Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς

Ας γράψω και τα δικά μου σχόλια:
Μαρία Αλιφερη: Κυρία μου "Σας αγαπώ" με τρέλα:p. Είναι από τις πολύ σπάνιες περιπτώσεις που μια τόσο ωραία γυναίκα μπορεί να βγάζει κατι τόσο οικείο και προσιτό και όχι κάτι "ντιβαλιστικο"!;) Δεν είναι τυχαίο που έγινε αυτό που λένε household name. Όσο για το σεξαπιλ, ναι είχε (φαίνεται κ στη ματιά της), απλά άλλες το είχαν περισσότερο. Από εμένα 7
Μαρίνα Χαριτου:
Μόνο στην Τελευταία Πτήση τη θυμάμαι. Πανέμορφο πλάσμα και ναι ήταν σεξυ. Μου θυμίζει λίγο σαν στυλ την Τουλα Γαλάνη. Από εμένα 8
Βυρων Παλλης:
Και μονο που στο σενάριο της Στεφανιας, η ηρωιδα (Ζωή Λάσκαρη) αφηγείται και λέει για τον πατριό της (Βύρωνα Παλλη): "Α, όχι με αυτό τον άντρα πήγα με τη θέληση μου, αυτό τον άντρα πάντα τον ποθουσα", νομίζω πως λέει αρκετά για τους λόγους που επελέγη ο Πάλλης για το ρόλο. Όμορφος δεν θεωρώ ότι ήταν ποτέ ιδιαίτερα, σεξυ όμως ήταν! Από τις λίγες περιπτώσεις ανδρών που συνδύαζε σεξαπιλ με αριστοκρατικη φινέτσα (δεν είναι εύκολος συνδυασμός). Από εμένα 8
Στέφανος Ληναιος:
Δεν ήταν άσχημος στα νιάτα του, νοστιμουλης ήταν, αλλά σεξαπιλ α- μπα! Ούτε η φωνή βοηθούσε. 3
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μαρια Αλιφερη. Στα νιατα της ηταν πολυ ομορφη, εντυπωσιακη και λαμπερη. Και παντα φαινοταν σοβαρος και συγκροτημενος ανθρωπος. Τωρα που μεγαλωσε δεν μου αρεσει γιατι αγριεψε πολυ το προσωπο της και μου θυμιζει μαγισσα. Επισης λυπαμαι που αφησε τον εαυτο της και κυκλοφορει με αυτη την ατημελητη γκριζολευκη κομη. Αλλα αφου αυτα τα πραγματα δεν ειναι υποχρεωτικα, και καλως δεν ειναι, πολυ καλα επραξε και εκανε αυτο που ηθελε και αυτο που την εκφραζει.
Για το σεξ απηλ της τη βαθμολογω μονο για την εικονα της ως νεαρας και της δινω 4.

Μαρινα Χαριτου. Απο τις μεγαλες μου συμπαθειες. Οχι πως ηταν ποτε καμια ηθοποιαρα, αλλα τη θεωρω υπεροχη γυναικα οσον αφορα την εμφανιση και με πολυ ωραια φωνη. Λυγεροκορμη, ψηλη, πολυ θηλυκη και κουκλα. Συναρπαστικο πλασμα! Για μενα, ειναι η Ελληνιδα Ριτα Χεϊγουορθ και πριν απο χρονια της ειχα αφιερωσει ενα Κουιζ για να καταδειξω την ομοιοτητα της με την Αμερικανιδα σταρ. Λυπαμαι παρα πολυ που οι καλλιτεχνικες εμφανισεις της Μαρινας σε τηλεοραση και κινηματογραφο σταματησαν τοσο προωρα, με αποτελεσμα να χαθουν τα ιχνη της. Πολυ θα ηθελα να ηξερα που βρισκεται και τι κανει σημερα αυτη η γυναικαρα.
Απο μενα 7 για το σεξ απηλ της και αν βαθμολογουσα ομορφια θα επαιρνε μεγαλυτερο βαθμο.

Βυρων Παλλης. Ωραιος και ακρως αρρενωπος. Βαρια και ωραια φωνη, ο,τι επρεπε για θεατρικα ραδιοφωνου, αλλα πολυ σοβαρος και αγελαστος, βρε παιδι μου! Αυτο το τελευταιο με χαλαει πολυ γιατι ο αντρας θελω να ειναι γλυκος και γελαστος και ο Βυρων δεν ηταν τιποτε απο τα δυο. Ειχε ομως το σημαντικο πλεονεκτημα να μεγαλωνει παρα πολυ καλα, ετσι ωστε να ειναι καλυτερος ας πουμε το '68 απο ο,τι ηταν το '53. Ενα 7 απο μενα.

Στεφανος Ληναιος. Καλε, δεν ηταν και τοσο ασχημος οσο λετε! :) Στα νιατα του και στις πρωτες - πρωτες του ταινιες ηταν καλουτσικος και γλυκουλης. Ωραιο αγορακι στον Θησαυρο του μακαριτη και στο Κλωτσοσκουφι. Αλλα ο Στεφανος, σε αντιθεση με τον Βυρωνα, οσο μεγαλωνε εχανε. Και φυσικα ισχυει και γι' αυτον, στο τριπλασιο ομως, πως ηταν παντα υπερβολικα σοβαρος. Εδω για τα κοριτσοπουλα της Μανινας φωτογραφιζοταν και δεν τους εκανε το χατηρι να σκασει ουτε ενα ελαφρυ χαμογελακι!
Α, ρε Στεφανε! Σ' εφαγε η σοβαροτητα! 3 και αυτο για τα νιατα του.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μαρία Αλιφέρη: Όταν ήμουν μικρός,΄ήμουν σχεδόν ερωτευμένος μαζί της. Πολύ όμορφη και γλυκιά, μεγάλωσε με τον δικό της τρόπο, αδιαφορώντας για τις συμβάσεις. 8
Μαρίνα Χαρίτου: Πολύ ωραία γυναίκα, με έντονη θηλυκότητα. Αλλά έχει σταματήσει να παίζει εδώ και αρκετές δεκαετίες και τη θυμάμαι σε ελάχιστα έργα, οπότε βαθμολογώ την εικόνα της στη δεκαετία του '70. 8
Βύρων Πάλλης: Ενδιαφέρων τύπος, με ωραία φωνή και μια μεγάλη σοβαρότητα. 6
Στέφανος Ληναίος: Πολύ συμπαθητικός και αρκετά εμφανίσιμος στα νιάτα του, έδειχνε πάντα μικρότερος από την ηλικία του (είναι γεννημένος το 1928). 6
 
Βυρων Παλλης. ...αλλα πολυ σοβαρος και αγελαστος, βρε παιδι μου! Αυτο το τελευταιο με χαλαει πολυ γιατι ο αντρας θελω να ειναι γλυκος και γελαστος...
Το βέβαιο, Bambina, είναι ότι δεν θα τσακωνόμασταν ποτέ για τον ίδιο άνδρα :D. Εμένα μου αρέσουν οι "επιφανειακά" ψυχροί ενώ οι γλυκούληδες με ξενερώνουν κάπως.
Αλλά πώς γίνεται να θες τους άνδρες γλυκούς την ώρα που ο Τσαχιρίδης σου παίρνει τα μυαλά δεν το καταλαβαίνω :p
 
Το βέβαιο, Bambina, είναι ότι δεν θα τσακωνόμασταν ποτέ για τον ίδιο άνδρα. Εμένα μου αρέσουν οι "επιφανειακά" ψυχροί ενώ οι γλυκούληδες με ξενερώνουν κάπως.
Αλλά πώς γίνεται να θες τους άνδρες γλυκούς την ώρα που ο Τσαχιρίδης σου παίρνει τα μυαλά δεν το καταλαβαίνω .
Την απορια σου για τον Τσαχιριδη την εχω εκφρασει κι εγω στο Βαθμολογηστε. Πως γινεται να μου αρεσει ο Νικος που εχει βλεμμα σαν να θελει να σκοτωσει τη μανα του; :D Οποτε εδω μαλλον ισχυει η φραση με τον κανονα και τις εξαιρεσεις του.
Γενικα ομως, ψοφαω για γλυκους και χαμογελαστους αντρες. Ας πουμε, ο Μιμης Φωτοπουλος που δεν ηταν ωραιος ουτε κατα διανοια, ειχε μια γλυκα απαραμιλλη κι ενα χαμογελαστο προσωπακι που θα τον καθιστουσαν πολυ ερωτευσιμο στα ματια μου, αν ζουσα στην εποχη του και τον γνωριζα απο κοντα.
Αλλωστε και ο αντρας μου ετσι με εριξε και με εκανε να τον παντρευτω. Με πολυ και ωραιο χαμογελο. Εχει βεβαια και μπολικα αλλα προτερηματα, αλλα για να γινει η αρχη και να τον προσεξω, το χαμογελο του ηταν αυτο που αναψε την σπιθα.
 
