Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς

Αντρέας Ντούζος:10!!!!!με τονο αχχ και βαχχ φάτε μάτια ψάρια και η κοιλιά περιδρομος ειδικά σαν θαλασσινός Αυγουστής! Τα εγκατέλειπα όλα και θαλασσοδερνομουν για χάρη του! Ζεν κόμικ τι άλλο να ζητησεις και ήταν ζεστός σαν άνθρωπος όχι κρύος!

Γκέλυ:9 από μένα γιατί την λατρεύω είναι άρτια ερμηνευτικά ως ηθοποιός 

και γοητευτική! Έχω δει πολλές ταινίες είχε ένα σεμνό σεξ απηλ!

Βλαχοπούλου:10 για το φλογερο ταμπεραμέντο τα άλλα περισσευουν

Λιβανού: η ομορφότερη μελαχρινή του ελληνικού σινεμά κατά με μαζί με καρεζη, 9 από μένα, μελαχρινή Μπάρμπι πολύ σωστά! Χάρμα οφθαλμών.

Χλόη Λιάσκου: κουκλίτσα , αδυνατουλα, πρότυπο μπαλαρινας με υπέροχο σωμα 9 από μενα

Παράβας: αδυναμία μεγάλη σέξι όχι αλλά αέρα είχε και τσαγανό, ένα οχτω, θα τον ειχα ερωτευτεί για την προσωπικότητα του

Γαρδέλης10////μου αρέσει αυτός ο τύπος ανδρας-παιδι που κάνει ολίγον χοντραδες και του το συγχωρεις

Καρράς:ούτε κρύο, ούτε ζέστη θα βάλω ένα εφτά λόγω παριζιαννας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαλτε φωτια στα τόπια καψτε τα Γιαννενα"; Αυτο και δε γραφω αλλο. 10.
Βιβή, αυτήν την ατάκα τη φώναζε ένας στη λαϊκή της γειτονιάς μου που πουλούσε κουρτίνες. Μιλάμε μόλις το άκουσα τρελάθηκα. Γελούσα μόνη μου. Περιττό να σας πω πως μου έφτιαξε τη μεραυ
 
Βιβή, αυτήν την ατάκα τη φώναζε ένας στη λαϊκή της γειτονιάς μου που πουλούσε κουρτίνες. Μιλάμε μόλις το άκουσα τρελάθηκα. Γελούσα μόνη μου. Περιττό να σας πω πως μου έφτιαξε τη μεραυ
Την εκλεψε απο το Γκιωνακη ο ατιμος. Θα του αρεσε η ταινια.
 
Ναι το ξέρω. Αλλά ήταν τρομερά αστείο... Ανακατευε τις κουρτίνες και φώναζε: 

Βάλτε φωτιά στα τοπια κορίτσια

Καψ τε τα Γιάννενα!!!

Έκλαιγα απ τα γέλια
 
Χαθηκε να πατε εκει με ενα σπιρτακι στο χερι, εναν αναπτηρα, λιγη βενζινη και να του λαμπαδιασετε το εμπορευμα;

Αφου το τραβαγε ο οργανισμος του. Εσεις θα φταιγατε; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιχαλόπουλος: μπα όχι επιμένω σε Γαρδέλη αν και ωραιότατος ανδρας!

Μίμι :ωραιοτατη ως πιτσιρίκα με φινετσα θα βάλω οχτώ

Φιλίνη:μεσογειακή ομορφιά ένα οχτω επίσης, τσακπινα 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγώ και στα 6 τελευταία αυτά πρόσωπα θα έβαζα από 8 ως 9
 
Bανα Μπάρμπα:όμορφη πολύ ως πιτσιρίκα και μεγαλο σύμβολο του σεξ στα 90, οχτώ από μενα
 
Καινουργια εξαδα μετα απο καιρο. Βαθμολογηστε τους:

Νορα Βαλσαμη

Ζωη Λασκαρη

Ελενα Ναθαναηλ

Ανδρεας Μπαρκουλης

Κωστας Κακαβας

Δημητρης Παπαμιχαηλ
 
Έστω και πολύ αργά, πάμε:

[SIZE=9.5pt]Μιμή Ντενίση: 4. Πάντα μου φαινόταν άσχημη και κρύα. Δεν ήξερα ότι είχε κάνει μοδέλο κι όταν το έμαθα, και μάλιστα από εδώ μέσα, απόρησα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Χλόη Λιάσκου: 5. Ζαχαρένια μπέμπα, την έβλεπα πάντα σαν τη μικρή μου αδερφή. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Νίτσα Μαρούδα: 7. Κακή δεν ήταν αλλά για μένα κι αυτή μια ζαχαρομπουμπού ήταν.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Γιώργος Παππάς: 0. Δεν τον είχα ξανακούσει. Με τίποτα όμως, αλλά τονε Δράκουλα μια χαρά θα τον έκανε, θαρρώ.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Βουτσάς: 5. Κακός δεν ήταν αλλά έκανε μόνο για χαβαλέ και βόλτες με πιτόγυρα. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ανδρεας Ντουζος: 8. Φίνο γκομενάκι. Όταν γέρασε, λίγο λιγότερο, αλλά πάντα θα τον έτρωγα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ντίνος Ηλιόπουλος: 0. Με την καμμία. Για πολλά χρόνια δεν τον χώνευα καν. Δεν έβλεπα ταινίες που έπαιζε ή έβλεπα ελάχιστες. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Σταύρος Παράβας: 8. Αν και τον χαντάκωσαν με τους ρόλους των καρικατούρων γκέι, έβγαζε μια αντρίλα. Κορμάρα και με κοντό μαλλί θα ήταν φίνο γκομενί.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Καρράς: 0. Το σέξουαλ ενός τοίχου. Σόρι αλλά μου την έσπαγε κιόλας.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ρενα Βλαχοπουλου: 5. Δεν μπορούσα ποτέ να την δω περά από θχια/πεθερά άντε και μάνα. Είχε ένα ταμπεραμέντο που όμως δεν μου έκανε στο ζέξι.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Γκέλυ Μαυροπούλου: 7. Μια ακόμα καλούλα ζαχαρομπουμπού .[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Μπέτυ Λιβανού: 10. Γυναίκαρος.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Βίνα Ασίκη: 5. Σου πετούσε τον ερωτισμό στη μάπα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ελένη Φιλίνη: 10. Γυναικάρα επίσης.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Βάνα Μπάρμπα: 0. Δυο στήθια δεν φέρνουν την άνοιξη. Άσχημο πρόσωπο και τραχιά φωνή. Θα συμφωνήσω με κάποιον/κάποια που την υποψιάστηκε για τρανσέξουαλ. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Παύλος Ευαγγελόπουλος: 10. Φαντασίωση νο2, αν και θα ήθελα πιο κοντό μαλλί.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Σταμάτης Γαρδέλης: 10. Φαντασίωση νο3, μόνο και μόνο γιατί τον είδα στις (γυμνές) δόξες του.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Πάνος Μιχαλόπουλος: 10. Φαντασίωση νο1. Εκείνα τα "Τσακάλια" με στοίχειωσαν. Κατέβασε λίγο την κάμερα μανούλα μου![/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Νόρα Βαλσάμη: 9. Μόνο και μόνο γιατί φαινόταν μονίμως έτοιμη να κλάψει.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ζωή Λάσκαρη: 0. Κρύα και άσχημη. Απορώ γιατί άναβε φωτιές. Τέλος πάντων...[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Έλενα Ναθαναήλ: 10. Νομίζω το απόλυτο πρότυπο Ελληνίδας. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ανδρέας Μπάρκουλης: 5. Πολύ συμβατικά όμορφος. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Κακαβάς: 5. Ούτε κρύο ούτε ζέστη. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Δημήτρης Παπαμιχαήλ: 7. Με διχάζει γιατί άλλοτε ήταν για φάγωμα κι άλλοτε όχι. Ίσως έφταιγαν οι ρόλοι και το ντύσιμο/στιλ.[/SIZE]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπα? Καινούργιο γκρουπ? Για να σκεφτώ.

Γυναίκες: Σε κατάταξη, κανένας δισταγμός. Ναθαναήλ (Επιχείρησις Απόλλων), Λάσκαρη, Βαλσάμη. Αλλά για βαθμολογία θα δίσταζα, διότι και οι τρεις θα είχαν προς μεγάλη. Η Ναθαναήλ έμοιαζε και σέξυ και συμπαθής και έξυπνη. Και γέρασε καλύτερα από τη Λάσκαρη. Η Λάσκαρη δεν μου άρεσε στο πρόσωπο ιδιαίτερα (είχε και κάτι από απλώς θρασύ μέχρι έκφυλο, ανάλογα το ρόλο), το κορμί της βεβαίως ήταν υπέροχο, αλλά η Ναθαναήλ δεν υστερούσε κι εκεί. Από την άλλη η Βαλσάμη ήταν πολύ όμορφη στο πρόσωπο αλλά πολύ γλυκειά για να τη δεις πονηρά. Τη Βαλσάμη θα την ήθελα για σύζυγο, τη Λάσκαρη για γκόμενα, αλλά η Ναθαναήλ θα ήταν και τα δύο σε ένα πακέτο, και ξέρω ότι είμαι αρσενικό φαλλοκρατικό γουρούνι μ' αυτά που γράφω, δεν χρειάζεται να μου το πείτε..

Άνδρες: Αναλύοντας αυστηρά τα χαρακτηριστικά τους, ο Κακκαβάς θα έπρεπε να ήταν πρώτος, με 10. Ωραίο σώμα και όμορφο πρόσωπο (αν και παιδικό, από την πρώτη του εμφάνιση μαθητούδι στη Στέλλα μέχρι την τελευταία ταινία του που θυμάμαι να έχω δει δεν έμοιαζε να είχε αλλάξει καθόλου). Αλλά η γοητεία αν και βοηθιέται φυσικά από την καλή εμφάνιση βγαίνει από κάτι εσωτερικό, και στον Κακκαβά δεν μπορούσα να δω κάτι τέτοιο, ήταν μόνο (ωραιότατο) περιτύλιγμα. Θα του ταίριαζε να λέγεται Μίμης Ντενίσης. Οπότε 8, διότι το περιτύλιγμα *ήταν* ωραίο. Ο Μπάρκουλης από την άλλη τα είχε όλα, και ωραία φωνή, οπότε θα του βάλω 9. Θα του έβαζα 10 αλλά κακογέρασε. Βέβαια μιλώντας για κακογέρασμα, τα πρωτεία έχει ο Παπαμιχαήλ μετά τα 30 του. Νεαρός ήταν όμορφος, αλλά από την εποχή του "Η κόρη μου η σοσιαλίστρια" και μετά είχαν αρχίσει να προστίθενται κιλά, προγούλια, μάγουλα, που δεν τα έχασε ποτέ - καλά, και η Α.Β. ξεχείλιζε από τα ρούχα της στη "σοσιαλίστρια". Οπότε 5 και πολύ του πάει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τις κυρίες δεν ξέρω τι να πω. Υποθέτω πως οι περισσότεροι άνδρες θα κυνηγούσαν τη Βαλσάμη. Ωστόσο Λάσκαρη και Ναθαναήλ υπήρξαν υπερ καλλονές. Η Ναθαναηλ με τρόπο παράδοξο μου φαίνεται πιο απόμακρη απ τη Λάσκαρη που έδειχνε άνετη και κουλ παρά την ομορφιά της. Κι οι τρεις πάντως είναι ανάμεσα σε 9-10 για μένα. 

Ο Κακκαβάς ήταν ένα ωραίο αγόρι, αλλά αγόρι. Δε μ αρεσε και σαν ηθοποιός, έμοιαζε και λίγο να το χει πάρει πάνω του, αρκετα για μενα να τον χαντακώσω, αλλά παίρνει ένα οκτώ, διότι έκανε αμέτρητες κορασίδες να καρδιοχτυπήσουν, δε μπορώ να το παραβλέψω. 

Ο Μπάρκουλης είναι μεγάλη μου αδυναμία, τον θεωρώ και καλό ηθοποιό. Είχε παράστημα αλλά σε καμία περίπτωση το τέλειο κορμί, είχε ωραία φωνή, έδειχνε αντρας με τα όλα του και τσιμπάει ένα εννιά απο μένα χαλαρά. 

Ο Παπαμιχαηλ στα νιάτα του υπήρξε ομορφόπαιδο το δίχως άλλο. Αλλά αυτό το μπουζούκι, το πονεμένο ύφος, το λαικό παιδί και το λεβεντοζεμπέκικο στο λαιμό μου κάθισαν.  Σαν να καταπιέστηκε αυτός ο άνθρωπος, σαν για άλλα να πήγαινε κι αλλού να βρέθηκε... καλά δε θα παραστήσω τον ψυχολόγο αλλά αυτή η σύγχυση νομίζω φάνηκε νωρίς και στην εικόνα του. Ένα έξι. 
 
Πρέπει να παραδεχτώ ότι η Μπαμπινέλλα δεν έμεινε σε ασφαλείς επιλογές. Θέλω να πω δεν έβαλε μόνο ηθοποιούς που θα ήμασταν σίγουροι για την βαθμολογία. Που-χου: η Μαυροπούλου θεωρώ ότι επειδή δεν ήταν να με συγκλονίσει, αλλά δεν ήταν ούτε άσχημη ούτε όμορφη, προσωπικά το σκέφτηκα πολύ τι να της βάλω.

Θέλουμε κι άλλα θύματα στο θυσιαστήριο. Δώσε πόνο Μπαμπινέλλα
 
Νορα Βαλσαμη. Υφος αθωο και ματακια μονιμως λυπημενα, μαλλον επειδη εχουν μια καθοδικη κλιση. Το καλο και αγνο κοριτσι. Διελυσε την εικονα της στο Οι βασεις και η Βασουλα και για μια και μοναδικη φορα μου φανηκε απιστευτα ερωτικη και συγχρονως πανεμορφη. Μετα τις Βασεις ξανα τα ιδια: Θαλεια στους Μυστικους Αρραβωνες, Κλελια στην Αναδυομενη. Ακομα και ως σατανικη Αφροδιτη στην ομωνυμη τηλεοπτικη σειρα, παλι κατι το αθωο εβγαζε. Ομορφουλα, αλλα σιγουρα οχι απο τις σεξυ παρουσιες. 4.

Ζωη Λασκαρη. Να τα ξαναπω; Θα γινω κουραστικη. Αλλα προς χαριν του 0,0001% οσων μας διαβαζουν και δεν το ξερουν ακομα, δηλωνω πως αυτη η γυναικα για μενα ηταν η θεα του ερωτα και της ομορφιας. Η ωραιοτερη Ελληνιδα καλλιτεχνις που ειδα ποτε και αν δεν υπηρχε η Μπαρντο, θα ελεγα η ωραιοτερη παγκοσμιως. Υψος 1,68 που την εποχη εκεινη ηταν ο,τι ειναι σημερα το 1,80 στη χωρα μας για τις γυναικες. Κορμι θανατηφορο με τελειες αναλογιες και πανυψηλα ποδια οχι λογω υψους αφου το 1,68 δεν ειναι και τιποτα θεορατο, αλλα λογω σωματικης κατασκευης. Προσωπο απιστευτο, ματια γεματα παθος, σαρκωδη χειλη, ερωτικη φωνη. Η γυναικα αυτη απεπνεε ερωτισμο απο δεκα χιλιομετρα μακρια. Δυστυχως κακογερασε. Προωρα και υπερβολικα ασχημα. Εγω ομως θα τη θυμαμαι παντα οπως την ειδα στις Θαλασσιες τις χαντρες που ηταν ωραιοτερη απο ποτε. 10.

Ελενα Ναθαναηλ. Ποτε δεν καταλαβα γιατι τη θεωρουν ωραια. Κρυα, ασχημη, με μονιμως γλειμμενο μαλλι και με απαισιο χαμογελο που ευτυχως ελαχιστες φορες το ειδαμε. Ειχε ομως πολυ ωραιο σωμα και γενικως εναν σωματοτυπο που την εποχη εκεινη ηταν εξαιρετικα σπανιος για τα ελληνικα δεδομενα. Δεν μου αρεσε ποτε και ποτε δεν την μπορεσα. 3.

Ανδρεας Μπαρκουλης. Αν ημουν κοριτσακι την εποχη που ο Ανδρεας εκανε θραυση, δε θα γυριζα να τον δω. Θα γυριζα ομως 180° αν τον εβλεπα δεκα χρονια αργοτερα που ειχε μεγαλωσει και ωριμασει. Εν ολιγοις προτιμω απειρως περισσοτερο τον Ανδρεα του 1968 απο τον Ανδρεα του 1958. Υπεροχος και πολυ αρρενωπος στο Οταν η πολις πεθαινει και στο Μια τρελη τρελη σαρανταρα ιδιως οταν τραγουδα το Χαμενες ωρες. 7.

Κωστας Κακαβας. Ιδια περιπτωση με του Μπαρκουλη, αλλα αυτος εγινε τραβηχτικος πολυ πιο γρηγορα. Στις ταινιες του '50 ηταν ενας αφρατος βουτυρομπεμπες που δεν ξερω τι επιτελους του εβρισκαν οι κοπελες. Οταν ομως τον ειδα στο Τυφλα να' χει ο Μαρλον Μπραντο, γυρισμενο το φθινοπωρο του 1963, αλλαξα γνωμη. Ο Κωστας συνεχιζε να ειναι αφρατος, αλλα τωρα εδειχνε πιο δεμενος και ενω το προσωπο του παρεμενε ιδιο, αυτος φροντισε να αλλαξει κουρεμα και χτενισμα. Ενω δηλαδη προηγουμενως ειχε ενα κλασικο αερατο κουρεμα με το μετωπο ακαλυπτο, τωρα τα μαλλια του τα ειχε πατικωσει σε φραντζα σαν αρχαιος Ρωμαιος. Ε, αυτο ηταν που εκανε ολη τη διαφορα! Και μαλιστα αυτη την ιδια κουπ τη διατηρησε ολη την υπολοιπη δεκαετια του '60. Μπραβο του λοιπον που διορθωσε το λαθος του και καταφερε να μεταμορφωθει σε εναν πολυ σεξυ αντρα. 7.

Δημητρης Παπαμιχαηλ. Αυτος ο αντρας δεν μου αρεσε ποτε. Ουτε καν ως αδυνατος. Για οταν παχυνε δεν το συζηταμε καν. Δεν εχω θεμα με τα περιττα κιλα σε εναν αντρα. Ισα - ισα που μεχρι ενος σημειου μου αρεσουν πολυ. Το θεμα ειναι οτι στον Παπαμιχαηλ δεν πηγαιναν. Αν πηγαιναν, ας ηταν και 100 κιλα. Δε θα ειχα κανενα προβλημα. Αλλα και περα απο τα κιλα, ο Δημητρης ηταν παντα κατι τελειως εξω απο μενα. Ο αντρας που ποτε μα ποτε δε θα καταφερνε να με συγκινησει. Επισης τον θεωρω κακο ηθοποιο, πολυ ψευτικο. Η μοναδικη στιγμη που τον βρηκα οχι απλως καλο, αλλα υπεροχο, ηταν στον Παπαφλεσσα. 1.
 
Αχ, τι ωραία, για να σκεφτώ: 

Νόρα Βαλσάμη: Σε κάποιες φωτογραφίες της, το προσωπάκι της είναι αγγελόμορφο... Είναι τόσο γλυκιά, τόσο χαριτωμένη...... αλλά.... καθόλου sexy κατά τη γνώμη μου... Ακόμα κι όταν προσπαθεί να κάνει την "κακιά κοπέλα" όπως στο "Κάτι κουρασμένα παλληκάρια" ....  5.

Ζωή Λάσκαρη: Δεν μπορώ να πω πάρα πολλά, γιατί για μένα ήταν η απόλυτη θεά του ελληνικού κινηματογράφου... Τι πρόσωπο, τι σώμα, τι μάτια, και πολύ καλή ηθοποιός.... Σέξι κι όποιος αντέξει.... Σ' εκείνα τα "Εγωισμός", "Ίλιγγος" και "Δάκρυα για την Ηλέκτρα"  ήταν απίστευτη!!! Από μένα 10... 10 με τόνο!

Έλενα Ναθαναήλ: Μου άρεσε πάρα πολύ... Τα μάτια της, το μαύρα μακριά ίσια μαλλιά της, το σώμα της...  Αλλά κυρίως, το στυλ της... Τα αξεσουάρ... Εκείνα τα τεράστια γυαλιά, οι επίσης τεράστιες βλεφαρίδες της, το έντονο βάψιμό της... Δεν θα το ακολουθούσα αλλά μου άρεσε να το βλέπω... Την κατατάσσω στις πολύ σέξι παρουσίες... 8.

Ανδρέας Μπάρκουλης: Ψηλός, λεπτός, μελαχροινός... Θα συμφωνήσω με την Bambinella... Δε μου έβγαζε τίποτα ερωτικό στα νιάτα του... Και δεν κατάλαβα ποτέ γιατί βγήκε το "Κορίτσια ο Μπάρκουλης"... Ο ώριμος Μπάρκουλης ήταν πολύ καλύτερος... Ο ώριμος, όχι ο γερασμένος....  Εκεί πραγματικά δεν αναγνωριζόταν... 6 

Κώστας Κακκαβάς: Γλυκούλης ναι, αλλά σέξι? Α πα πα... 4

Δημήτρης Παπαμιχαήλ: Ο πιο όμορφος από τους τρεις που συζητάμε τώρα... Μου αρέσουν πολύ τα ανοιχτόχρωμα μάτια και συνήθως κοιτάζω αυτό σε έναν άντρα πρώτα... Παρόλα αυτά, αυτό το αγόρι με την πράσινη ματιά, δεν μου άρεσε... Δεν ήταν το στυλ μου... Δε θα συζητήσω καν για το πάχος του... Μιλάω για τον Παπαμιχαήλ όπως ήταν στις αρχές... Σέξι? Δεν ξέρω, αλλά σίγουρα έβγαζε ότι είναι άντρας... Θα βάλω 8.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμπέρασμα: Πρέπει να δω το "Οι βάσεις κι η Βασούλα". Δεν το έχω δει ποτέ (με απωθεί και ο τίτλος)
 
Βαλσάμη :   Γλυκιά και όμορφη .Μάλλον,πολύ γλυκιά και πολύ όμορφη..Διορθώνω:υπερβολικά πολύ γλυκιά και πολύ όμορφη..Το "σέξι" όμως,σε βαθμό κάτω της βάσης..Περισσότερο σου προκαλεί να της δώσεις μια ζεστή και γλυκιά αγκαλιά,έναν ώμο να κυλήσουν τα δάκρυα της,παρά να σκεφτείς ο,τιδήποτε άλλο (καλά,το ξέρω..είναι λίγο υπερβολή αυτό που έγραψα για το ο,τιδήποτε άλλο ,αλλά ήθελα να δικαιολογήσω τα περί  μετρίου σεξαπίλ ) Συνολική βαθμολογία  όμως :    9

Ναθαναήλ :  9,5    Δεν ξέρω γιατί δεν έβαλα 10..Κάτι νιώθω ότι της λείπει (από το τέλειο)..Τι να πω..Με λίγα λόγια λοιπόν,είναι αυτή η γυναίκα που θα σε κάνει να τρέξεις από πίσω της,όπως έτρεχε ο Παπαμιχαήλ στο "Λεβεντόπαιδο".Θα "κολλήσεις" μαζί της.Δύσκολα θα την ξεχάσεις.Θα πιεις και ένα,και δύο και τρία μπουκάλια αλκοόλ για να πνίξεις τον πόνο σου.Αλλά στο δέκατο θα την ξεπεράσεις.Θα ΄ρθει η μέρα που θα πεις "υπάρχουν και αλλού μελαχρινές".Και θα πας παρακάτω.

Λάσκαρη  :  Συμφωνώ 100%  με την Bambi..ουφ...δεν ξέρω τι να γράψω.Τι να πρωτογράψω..Ίλιγγος,Δάκρυα για την Ηλέκτρα,Εγωισμός..Στις " θαλασσιές τις χάντρες" και στο "τέντι μπόι,αγάπη μου"..Μπορεί από το "Μαριχουάνα στοπ" και μετά να "άλλαξε" λίγο (εξωτερικά εννοώ),αλλά δεν σε νοιάζει!Έγραψα για την Έλενα ότι κάποια στιγμή θα την ξεπεράσεις.Η Ζωή δεν ξεπερνιέται.Είναι αυτή που θα σου φέρουν φωτογραφία της ότι σε απατάει με άλλον (εντάξει,εχθές είχε στη tv το "unfaithful" με τον Ρίτσαρντ Γκιρ και επηρεάστηκα λίγο),και το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να σκίσεις τη φωτό,να την πετάξεις στα μούτρα του κομιστή και να του πεις "Είναι fake η φωτογραφία,δεν είναι η Ζωή μου αυτή"!.Νομίζω πως έγινα κατανοητός.. Βαθμολογία  :    10 !!!!!!     ( μπορώ να βάλω 20 ? )
 
[SIZE=9.5pt]Καλησπέρα! Έλειψα αρκετό καιρό από το φόρουμ και τώρα βλέπω το θέμα, οπότε βαθμολογώ όλα τα ονόματα:[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Μιμή Ντενίση: 7  Ωραίο πρόσωπο, λίγο ψυχρή ως σύνολο.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Χλόη Λιάσκου: 6 Χαριτωμένη, αλλά υπερβολικά λεπτή.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Νίτσα Μαρούδα: 4 Δεν μου άρεσε ποτέ, ίσως έφταιγαν και οι ρόλοι.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Γιώργος Παππάς::5  Ενδιαφέρουσα μορφή, στο εξωτερικό θα είχε κάνει καριέρα σε φιλμ νουάρ.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Βουτσάς: 4 Συμπαθής στα νιάτα του, αλλά μέχρι εκεί.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ανδρεας Ντουζος: 7 Ωραίος στα νιάτα του.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ντίνος Ηλιόπουλος: 7 Κύριος με όλη τη σημασία της λέξης και πολύ φίνος.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Σταύρος Παράβας: 5 Ενδιαφέρων τύπος, δεν βοήθησαν οι ρόλοι του.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Καρράς: 7 Ωραία εμφάνιση.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ρενα Βλαχοπουλου: 5 Ταμπεραμέντο, αλλά δεν μου άρεσε ως γυναίκα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Γκέλυ Μαυροπούλου: 9 Θηλυκή και ελκυστική, χωρίς να το φωνάζει.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Μπέτυ Λιβανού: 10 Πανέμορφη μέχρι σήμερα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Βίνα Ασίκη: 6 Πολύ σέξυ στο ξεκίνημά της στο "Πορφύρα και αίμα", μετά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ελένη Φιλίνη: 9 Πολύ όμορφη και σέξυ.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Βάνα Μπάρμπα: 8 Πολύ αισθησιακή στην αρχή, μετά άλλαξε πολύ.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Παύλος Ευαγγελόπουλος:  6.  Συμπαθητικός.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Σταμάτης Γαρδέλης: 6 Baby face.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Πάνος Μιχαλόπουλος: 9 Αρρενωπός και ντόμπρος.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Νόρα Βαλσάμη: 9 Γλυκύτατη και σχεδόν ποτέ μοιραία.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ζωή Λάσκαρη: 9 Τη δεκαετία 1960-1970 το πιο ελκυστικό θηλυκό του ελληνικού κινηματογράφου.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Έλενα Ναθαναήλ: 10 Το ωραιότερο πλάσμα που πέρασε από τον ελληνικό κινηματογράφο.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ανδρέας Μπάρκουλης: 6 Συμπαθής στα νιάτα του.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Κακαβάς: 7 Όμορφος και εξέπεμπε μια καλοσύνη.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Δημήτρης Παπαμιχαήλ: 7 Ωραίος μέχρι τα 30 του.[/SIZE]
 
Να δώσω και εγώ τους βαθμούς μου...

Νόρα Βαλσάμη , αγαπημένη ηθοποιός , όμορφη γυναίκα πολύ γλυκιά ακόμα και μεγαλύτερη , της δίνω 7

Ζωή Λάσκαρη , οι απόψεις μας για τη Ζωίτσα συμπίπτουν με της 1@bambinella 100[/USER] και με κάλυψε πλήρως σε όσα ανέφερε , της δίνω 9

Έλενα Ναθαναήλ , αγαπημένη μου επίσης , πάντα αριστοκρατική και ξεχωριστή , της δίνω 8

Ανδρέας Μπάρκουλης , σχεδόν αδιάφορος μου ήταν πάντα αλλά ας του δώσω ένα 6

Κώστας Κακκαβάς , οκ στα νιάτα του ήταν ωραίο παλλικάρι αλλά ερμηνευτικά δεν έχω να τον θυμάμαι σε κάτι σούπερ πέρα από τον ζεν πρεμιέ , 6 και εδώ

Δημήτρης Παπαμιχαήλ , όντως ο Δημητράκης μετά τη "Σοσιαλίστρια" πήρε την κατιούσα , καλός ηθοποιός οκ , του δίνω 7

 
[SIZE=12.666666984558105px]Ωραίο θέμα και ιδιαίτερως ενδιαφέρον. Κλέβοντας και λίγο τον atanasio καθώς εν πολλοίς συμπίπτουμε, έχουμε και λέμε:[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Μιμή Ντενίση: 5  Ωραίο πρόσωπο, αρκετά ψυχρή ως γυναίκα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Χλόη Λιάσκου: 6 Χαριτωμένη, αλλά υπερβολικά λεπτή σε σημείο που μου βγάζει κάτι αρνητικό.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Νίτσα Μαρούδα: 7 Έχει τον ρόλο της μπουμπούς σε πολλές ταινίες. Ελκυστική για εμένα σαν παρουσία. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Γιώργος Παππάς: [/SIZE]2 Αδιάφορος

[SIZE=9.5pt]Κώστας Βουτσάς: 6 Συμπαθής, τσαχπίνης και γεροδεμένος τυπάκος που εγώ τον πάω.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ανδρεας Ντουζος: 7 Ωραίος τύπος[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ντίνος Ηλιόπουλος: 8 Κύριος με όλη τη σημασία της λέξης και πολύ φίνος (αφού έπαιζε και στου Φίνου)[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Σταύρος Παράβας: 4 Άσχημος στα νιάτα και στα γεράματα του ας τα να πάνε. Ωραίος σαν προσωπικότητα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Καρράς: 5 Συμπαθής [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ρενα Βλαχοπουλου: 5 Μπριόζα με κερκυραικό ταμπεραμέντο και αρκετά καλή κωμικός, αλλά δεν μου άρεσε και πολύ ως γυναίκα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Γκέλυ Μαυροπούλου: 9 Θηλυκή και ελκυστική, χωρίς να το φωνάζει. [Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα][/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Μπέτυ Λιβανού: 10 Πανέμορφη μέχρι σήμερα!![/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Βίνα Ασίκη: 9 Θηλυκό με τα όλα του![/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ελένη Φιλίνη: 10 Πολύ όμορφη με καμπύλες και ωραίο σώμα.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Βάνα Μπάρμπα: Μεσογειακό θηλυκό που στην πορεία άλλαξε και το έχασε. 9 στα νιάτα της                                                                                 [/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Παύλος Ευαγγελόπουλος:  5  Συμπαθητικός.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Σταμάτης Γαρδέλης: 6 Baby face.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Πάνος Μιχαλόπουλος: 9 Αρρενωπός και ντόμπρος.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Νόρα Βαλσάμη: 10 Το μωράκι που όλοι θα πολιορκούσαμε. Ρεσπεκτ[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ζωή Λάσκαρη: 9 Όμορφο, ζόρικο θηλυκό που ήθελε χρόνο και μυαλό για να το καταφέρεις[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Έλενα Ναθαναήλ: 7 Ωραία κοπέλα αλλά ποτέ δε μου έβγαλε αυτό το κάτι[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Ανδρέας Μπάρκουλης: 5 Απλά συμπαθής στις ταινίες του 50-70.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Κώστας Κακαβάς: 8 Όμορφος και εξέπεμπε μια καλοσύνη.[/SIZE]

[SIZE=9.5pt]Δημήτρης Παπαμιχαήλ: 7 Ωραίος μέχρι τα 40 του.[/SIZE]



 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα