Δέκα Μικροί Μήτσοι (MEGA)

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.459
Αντιδράσεις
49.754
Δέκα Μικροί Μήτσοι (1992-03), MEGA


Πρεμιέρα: Τρίτη 31/3/1992



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Δέκα_μικροί_Μήτσοι

Γνωστό τηλεπεριοδικό (μη με ρωτήσετε ποιο δε ξέρω ακόμα...) έδωσε 7.000.000 ευρώ στον Λάκη Λαζόπουλο και πήρε τα δικαιώματα των "10 Μικρών Μήτσων" και θα τα δώσει σε dvd!...Ενδιαφέρον...Να γινόταν και με άλλες κάτι τέτοιο καλά θα τανε...(σειρές ιδιωτικής ή εκπομπές π.χ. "Μπράβο")...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλη μια βιλίτσα στη συλλογή του Λάκη...
 
ωρε γλεντια μιλαμε θα πεσει τρελλο γέλιο !!
 
dr_slump είπε:
Άλλη μια βιλίτσα στη συλλογή του Λάκη...
Ήταν η πρώτη σκέψη μου όταν διάβασα στο τροκτικό την είδηση. Αν ήταν 1000000 κι όχι 7, θα υπήρχε πρόβλημα
 
Ενδιαφέρουσα είδηση. Αντε να αγοράσει (το περιοδικό) και το αρχείο της ΕΡΤ γιατί απο την Ραδιοτηλεόραση μην περιμένετε και πολλά.

Τι είπα πάλι ο άνθρωπος!!!!!
 
Σίγουρα ενδιαφέρουσα είδηση.

Επ' ευκαιρία,και για να μη γενικευτεί ακόμη περαιτέρω αυτό,θα παρακαλέσω όλα τα μέλη μας να αποφύγουμε τα σχόλια περί του προσώπου του κ. Λαζόπουλου και να παραμείνουμε αυστηρά και μόνο στο θέμα των "Δέκα Μικρών Μήτσων".Αυτό θα είναι ό,τι καλύτερο ! ;)
 
7.000.000 ευρω?

βρε παιδια.. σε περιοδο κρισης, ποιος δινει 7.000.000 ευρω? και περιοδικο μαλιστα? ουτε η δημοσια τηλεοραση δεν τα σκορπαει ετσι τα λεφτα..

ειναι σιγουρη η πληροφορια?
 
Το ποσό είναι όντως απίστευτο Λορένα !

Κι εμένα μου προξένησε μεγάλη εντύπωση !Μένει να φανεί η ορθότητα κι εγκυρότητα της είδησης...
 
Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό, σίγουρα το ποσό είναι τεράστιο....

Πάντως αν ισχύει σίγουρα θα το πάρω, ήταν μια από τις καλύτερες χουμιουριστικές εκπομπές που έχω δει ποτέ. Οι ατάκες της χαρακτήρισαν μια ολόκληρη πενατετία... ιστορικά το πάμε πλατεία του Τζίμη... το αχ αχ αχ πονάει η μεσούλα μου της Μισέλ...η χήρα...ο ταξιτζής.... ο γύφτος...το φοβισμένο ανθρωπάκη.....και πολλά άλλα...

Τι θυμήθηκα τώρα....τι να πω μακάρι... αν και δεν θα είναι το ίδιο γιατί η ατάκα είναι θέμα timing αλλά θα άξιζε τον κόπο.... :D
 
Είναι πολλά τα λέφτα Λάκη. Κάτι ψυλλιάζομαι περί του ποιου περιοδικού πρόκειται. Ειδικά τώρα που τελειώνει η σειρά που προσφέρει. Ναι ίσως το πάρω κι εγώ αλλά με το εξής σκεπτικό: να μην τα προσφέρει ατάκτως ερριμμένα αλλά κατά χρονολογική σειρά προβολής. Όχι αρπαχτές του στυλ θα γελάσετε εσείς αλλά κι εμείς μαζί σας. Να υπάρξει μια σοβαρότητα. Πωπω λεφτά όμως....Κι εγώ σκοτώνομαι 8ωρο για 700 ευρώ. Θέλω τη μαμά μου!!!!!!
 
50 θα ειναι τα dvd. Αραγε ποσα επεισοδια να ειχαν κανει οι Μητσοι?
 
ChristosM είπε:
50 θα ειναι τα dvd. Αραγε ποσα επεισοδια να ειχαν κανει οι Μητσοι?
στο βιβλίο του Στάθη Βαλούκου αναφέρεται ότι ήταν 44 επεισόδια. Ξεκίνησε 31 Μαρτίου 1992 και τελείωσε 5 Μαρτίου 2003. Ελπίζω να τα δώσει όλα...
 
tonytony είπε:
στο βιβλίο του Στάθη Βαλούκου αναφέρεται ότι ήταν 44 επεισόδια. Ξεκίνησε 31 Μαρτίου 1992 και τελείωσε 5 Μαρτίου 2003. Ελπίζω να τα δώσει όλα...
μάλλον θα έχει και κάποια extra επεισόδια,εορταστικά ,2 έκτακτα επεισόδια που βγήκαν πριν 2-3 χρόνια σε dvd και ίσως backstage...έχεις κάνει λάθος,εννοείς 5 Μαρτίου 1993 μάλλον!
 
Πραγματικά το ποσό ακούγεται ακραία τεράστιο, ωστόσο δεν είναι αν σκεφτείτε από την άλλη πόσα κέρδη θα αποφέρει αυτή η κίνηση στο περιοδικό, όταν μιλάμε για 50 dvd δηλαδή 50 τεύχη...

με δεδομένο ότι οι πωλήσεις του περιοδικού τουλάχιστον θα διπλασιαστούν, τα κέρδη από την αύξηση της τιμής των διαφημήσεων (που σίγουρα θα κάνει το περιοδικό) θα αποφέρουν πολλά περισσότερα από 7.000.000 ευρώ...

ο μεγάλος κερδισμένος είναι σίγουρα ο δημιουργός της σειράς...που μετά από τόσα χρόνια την πουλάει για πολλαπλάσιο ποσό από όσο κόστισε αρχικά!
 
Καλησπέρα φίλοι μου,

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (καθώς μένω στο εξωτερικό και η ενημέρωσή μου είναι περιορισμένη)....

Για ποιο περιοδικό πρόκειται? Τηλέραμα, Τηλεθεατής ή κάποιο άλλο?

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ή απλά "ακούγεται"?

Και τέλος, ξέρουμε πότε θα ξεκινήσει η διάθεση των DVDs?
 
bernard.c είπε:
Καλησπέρα φίλοι μου,Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (καθώς μένω στο εξωτερικό και η ενημέρωσή μου είναι περιορισμένη)....

Για ποιο περιοδικό πρόκειται? Τηλέραμα, Τηλεθεατής ή κάποιο άλλο?

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ή απλά "ακούγεται"?

Και τέλος, ξέρουμε πότε θα ξεκινήσει η διάθεση των DVDs?
Νομίζω Τηλεθεατή, το είπε ο Λαζόπουλος στην εκπομπή του χθες...
 
Τηλεθεατής το είδα και στο mediaka νεα, νόμιζα αρχικα Τηλεραμα μετα τουν Ακαλυπτο που τελειωνει κι αυτο σιγα σιγα (επιτελους). Αρα μαλλον τελειωνει η Φινος Φιλμ για το περιοδικο. Για να δουμε τι θα κανει το 7 μερες τιβι γιατι δεν νομιζω να ορθοποδησει με ριζο. Φανταζεστε να αγορασει το αρχειο της ΕΡΤ; (Τρανταχτα γελια).
 
tsalk είπε:
Ενδιαφέρουσα είδηση. Αντε να αγοράσει (το περιοδικό) και το αρχείο της ΕΡΤ γιατί απο την Ραδιοτηλεόραση μην περιμένετε και πολλά.
Τι είπα πάλι ο άνθρωπος!!!!!

mhmerotategiatipino είπε:
. Φανταζεστε να αγορασει το αρχειο της ΕΡΤ; (Τρανταχτα γελια).

Χαίρομαι γιατί δεν είχα μόνο εγώ την ιδέα. Θα χει πλάκα πάντως ;)
 
Στον καθένα θα κοστίσει 500e αν κάθε τεύχος έχει 10e
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

thebest20 είπε:
Στον καθένα θα κοστίσει 500e αν κάθε τεύχος έχει 10e
Γιατί, €10 θα κοστίζει το κάθε τεύχος? Δεν το πιστεύω - είναι πάρα πολλά €10 για ένα μόνο επεισόδιο της σειράς. Εγώ πιστεύω να διατηρηθεί η τιμή εκεί που είναι και σήμερα για τα DVDs, στα €7,90. €10 για ένα επεισόδιο δεν αξίζουν...
 
Πίσω
Μπλουζα