Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς

Δυο παντρεμενα ζευγαρια αυτη τη φορα στην τετραδα:

Δεσποινα Νικολαϊδου
Μαρια Μπονελλου
Γιωργος Μουτσιος
Σωτηρης Μουστακας
 
Δέσποινα Νικολαΐδου: Πάρα πολύ μου άρεσε αυτή η γυναίκα. Για το γούστο το δικό μου τη θεωρώ σέξι. Ιδιαίτερη φωνή, απόλυτα "γυναικεία" και άψογα ντυμένη παντού. Στα συν οτι ωρίμασε υπέροχα, όπως είδαμε στο θέατρο της Δευτέρας. 8
Μαρία Μπονέλλου: Επίσης όμορφη και γλυκιά. Σπιρτόζικο βλέμμα και δεν ξέρω γιατί, μου έδινε και την εντύπωση καλού και καθαρού ανθρώπου. Πολύ μου είχε αρέσει ως σνομπ αδερφή Ψαλίδα στην Ωραία του Κουρέα. Τη θεωρώ και αρκετα σέξι. 7
Γιώργος Μούτσιος: Απόλυτη γοητεία, υπέροχη φωνή, θα τον ήθελα περισσότερο σε κωμωδίες. Στο Αχ και να Ήμουν Άντρας ήταν κούκλος. Αργότερα σα να βάρυνε λίγο και δε μου άρεσε πολύ. Ένα 7 όμως θα το πάρει.
Σωτήρης Μουστάκας: Σέξι ο Μουστάκας; Μπορώ να τον φανταστώ αδερφό μου, ξάδερφο, φίλο, κουμπάρο, μπατζανάκη... αλλά ως άντρα; Όχι με τίποτα. 3
 
Τι του βρήκε όμως του Μουστάκα η Μπονέλλου αν εκείνη ήταν του 7 κι εκείνος του 3? (Ως ζεύγος παίρνουν 10 επομένως)

Ο Μουτσιος για μένα ήταν λίγο πάνω από τον Μουστάκα. Άντε 4. Τώρα γιατί, όπως λέγανε φήμες, πρωταγωνιστούσε σε τσόντες? Δεν ξέρω. Μπορεί κάποιες να τον έβρισκαν σέξυ. Εδώ κυκλοφορούν διαδόσεις ότι σε κάποιες αρέσει ο Καζής!! Αν είναι δυνατόν!!

Γενικά αυτή η φουρνιά παίρνει χαμηλούς βαθμούς από μένα. Η Μπονέλλου δεν μου άρεσε καθόλου στο πρόσωπο και στο παίξιμο και στη φωνή. Τη Νικολαΐδου δεν την ήξερα καθόλου μικρότερος, την πρωτοάκουσα/είδα το 1976 στο "Η ωραία Ελένη των γαϊδάρων" από το οποίο θυμάμαι μόνο το πρώτο επεισόδιο που μου είχε αρέσει αλλά τίποτε μετα, άρα για κάποιο λόγο δεν το έβλεπα. Και ενώ βλέπω πως έχει παίξει σε κάποια έργα που έχω δει, δεν την είχα προσέξει σε κανένα ιδιαίτερα. Αλλά καλή μου μοιάζει από φωτογραφίες
 
Ο Μουτσιος για μένα ήταν λίγο πάνω από τον Μουστάκα. Άντε 4. Τώρα γιατί, όπως λέγανε φήμες, πρωταγωνιστούσε σε τσόντες? Δεν ξέρω. Μπορεί κάποιες να τον έβρισκαν σέξυ. Εδώ κυκλοφορούν διαδόσεις ότι σε κάποιες αρέσει ο Καζής!! Αν είναι δυνατόν!!
Καλε, ποιος Καζης! Εδω υπαρχουν κατι τελειως ανωμαλες που βρισκουν σεξυ ακομα και τον Κατσαδραμη!
 
Ο Μούτσιος όντως έπαιξε σε τσόντα, κατά βάσιν σοφτ, καλλιτεχνική τύπου, με ( . )( . ) και ω ω κυρίως και γυναίκες χωρίς ρουχα και φρύδια. Και μάλιστα ο Μούτσιος μας το δείχνει πολύ φευγαλέα και από μακρυά. Βέβαια επι τω έργω δεν εμφανίζεται αυτός, αλλά διάφοροι άλλοι τυχάρπαστοι. Η ταινία λέγεται "Η σπηλιά της αμαρτίας" νομίζω.
 
Δέσποινα Νικολαΐδου. Πραγματικά σέξυ αυτή η γυναίκα. Πολύ φινετσάτη, καλοντυμένη και αρκούντως ερωτική. Απορώ που δεν έκανε καλύτερη καριέρα, γιατί ήταν και καλή ηθοποιός. 8
Μαρία Μπονέλλου. Νόστιμη, γλυκιά και καλοσυνάτη, κι αυτή αδικήθηκε από τους ρόλους της. 7
Γιώργος Μούτσιος. Ωραία φωνή και έντονη παρουσία. Αλλά ... σέξυ; 5
Σωτήρης Μουστάκας. Συμπαθέστατος και σπιρτόζος σαν κωμικός, αλλά ... 4
 
Δέσποινα Νικολαΐδου: Είναι αυτή που δίδαξε την Αλίκη; Ε, ένα 8 θα το πάρει και γι αυτό.
Μαρία Μπονέλλου. Θυμάμαι ότι ήταν συμπαθητικούλα αλλά δεν τη θυμάμαι... γενικώς.
Γιώργος Μούτσιος. 6,5, δεν ήταν του γούστου μου αλλά είχε μια αρρενωπότητα.
Σωτήρης Μουστάκας. Από τους αγαπημένους μου κωμικούς αλλά... σεξ απίλ; Όχι. Άντε να του βάλω τρία, υπήρχαν και χειρότερα (Ρίζος, Γκιωνάκης κ.α).
 
Δεσποινα Νικολαΐδου: Χωρίς να είναι η απίστευτα όμορφη, είχε και μπόλικη φινέτσα και μπολικο σεξαπιλ. Στη θέση του κου Βαρνεζη μάλλον θα είχα προτιμήσει την Παπανελοπουλου από την Κατερίνα Πιερρη (αν και ο Παρλας εν τέλει μάλλον μου φαινόταν πιο ταιριαστός για εκείνη). Επίσης πολύ γοητευτική κ σε ώριμη ηλικία. Απλόχερα 8
Μαρια Μπονελλου:
Ομοίως όχι ιδιαίτερα όμορφη, αν και φυσιογνωμικά ενδιαφέρουσα. Σε κάθε παντως περίπτωση πρέπει να ήταν πανέξυπνη, σπιρτοζα, κ πνευματώδης γυναίκα. Από τις γυναίκες που θα μπορούσε εάν έλεγε την κατάλληλη ατάκα με το κατάλληλο βλέμμα στη σωστή στιγμή, να έκανε τον άλλο τρελό για πάρτη της. Ένα 6 από μένα
Γιώργος Μουτσιος: Εξαιρετικά γοητευτικος και σεξυ κατά τη γνώμη μου από κάθε άποψη (από το βλέμμα, την απίστευτη φωνή, μέχρι ακόμα και η φαλακριτσα του του έδινε ποντους) Πάντα μου άρεσε πολύ, και νομίζω εδεναν ωραία σα ζευγάρι με τη Νικολαΐδου. Από εμένα 9
Σωτήρης Μουστακας:
Μακράν ο αγαπημένος μου κωμικός. Σεξυ? Στα νιάτα του σίγουρα όχι. Στη δεκαετία του 80 κάπως περισσότερο. Σε κάθε πάντως περίπτωση θεωρώ ότι αυτός ο άνθρωπος ήταν τόσο "χαμαιλεοντας" που με τον τρόπο του αν ήθελε θα μπορούσε να γίνει και σεξυ- και ας μην το είχε από φυσικού του πολύ. Του βάζω ένα 4
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επειδή έχω καιρό να μπω στο συγκεκριμένο θέμα θα βαθμολογήσω και την προηγούμενη τετράδα.

Βουλα Χαριλαου: Γλυκιά ναι, σέξυ όχι ιδιαίτερα θα έλεγα. Ακόμη και στον Εφιάλτη έβγαζε μια αφέλεια που σε συνδυασμό με τη φωνή μόνο σέξυ δεν θα μπορούσα να τη χαρακτηρίσω. 6

Μιρκα Καλατζοπουλου:
Σε αντίθεση με τη Βούλα από πάνω, η Μίρκα όσο κι αν έβγαζε μια παιδικότητα ως φυσιογνωμία, τόσο σέξυ μπορούσε να γίνει αν το ήθελε και το χρειαζόταν κι ο ρόλος. Απόδειξη οι Λολίτες της Αθήνας! 8

Γιωργος Μοσχιδης:
Ενώ ήταν εξαιρετικός ηθοποιός δεν έβρισκα τίποτε τραβηχτικό πάνω του. Sorry, 4.

Ανεστης Βλαχος: Ωραίος δεν μου φαινόταν ποτέ, μάλιστα στις περισσότερες ταινίες του με φόβιζε κιόλας. Μέχρι που τον είδα στην Ληστεία στην Αθήνα. Κι ενώ πάλι υποδυόταν ένα "μπουμπούκι", αυτή τη φορά κάποια κοντινά του πλάνα με έκαναν να τον δω λίγο πιο συμπαθητικό και ίσως και αρκετά γοητευτικό. 6

Και πάμε και στην πρόσφατη τετράδα όπου ήθελα οπωσδήποτε να γράψω μόνο και μόνο για να βαθμολογήσω την
Δεσποινα Νικολαϊδου: Πάντα μου άρεσε αυτή η γυναίκα! Βέβαια ως Ρούλα στα Χτυποκάρδια με τα κοτσίδια και την καρώ πλισέ φουστίτσα μπορεί να μην έλεγε τίποτα αλλά ως Μαίρη Παπανελοπούλου στην Μοντέρνα Σταχτοπούτα και ως Κλάρα/ σύζυγος του Καλλιβωκά στο Η δε γυνή ήταν χάρμα οφθαλμών. Υπέρκομψη, γοητευτική, με ωραίο τόνο στη φωνή, εκπληκτική γλώσσα του σώματος, μια θεά ήταν! Νομίζω ότι ο Πάρλας έκανε τη σωστή επιλογή στη Ρώμη.... (Κι όπως έχω ξαναπεί, σε όλη αυτή την ιστορία, όποιον γυνακείο ρόλο και να είχα, τον Πάρλα θα προτιμούσα κι όχι το παιδοβούβαλο. Από εμένα 9!*

Μαρια Μπονελλου: Πολύ γλυκό πλάσμα! Δεν θα έλεγα ότι ήταν ιδιαίτερα σέξυ αλλά σε κάποιους ρόλους της (όπως στην Ωραία του Κουρέα και στο Κάτι κουρασμένα παλικάρια) σίγουρα είχε στιγμές που θα μπορούσαν να γοητεύσουν αρκετούς. 7

Γιωργος Μουτσιος:
-Γεια και χαρά καλέ μου κύριε! Δε μου αρέσατε σαν φυσιογνωμία αλλά η φωνή σας ήταν το κάτι άλλο! 6

Σωτηρης Μουστακας:
Τον συμπαθούσα πάρα πολύ αλλά σέξυ δεν μου φαινόταν ποτέ. Κρίμα. 4


*Η απορία μου είναι πώς μια τόσο γοητευτική γυναίκα και κυρίως ξανθιά κατάφερε να πάρει ρόλο σε ταινία της Αλίκης.
 
*Η απορία μου είναι πώς μια τόσο γοητευτική γυναίκα και κυρίως ξανθιά κατάφερε να πάρει ρόλο σε ταινία της Αλίκης.
Ήταν κολλητή της, ήταν φιλενάδες από τη σχολή του Εθνικού (συμμαθήτριες).
 
Δέσποινα Νικολαΐδου: Μια πολύ γοητευτική γυναίκα. Γενικώτερα, υπήρξε από τις παρουσίες που ξεχώριζαν. Χωρίς να είναι όμορφη, είχε ένα περίεργο πρόσωπο, λεπτό σώμα και έναν εντελώς προσωπικό τύπο. Ακόμα και η φωνή της ήταν πολύ ιδιαίτερη. Κατά τη γνώμη μου το είχε το σέξυ. Από μένα 8.

Μαρία Μπονέλλου:
Οι πρώτες λέξεις που μου έρχονται στο μυαλό για την Μπονέλλου είναι "πικάντικο μουτράκι". Εξαιρετικό σώμα και πολύ γλυκά μάτια. Δεν νομίζω ότι οι ρόλοι της βοηθούν να τη δω σέξυ. Έκανε σχεδόν πάντα τη χαζούλα κοπελίτσα και είμαι βέβαιη ότι δεν ήταν έτσι στην προσωπική της ζωή η γυναίκα. Η στριγγή, ένρινη φωνή της (που ίσως να την έκανε και πιο έντονη για τους ρόλους που έπαιζε) για μένα είναι στα μείον της. 6.

Γιώργος Μούτσιος:
Αντίθετα με τους περισσότερους εδώ, εγώ νομίζω ότι ήταν πάρα πολύ γοητευτικός άντρας. Πολύ ωραία φωνή, πολύ ωραία μάτια, γενικώς πιστεύω ότι το είχε πολύ το σέξι. Δε γέρασε ωραία. Ασχήμηνε πολύ. Αλλά παρόλο που ήταν μεγάλος πια όταν τον είδα στην οπερέτα "Απάχηδες των Αθηνών" στο Ακροπόλ, αυτή η καταπληκτική φωνή του είχε μείνει αναλλοίωτη ρε παιδί μου. Μας καθήλωσε. Από εμένα 9 με τόνο.

Σωτήρης Μουστάκας:
Είμαι σίγουρη ότι η καρικατούρα που βλέπαμε στις ταινίες, δεν υπήρχε στην πραγματικότητα. Με τους κωμικούς, ποτέ δεν βλέπεις τον άντρα. Βλέπεις μόνο τον αστείο ρόλο. Δε μου άρεσε καθόλου στις ταινίες του '80 αλλά δεν ήταν ο μόνος που χαραμίστηκε στα γελοία έργα εκείνης της περιόδου. Όταν τον έβλεπα να μιλάει σε συνέντευξη ας πούμε, ήταν βέβαια ο εαυτός του. Ένας σοβαρός άνθρωπος με ενδιαφέρουσα φωνή. Ναι, πιστεύω ότι μπορεί να ήταν πολύ σέξυ αλλά δεν μπορώ να το δω από τους ρόλους του. Τι να βάλω λοιπόν? Άντε, να μοιράσω τη βαθμολογία στη μέση και να βάλω 5.
 
Δεσποινα Νικολαϊδου. Το προσωπο της δεν ηταν ιδιαιτερα ομορφο, αλλα αυτη η γυναικα υπηρξε πολυ ερωτικη. Μου αρεσουν πολυ τα εντονα μπλε ματια της και η αισθησιακη φωνη της. Η Δεσποινα δειχνει ανθρωπος με πολυ εντονη προσωπικοτητα και οσο μεγαλωνε, τοσο περισσοτερο δυναμικη και εντυπωσιακη εδειχνε. Μεχρι καποιο σημειο βεβαια. Την ειχα δει πριν απο πολλα χρονια σε ενα ανεκδιηγητο μελο οπου πρωταγωνιστουσε ο Βοσκοπουλος και η ηθοποιος ειχε αφησει τα ξανθα μαλλια της να μακρυνουν. Τι γυναικα, Θεε μου! Αυτο σκεφτηκα. Οποτε, απο μενα παιρνει 9.

Μαρια Μπονελλου. Ομορφη κοπελα με ωραια εξωτικα ματια και πολυ ασυνηθιστο προσωπο. Αλλα ηθελα να τη βλεπω με μακρυ μαλλι που της πηγαινε αφανταστα. Οπως ηταν δηλαδη στο Κατι κουρασμενα παλικαρια και οχι οπως ηταν στην Ωραια του κουρεα. Απο φωνη, δυστυχως, δεν ειχε και ο,τι καλυτερο. Πολυ τσιριχτη και αυτο φυσικα τη χαλαγε. Θα παρει 6.

Γιωργος Μουτσιος. Ωραιος αντρας, αλλα εντελως αχωνευτος, βρε παιδι μου! Δεν τον μπορω τον Μουτσιο με τιποτα. Ειχε κατι το πολυ υπεροπτικο πανω του. Γι' αυτο και ποτε δε μου καθισε καλα στο Θα σε κανω βασιλισσα, στο ρολο του Μπιλυ που απλωνει. Να βαζανε αλλον. Οχι τον Μουτσιο. Ο Μουτσιος ηταν τελειος για ρολους μοιχου συζυγου και δολοφονου, οπως δηλαδη στην Κραυγη. Εκει μαλιστα! Αλλα οχι και Μπιλυ! Αν ο αντρας δεν ειναι πανω απ' ολα γλυκος, βρασε ριγανη. Δεν πα' να εχει την ομορφια του Καρυ Γκραντ; Τι να το κανεις ομως; Και ο Μουτσιος ηταν ο,τι αλλο θελετε εκτος απο γλυκος. Φωνη ωραια, μπασα, αντρικη και στην ομιλια και στο τραγουδι, αλλα κι αυτη αχωνευτη ηταν. Οχι. 4.

Σωτηρης Μουστακας. Αυτος παλι ηταν τρομερα γλυκος, αλλα δεν ειχε αρρενωποτητα. Παραξενο προσωπο. Ειχε καποια χαρακτηριστικα γυναικεια πανω του και δεν εννοω απολυτως τιποτε αλλο περα απο αυτο που λεω. Αν ηταν πιο αρρενωπο, σιγουρα θα επαιρνε απο μενα πολυ μεγαλο βαθμο, αλλα τωρα δε θα μπορεσω. Ως ηθοποιο τον ξερω μονο μεσα απο τον παλιο κινηματογραφο και δεν τον εχω δει ουτε σε μια ταινια του '80. Ακουω που λενε πως σε εκεινες ηταν θαυμασιος. αλλα αυτο δεν το ξερω. Για παραδειγμα, ο αντρας μου τον λατρευει. Απο οσο τον εχω δει τον Μουστακα παντως, μια χαρα ηταν χωρις κιολας να με ξετρελαινει με το χιουμορ του. Οσον αφορα το σεξ απηλ του, απο μενα θα παρει 3.
 
Εγώ είχα μια συνάδελφο στην δουλειά το 2005 που είχε καψούρα με τον Φέρμα
 
Για σημερα και μετα απο καιρο μια τετραδα που αποτελειται μονο απο γυναικες για να βαθμολογησετε το σεξ απηλ τους:

Καιτη Πανου
Νικη Τριανταφυλλιδη
Αννα Κυριακου
Κατερινα Γιουλακη
 
Καιτη Πανου :award:
Νικη Τριανταφυλλιδη :|
Αννα Κυριακου :confused:
Κατερινα Γιουλακη :rofl:
 
@PT8 Σε ευχαριστω. Θα σε παρακαλουσα, εαν θελεις, να εβαζες και εναν βαθμο απο το 0 μεχρι το 10 για την καθε ηθοποιο.
 
  • Like
Reactions: PT8
Για σημερα και μετα απο καιρο μια τετραδα που αποτελειται μονο απο γυναικες για να βαθμολογησετε το σεξ απηλ τους:

Καιτη Πανου
Νικη Τριανταφυλλιδη
Αννα Κυριακου
Κατερινα Γιουλακη
Ερωτεύτηκα την Κυριακού στα «Τέσσερα Σκαλοπάτια». Ήξερε να διαλέγει ο αθεοσεβούμενος Διαμαντόπουλος στο «Να πεθερός, να μάλαμα». Αν ήμουν Ηλιόπουλος θα της έδινα το τηλέφωνό μου στο «Ζητείται ψεύτης». Σέξυ με μαγιό στο «Ζητείται επειγόντως γαμπρός». Γοητευτική Μπεμπέκα στις «Τρεις Χάριτες», σπιρτόζα ακόμα και ως κακιά «Θανάσιμη Πεθερά»! 10
Η Πάνου είναι όμορφη και γιατί όχι και σέξυ, από την «Φωνή της Καρδιάς» μέχρι την σύλληψή της με πλαστά στους «Μεν και Δεν»! 9
Η Γιουλάκη στο πιο σέξυ της είναι στους «Γαμπρούς της Ευτυχίας». Αν όχι σέξυ, καπάτσα οπωσδήποτε! Δυστυχώς, ελέω διαμερίσματος «Ρετιρέ» και όχι μόνο, καλύτερα στο πλυσταριό να πλένει πουκάμισα στο χέρι. 5
Για την Νίκη δεν γνωρίζω να σας πω. -
 
Πίσω
Μπλουζα