Αποθήκες (παλιών) παιχνιδιών

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mightymaxhellas

RetroWannaBe
Joined
1 Μάρ 2009
Μηνύματα
76
Αντιδράσεις
3
Παιδιά είμαι απο Θεσσαλονίκη και αν μπορούσε να βοηθήσει κανείς στο θέμα αυτό. Μήπως γνωρίζει κανείς αν στην Θεσσαλονίκη υπάρχουν καταστήματα παιχνιδιών που να πουλάνε παλιά παιχνίδια, κυρίως του 1991 και έπειτα, όπως Transformers, GIJoe κλπ. Αυτά τα καταστήματα είναι παλιά παιχνιδάδικα που δεν φέρνουν καινούργιο εμπόρευμα αλλά διαθέτουν στις αποθήκες τους μόνο το παλιό. Θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον γνωρίζει κάτι τέτοιο! :D
 
Απο οσο εχω ψαξει δεν υπαρχει τιποτα. Ισως ομως σε κανενα μαγαζι τυπου "παρε-δωσε" ή σε ενα παλιο παιχνιδαδικο στην Ι.Δραγουμη (υπογειο ειναι πανω απο την Εγνατια)
 
Κυρίως με playmobil να βρεις...έχουν πολύ ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!
 
thebest20 είπε:
Κυρίως με playmobil να βρεις...έχουν πολύ ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!
Βασικά δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα τα Playmobil. Παραταύτα θυμάμαι ότι είχα αρκετά αλλά δεν τα πέταξα όταν μεγάλωσα. Ωστόσο έχω φάει τον κόσμο, και δεν μπορώ να τα βρώ. Το μόνο παιχνίδι το οποίο έχω κρατήσει και ήταν το αγαπημένο μου ήταν τα σέτ του Mighty Max. Τώρα που μιλάμε, έχω σχεδόν το 90 % όλων των σετ του Mighty Max! Και για αυτό κυρίως το λόγο θέλω να βρώ παλιά παιχνιδάδικα στην Θεσσαλονίκη. Τα επόμενα αγαπημένα μου ήταν τα GIJoe, οπότε αν βρώ και απο δαύτα, θα πάρω εννοείτε! :D
 
.....το ebay ειναι τιγκα στο playmobil,ριξε κανα βλεφαρο(για παλια κομματια μιλαμε)..απο τιμες?Θα σκυλομετανιωσεις που τα πεταξες..
 
don dokken είπε:
.....το ebay ειναι τιγκα στο playmobil,ριξε κανα βλεφαρο(για παλια κομματια μιλαμε)..απο τιμες?Θα σκυλομετανιωσεις που τα πεταξες..
Είναι πανάκριβα στο ebay...εγώ τα έχω ακόμα!!Είναι συλλεκτικά,γι'αυτό και οι τιμές!
 
Χωρίς να θέλω να επιβάλλω την άποψή μου, θα σας παρακαλούσα εάν βρεθεί κάποιο τέτοιο κατάστημα να μην το ανακοινώσετε δημόσια διότι η σελίδα μπορεί να παρακολουθείται από επιτήδειους που έχουν αποκλειστικό σκοπό το κέρδος, δηλαδή την μεταπώληση στο eBay.

Αν σας είναι δυνατό, παρακαλώ ανταλλάξτε διευθύνσεις σε PM και συνεχίστε την συζήτηση με γενικότερες αναφορές και όχι σε λεπτομέρειες εντοπισμού των πιθανών καταστημάτων.
 
Παιδιά άμα ξέρεται κάποιο κατάστημα παιχνιδιών παλιό που να έχει τπτ από Power rangers και transformers και πονυ απο την εταιρια el greco στείλτε μου pm plzzzz
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΨΑΧΝΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΣ Η ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΔΙΚΑ ΠΟΘ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΜΠΙΜΠΙΜΠΟ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??
 
Ξέρει κανείς κάνα κατάστημα Αθήνα αλλά και επαρχία (που μπορεί να στείλει Αθήνα με κάποιον τρόπο) που να πουλάει παλιά παιχνίδια;Ψάχνω για μια ΠΑΤΑΤΟΥΦΑ αλλά δυστυχώς ΤΙΠΟΤΑ μέχρι τώρα!
 
εγώ ψάχνω τη φάρμα των ζώων με τους ήχους και τα ζωάκια της fisher price που υπήρχε γύρω στο '90.Εψαξα ακόμη και στα ebay αλλά αυτό το μοντέλο δεν υπάρχει.
 
blonde είπε:
εγώ ψάχνω τη φάρμα των ζώων με τους ήχους και τα ζωάκια της fisher price που υπήρχε γύρω στο '90.Εψαξα ακόμη και στα ebay αλλά αυτό το μοντέλο δεν υπάρχει.
Εχεις καμμιά φωτο για να σε βοηθήσουμε? Εχω βρει πολλά παλιά της fisher price, πρέπει όμως να το δω!
 
καλησπερα παιδια.με ενδιαφερει και εμενα καποια κομματια να βρω.εχω και γω καποια για ανταλλαγη αν εχει καποιος αυτα που ψαχνω.στειλτε μου pm.
 
mytinyworld είπε:
Εχεις καμμιά φωτο για να σε βοηθήσουμε? Εχω βρει πολλά παλιά της fisher price, πρέπει όμως να το δω!

στα ebay έχω ψάξει και δεν υπάρχει ΜΟΝΟ αυτό το μοντέλο.Θα στο περιγράψω πάντως.Είναι το σπιτάκι άσπρο που ανοίγει με ήχους,το κρατάς απο πάνω σα βαλιτσάκι,κόκκινη στέγη, η λαβή που το κρατάς νομίζω κίτρινη ή κόκκινη και κίτρινα παράθυρα, κυλινδρικό ''κουτί'' που βάζεις μέσα τα ζωάκια με κόκκινο ''καπάκι'' και σχεδιασμένο γύρω γύρω κόκκορα και κότες νομίζω και μέσα μπαίνουν καρότσα, εργαλεία, κάγκελα, αγρότης, κάποιο παιδάκι και τα ζώα.Η μεγάλη διαφορά απ' όσα μοντέλα υπάρχουν, γι' αυτό λέω κιόλας ότι δεν το έχω βρει, είναι ότι το σπιτάκι που ανοίγει, το τοποθετείς σε ένα χοντρό χαρτόνι γυαλιστερό,σχεδιασμένο με λιμνούλα, χορτάρι, και άλλα που δε θυμάμαι.
 
megistias είπε:
καλησπερα παιδια.με ενδιαφερει και εμενα καποια κομματια να βρω.εχω και γω καποια για ανταλλαγη αν εχει καποιος αυτα που ψαχνω.στειλτε μου pm.
Συγνώμη δεν κατάλαβα τι ακριβώς ψάχνεις και τι ανταλλάσεις.
 
Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω αυτό το LEGO;Εψαξα και δεν είναι διαθέσιμο στο εξωτερικό.
lego5870.jpg
 
Απο το παραπάνω παιχνίδι μου λείπουν κάποια μικρά κομμάτια τα οποία τα βρήκα με τους κωδικούς τους στη δ/νση αυτή:http://www.peeron.com/inv/sets/5870-1.Επειδή δεν ξέρω καλά αγγλικά δεν καταλαβαίνω αν υπάρχουν αυτά τα κομμάτια ή όλο το παιχνίδι.Μπορείτε να με βοηθήσετε;
 
Απο οτι καταλαβαινω πουλαει ολο το σετ 55 δολλαρια
 
Εγώ ξέρω καλά αγγλικά αλλά δεν μου μπαίνει στο site!Γίνεται να το φτιάξεις?

Ορίστε η αρχική σελίδα

http://www.peeron.com/

αλλά δεν μπαίνει σε εκείνο!

blonde είπε:
Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω αυτό το LEGO;Εψαξα και δεν είναι διαθέσιμο στο εξωτερικό.
lego5870.jpg
Τώρα το πρόσεξα!Αυτό ή παρόμοιο έχει η αδερφή μου,θυμάμαι το αγοράκι με το πατίνι,αλλά είναι στο πατάρι αυτή τη στιγμή και νομίζω θα το θέλει η αδερφή μου...αλλά αυτό πότε είχε βγει!Η αδερφή μου το είχε πάρει γύρω στο 93-94 και ήταν από τα τελευταία της παιχνίδια!Έχει ολοκληρωμένο το set με τα Bellville που κυκλοφορούσαν τότε και περιείχε 1 σπίτι με 3 φιγούρες και έπιπλα,1 set με extra δωμάτιο το οποίο ενωνόταν με το κυρίως σπίτι,μια παιδική χαρά και ένα αυτοκίνητο!

Το καλό είναι ότι ήταν συμβατά και με τα playmobil με μόνο αρνητικό ότι δεν μπορούσαν να σταθούν όρθια τα playmobil στη βάση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Απο οτι καταλαβαινω πουλαει ολο το σετ 55 δολλαρια

δηλ. σε ευρώ πόσα είναι;

thebest20 είπε:
Εγώ ξέρω καλά αγγλικά αλλά δεν μου μπαίνει στο site!Γίνεται να το φτιάξεις?
Ορίστε η αρχική σελίδα

http://www.peeron.com/

αλλά δεν μπαίνει σε εκείνο!

Τώρα το πρόσεξα!Αυτό ή παρόμοιο έχει η αδερφή μου,θυμάμαι το αγοράκι με το πατίνι,αλλά είναι στο πατάρι αυτή τη στιγμή και νομίζω θα το θέλει η αδερφή μου...αλλά αυτό πότε είχε βγει!Η αδερφή μου το είχε πάρει γύρω στο 93-94 και ήταν από τα τελευταία της παιχνίδια!Έχει ολοκληρωμένο το set με τα Bellville που κυκλοφορούσαν τότε και περιείχε 1 σπίτι με 3 φιγούρες και έπιπλα,1 set με extra δωμάτιο το οποίο ενωνόταν με το κυρίως σπίτι,μια παιδική χαρά και ένα αυτοκίνητο!

Το καλό είναι ότι ήταν συμβατά και με τα playmobil με μόνο αρνητικό ότι δεν μπορούσαν να σταθούν όρθια τα playmobil στη βάση!

Εμένα μπαίνει.Το παιχνίδι αυτό που λέω εγώ, απ' οτι είδα είναι του '94.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα