Ανταλλαγή δώρων μελών RetroManiaX (Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά 2014-2015)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
johnny19818 είπε:
Παιδιά έχω υπόψην μου να δώσω βιντεοπαιχνίδια. Είναι unisex?
Φανταζομαι αναλογα το παιχνιδι :p

Εγω συμπτωματικα χθες βρηκα μια δευτερη κασσετα Super Mario Land για gameboy. Οποτε λεω να βαλω αυτη (ετσι και αλλιως δεν εχω και πολλα ρετρο πραγματα).

Θα βαλω και φωτο μολις παω σπιτι για πειστηριο :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι. Και τα κοριτσάκια παίζουν βιντεοπαιχνίδια.
 
Kambia είπε:
Είναι. Και τα κοριτσάκια παίζουν βιντεοπαιχνίδια.
me no!

εγω παιδια θα αγορασω κανενα παλιο τευχος ποπαυ, μικυ κτλ. δεν με πειραζει καθολου
 
Πρώτον, εννοείται πως κι εγώ θέλω να συμμετάσχω! Φοβερή ιδέα! Δεύτερον, δεν θεωρώ ότι έχει την παραμικρή σημασία αν το δωράκι που θα πάρουμε ταιριάζει με τα γούστα μας ή όχι, αφού μπορούμε κάλλιστα να το παραχωρήσουμε στη συνέχεια. Για παράδειγμα, εγώ παλιότερα σε διαγωνισμό του GRM είχα κερδίσει... έναν Φασουλέτο! Το έδωσα σε μια άλλη GRMίτισσα κι έτσι χάρηκα δυο φορές, μια όταν κέρδισα και μια που μου δόθηκε η ευκαιρία να το δωρίσω!
 
Παιδιά δείτε κάτι. Το θέμα δεν είναι αν το δώρο θα είναι μεγάλο αρκετά ή αν είναι μικρό δεν αξίζει. Το θέμα είναι να ευχαριστηθούμε την όλη φάση και να έχουμε ένα αντικείμενο που αύριο μεθαύριο να το βλέπουμε και να θυμόμαστε το όλο σκηνικό και θα λέμε πως είναι το δώρο από την ανταλλαγή που έκανα με τα μέλη του Retromaniax. :)

Πχ εγώ μπορεί να μην έχω gameboy ή atari 2600 για να παίξω το παιχνίδι που ίσως τύχω (υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο). Είναι όμως καλοδεχούμενο όπως και όλα τα υπόλοιπα δώρα. Ρετρό θα είναι και θα είναι απο Retromaniako :D

EDIT: και επειδή έγραφα ταυτόχρονα με τον Αλκη συμφωνώ και με τα λεγόμενά του.
 
That's the spirit! :thumbup:

Με κάλυψαν οι προλαλήσαντες!

Καλύτερα δε θα μπορούσα να τα πω... :)

Τhanx guys!
 
Ερώτηση. Μπορεί το ίδιο άτομο να προσφέρει προς ανταλλαγή πάνω από 1 κομμάτια και αντίστοιχα να λάβει κάτι από 2 μέλη;
 
Ένα δώρα από τον καθένα μας :)
 
κι εγώ μέσα, ήδη έχω κάτιτις!
 
Ajax87 είπε:
Εγω συμπτωματικα χθες βρηκα μια δευτερη κασσετα Super Mario Land για gameboy. Οποτε λεω να βαλω αυτη (ετσι και αλλιως δεν εχω και πολλα ρετρο πραγματα).

Θα βαλω και φωτο μολις παω σπιτι για πειστηριο :)



Λοιπον ας ξεκινησω εγω :

Mario Land gameboy.jpg
 
Από το αντίπαλο στρατόπεδο το Sega Game Pack 4 in 1 για το Game Gear από μένα.

Sega Game Pack 4 in 1.jpg
 
θα βρω κατι unisex, αλλα σκεφτηκα να μην το ανακοινωσω. Πειραζει;

Πιο καλη εκπληξη αν δεν ξερεις. Ισως και οι υπολοιποι απο δω και περα να μην ανακοινωσουν.

Απλα την συμμετοχη τους.

Και αργοτερα ανεβαζουμε φωτο με αυτο που λαβαμε. :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστος ο παρδαλος, στην ανταλλαγη δωρων τα δωρα ηταν συσκευασμενα... και δεν ηξερες τι θα παρεις απλα ηξερες ποιος το δωρισε...

Μαλλον ηταν λαθος που το εμφανισα και πηρα στο λαιμο μου και τον Τζωννυ :p

Δεν πειραζει τωρα παμε παρακατω :)
 
Επειδη εχω μπερδευτει λιγο.... :confused:

Η κληρωση που βοηθαει?:what:
 
Ε, το πολυ πολυ αλλαζουμε το δωρο αν θελουμε. Δεν τρεχει τιποτα :) .
 
Έχω μπερδευτεί δε κατάλαβα πως μπορεί να γίνει , αλλά και γω μπορώ να προσφέρω π.χ. κάποιο-α περιοδικά διαφόρων τίτλων και ουδέτερων ακόμα (π.χ. Κόσμος του video) και γενικά ότι έχετε δει να έχω ανεβάσει εδώ κατά καιρούς...
 
Διαδικασία:

1. Δηλώνουμε συμμετοχή με το δώρο που προσφέρουμε. Καλό είναι να ξέρουμε το δώρο που δίνει ο καθένας για να μη τύχει σε κάποιον το δικό του δώρο και επειδή πρέπει τα μέλη να έρθουν σε επικοινωνία (δείτε το 3).

2. Γίνεται κλήρωση για να δούμε ποιό όνομα παίρνει ποιό δώρο.

3. Γίνεται ανάρτηση της λίστας ποιός κερδίζει τι, ούτως ώστε να έρθουν τα μέλη σε επικοινωνία με PM για να στείλουν τα δώρα ο ένας στον άλλο.

4. Προσευχή στα ΕΛΤΑ να κάνουν τη δουλειά γρήγορα, για να μη λάβουμε τα δώρα των Φώτων με τους καλικαντζαρους.

(Θα παρακαλέσω την Kambia να προσθέτει το όνομα και το δώρο όσων δηλώνουν συμμετοχή στο 1ο post. Thanx!) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΟΚ αλλά πρέπει να ξέρω τι είδους περιοδικό θέλετε να προσφέρω. Η γκάμα είναι μεγάλη...
 
Παιδιά, τα δώρα θα πρέπει να ανακοινώνονται, για να παίρνουν και αρίθμηση.

Ομοίως θα αριθμούνται και οι συμμετέχοντες, ώστε να μπορέσουμε όταν θα κάνουμε κλήρωση, να αντιστοιχήσουμε δώρα με συμμετέχοντες.

DINO είπε:
(...)
(Θα παρακαλέσω την Kambia να προσθέτει το όνομα και το δώρο όσων δηλώνουν συμμετοχή στο 1ο post. Thanx!) :)
Done! ;)
 
Ευχαριστώ Μαριάννα! :)

tonytony είπε:
ΟΚ αλλά πρέπει να ξέρω τι είδους περιοδικό θέλετε να προσφέρω. Η γκάμα είναι μεγάλη...
Όποιο θέλεις εσύ, αρκεί να είναι σε σχετικά καλή κατάσταση... :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα