Αποθήκες (παλιών) παιχνιδιών

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Οχι φιλε μου δεν ειναι κλεφτες, ειναι ασχετοι, κουτοπονηροι και ψαχνουν για [EDIT για δευτερη φορα!!!]

Και για αυτον τον ασχετο, τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι καλυτερο: να εχει 5 πραγματα που δεν ξερει και δεν θα τα πουλησει ποτε,

ή να επερνε καποια χρηματα στο χερι. Γιατι και τα 20-30 ευρω που θα του εδινα, δεν ειναι λιγα, δεν μου τα χαρισε κιολας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά να μείνουμε στο ΠΟΥ υπάρχουν αποθήκες παλιών παιχνιδιών και όχι στο αν είναι εκμεταλλευτές ή όχι οι καταστηματάρχες τους?
 
Eιδικα οταν μιλαμε για games θα επρεπε να παρακαλανε να βρεθει καποιος να δωσει 3 ευρω να τα παρει. Το ποσο εκαναν δεν ενδιαφερει κανενα, υπηρχαν πολλοι λογοι για την υψηλη τιμη ΤΟΤΕ οπως το οτι ηταν state of the art, ολη αυτη η αγορα ειχε υψηλοτερες τιμες λογω εισαγωγων, ιδιαιτεροτητας κτλ.

Μια και αναφερθηκε το ebay εχω παρατηρησει οτι Ελληνες και Ιταλοι ειναι απιστευτοι κλεφτες. Για το παραμικρο ζητανε τον ουρανο με τ΄αστρα
 
Παραπάνω σας ζήτησα να παραμείνετε στο θέμα για το ΠΟΥ υπάρχουν αποθήκες- καταστήματα παλιών παιχνιδιών. Από ότι βλέπω το αγνοήσατε

Παρακαλώ όταν κάποιος mod κάνει edit σε ποστ το έκανε για κάποιο λόγο. Μην κάνετε edit ξανά το ποστ σας
 
Δεν μου εκανε κανεις edit την πρωτη φορα,

τωρα βλεπω το ΠΡΩΤΟ edit, ασχετα οτι γραφει για δευτερη φορα.

Δεν ειναι επειδη ειμαι off topic, αλλα επειδη εγραψα οτι ψαχνει για ....

Τωρα δεν μπορεις να μου κανεις EDIT, ειναι απλως τελιτσες !!!!!!

Anyway, για να επανελθουμε, δεν θελω να πω που ειναι το μαγαζι (αν και καποιοι/καποιες ισως θελουν να δουν ρετρο κουκλες οπως cindy) γιατι σιγουρα θα τσακωθειται και εσεις μαζι του.
 
Το Console club στην Χάνδακος, εδώ στο Ηράκλειο λειτουργεί ακόμα και στο παλιό στοκ έχει αρκετά λογικές τιμές.
 
Αντε στειλε κανα πακετο παιχνιδια megadrive, και θα σε φτιαξω εγω!

με χρηματα, μην περιμενεις την κορμάρα μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
mike είπε:
Αντε στειλε κανα πακετο παιχνιδια megadrive, και θα σε φτιαξω εγω!με χρηματα, μην περιμενεις την κορμάρα μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν νομίζω να έχει παλιά (παλιότερα έστω) παιχνίδια για mega drive γιατί άνοιξε το 1994-1995.

Ρε σεις υπήρχε ένα παιχνιδάδικο εδώ (κυρίως προμηθευτής της παρέας, εγώ ο @#$!#$%@#$ πήγα και πήρα ατάρι Jaguar και υποχρεωτικά ψώνιζα απ' τας αθήνας.) και είχε και τρομερή συλλογή και ασυναγώνιστες τιμές.

Περιττό να σας πω ότι μόλις έβγαλε την ανακοίνωση ότι κλείνει , έριξε της τιμές στα παιχνίδια 30% κάτω και όλοι φεύγανε και "καροτσάκια από το σούπερ μάρκετ" με παιχνίδια.
 
mike είπε:
Εχει κονσολ κλαμπ η Ν. Ιωνια? Μηπως εννοεις αυτο στην Λ. Ηρακλειου στο Ν. Ηρακλειο?
Nαι, αυτό εννοούσα, συνεχεια μπερδευω την περιοχή με την Νεα Ιωνία όταν αναφέρομαι σε αυτό το μαγαζί για καποιο λόγο...
 
Παιδια σημερα στο "Πιτ Μπαζαρ" Θεσσαλονικησ βρηκα πλαστικο πλοιο "PLAGGON PLAST" TOYS COLLECTION. Το μαγαζι που αγορασα ειναι κατεβενοντασ ΤΟΣΙΤΣΑ απο ΟΛΛΙΜΠΟΥ προσ ΦΙΛΛΙΠΟΥ απο αριστερα, απεν. απο "επιπλα"
 
Παιδιά, βρήκα αποθήκη με παιχνίδια στο Μπουρνάζι! Έχει πάρα πολλά παλιά παιχνίδια, τα περισσότερα βέβαια είναι άγνωστης μάρκας! Όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει π.μ.!
 
