Διαφημίσεις της ΓΙΩΤΗΣ

βρεθηκε ακομη μια ρετρο διαφημιση ΓΙΩΤΗΣ με τις παιδικες κρεμες "ΓΙΩΤΗΣ ανθος ορυζης" , "ΓΙΩΤΗΣ cremita" , "ΓΙΩΤΗΣ farin lactée" και "ΓΙΩΤΗΣ δημητριακα"


το τραγουδακι λεει "για την κορη και το γιο της, παντα .... Γιωτης" δε μπορω να καταλαβω τι αλλο λεει στα ενδιαμεσα οσες φορες κι αν ακουσα τη διαφημιση.Στο τελος ακουμε το "Γιωτης Γιωτης,γερα παιδια απο κουνια"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην αρχη λεει "παντα προτιμαει Γιωτης" και τη δευτερη φορα "παντα επιμενει Γιωτης".
 
bambinella 100 είπε:
Στην αρχη λεει "παντα προτιμαει Γιωτης" και τη δευτερη φορα "παντα επιμενει Γιωτης".
bambinella σ ευχαριστω πολυ :) κατι ασχετες συλλαβες ακουγα,ουτε που θα μου πηγαινε το μυαλο οτι ελεγε "προτιμαει" και "επιμενει"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(Aσχετό) εγώ είχα ένα διοικητή στο στρατό, στην Ρόδο που τον λέγανε Γιώτη και όταν το είπα σ' ένα θείο μου, μου είπε: "Πως, Γιώτης όπως λέμε κρέμα Γιώτης;"
 
εντυπη διαφημιση με προϊόντα της ΓΙΩΤΗΣ (δεν υπαρχει στο αρχειο της Γιωτης) ,τη βρηκα εδω

ithaquegr_palies_diafimiseis_giotis.jpg
 
φρουιζελε γιωτης

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
4.jpgαποκομματα της εφημεριδας "Ελευθερια" πηγη

το πρωτο αποκομμα επειδη δε φαινεται καλα,γραφει " Η βιομηχανια της Γιωτης κατασκευασε το Ανθος αραβοσιτου σε 6 διαφορα φρουτα:λεμονι,φραουλα,μπανανα,πορτοκαλι,βανιλια και (εδω υπαρχει κενο ) . Ετσι τα παιδακια τρωνε ευχαριστα την κρεμα τους η οποια εχει καθε μερα αλλη γευση και προπαντος αλλη εμφανιση.

Το Ανθος Αραβοσιτου Γιωτη ειναι θρεπτικο και η κατασκευη του απλουστατη

Κυριες μου δωστε στα παιδια σας Ανθος Αραβοσιτου Γιωτη.Θα ειστε παντα ησυχες οτι τα παιδια σας θα τρωνε με ορεξη και χωρις φασαριες"
 
Μάλλον λείπει η σοκολάτα! :D

Έχω την εντύπωση ότι έβγαινε / βγαίνει και σε σοκολάτα! :)
 
D@redevil είπε:
Μάλλον λείπει η σοκολάτα! :D
Έχω την εντύπωση ότι έβγαινε / βγαίνει και σε σοκολάτα! :)
D@redevil ετσι φαινεται απ το διπλανο αποκομμα..το μονο προβλημα ειναι οτι η σοκολατα δεν ειναι φρουτο (μακαρι να ηταν,αλλά...)
 
Πάντα απορούσα γιατί λεγόταν "Άνθος αραβοσίτου" αφού πρόκειται για corn flour όχι corn flower, εκτός αν ήταν λογοπαίγνιο. Πετυχημένο βέβαια, διότι "Άλευρον αραβοσίτου" δεν ηχεί τόσο σέξυ.
 
διαφημιση του caotonic ΓΙΩΤΗΣ :

απο το site της ΓΙΩΤΗΣ ,συγκεκριμενα εδω : " το 1988 η εταιρεια ΓΙΩΤΗΣ εισαγει στην αγορα το στιγμιαιο ροφημα CAOTONIC , που προσδιδει λαχταριστη γευση στο γαλα, για μικρους και μεγαλους καταναλωτες, με 11 βιταμινες, 3 μεταλλικα στοιχεια και σιδηρο"
 
εντυπη διαφημιση που δεν υπαρχει στην επισημη ιστοσελιδα της ΓΙΩΤΗΣ :

ithaquegr_diafimiseis_giotis.jpg

πηγη
 
dr_slump είπε:
Εισάγει; Τι στο καλό; Δεν υπάρχει πουθενά αλλού προϊόν με αυτό το όνομα.
οταν λεει "εισαγει στην αγορα" το πιο πιθανο ειναι να εννοει οτι "διαθετει προς πωληση" αφου η ΓΙΩΤΗΣ ηταν και ειναι ελληνικη εταιρια και ελπιζουμε να παραμεινει
 
Ε, αφου δεν υπήρχε τέτοιο πράγμα το έμπασε στην αγορά η Γιώτης. Δεν το είσήγαγε ΑΠΟ κάπου, το εισήγαγε ΣΤΗΝ αγορά.
 
διαφημιση "super mousse ΓΙΩΤΗΣ" (1987) :

σχολιο του uploader Akis Papadopoulos : "Διαφήμιση της (η αλήθεια είναι) πολύ νόστιμης "super mousse Γιώτης" το τραγουδάκι της οποίας μάλλον θυμούνται πολλοί ηλικίας 30+...Προβλήθηκε τη διετία 1987-89"
 
Πίσω
Μπλουζα