Διαλύονται οι Scorpions!

Μετά από 3.5 χρόνια που ξαναθυμήθηκα αυτό το θρεντ, είπα να δω στο wikipedia τί παίζει. Διαβαζω πανω πάνω "Scorpions are a rock band.....", παω κάτω κάτω και βλέπω νέο αλμπουμ το 2015 και λέω άει συχτήρι!!! :D
 
Ειναι πολυ Die Hard αρθροποδο ο Σκορπιος λεμε.... :headbangdude:

Θελω να δω πως θα πει αυτο.....>> > αρθροποδο ο Ρηγανης.....:biglaugh:
 
Λυπάμαι που το λέω γιατί είναι ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, αλλά οι Scorpions έχουν καταντήσει αηδία. Θυσίασαν πολλά στο βωμό του χρήματος και τελευταία βλέποντας το νέο πρόγραμμα συναυλιών τους, απλά τους αντιμετωπίζω με παντελή αδιαφορία. Τώρα έπαθαν αυτό που λέει το παραμύθι του βοσκού, και δεν θα τους πιστέψω πια και να χτυπιούνται ότι τελείωσαν και ότι δεν υπάρχει συνέχεια. Άσε που το να χωρίζεις σε μία συναυλία το στάδιο σε "ζώνες" σαν να είναι όπερα, και να έχει 100 ευρώ και πάνω η μπροστινή "ζώνη" είναι φαινόμενο που δεν ταιριάζει καθόλου και ντροπιάζει το είδος μουσικής που υπηρέτησαν.
 
Oι Scorpions επειδή μυριστήκανε λεφτά πού αλλού στα κοροίδα εδώ,είχανε καταντήσει να έρχονται κάθε λίγους μήνες μην πω εβδομάδες και γίνω υπερβολικός.Και αυτοί όπως και πολλές άλλες μπάντες με λιγότερη συχνότητα εμφανίσεων στη χώρα μας,αλλά τακτικά.

Ναι τους ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για το ό,τι έχουν προσφέρει στη μουσική,αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να είχανε σταματήσει από χρόνια πριν.
 
stayros είπε:
Ειναι πολυ Die Hard αρθροποδο ο Σκορπιος λεμε.... :headbangdude:
Έμπλεξε όμως και με Die Harder... :headbang: :headbang: :headbang:

Nα μεταφέρω ένα καλό ευτράπελο που συνέβη εδώ στο Ντουμπάι αφού ανακινήθηκε το θέμα. Είχα ρίξει πολύ γέλιο όταν το διάβασα στα τοπικά νέα τότε, αλλά δεν είναι ευρέως γνωστό. :D

Τον Απρίλιο που μας πέρασε, ο ντράμερ των Scorpions πέρασε ένα μήνα στο "φρέσκο" των Εμιράτων και μετά απελάθηκε με συνοπτικές διαδικασίες μετά από επεισόδιο που προκάλεσε στο τράνζιτ του αεροδρομίου. Πιωμένος και προκλητικός, αλλά αυτά δεν περνάνε εδώ. Δεν είναι πολύ κολλημένοι και συνήθως αν κάνεις μέτριας εμβέλειας βλακείες θα σου υποδείξουν ευγενικά να το κόψεις άμεσα αλλά αυτός μάλλον επέμεινε στην "σκληρή" γραμμή και εδώ δεν αστειεύονται σε τέτοιες περιπτώσεις. Δεν υπάρχει δεύτερη προειδοποίηση. Φτηνά την έβγαλε πάντως, εύκολα θα μπορούσε να φάει 1-2 χρόνια.

...αλλά δεν νομίζω να δούμε συναυλία των Scorpions στο Ντουμπάι ποτέ. :p :p :p

http://edition.cnn.com/2014/04/30/world/meast/dubai-scorpions-drummer/

http://www.bbc.com/news/world-africa-27211508
 
και για αλλη μια φορα οι scorpions στην ελλαδα στις 20 ιουλιου εχει γινει πλεον ανεκδοτο εχω παει σε 3 συναυλιες στην ελλαδα και καθε φορα υποτιθεται οτι ηταν η τελευταια http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=43413
 
images
 
Δεν υπαρχουν πιο ξευτυλισμενοι φραγκοδολοφονοι απο τους scorpions.Σας ευχαριστουμε ρε μαγκες γιαυτα που μας προσφερατε δεκαετιες τωρα αλλα νησαφι πια αι διαλυθειτε να ησυχασουμε επιτελους :rant:
 
Εκτός κι αν πάθει κάτι κάποιο από τα βασικά μέλη, δεν νομίζω να δούμε ποτέ τελευταία εμφάνιση των Scorpions. Αυτοί είναι ικανοί να εμφανιστούν ακόμα και με μπαστούνι και πατερίτσες. Και όταν πράγματι θα γίνει η τελευταία τους εμφάνιση, κανείς δεν θα το καταλάβει ότι ήταν η τελευταία, ούτε καν οι ίδιοι, και θα πάρει καιρό για να βγει η γενική διαπίστωση ότι ήταν όντως το τέλος.
 
Πες τα! Την πρώτη φορά που είπαν ότι διελύονται η μάνα μου-ώς μεγάλη fan-τους θρηνούσε, αλλά τώρα έχει φτάσει στο σημείο να τους κοροϊδεύει!
 
metalcandyman είπε:
Δεν υπαρχουν πιο ξευτυλισμενοι φραγκοδολοφονοι απο τους scorpions.Σας ευχαριστουμε ρε μαγκες γιαυτα που μας προσφερατε δεκαετιες τωρα αλλα νησαφι πια αι διαλυθειτε να ησυχασουμε επιτελους :rant:
Οπως και οι Έισι Ντίσι και οι Rolling Stones και οι Black Sabbath και ο Οζι και οι Accept και ένα σωρό εκατοντάδες γεροντάκια. Αστο Βασιλη, μην το ψάχνεις. :D

Δεν ξέρω αν όλοι αυτοί το κάνουν από απόλαυση (ή νοσταλγία) ή έχουν πραγματικά ανάγκη τα λεφτά. Αν συμβαίνει το δεύτερο, λυπάμαι γιατί έχουν βγάλει τρελά λεφτά όχι από τους δίσκους, αλλά από τις συναυλίες τους.
 
Ρηγανη οι AC DC δεν εχουν ανακοινωσει 10 φορες οτι διαλυονται. Επισης νερο στο κρασακι τους δεν εχουν βαλει. Και δεν ειναι οι μονοι.

Χιλιες φορες κλασικα metal συγκροτηματα με παπουδια που ειναι πιστα στη πορεια τους παρα γελοιοι Βορειοευρωπαιοι nu-metal-αδες που γρατζουνανε θλιμενα κατι ταλαιπωρημενα μουσικα οργανα. Αλλωστε το heavy metal ως φυτωριο πεθανε γυρω στο 1997 και υπαρχουν οι κλασικες μπαντες που το κρατανε ζωντανο.

Μπορουσε καποιος να την μπει στο Lemmy που πεντακοσιων ετων εκανε συναυλιες? Οχι, διοτι τα εδινε ολα και δεν παρεκλινε της γραμμης του.
 
8 σελιδες θεμα και ολο μπλα-μπλα.... :p .....ουτε μια φωτο..... :eek:

Αντε να σας πορωσω λιγακι.... :D

10 χρονια πριν...

Το τριπτυχο της ηδονης....Scorpions - Whitesnake - Καραϊσκακη!!!!.... :headbangdude:

fetch


7 χρονια πριν....

Το τριπτυχο της ηδονης #2.....Scorpions - Βασιλης - Καραϊσκακη!!!!.... :headbangdude:

fetch
 
Wally είπε:
Ρηγανη οι AC DC δεν εχουν ανακοινωσει 10 φορες οτι διαλυονται. Επισης νερο στο κρασακι τους δεν εχουν βαλει. Και δεν ειναι οι μονοι.
Χιλιες φορες κλασικα metal συγκροτηματα με παπουδια που ειναι πιστα στη πορεια τους παρα γελοιοι Βορειοευρωπαιοι nu-metal-αδες που γρατζουνανε θλιμενα κατι ταλαιπωρημενα μουσικα οργανα. Αλλωστε το heavy metal ως φυτωριο πεθανε γυρω στο 1997 και υπαρχουν οι κλασικες μπαντες που το κρατανε ζωντανο.

Μπορουσε καποιος να την μπει στο Lemmy που πεντακοσιων ετων εκανε συναυλιες? Οχι, διοτι τα εδινε ολα και δεν παρεκλινε της γραμμης του.
Γουώλη αυτό είναι το θέμα, ότι πλέον εχει αρχίσει ο κόσμος να μην τους παίρνει στα σοβαρά. Οσον αφορά το Λεμι που ανέφερες, θα τον έβαζα κι αυτόν στην ίδια λίστα με τα γεροντάκια που προανέφερα, αλλά είναι αργά πλέον. :D
 
stayros είπε:
8 σελιδες θεμα και ολο μπλα-μπλα.... :p .....ουτε μια φωτο..... :eek:
Αντε να σας πορωσω λιγακι.... :D

10 χρονια πριν...

Το τριπτυχο της ηδονης....Scorpions - Whitesnake - Καραϊσκακη!!!!.... :headbangdude:

fetch
ημουνα και εγω εκει και ειχα ξενερωσει απιστευτα γιατι τα εισητηρια μας τα ειχε βρει ενας φιλος που οι γονεις του ειχαν την διαφημιστικη εταιρια και οταν φτασαμε ανακαλυψαμε οτι ηταν στην vip :p και δεν μπορουσαμε να κατεβουμε αρενα μεγαλη ξενερα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θανος είπε:
ημουνα και εγω εκει και ειχα ξενερωσει απιστευτα γιατι τα εισητηρια μας τα ειχε βρει ενας φιλος που οι γονεις του ειχαν την διαφημιστικη εταιρια και οταν φτασαμε ανακαλυψαμε οτι ηταν στην vip :p και δεν μπορουσαμε να κατεβουμε αρενα μεγαλη ξενερα....
Μωρε και στην 11 καλα ηταν...ειχα και καλη ορατοτητα....
18.gif
....μια χαρα!!!! :D

Αυτο που μου εμεινε παντως ηταν οταν ειπαν το τελευταιο τραγουδι και καλα

και κανει ο κοσμος να φυγει....και τοτε πεταγεται ο Meine και λεει την ατακα....

"Oh no...please....don't leave...because now.....we rock like a hurricane!!!!"

Ε..ρε...και τοτε αρχιζει ο "σεισμος".....ενα Καραϊσκακη να σειεται συθεμελα!!!! :headbangdude:
 
stayros είπε:
Μωρε και στην 11 καλα ηταν...ειχα και καλη ορατοτητα....
18.gif
....μια χαρα!!!! :D

Αυτο που μου εμεινε παντως ηταν οταν ειπαν το τελευταιο τραγουδι και καλα

και κανει ο κοσμος να φυγει....και τοτε πεταγεται ο Meine και λεει την ατακα....

"Oh no...please....don't leave...because now.....we rock like a hurricane!!!!"

Ε..ρε...και τοτε αρχιζει ο "σεισμος".....ενα Καραϊσκακη να σειεται συθεμελα!!!! :headbangdude:
εννοειται πως το θυμαμαι αυτο οπως επισης και στο still loving you κοιταζα κατω και ειχαν αναψει ολοι τους αναπτηρες μαγευτικη ατμοσφαιρα πραγματικα....
 
Πίσω
Μπλουζα