Δέκα Μικροί Μήτσοι (MEGA)


Mια ερωτηση παρακαλω στο παραπανω βιντελο με τιν Αλικη και Λαζωπουλο στο 2.37 τραγουδαη η Αλικη ενα τραγουδι απο ποιο σισκο ειναι??
 
Greeksexycgn είπε:
ειναι απο το cd που ειχε βγαλει ο λαζοπουλος για τα 100 χρονια επιθεωρηση "εχω αποψε ραντεβου"... η αλικη τραγουδα το "νεα γυναικα" αλλα συμετεχει και στο "γιατι ρε στασα
 
ευχαριστω πολυ....το δισκακι δεν κυκλοφορη πλεων στο εμπορειο κριμα.
 
Είμαστε σίγουροι πως τα επεισόδια είναι 44? Στη wikipedia λέει πως είναι 48. Αλλά εκτός αυτού νομίζω ήταν κι ένα επεισόδιο στο οποίο έπαιζε ο Ψινάκης και που δεν υπήρχε σε αυτά του Τηλεθεατή.
 
konkar είπε:
Είμαστε σίγουροι πως τα επεισόδια είναι 44? Στη wikipedia λέει πως είναι 48. Αλλά εκτός αυτού νομίζω ήταν κι ένα επεισόδιο στο οποίο έπαιζε ο Ψινάκης και που δεν υπήρχε σε αυτά του Τηλεθεατή.
Όχι, εγώ τουλάχιστον δεν είμαι καθόλου σίγουρος... Το 48 ίσως να είναι το σωστό νούμερο, δεδομένου ότι αρχικά (αν θυμάμαι καλά) 48 επεισόδια είχε ανακοινώσει και ο Τηλεθεατής ότι θα διέθετε σε DVD, άλλο αν τελικά η τελευταία κασετίνα περιλάμβανε 4 DVDs αντί των συνηθισμένων 8...

Το "πρόβλημα" με τη σειρά είναι ότι τα επεισόδια είναι αυτοτελή, επομένως δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά πόσα και ποια επεισόδια λείπουν. Φοβάμαι ότι οι μόνοι που θα μπορούσαν να απαντήσουν με ακρίβεια είναι... το MEGA, η εταιρία παραγωγής ή ο ίδιος ο Λαζόπουλος...
 
O Τηλεθεατής γιατί είπε 48 κι έδωσε 44? Ίσως αν παίρναμε στο MEGA να ήξεραν να μας απαντήσουν?
 
konkar είπε:
O Τηλεθεατής γιατί είπε 48 κι έδωσε 44?
Αν θυμάμαι καλά, η αρχική ανακοίνωση ήταν για 48...

Δεν ξέρω τι έγινε και περιόρισαν τον αριθμό των DVDs, φαντάζομαι ότι οι πωλήσεις των DVDs των "Μήτσων" έπεσαν αρκετά προς το τέλος, καθότι υπήρχαν και άλλα περιοδικά με προσφορές σειρών εκείνη την περίοδο, με αποτέλεσμα ο Τηλεθεατής να "βιαστεί" να ολοκληρώσει τη συλλογή...

konkar είπε:
Ίσως αν παίρναμε στο MEGA να ήξεραν να μας απαντήσουν?
Δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις! :) Μόνο, ενημέρωσέ μας τι σου είπαν αν μπορείς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Deka_mikroi_mhtsoi%21.jpg
 
ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΦΟΡΕΑΣ - ΛΑΚΗΣ ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ - 10 ΜΙΚΡΟΙ ΜΗΤΣΟΙhttp://www.youtube.com/watch?v=UXC2rb9yAFU
 
Πολύ ωραία εκπομπή με ατάκες που έχουν μείνει. Αγαπημένοι χαρακτήρες η χήρα Μίτση, ο Jimmys και το ζευγαρι με την Ελένη Γερασιμίδου.
 
Παλιός καλός Λαζόπουλος. Δυστυχώς μετά...
 
Ολα τα λεφτα οι δεκα μικροι μητσοι χιλιες φορες να συνεχιζε ακομα και σημερα μαυτους παρα με αυτο το αθλιο κατασκευασμα που ονομαζεται αλ τσαντιρι news και με εναν λαζοπουλο που το παιζει το παιδι του λαου και καλα πως ειναι με τους πολιτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα συμφωνήσω και με τους 2 Βασίληδες παραπάνω όσον αφορά για τον Λαζόπουλο του σήμερα.
 
Ειναι πλεον επισημο οι δεκα μικροι μητσοι επιστρεφουν αυτη την φορα στον Ant1.Το σαββατο 24 μαρτιου στης 21:00 και την κυριακη 25 μαρτιου στης 18:45 θα δουμε τα best of Της θρυλικης αυτης σειρας και στης 31 μαρτιου στης 21:00 ξεκινανε και επισημα οι νεοι δεκα μικροι μητσοι.

Πολυ καλα νεα και ελπιζω σε κατι πολυ καλο και οχι σε καμια φολα.

http://www.news247.gr/psixagogia/tileorasi/ant1-epistrefei-o-lazopoylos-kai-oi-thrylikoi-deka-mikroi-mhtsoi.6591735.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα