Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

E ναι, φυσιολογικοτατα, οταν δεν μπορεις να προτεινεις τα στηθη σου, πρωτασεις τα νωτα σου και... πας μπροστα! Ααααχ ατυχος ειμαι, τωρα στα γεραματα τα μαθαινω ολα αυτα τα κολπα. Αν ταξερα απ' τα μικρατα μου, δευτερος Ωνασης θαχα γενει
 
E ναι, φυσιολογικοτατα, οταν δεν μπορεις να προτεινεις τα στηθη σου, πρωτασεις τα νωτα σου και... πας μπροστα! Ααααχ ατυχος ειμαι, τωρα στα γεραματα τα μαθαινω ολα αυτα τα κολπα. Αν ταξερα απ' τα μικρατα μου, δευτερος Ωνασης θαχα γενει
εγω και να τα ηξερα απο μικρος δεν θα αλλαζα ρωτα
 
Και τι κάνατε για να πραγματοποιηθεί η επιθυμία σας, κε Πανταζή? Πηδήξατε από τον Πύργο των Αθηνών? Βρίσατε τον Φελλίνι μπροστά στην κα Διαλυνά? Δοκιμάσατε να κλέψετε πατάτες τηγανιτές από το πιάτο του elephada? Δεν αρκεί να θέλουμε κάτι για να γίνει.
 
Αν ήταν έτσι και τα γκολ θα τα λέγαμε γκολς. Υποτίθεται ότι τις ξένες λέξεις τις λέμε πάντα στον ενικό αν και το σορτ μας ξενίζει και είναι λογικό.
Ναι αλλά λέμε "θα πάρεις ένα ντρινκ;" κι από την άλλη "ήρθαν τα ντρινκς"... Δεν υπάρχει κανόνας, μάλλον, τα λέμε όπως "κάθεται" καλύτερα στο αφτί!
 
Δεν εννοούσα ότι με το που γύρισε την πρώτη της ταινία τέρμα ο εμπορικός κινηματογράφος. Αλλά βλέπω ότι γύρισε 2 ταινίες το 1972 και μετά καμία μέχρι το 1980, κι αν κρίνω από τους τίτλους τους οι κατοπινές της ταινίες δεν έλεγαν και τίποτε. Στα μέσα των 70'ς ήταν ακόμη πολύ νέα, θα μπορούσε να είχε συνεχίσει την επιτυχημένη κινηματογραφική της καριέρα για πολλά χρόνια ακόμη αν δεν είχε φτάσει το τέλος του εμπορικού κινηματογράφου.
Είχε γεννήσει μετά από το 1972
 
ά, δεν είσθε μερακλής
με αδικειται, φιλτατε. Ειμαι και πολυ μερακλης, οταν μου το σερβιρουν στο πιατο. Και στην εποχη μας εχουμε πλεον περισσιτερες επιλογες. Παραδειγμα μπορω να παω στο ψητοκοτοπουλαδικο του "ΜΙΚΑ" να παρω κοτοπουλο στη σχαρα η να πληρωσω το ντελιβερι και να μου το φερουν σπιτι. Οπως προειπα, εγω δεν πολυτρεχω (πλεον)
 
Και με τι θα ξεκινησετε?

με αδικειται, φιλτατε. Ειμαι και πολυ μερακλης, οταν μου το σερβιρουν στο πιατο. Και στην εποχη μας εχουμε πλεον περισσιτερες επιλογες. Παραδειγμα μπορω να παω στο ψητοκοτοπουλαδικο του "ΜΙΚΑ" να παρω κοτοπουλο στη σχαρα
Oρίστε άδικο έχω; :rofl: Εκεί (αν και δεν είναι ό,τι καθαρότερο) και στα πέριξ μόνο παϊδάκι!
 
Eγω παντως θα παω στο γαμο της λαιδης, να επροσωπισω το retreomanix, αφου δεν πατε εσεις, να της ευχηθω "και του χρονου". Φωτια στα Σαββατοβραδα! και τα λουλουδια στην κυρια κομενα
 
Eγω παντως θα παω στο γαμο της λαιδης, να επροσωπισω το retreomanix, αφου δεν πατε εσεις, να της ευχηθω "και του χρονου". Φωτια στα Σαββατοβραδα! και τα λουλουδια στην κυρια κομενα
Και ποιος σας είπε πως δεν θα πάμε και μεις στο γάμο της λαίδης πρώτο τραπέζι πίστα θα είμεθα
 
Πίσω
Μπλουζα