Μαρια Αλιφερη. Στα νιατα της ηταν πολυ ομορφη, εντυπωσιακη και λαμπερη. Και παντα φαινοταν σοβαρος και συγκροτημενος ανθρωπος. Τωρα που μεγαλωσε δεν μου αρεσει γιατι αγριεψε πολυ το προσωπο της και μου θυμιζει μαγισσα. Επισης λυπαμαι που αφησε τον εαυτο της και κυκλοφορει με αυτη την ατημελητη γκριζολευκη κομη. Αλλα αφου αυτα τα πραγματα δεν ειναι υποχρεωτικα, και καλως δεν ειναι, πολυ καλα επραξε και εκανε αυτο που ηθελε και αυτο που την εκφραζει.
Για το σεξ απηλ της τη βαθμολογω μονο για την εικονα της ως νεαρας και της δινω 4.

Μαρινα Χαριτου. Απο τις μεγαλες μου συμπαθειες. Οχι πως ηταν ποτε καμια ηθοποιαρα, αλλα τη θεωρω υπεροχη γυναικα οσον αφορα την εμφανιση και με πολυ ωραια φωνη. Λυγεροκορμη, ψηλη, πολυ θηλυκη και κουκλα. Συναρπαστικο πλασμα! Για μενα, ειναι η Ελληνιδα Ριτα Χεϊγουορθ και πριν απο χρονια της ειχα αφιερωσει ενα Κουιζ για να καταδειξω την ομοιοτητα της με την Αμερικανιδα σταρ. Λυπαμαι παρα πολυ που οι καλλιτεχνικες εμφανισεις της Μαρινας σε τηλεοραση και κινηματογραφο σταματησαν τοσο προωρα, με αποτελεσμα να χαθουν τα ιχνη της. Πολυ θα ηθελα να ηξερα που βρισκεται και τι κανει σημερα αυτη η γυναικαρα.
Απο μενα 7 για το σεξ απηλ της και αν βαθμολογουσα ομορφια θα επαιρνε μεγαλυτερο βαθμο.

Βυρων Παλλης. Ωραιος και ακρως αρρενωπος. Βαρια και ωραια φωνη, ο,τι επρεπε για θεατρικα ραδιοφωνου, αλλα πολυ σοβαρος και αγελαστος, βρε παιδι μου! Αυτο το τελευταιο με χαλαει πολυ γιατι ο αντρας θελω να ειναι γλυκος και γελαστος και ο Βυρων δεν ηταν τιποτε απο τα δυο. Ειχε ομως το σημαντικο πλεονεκτημα να μεγαλωνει παρα πολυ καλα, ετσι ωστε να ειναι καλυτερος ας πουμε το '68 απο ο,τι ηταν το '53. Ενα 7 απο μενα.

Στεφανος Ληναιος. Καλε, δεν ηταν και τοσο ασχημος οσο λετε! :) Στα νιατα του και στις πρωτες - πρωτες του ταινιες ηταν καλουτσικος και γλυκουλης. Ωραιο αγορακι στον Θησαυρο του μακαριτη και στο Κλωτσοσκουφι. Αλλα ο Στεφανος, σε αντιθεση με τον Βυρωνα, οσο μεγαλωνε εχανε. Και φυσικα ισχυει και γι' αυτον, στο τριπλασιο ομως, πως ηταν παντα υπερβολικα σοβαρος. Εδω για τα κοριτσοπουλα της Μανινας φωτογραφιζοταν και δεν τους εκανε το χατηρι να σκασει ουτε ενα ελαφρυ χαμογελακι!
Α, ρε Στεφανε! Σ' εφαγε η σοβαροτητα! 3 και αυτο για τα νιατα του.
-jffmme.jpg
Νόμιζα ότι η Αλιφέρη ήταν το αρχέτυπο της σημερινής παρουσιάστριας πρωινής εκπομπής.
 
Τρεις γυναικες κι ενας αντρας για να βαθμολογησουμε τον ερωτισμο που εκπεμπει καθενας απο αυτους:

Αιμιλια Υψηλαντη
Νελλη Γκινη
Αλικη Γεωργουλη
Γκικας Μπινιαρης
 
Απο τους ρόλους κρίνουμε βασικά μιας και δεν τους ξέρουμε προσωπικά αλλά έστω κι έτσι ....9 στη Γεωργούλη , 8 στη Νέλλη , η Υψηλάντη ωραία μεν αλλά απρόσιτος τύπος ,για τον Μπινιάρη no comment
 
,για τον Μπινιάρη no comment
:rofl:

Θα συμφωνήσω βαθμολογικά με την Νυφίτσα από επάνω σε όλα, αλλά η Υψηλάντη είναι σε άλλη φάση.

Είναι γυναίκα που δεν μπορείς να την δεις ερωτικά, απλά την παντρεύεσαι. Οπότε δεν μπορώ να την βαθμολογίσω.
 
Α, κάτσε, να βαθμολογήσω μόνο τις δύο κυρίες που γνωρίζω. Τον Γκίκα Μπινιάρη δεν τον έχω δει ποτέ ή τουλάχιστον δεν τον θυμάμαι.

Αιμιλία Υψηλάντη. Είναι πολύ όμορφη. Μα πολύ όμορφη. Και γλυκιά. Πολύ γλυκιά. Όταν την είδα σε έγχρωμο φιλμ, και συγκεκριμένα στο αριστούργημα "Ο άνθρωπος που έσπαγε πλάκα", την χάζευα. Ειδικά στα γκρο πλαν της, τα μάτια της είναι υπέροχα. Αν βαθμολογούσαμε ομορφιά από μένα θα ήταν 10. Όμως επειδή βαθμολογούμε το σέξι, δεν μου βγάζει κάτι τέτοιο καθόλου. Η φωνή της είναι στα μείον της. Λεπτή και γλυκερή. Μεγάλωσε πολύ καλά. Για το σέξι, της βάζω 5.

Νέλλη Γκίνη. Η Γκίνη έχει πολύ τσαχπίνικο μουτράκι. Μου φαίνεται πολύ έξυπνη φατσούλα και η φωνή της δεν μου φαίνεται τόσο κακή όταν τραγουδάει. Αντίθετα όταν μιλάει, η φωνή της δε μου αρέσει καθόλου. Νομίζω ότι ήταν αρκετά σέξι στα νιάτα της. Από μένα 7.

Αλίκη Γεωργούλη. Δεν ξέρω αν μπορώ να την κρίνω. Νομίζω ότι την έχω δει μόνο στο "Συνοικία το όνειρο" που έκανε τη Στέφη. Μου φαίνεται παντελώς αδιάφορη αλλά πώς να κρίνω από ένα ρόλο που δε μου άρεσε κιόλας?
 
Είχε δώσει μια συνέντευξη ο Λιάνης και έλεγε ότι όταν είχε γνωρίσει και ερωτευτεί την Υψηλάντη, τον ρωτούσε η Βουγιουκλάκη αν την θεωρεί ομορφότερη από αυτήν. Και ο Λιάνης της είχε πει ότι η Υψηλάντη είναι η ομορφότερη! (σαν την μητριά της Χιονάτης ένα πράγμα)
Που 'σαι @gordon17sp !!!! ...... και να θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Έκανε και τη φωνή της μητέρας του Ταό-Τάο!
 
Είχε δώσει μια συνέντευξη ο Λιάνης και έλεγε ότι όταν είχε γνωρίσει και ερωτευτεί την Υψηλάντη, τον ρωτούσε η Βουγιουκλάκη αν την θεωρεί ομορφότερη από αυτήν. Και ο Λιάνης της είχε πει ότι η Υψηλάντη είναι η ομορφότερη! (σαν την μητριά της Χιονάτης ένα πράγμα)
Που 'σαι @gordon17sp !!!! ...... και να θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Επίτηδες το κάνουν, είμαι σίγουρος!
 
Αιμιλία Υψηλάντη. Όμορφη, γλυκιά, αξιοπρεπέστατη σε όλες τις φάσεις της ζωής της. 8
Νέλλη Γκίνη. Πολύ συμπαθητική και αυθεντική. 7
Αλίκη Γεωργούλη. Γλυκιά και ζεστή γυναίκα, με έναν πολύ ιδιαίτερο ερωτισμό και ωραία φωνή. 8
Γκίκας Μπινιάρης. Καλός ηθοποιός. 2
 
Αιμιλία: Όμορφη γυναίκα, αρχοντική. Σεξυ δε μου φαινόταν. Ένα 3
Νελλη: Οχι τόσο όμορφη αλλά σεξι ναι. Έχει πολύ βαθύ, ωραίο βλέμμα. 7
Αλίκη Γεωργουλη: Αυτήν την είχα παραγγελια στη Μπαμπι. Η Γεωργουλη είχε ένα ταλέντο που μόνο σε αυτήν και στη Λιναρδου το έχω δει. Πλήρης μεταμόρφωση. Σκεφτείτε τη στον Ηλία κ έπειτα στη Συνοικία. Άλλος άνθρωπος. Ήταν καλή ηθοποιός, και κατά τη γνώμη μου πάρα πολύ σεξι γυναίκα. Θα πάρει 9αρι ακατέβατο.
Γκίκας: Πολύ όμορφος άνδρας. Γλυκυτατο μουτράκι, συνήθως κακός βέβαια. Θα πάρει ένα 8 γιατί είναι του γούστου μου.
 
συγνωμη αλλα δεν τρολαρετε οταν λετε τον γκικα μπινιαρη ωραιο αντρα;
πολυ καλο ηθοποιο δεν το συζητω
 
Τώρα που αναφέρατε την Αλίκη Γεωργούλη, θυμήθηκα μια δήλωση του Αλέκου Αλεξανδράκη που είχε υπάρξει σύζυγός της για αρκετά χρόνια. Σχετικά πρόσφατα (πριν καμιά 25 χρόνια) όταν πια είχε γεράσει αρκετά, είχα δει μια συνέντευξή του (δεν θυμάμαι αν ήταν στον Χατζηνικολάου) που είχε πει "Εγώ ήμουν πάντα κατά του γάμου" και εύλογα ο δημοσιογράφος τον ρώτησε "Μα πώς είναι δυνατόν να είσαστε κατά του γάμου, καθώς έχετε κάνει 4 γάμους;" για να πάρει την αφοπλιστική απάντηση "Ήθελαν οι κοπέλες, τι να έκανα! Εγώ ήξερα ότι δεν θα πετύχει, αλλά δεν ήθελα να τους χαλάσω το χατίρι" :happyjump::happyjump::happyjump::happyjump::happyjump::happyjump::happyjump:
 
Τώρα που αναφέρατε την Αλίκη Γεωργούλη, θυμήθηκα μια δήλωση του Αλέκου Αλεξανδράκη που είχε υπάρξει σύζυγός της για αρκετά χρόνια. Σχετικά πρόσφατα (πριν καμιά 25 χρόνια) όταν πια είχε γεράσει αρκετά, είχα δει μια συνέντευξή του (δεν θυμάμαι αν ήταν στον Χατζηνικολάου) που είχε πει "Εγώ ήμουν πάντα κατά του γάμου" και εύλογα ο δημοσιογράφος τον ρώτησε "Μα πώς είναι δυνατόν να είσαστε κατά του γάμου, καθώς έχετε κάνει 4 γάμους;" για να πάρει την αφοπλιστική απάντηση "Ήθελαν οι κοπέλες, τι να έκανα! Εγώ ήξερα ότι δεν θα πετύχει, αλλά δεν ήθελα να τους χαλάσω το χατίρι"
Αυτο τωρα μου θυμιζει το θεατρικο εργο του Παντελη Χορν, Το Μελτεμακι, οπου σε μια στιγμη ρωτανε την υπηρετρια του σπιτιου, τη Μανταλενα "και γιατι παντρευτηκες τον αντρα σου;" κι εκεινη απαντα "τον πηρα γιατι μ' ηθελε." :D
 
Πίσω
Μπλουζα