Γκαλάκτικα (Battlestar Galactica)

Space 1999

Dr Who Tom Baker Era...

Χμμμ! Xμμμ λέγω!

/me τρίβει τα χέρια του!

Μάλλον ένα αρχικό meeting θα γίνει στις επόμενες 2 βδομάδες που θα ξελασκάρω λίγο από τη δουλειά. Περισσότερα για το θέμα σύντομα στο σχετικό thread!
 
AEON είπε:
Space 1999Dr Who Tom Baker Era...

Χμμμ! Xμμμ λέγω!

/me τρίβει τα χέρια του!

Μάλλον ένα αρχικό meeting θα γίνει στις επόμενες 2 βδομάδες που θα ξελασκάρω λίγο από τη δουλειά. Περισσότερα για το θέμα σύντομα στο σχετικό thread!
Τυχερουλιδες...Εγω ειμαι πολυ μακρια!!!

Επισης εκτος απο τις σειρες εχω κατεβασει και Eurοvision ολοκληρες!!!Εχω του 56,64 ολη την δεκαετια του 70,και,83,87,88,89,90,91,92,99,00,01,02,03,04,05!!Ετσι τα κανω συλογη για ιστορια!

Παντα ηθελα να δω τους Dschinghis khan να ερμηνευουν live το Dschinghis khan οπως τον πασχαλη στο μαθημα σολφεζ!!μου αρεσουν! :D
 
ambu_dare είπε:
@akmakas
Ελπιζω και εγώ να είναι η ταινία μέσα, αλλά επειδή είδα και σε ένα άλλο torrent (με όλη την σειρά 1978+1980+20034+2004) ότι στο πακέτο του 1980 έχει και το αντίστοιχο επεισόδιο που συναντά την γή αλλά και την γενική παράδοση που κάθε σεζόν έχει στην αρχή της μία τηλεταινία, ελπίζω να είναι full & working.

(δυστυχώς το άλλο torrnet αν και 25GB-full, είναι αυτό που λέμε bad torrent - no seeds, leechers waiting & 0 DLs).

Πάντως ήδη ο Υ/Η μου χτυπάει υπερωρίες... ;)

@exetlaios

torrent= μορφή αρχείου π.χ. exetlaios.torrent.

προγράμματα για την χρήση του: Έχω ξεχωρίσει τα

Aelitis Azureus (ο αλήτης ο αρούρης) http://azureus.sourceforge.net/

Είναι γενικά βαρύ πρόγραμμα με κτηνώδεις απαιτήσεις σε μνήμη (μόνο μηχανήματα με άνω των 512ΜΒ Ram παίζουν σωστά - τα άλλα σέρνονται), αλλά πλήρως παραμετροποιήσιμο και με δικλίδες ασφαλείας - καλό για τους seeders.

Utorrent (μtorrent) http://www.utorrent.com/

το άκρως αντίθετο σε απαιτήσεις... μικρό μόλις λίγα KB - ελάχιστη δέσμευση μνήμης, άξογο στην λειτουργία του μάλλον ο μεγάλος αντίπαλος του azureus - τέλειο για leechers.

Διαδικασία:

Εγκατάσταση του επιθυμητού προγράμματος (δοκίμασε το utorrent) και έπειτα κατεβάζεις το αρχείο xxx.torrent που σε ενδιαφέρει. (στον γούγλη -google- θα βρεις αυτό που ψάχνεις εάν υπάρχει)

Αυτό το αρχείο περιλαμβάνει τις πληροφορίες για το πια αρχεία υπάρχουν στο πακέτο και μεσω ποιανού tracker θα τα βρεις...μπλα μπα

Εάν κάνεις διπλό κλικ λογικά ανοίγει το utorrent αλλιώς τρέχεις εσύ το πρόγραμμα και κάνεις file > load > επιλέγεις το xxx.torrent και έπειτα που θα το αποθηκεύει στο σκληρό.

Επιτόπου δημιουργεί τα αρχεία στον δίσκο με το σωστό μέγεθος και δεσμεύει όλο τον αντίστοιχο χώρο στον σκληρό. Τα αρχεία όμως για να λειτουργήσουν πρέπει να τα λάβεις από άλλους που τα έχουν... (Ρ2Ρ) δεν συνδέεσαι με κάποιο site αλλά με άλλους υπολογιστές οι οποίοι δεν σου δίνουν όλα τα αρχεία αλλά τμήματα τους (πακέττα) που στο σύνολο τους αποτελούν όλο το torrent.

Aπό την στιγμή που αρχίσεις να συνδέεσαι με κάποιους (αυτόματα) και θα αρχίσεις να λαμβάνεις - μετά από λίγο θα αρχίσεις και εσύ να δίνεις, ότι έχεις ακόμα και αυτό το λίγο. Θα δεις και την πρόοδο του συνόλου να ανεβαίνει σιγά-σιγά από το 0% στο 100% όπου πλέον είσαι πλήρης και πλέον διαμοιράζεις αυτό που έχεις (τα αρχεία είναι πλέον διαθέσιμα όλα). Το σωστό είναι να επιστρέψεις στο ακέραιο όλη την ποσότητα που έλαβες... μέχρι το ratio να είναι 1.000 (αλλά κανείς δεν θα σε "μαλώσει" εάν συνεχίσεις πλέον αυτού). Αυτή είναι η βασική λειτουργία και νοοτροπία των αρχείων .torrent.

Εάν αρχίσεις να δουλεύεις με torrent, να μιλήσουμε περί ρυθμίσεων NAT και το firewall του router σου. Mην μπαίνουν αβέρτα όλοι - έτσι?

http://www.portforward.com/

(Να ξεκινάς μόνο "καλά" torrents με αρκετούς seeders και δευτερευόντως leechers ώστε να προλάβεις να το ολοκληρώσεις πριν φύγουν και τα πολλά ολοκληρμένα DL σημαίνει ότι γενικά κινείται...)
ευχαριστώ πολύ φίλε !

ήσουν κατατοπιστικότατος !
 
Wally είπε:
Ege exw katevasei (se DVD kai Divx den thimamai ti)
Galactica

Avengers Emma Peel era(the best!!)

Space 1999 both seasons(the second best!!)

Dr Who Tom Baker era

Battle of the Planets (mallon ola-exw kai tin kasetina me ta 18)

Start trek first season kirk era

Family Guy

etc

Psacnw to Voyagers ;) - To mistirio tou Xrisou pithikou - Knight Rider - Buck Rogers etc

Kapoia stigmi na kanonisoume kamia sinantisi :)
Knight Rider έχω 2 original DVD "bets of", σύνολο 6 επεισόδια.

Buck Rogers έχω original complete-season-1.
 
Wally, exetlaios, Aeon, Akmakas...

Μπλέξαμε τα μπούτια μας τί έχει ποιος και τί δεν έχει ο άλλος...

Μάλλον πρέπει να κάνουμε μία λίστα για "ψώνια" (όλες οι έννοιες δεκτές) και να αρχίσουμε σειριακά ή ακτινωτά τις ανταλλαγές.

Το είπα ότι μετά το καλοκαίρι πρέπει να βάλω ασύρματο δίκτυο αλλά με βλέπω να το χτίζω νωρίτερα... Νίκο που είσαι;

Ξέρετε τι κυκλοφορεί τριγύρω; Ένα φιλαράκι έτσι για το χαβαλέ κατέβασε την Φρουτοπία, μα το Τούτατι...

Meeting άντε να κανονίσουμε ένα meating...
 
Ambu dare Help!

Κατεβασα 3 επεισοδια Galactika και μου βγηκαν με γαλλικη μεταφραση!!!

Ξενερωσα δεν μπορω να τα δω πικρα!!Κανενα Link για Torrent 1979 season ξερεις?
 
@akmakas

Βattlestar Galactica 1978

Ηello there...click on me

Files
1978/Battlestar Galactica (1978) 101.2.3 - Saga of a Star World.avi 1.4 gigabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 104 - Lost Plant of the Gods part 1.avi 410.01 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 105 - Lost Plant of the Gods part 2.avi 330.65 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 106 - The Lost Warrior.avi 453.18 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 107 - The Long Patrol.avi 596.32 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 108 - The Gun on Ice Planet Zero part 1.avi 490.26 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 109 - The Gun on Ice Planet Zero part 2.avi 524.96 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 110 - The Magnificent Warriors.avi 472.58 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 111 - The Young Lords.avi 404.11 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 112 - The Living Legend part 1.avi 416.66 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 113 - The Living Legend part 2.avi 427.72 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 114 - Fire in Space.avi 504.95 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 115 - War of the Gods part 1.avi 452.96 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 116 - War of the Gods part 2.avi 437.71 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 117 - The Man With Nine Lives.avi 393.51 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 118 - Murder on the Rising Star.avi 474.97 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 119.20 - Greetings From Earth.avi 874.93 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 121 - Baltar's Escape.avi 379.54 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 122 - Experiment in Terra.avi 415.44 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 123 - Take the Celestra.avi 497.82 megabyte

1978/Battlestar Galactica (1978) 124 - The Hand of God.avi 419.53 megabyte
Υπότιτλοι?

http://www.greeksubs.com/subtitles.php

Δυστυχώς μόνο για την τηλεταινία (για την ώρα) - έχει γίνει λάθος στο ένα zip (don't remember which one) και οι υπότιτλοι για την ταινία της νέας σεζόν (2003) είναι αυτοί της τηλεταινίας του 1978.
 
akmakas είπε:
Ambu dare Help!Κατεβασα 3 επεισοδια Galactika και μου βγηκαν με γαλλικη μεταφραση!!!

Ξενερωσα δεν μπορω να τα δω πικρα!!Κανενα Link για Torrent 1979 season ξερεις?
Για ποια σειρά μιλάς? ελπίζω όχι του 1980... :confused:

(αυτή που έχω γράψει πολύ παραπάνω 7.06 GB "Finding Earth...")???
 
ambu_dare είπε:
Για ποια σειρά μιλάς? ελπίζω όχι του 1980... :confused:
(αυτή που έχω γράψει πολύ παραπάνω 7.06 GB "Finding Earth...")???
Ambu dare εισαι ο σωτηρας μου μπραβο!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
akmakas είπε:
Ambu dare εισαι ο σωτηρας μου μπραβο!!!!Το torrent με το Season 1980 το κατεβασα οκ Σωστος!
Kαλά, τι γραμμή έχεις και το κατέβασες κιόλας? Ωστόσο δεν είδα και κανέναν έλληνα μέσω του Azureus αλλά εάν χρησιμοποιείς το e-mule τότε είναι λογικό.

akmakas είπε:
Απλα απο το emule ειχα βρει σχεδον ολα απο το season του 79 αλλα ειναι σχεδον ολα μεταγλωτισμενα στα γαλλικα και γερμανικα!!και σε ρωτησα αν εχεις σε torrent το season του 79 στην αμερικανικη γλωσσα!!τωρα θα κατεβασω και το torrent του 78 εισαι best!!!
Συνήθως τα .torrent αρχεία έχουν κάποιες πληροφορίες για τις γλώσσες ειδικά εάν είναι άλλα αντί άλλων (όχι αγγλικά)... από την άλλη ούτε αυτό που σου έδωσα έχει πολλές πληροφορίες, οπότε βάλε ένα μικρό αρχείο (340ΜΒ) σε υψηλή προτεραιότητα, πάγωσε τα άλλα και όταν ολοκληρωθεί τσέκαρε το... εάν τυχόν δεν είναι αγγλικά (χλωμό το βλέπω) απλά το διαγράφεις και έχεις χάσει bandwidth μόνο (!) 340ΜΒ αντί για 10,5 ολόκληρα giga.

Πρόσεχε με το e-mule, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια... (και ειδικά τα αρχεία που βάζεις στους κοινόχρηστους καταλόγους).

 


Έχεις μήπως ασύρματο δίκτυο?
 
Οχι φιλε αλλα μπορει να βαλω καποια στιγμη!!!
 
Το .torrent κατεβαίνει σχετικά αργά αλλά σταθερά (15~20 kb/s κρατάει και ένα σταθερό ποσοστό 75% σε seed back με 12~18 kb/s).

Είναι σε συμπιεσμένη .rar μορφή με 116 πακέτα των 62ΜΒ.

Από αυτά κατέβηκε ένα πλήρες (αφού πάντα υπάρχει το τυχαίο στο κατέβασμα των πακέτων) και από αυτό διαπίστωσα ότι δεν μιλάμε για συμπιεσμένο βίντεο με ποιότητα DivX αλλά για κανονική DVD μορφή και αν θυμάμαι καλά για 5 δίσκους (?).

Σύντομα θα έχω περισσότερες λεπτομέρειες αφού λογικά μέχρι το ΣΚ να έχω ολοκληρώσει το DL. (δυστυχώς το διακόπτω όταν φεύγω από το σπίτι οπότε δουλεύει περί 12 ώρες ημερησίως). Το αργότερο να ολοκληρωθεί μέσα στο ΣΚ (αφού τότε το PC δουλεύει τρεις μέρες σερί).

Τελικά λέτε να είναι η ταινία μόνο? ή κατεβάζω πάλι κάτι από τα ήδη διαθέσιμα? will see - will tell.
 
Στην χειρότερη περίπτωση που κάτι πάει στραβά με αυτό το .torrent, ανακάλυψα και άλλο (άλλα) που από ότι όλα δείχνουν είναι η σωστή - πλήρης σειρά του 1980.

απλή αναφορά τους πλέον αφού εκ των υστέρων διαπίστωσα ότι οι αριθμοί των seeders και leechers δεν ισχύουν και είναι f...ing bad torrents... :(

Battlestar Galactica 1980 - 2x09 & 2x10 702.66 MB Battlestar Galactica 1980 - 2x01 & 2x02 704.98 MB

Battlestar Galactica 1980 - 2x03 & 2x04 703.97 MB

Battlestar Galactica 1980 - 2x07 & 2x08 705.31 MB

Battlestar Galactica 1980 - 2x05 & 2x06 703.29 MB
more info here

Battlestar Galactica 1980The Episodes (Guide)

Galactica Discovers Earth Airdate: Part 1 - January 27, 1980, Part 2 - February 3, 1980, Part 3 - February 10, 1980 Written by: Glen A. Larson

The Super Scouts Airdate: Part 1 - March 16, 1980, Part 2 - March 23, 1980 Written by: Glen A. Larson

Spaceball Airdate: March 30, 1980 Written by: Frank Lupo, Jeff Freilich, Glen A. Larson

The Night The Cylons Landed Airdate: Part 1 - April 13, 1980, Part 2 - April 20, 1980 Written by: Glen A. Larson

Space Croppers Airdate: April 27, 1980 Written by: Robert L. McCullough

The Return Of Starbuck Airdate: May 4, 1980 Written by: Glen A. Larson
more info here

----- [edit] -----


Μπορείτε να τα βρείτε και σε μορφή avi Προβολή συνημμένου 43
 
Τελικά είναι f...in bad ή όχι αυτά στο more info; Γιατί μπερδεύτηκα..

Κι αν είναι τελικά καλά, να τα κατεβάσω ή τα κατεβάζεις ήδη εσύ;

(Eπειδή έχω 384 - κι αυτή με πολλά ip resets τελευταία -, έτσι και παίζεις με μεγαλύτερες ταχύτητες, καλύτερα ανάλαβέ το).
 
Τα παραπάνω είναι τελικώς bad .torrents... οι seeders που φαίνονται (και με παρέσυραν και εμένα δεν ισχύουν... ξεκίνησα να τα κατεβάζω και αυτά και είναι μούφα...).
 
ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...

ΤΕΛΕΙΩΝΩΩΩΩΩΩ!!!!! :D

και επειδή μου αρέσει να το μοιράζομαι πιθανόν από αύριο/μεθαύριο να είναι διαθέσιμο...

Υπολογίζω σε 5 DVDs και τα δέκα επεισόδια που αναφέρω στο παραπάνω δεύτερο info

(άνοιξα τα δύο τελευταία αρχεία του .torrent και διαπίστωσα για την ύπαρξη 5 δίσκων και τις πληροφορίες που επιβεβαιώνουν για την σωστή σειρά των δέκα επεισοδίων).




Παρόλα αυτά δώστε μου χρόνο να το ολοκληρώσω και να κάψω τα πρώτα DVDs για έλεγχο ποιότητας (εντάξει... του 1980) και προπάντως σωστού περιεχομένου.

exetlaios είπε:
Όσο για το Galactica-1980, όποιος καταφέρει και το βρει σε DVD, θα ανακυρηχτεί ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΕΡΓΕΤΗΣ !
Eάν τελικά αποδεικτεί ότι έχω το μαγικό πακέτο στα χέρια μου...

Περιμένω από τον AEON να ανακοινώσει ποια μέρα θα ανακυρηχθεί η επίσημη αργία που θα δοξάζεται το μεγαλείο "αυτού που έχει το BG1980 σε DVD"... (he who cannot be named) ;)

Πολύς χαβαλές έπεσε σε αυτή την δημοσίευση (μάλλον η πρώτη τζούρα που ρούφηξα από τον καφέ που μόλις αξιώθηκα να φτιάξω θα φταίει). :D
 
Θα αναμένουμε εναγωνίως.

Αν πρόκειται για το ποθούμενο, πέραν της αργίας θα δώσω εντολή ρίψεως 10 τιμητικών κανονιοβολισμών από τον Λυκαβηττό :D

To τελευταίο επεισόδιο, το Return of Starbuck που θεωρείται και καλύτερο του συγκεκριμένου κύκλου, δεν πρέπει να το είχα δει ούτε τότε...
 
Ambu please κανε μου μια χαρη στειλε μου σε PM τα torrent απο το galactica τα οποια ειναι οκ!Τα εχω μπερδεψει λιγο δεν ξερω τι ειναι οκ και τι fake!
 
ΤΕΛΟΣ

Είναι τελικά αυτό που όλοι περιμέναμε?

clipboard017iy.jpg


clipboard028bw.jpg


clipboard033qk.jpg


clipboard044rp.jpg


clipboard058hk.jpg


5 δίσκοι - από 2 επεισόδια ο καθένας.

Δυστυχώς η ανάλυση δεν είναι η αναμενόμενη καθώς χωράνε όλα τα επεισόδια σε 2 DVDs, βεβαίως... από ότι έχω δει δεν πρέπει να υπάρχει επίσημη παραγωγή της συγκεκριμένης σειράς σε εργοστασιακό DVD.

Δεν έχω δει ακόμα πως φαίνεται στην TV αλλά πιστεύω ότι μάλλον θα είναι ικανοποιητική (τουλάχιστον μέχρι να βγει - εάν βγει - το εργοστασιακό DVD).

Για όσους "καίγονται":

clipboard066gr.jpg


clipboard076sa.jpg


clipboard089om.jpg


Και ειδικά για billy...




clipboard096ww.jpg


AEON this are for you:

clipboard108jo.jpg
 
Ναι ambu εγραψες μπραβο φιλε αυτο ειναι!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα