Διαφύλαξη προσωπικών δεδομένων.

Πούκι ένα είναι το σίγουρο! Διασκέδασες έστω και προσωρινά!

Φαντάσου πόσοι υπολογιστές πετιούνται καθημερινά, έχοντας μέσα στοιχεία με τα οποία, σπάνια οι άλλοι θα κάτσουν να ασχοληθούν!

Το ενδεχόμενο να μπαίνει αυτός πού και πού στο retromaniax να μας διαβάζει το έχει σκεφτεί κανένας; :p
 
sunset89 είπε:
Πούκι ένα είναι το σίγουρο! Διασκέδασες έστω και προσωρινά!
Φαντάσου πόσοι υπολογιστές πετιούνται καθημερινά, έχοντας μέσα στοιχεία με τα οποία, σπάνια οι άλλοι θα κάτσουν να ασχοληθούν!

Το ενδεχόμενο να μπαίνει αυτός πού και πού στο retromaniax να μας διαβάζει το έχει σκεφτεί κανένας; :p
ΑΜΦΙΒΑΛΩ!!! δε νομιζω να ποσταρε ο πουκης... αφου ψαχουλεψε τα bookmarks πρωτα.... :p

btw pooky(1)... πως κουβαλησες ολοκληρο πυργο με το ποδηλατο; :xm:
 
Ήταν σε κουτί HTPC. Το φόρτωσα στη σέλα και το έφερα ποδαράτο μέχρι το σπίτι. Το ένα χέρι στο τιμόνι, με το άλλο κράταγα το κουτί. ΟΚ πάνω από 400 μέτρα δεν έκανα. Αλλά φοβόμουν μη φάει τούμπα.

Όχι ακόμα και στη cache του ie δεν υπήρχε σαν ιδέα το φόρουμ μας, άλλωστε οι προτιμήσεις του τύπου ήταν καθαρά "ροζ"......
 
Παρα τον πολλα υποσχομενο τιτλο του το θρεντ δεν απεδωσε τα αναμενομενα.

Πιο πολυ Pookycentric το παρον δεν γινεται,ισως ενας τιτλος "The adventures of Pooky in search of the lost pink files" να του πηγαινε περισσοτερο.

Aφηστε το να πεθανει για να μην αναγκαστουμε να το σκοτωσουμε.
 
Mε γειά το μηχάνημα pooky!!!

Όσο για τον τύπο που το πέταξε τι να πω? τα είπατε όλα οι προηγούμενοι.

Έχεις βρεί μήπως και άλλα μηχανήματα στην πλατεία της γειτονιάς σου?
 
Γιώργο,εγώ θέλω έναν Core 2 Duo E8600,με 4GB RAM,GTX 285 ή ATi 5870 και μια σοβαρή mobo.Για το κουτί ουδέν πρόβλημα,έχω το δικό μου.... :p
 
Ενδιαφέρον θέμα! Αν και αναρωτιέμαι θα είχε τόση ανταπόκρίση αν ο pooky ας πούμε δεν έβρισκε σκληρό δίσκο με τα ανάλογα αρχεία μέσα;

Ασχέτα από αυτό εγω σήμερα κατάλαβα οτί ενοικίαζα για μήνες παιχνίδια με λογαριασμό αγνώστου στο videoclub! Πως έγινε αυτό; Απλά έψαχνα να βρώ το Τekken 6 και κανένα v.club δε το είχε εκτος από αυτό που είχα την εντύπωση πως ήμουν γραμμένος (γιατί είμαι σε πολλά!) ε παίρνω τηλέφωνο ένα φίλο που ξέρω ότι είναι θαμώνας και πάει εκεί και απλά με πήραν ένα τηλέφωνο από εκεί και μου ζήτησαν το επώνυμο μου ενώ αμέσως έδωσαν τον κωδικό! Που να το φανταζόμουν! Σημερά πηγα μα έτυχε και κόλλησε το μυαλο μου και δεν τον θυμόμουν.. Λέω το κινητο, λέω το σταθερό τίποτα! Νίκο δεν σας λένε μου λέει!! Όχι απαντάω! Το πιο αστείο και ειρωνεία της υπόθεσης σήμερα νοίκιασα άλλο ένα παιχνίδι και ο υπαλλήλος μου είπε απλά να μείνει μεταξύ μας (!) και αύριο λέω να γραφτώ κανονικά Μήπως να το ξανασκεφτώ καλύτερα; χαχαχαχα! (σορρυ για το offtopic!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
jumaru17 είπε:
Ενδιαφέρον θέμα! Αν και αναρωτιέμαι θα είχε τόση ανταπόκρίση αν ο pooky ας πούμε δεν έβρισκε σκληρό δίσκο με τα ανάλογα αρχεία μέσα;
Μα αυτό είναι σαφώς το ζήτημα!!!!!!

Tsalk έχω βρει πριν 3 χρόνια άλλο ένα μηχάνημα αρκετά καλό τότε, χωρίς τίποτε στο δίσκο, μόνο bookmarked τα sites που κάποιος έμπαινε. Ούτε φωτό, ούτε κωδικούς τίποτε.

Έχω βρει και ένα phat PS2 όπως και οθόνες, πληκτρολόγια, κουτιά, και διάφορα ανάξια λόγου. Επίσης ένα ΖΧ-Spectrum.

Στη συγκεκριμένη περιοχή ευρέθη και Amiga 3000 η οποία, ευτυχώς, έπεσε σε άτομο που ξέρει καλά το θέμα "Amiga" (όχι DINO δεν τη θυσίασε στον Tramiel...... )

Κοιτώντας τους κάδους ποτέ δεν έχασε κανείς........

Παρα τον πολλα υποσχομενο τιτλο του το θρεντ δεν απεδωσε τα αναμενομενα.Πιο πολυ Pookycentric το παρον δεν γινεται
Φυσικά. Δεν ανοίγω "γενικά" threads!!!!!

Άλλωστε το είπα: "μερικές σκέψεις που θέλω να μοιραστώ μαζί σας" .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εδώ πάντως στους κάδους μόνο σκουπίδια έχω δει, θα αλλάξω πόλη μου φαίνεται! LOL
 
έχουν φήμη τσιγγούνηδων οι πατριωτες οπότε δεν πετούν κατι αν δεν τους καταστεί εντελώς άχρηστο... :)
 
Σε διάφορες περιοχές, όπως και στο δήμο μου, έχουν δημιουργηθεί σημεία όπου μαζεύονται ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές για ανακύκλωση. Μικρές συσκευές, δεν μιλάμε για ψυγεία και κουζίνες.

Τέτοια σημεία έχουμε στο Χολαργό σε αρκετές πλατείες, όπως και στη πλατεία μου. Τις συσκευές τις ρίχνεις σε καταπακτή - συρτάρι που μετά κλείνει και δεν βλέπεις τι έχει μέσα. Τα pcs που βρήκα ήταν αρκετά μεγάλα για να χωρέσουν στην καταπακτή, οπότε είχαν μείνει δίπλα. Ακριβώς δίπλα υπάρχουν οι μπλε και οι πράσινοι κάδοι. Στην περιοχή μου έχει σταθεί πολύς κόσμος τυχερός.

Στoν Rygar είχα χαρίσει ένα Apple που βρέθηκε στον ίδιο κάδο από ένα κολλητό μου ο οποίος το μάζεψε και μου το έδωσε μια και ξέρει ότι ασχολούμαι με παλιά μηχανήματα. Μαζί με το πράσινο μονιτοράκι του. Καλύτερα που πήγε στο Νίκο παρά στη χωματερή ή σε κανένα χυτήριο. (Ο Νίκος μου χρωστάει ακόμα τις φωτό, μου είπε ότι το έχει φτιάξει και λειτουγεί jet!!!!!! )

----------EDIT---------------

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=10231&page=2

Ο φίλτατος Massbass επιβεβαιώνει ότι το προάστειό μου είναι ο παράδεισος του scavenger!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα