Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Ποια η διαφορά Μότσαρτ με Μπετόβεν στα αυτιά μου ίδιοι ακούγονται
Αν έχω καταλάβει ορθώς, ο Μότσαρτ είχε πιο αλέγρο στιλ, πιο ανάλαφρο. Φυσικά έγραψε κι αυτός βαριά και μίζερα έργα. Ο Μπετόβεν αρχικά είχε κι αυτός ανάλαφρο μεν αλλά πιο μεγαλειώδες στιλ και έχω την εντύπωση ότι όσο περνούσε ο καιρός και έχανε την ακοή του τόσο το στιλ του βάραινε.
 
Ποια η διαφορά Μότσαρτ με Μπετόβεν στα αυτιά μου ίδιοι ακούγονται :p :fafoutis: κοίτα να χωρίσω γιατί εγώ θέλω Μαζωνάκη και αυτός μου βάζει Μπετόβεν ναι έχει μια λογική
Κανενας απο τους δυο δεν μπορει να πει "ανηκω σε μενα και στα ονειρα μου" ο Μαζω μπορει!
 
σαν να λέμε διαφορά Χατζιδάκι-Θεοδωράκη.
 
Αν έχω καταλάβει ορθώς, ο Μότσαρτ είχε πιο αλέγρο στιλ, πιο ανάλαφρο. Φυσικά έγραψε κι αυτός βαριά και μίζερα έργα. Ο Μπετόβεν αρχικά είχε κι αυτός ανάλαφρο μεν αλλά πιο μεγαλειώδες στιλ και έχω την εντύπωση ότι όσο περνούσε ο καιρός και έχανε την ακοή του τόσο το στιλ του βάραινε.
Αν ακουγε τι εγραφε, θα ειχε αυτοκτονησει
 
Ε, ναι τώρα! Λίγη φούντα τι να σου κάνει? Ίσα που κάνεις κεφάλι. Σιγά τα αυγά!
 
Βρεεεεε, μ' αυτους τους σταρηδες, τους βιπηδες και τις δηλωσεις τους. Ποσα ομορφα θα ακουσουμε, ακομα! Επιμονη που την εχουν ομως, ακομα και στον ελευθερο χρονο τους, εκει να ασχολουνται μαζυ μας.
 
Πίσω
Μπλουζα