλαο Λασιθίου σε αναμνηστική φωτογραφία.
 
Πίσω
Μπλουζα