Στο Ηρακλειο Κρητης εχω βρει ενα με κουκλες και αλλα οποιος θελει ας μου γραψει.Εγω παντως εχψ χαρισει σχεδον τα παντα σε παιδακια, ξαδερφακια,στην γειτονια κ.α.Θεωρω τρελο καποιος να βγαζει λεφτα απο κατι τετοιο.
 
Παιδια ψαχνω και εγω μαγαζια με παλια παιχνιδια.Αν γνωριζει καποιος ας μου στειλει π.μ.Ενδιαφερομαι για Mighty Max.
 
Οι πιο πολλοί δυστυχώς όμως τα ψάχνουν για μεταπώληση στο eBay με αποτέλεσμα όσοι τα ψάχνουμε για τους εαυτούς μας να μην μπορούμε να βρούμε τίποτα

Θα παρακαλούσα το θέμα να κλειδωθεί ή έστω να μην δίνετε πληροφορίες σε επίδοξους μεταπωλητές.
 
dr_slump είπε:
Οι πιο πολλοί δυστυχώς όμως τα ψάχνουν για μεταπώληση στο eBay με αποτέλεσμα όσοι τα ψάχνουμε για τους εαυτούς μας να μην μπορούμε να βρούμε τίποτα
Θα παρακαλούσα το θέμα να κλειδωθεί ή έστω να μην δίνετε πληροφορίες σε επίδοξους μεταπωλητές.
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Όλους μας στεναχωρούν αυτές οι συμπεριφορές που έχουν γίνει και η αιτία να δυσαρεστηθούν μέλη μας που απλόχερα μοίραζαν τις γνώσεις τους. Αντί οι γνώσεις αυτές να εκτιμηθούν μόνο ως πληροφορίες, δυστυχώς αποτιμήθηκαν σε χρήμα. Κρίμα ....
 
dr_slump είπε:
Οι πιο πολλοί δυστυχώς όμως τα ψάχνουν για μεταπώληση στο eBay με αποτέλεσμα όσοι τα ψάχνουμε για τους εαυτούς μας να μην μπορούμε να βρούμε τίποτα
Θα παρακαλούσα το θέμα να κλειδωθεί ή έστω να μην δίνετε πληροφορίες σε επίδοξους μεταπωλητές.
αχ ξίνεις πληγές,ξέρω μια περίπτωση ενός καταστήματος που επισκεπτόμουν συχνά εδώ και αρκετά χρόνια,δεν είχα ρωτήσει ποτέ όμως αν είχε τίποτα παλιό στην αποθήκη,μιας και δεν είχα ασχοληθεί με παλιά παιχνίδια,μέχρι που πριν μερικές μέρες το έφερε η κουβέντα και μου είπε ότι είχε τελικά αλλά πριν λίγο καιρό ήρθε κάποιος και τα αγόρασε όλα (και μιλάμε για μεγάλες ποσότητες),προφανώς δεν τα πήρε για τη δική του συλλογή :( ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
την εχω πατησει κ γω ετσι φιλε μου κρεμ!!αλλα ξερεισ τι ειναι να λεσ σε καποιον πηγενε παρε απο αυτο το μαγαζι το ειδα εκει!!επηδη λεει οτι ειναι συλλεκτησ κ κουραφεξαλα κ μετα το βλεπεισ στο εβαυ 100 κ 150 δολλαρια? κιαι το θεμα ειναι οτι δεν ξερουν καν τι ειναι!! θυμαμαι ενασ στο εβαυ ειχε βαλει μια infaceables φιγουρα κ την ελεγε he-man and the masters of the universe!! λυπηρο! η πουλανε κατι το οποιο ειναι σε οχι κ πολυ καλη κατασταση κ το πουλανε αστα να πανε!!
 
και οπως καταλαβαινουμε οι επιδοξοι μεταπωλητες διαβαζουν και ρετρομανιαξ για να μαθαινουν αποθηκες.....και το προβλημα ειναι οτι παιρνουν και τα παιχνιδια αλλωνων και μετα δεν στα πουλανε κιολας γιατι στο εξωτερικο λενε οτι πιανουν περισσοτερο .....ας μαζεψουν και ας στοκαρουν edit [απρεπής έκφραση] edit
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οι στοκατζηδες ειναι δυστυχως οι χειροτεροι...κ δεν ξερουν τιποτε!!ουτε συλλεκτες ειναι ουτε τιποτα!!κ τα πιο πολλα που εχω δει στην κατασταση που ειναι πιανουν edit [απρεπής έκφραση] edit κ το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουν- υπηρχαν πολλοι εδω περα που εκμεταλλευτηκαν καταστασεισ κ ατομα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα