Διαφημίσεις της ΓΙΩΤΗΣ

Perlastar, οι γευσεις λεμονι και πορτοκαλι κυκλοφορουν και σημερα στη συσκευασια που εχει εναν φακελο απο καθε γευση.

Προσωπικα, τη γευση πορτοκαλι δεν τη μπορω, αλλα την αλλη με το λεμονι τη ρημαζω και λυπαμαι που μεσα στο κουτι εχει μονο ενα φακελακι απ' αυτην!
 
Ωραία Βambinella, όταν έρθω θα τις τιμήσω κι αυτές! Απορώ πώς δεν τις έχω δει ποτέ στο σουπερμάρκετ.
 
εντυπες διαφημισεις "ανθος αραβοσιτου" και "ανθος ορυζης" ΓΙΩΤΗΣ στην ταινια "Ο γυναικας" (1957)

attachment.php
attachment.php
attachment.php


oginek.JPG

ogi.JPG

ogi2.JPG
 
katerinak είπε:
εντυπες διαφημισεις "ανθος αραβοσιτου" και "ανθος ορυζης" ΓΙΩΤΗΣ στην ταινια "Ο γυναικας" (1957)
attachment.php
attachment.php
attachment.php
Μα καλά, τί είναι εδώ μέσα; Τα γραφεία της τότε διαφημιστικής της εταιρείας, τα γραφεία της ΓΙΩΤΗΣ ή κάτι άλλο;
 
στην ταινια "Δακρυα οργης" (1967) εγιναν γυρισματα στο εργοστασιο ΓΙΩΤΗΣ

dakr.JPG

μερικα στιγμιοτυπα απ την ταινια:

5.JPG

dak5.JPG

4.JPG

0.JPG

7.JPG

da1.JPG

da4.JPG

8.JPG

6.JPG

3.JPG
 
σε δυο πακετακια διαφημισεων που ανεβασε ο Dr.SLUMP βλεπουμε:

τη διαφημιση ΓΙΩΤΗΣ farine lactee (διαφορετικη απ αυτη) στα 03:18 - 03:47 λεπτα

 
Σ Η Μ Α Ν Τ Ι Κ Ο !!! ληγει σε 2 μερες !!!

με καθε ευχη που στελνετε στους αγαπημενους σας,προσφερετε 1 προϊον ΓΙΩΤΗΣ στον παιδικο σταθμο του Φιλανθρωπικου σωματειου ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ βοηθωντας να καλυφθουν οι βασικες αναγκες διατροφης των παιδιων για 1 χρονο


10858617_843542312362786_7795487444851632533_n.jpg
 
η διαφημιση αυτη με το caotonic γνωριζετε ποιας χρονολογιας ειναι;

 
Για χρονολογία δεν ξέρω αλλά αυτό που λέει ότι "οι σοκολατένιοι κόκκοι λιώνουν στο γάλα" ήταν ψέμα. Πάντα έβρισκα κόκκους που δεν έλιωναν και μου έσπαγαν τα νεύρα. Με το Hemo δεν είχα θέμα.
 
ευχαριστω παιδια!

τουρτα Τσηζκέικ ΓΙΩΤΗΣ

εχω την υποψια οτι και οι δυο αυτες διαφημισεις ειναι "κομμενες"
 
εντυπη διαφημιση διαφορων προϊοντων ΓΙΩΤΗΣ

attachment.php


η φωτογραφια ειναι της Katerina Tsiouprou μελος του facebook group retromaniax

11745516_10204800193070592_6134461233003613655_n.jpg
 
katerinak είπε:
βρεθηκε ακομη μια ρετρο διαφημιση ΓΙΩΤΗΣ με τις παιδικες κρεμες "ΓΙΩΤΗΣ ανθος ορυζης" , "ΓΙΩΤΗΣ cremita" , "ΓΙΩΤΗΣ farin lactΓ©e" και "ΓΙΩΤΗΣ δημητριακα"
τωρα και εγχρωμη η διαφημιση αυτη :

 
μετα απο πολυ καιρο βλεπουμε μια ακομη διαφημιση,αυτη τη φορα με Κέικ ΓΙΩΤΗΣ

 
Πίσω
Μπλουζα